Nicocola čet 24.12.2020 16:25

Pozdrav,novi sam u kupnji online pc igara,htio bih otvoriti paypal racun i kupovati preko uplay season pass.Dali je to sigurna kupnja preko paypala i dali moram imati kreditnu master karticu za registraciju i dali postoji mogucnost prevare da me recimo opljackaju i kradu novac sa racuna.Nevjerujem bas ubisoft trash kompaniji i tim biserima pa ako ima ko kakva iskustva molio bih da me uputi.Kupio bih surival za td1 za 5 eura ali me strah da mi nebi krali novce sa maminog racuna.Molim da mi neko kaze ako ista zna i sta moram znati prije kupnje i spajanja sa paypalom.

CrossDeath čet 24.12.2020 16:53

Dokle god posjecujes sluzbene stranice ubisofta, paypala i ostalih, nece te nitko opljackati. Jedino se moze dogoditi da recimo zaboravis otkazati neku mjesecnu pretplatu, pa ti skine s racuna. Za paypal mozes koristiti i visu i mastercard, debitnu, kreditnu...

Nicocola čet 24.12.2020 17:09

Aha,nebi nikakve pretplate uzimao niti ista samo dlc-nadogradnje koje su na akciji vidljive.Probao sam jucer registrirat karticu na paypal ali nigdje nisam pronasao debit karticu,vec mastercard,visa,american a to mi nemamo u kuci.Upisao sam trenutnu obicnu karticu i dosla mi obavijest da transakciju nije moguce provesti pa sam mislio da je problem sto nije mastercard kartica.Ovo ne razumijem za mjesecnu pretplatu,zar se pretplacujem ako uzimam od ubisofta nadogradnje jel sam vec kupio kod nas division 1 i 2 fizicke igrice?

 

 

CrossDeath čet 24.12.2020 17:25

To za pretplatu sam samo napisao kao nesto sto bi te moglo eventualno iznenaditi, u smislu neocekivanih troskova, ali nece te nitko opljackati. Ne znam sto je tocno poslo po krivu kad si dodavao karticu, proces nije kompliciran. 

GreenLife čet 24.12.2020 18:22

Klasičnu bankovnu karticu tekućeg računa iz HR ne možeš dodati na paypal već mora biti Visa, Master, American ili Diners. 

 

Netko drugi će ti morat pomnije objasniti da postoji mogućnost u nekim bankama zatražit prepaid VISA karticu , gdje uplatiš sredstva na račun i njima raspolažeš dok ne potrošiš (isto kao bonovi za mob) , a po meni tebi najbolja solucija pošto se bojiš krađe i sl.

 

Btw. paypal koristim već 10+ godina i nikad nisam imao probelm s krađom, stvar je samo da SAM paziš što radiš, a i ako dođe do nekog problema uvijek možeš kontaktirat paypal.

Luka123 čet 24.12.2020 18:40

Kad napraviš račun skinu ti s računa 5 eura i onda ih vrate na paypal račun nakon što potvrdiš kod, koji ti se nalazi na opisu transakcije.

Samo da znaš prije nego kreiraš račun.

Najbolje je imati web bankarstvo i odmah se vidi kod, tj. opis transakcije, nemoraš u banku tražiti ispis.

CrossDeath čet 24.12.2020 18:52
GreenLife kaže...

Klasičnu bankovnu karticu tekućeg računa iz HR ne možeš dodati na paypal već mora biti Visa, Master, American ili Diners. 

Sto mislis pod klasicnu bankovnu karticu? Imam tekuci racun u  HPB-u i uredno koristim tu karticu za paypal.

CrossDeath čet 24.12.2020 18:55
Luka123 kaže...

Kad napraviš račun skinu ti s računa 5 eura i onda ih vrate na paypal račun nakon što potvrdiš kod, koji ti se nalazi na opisu transakcije.

Samo da znaš prije nego kreiraš račun.

Najbolje je imati web bankarstvo i odmah se vidi kod, tj. opis transakcije, nemoraš u banku tražiti ispis.

Tebi skinuli 5? Meni 1.79.

Luka123 čet 24.12.2020 21:19
CrossDeath kaže...
Luka123 kaže...

Kad napraviš račun skinu ti s računa 5 eura i onda ih vrate na paypal račun nakon što potvrdiš kod, koji ti se nalazi na opisu transakcije.

Samo da znaš prije nego kreiraš račun.

Najbolje je imati web bankarstvo i odmah se vidi kod, tj. opis transakcije, nemoraš u banku tražiti ispis.

Tebi skinuli 5? Meni 1.79.

 
Nesjecam se... davno sam radio prije ~8 god. može biti da je manje

Nicocola čet 24.12.2020 22:55

Onda ni nemogu kupovati nakraju jel imam obicnu karticu tekuceg racuna debit otp banke.To mi je sve prava steta jel 5e kosta season pass a igra bez tih stvari je dosadna zaista.Hvala ljudi na odgovorima sad znam vise o paypalu.

redragonNG čet 24.12.2020 23:11
Luka123 kaže...

Kad napraviš račun skinu ti s računa 5 eura i onda ih vrate na paypal račun nakon što potvrdiš kod, koji ti se nalazi na opisu transakcije.

Samo da znaš prije nego kreiraš račun.

Najbolje je imati web bankarstvo i odmah se vidi kod, tj. opis transakcije, nemoraš u banku tražiti ispis.

 tocno to covjek sve ljepo objasnio

GreenLife pet 25.12.2020 04:32
redragonNG kaže...

ma daj molim te privredna banka zagreb i uredno dodana na paypal  i normalno radi i kupujem

 Ma daj čitaj što čovjek piše:

 

"Probao sam jucer registrirat karticu na paypal ali nigdje nisam pronasao debit karticu,vec mastercard,visa,american a to mi nemamo u kuci.Upisao sam trenutnu obicnu karticu i dosla mi obavijest da transakciju nije moguce provesti"

 

Znači da mu NE PROLAZI.

Kad sam i ja pravio nije prolazilo, a to je bilo davno. Očito je da se dosta tog promijenilo i da paypal neke kartice tekućeg prima. 

 

Jbt ovdje na forumima više ne smiješ pogiješit, odmah se osuđuje, đizs  , određena ekipa prepametna (pogotovo u onoj temi gdje su čovjeka opelješili za 9k $).

 

Da se vratim na temu:

 

@Nicocola 

Moguće je također da je majka uključila zabranu korištenja kartice za online kupovinu. Ne mogu ti puno reći jer ne znam kakva su pravila njezine banke

bluzer pet 25.12.2020 09:48

Postoje različite debitne kartice tekućeg računa pa korisnici npr. PBZ imaju ili Maestro ( kojima nije istekla ) ili Visu ( kojima je istekla Maestro zamijenjena je Visom ).

Oni koji imaju Visa karticu tekućeg računa mogu koristiti i PayPal i ostale online novčanike i usluge dok oni sa Maestro nemaju tu mogućnost.

U slučaju internet bankarstva, Maestrom se može top up na Revolut a Revolut ide na online novčanike i servise pa se na taj način može zaobići problem.

 

Sretan Božić i svako dobro! Nemojte biti nervozni :)