Minneyar pon 11.1.2021 09:36
abadabadu kaže...

Također preko firme, pitao sam ih je li ima ikakve veze šta su pravne osobe oni su mi odgovorili: "Poštovani, Ima rešenje ako ima neki kvar.Šaljem vam link." Pošaljem ti ga u PP pa pokušaj.

 Thx, i meni su odgovorili s istim linkom - i to u ned navecer. Popunio sam formular pa cemo vidjet sta dalje - al u međuvremenu sam saznao da Gigabyte srecom ima garanciju na monitore da ne smije bit nijedan bright pixel, tak da sam oprezno optimistican.

Don_Pingu pet 15.1.2021 10:53

Evo da podjelim svoje iskustvo, koje je zasad pozitivno.

 

Naručio procesor 12.01.2021. kasno navečer, idući dan ujutro stiže potvrda da je paket poslan i danas mi stigao paket (kvalitetno zapakiran, kutija neotvorena/neostecena) na vrata, te uredno plaćeno pouzećem.

 

Sad do idućeg tjedna, da vidim da li i funkcionira kad ostale dijelove dobavim i složim sve.

Friedrich666 pon 18.1.2021 17:50

Pa prilično loše iskustvo. Naručio sam i platio kreditnom karticom online prijepodne oko 10 sati MiFi TP-LINK M7650 4G nakon dugo premišljanja. Bruto cijena sa dostavom 1.341,34 aparat + 75.00 dostava = 1.416.34 kune. Sve uredno prošlo dobio sam od Safepay da je transakcija izvršena, ali nikakav povratan e-mail od Ipona nisam dobio da je narudžba zabilježena i zaprimljena. Sreća pa imam običaj kod škakljivih stvari praviti screenshotove, te sam tako na njihovoj web stranici na kraju procesa plaćanja screenshotao potvrdu sa brojem narudžbe da je plaćeno i zaprimljeno. Ali međutim nikakav potvrda na e-maili ili na mobitel ne dolazi i nakon više upita mailom tokom dana. Da bih prije nekih sat vremena (oko 16:30) dobio od Zorana Igmandija iz Ipona mail da traženi artikl nije dostupan kod njihovih dobavljača i da će mi vratiti novac te mi traže IBAN i SWIFT broj za uplatu...

E sad moje pitanje Vama koji imate više iskustva sa njima: Dali će mi vratiti uplaćeni iznos, ili su "valjak"? Ako su rekli da će vratiti i ako stvarno vrate novac, koliko to traje da vrate natrag na račun? Pitam zato što idem dalje kupovati taj MiFi 4G ruter jel mi je potreban.

Hvala svima na nekom suvislom odgovoru ili pojašnjenju.

 

EDIT:

 

U 18:21 stiže i e-mail od Ipona:


"Poštovanje! Hvala puno za babkovne podatke,kolege šaljedu nazad vam novaca."

 

Zatim u 18:29 opet stiže e-mail:

 

"Poštovanje!

Opet su prijavili informacijskim sustavom, došlo je do problema. Međutim, vaša je narudžba stigla. Kolege su je već predali kuriru za kućnu dostavu. Dakle, 3 ili 5 radnih dana i naručeni proizvod stiže.

Izvinte, i hvala!..."

 

Pitanje: Tko je tu lud? Oni ili ja? Ja priznajem svoj dio ludnice, ali oni kao firma...Bože sačuvaj....

CrossDeath sri 20.1.2021 09:25
Friedrich666 kaže...

Pa prilično loše iskustvo. Naručio sam i platio kreditnom karticom online prijepodne oko 10 sati MiFi TP-LINK M7650 4G nakon dugo premišljanja. Bruto cijena sa dostavom 1.341,34 aparat + 75.00 dostava = 1.416.34 kune. Sve uredno prošlo dobio sam od Safepay da je transakcija izvršena, ali nikakav povratan e-mail od Ipona nisam dobio da je narudžba zabilježena i zaprimljena. Sreća pa imam običaj kod škakljivih stvari praviti screenshotove, te sam tako na njihovoj web stranici na kraju procesa plaćanja screenshotao potvrdu sa brojem narudžbe da je plaćeno i zaprimljeno. Ali međutim nikakav potvrda na e-maili ili na mobitel ne dolazi i nakon više upita mailom tokom dana. Da bih prije nekih sat vremena (oko 16:30) dobio od Zorana Igmandija iz Ipona mail da traženi artikl nije dostupan kod njihovih dobavljača i da će mi vratiti novac te mi traže IBAN i SWIFT broj za uplatu...

E sad moje pitanje Vama koji imate više iskustva sa njima: Dali će mi vratiti uplaćeni iznos, ili su "valjak"? Ako su rekli da će vratiti i ako stvarno vrate novac, koliko to traje da vrate natrag na račun? Pitam zato što idem dalje kupovati taj MiFi 4G ruter jel mi je potreban.

Hvala svima na nekom suvislom odgovoru ili pojašnjenju.

 

EDIT:

 

U 18:21 stiže i e-mail od Ipona:


"Poštovanje! Hvala puno za babkovne podatke,kolege šaljedu nazad vam novaca."

 

Zatim u 18:29 opet stiže e-mail:

 

"Poštovanje!

Opet su prijavili informacijskim sustavom, došlo je do problema. Međutim, vaša je narudžba stigla. Kolege su je već predali kuriru za kućnu dostavu. Dakle, 3 ili 5 radnih dana i naručeni proizvod stiže.

Izvinte, i hvala!..."

 

Pitanje: Tko je tu lud? Oni ili ja? Ja priznajem svoj dio ludnice, ali oni kao firma...Bože sačuvaj....

Ako nemaju proizvod na stanju, naravno da ce ti vratiti novac, inace ne bi postojali kao webshop. To traje nekoliko radnih dana, 3-5 rekao bih.

Friedrich666 čet 21.1.2021 09:35

Kako sam napisao da su ipak "pronašli" da imaju proizvod, te neće vratiti novac. Evo za sada teče sve uredu, na trackingu sam pratio pošiljku, i ona je već u mojem gradu, te očekujem tijekom dana isporuku. Javim u kakvom je stanju naručeni proizvod kada stigne.

Friedrich666 čet 21.1.2021 13:19

Dakle bežični router-modem TP-Link M7650 4G stigao je u 10:30 sati. Sve uredno, sve pet...

Raspakirao, postavio SIM, instalirao, povezao sve ispravno...

WiFi veza između kompa i MiFi uredna, ali nema internet konekcije preko 4G.

Ponovo pregledao sve postavke, sve uredno do u detalja...

Ali...

Kriv je teleoperater, pogrešno predinstalirana APN točka.

Znači glupani iz HT mobile, su na Internet posvuda SIM kartici predinstalirali staru APN točku webhtgprs.hr a treba biti internet.ht.ht

Naravno, ručno promijenio i sve šljaka bez ikakih problema, sve je kako treba biti.

Znači netko tko nije IT izverziran kao mi ovdje, jednostavno neće znati u čemu je kvaka ako ne bude imao internet konekciju.

Kriv je teleoperater koji je ostavio staru APN točku koja nije važeća za pokućni internet...

Pišem ovo da se ne bi nekome tako dogodilo, pa unaprijed krivi Ipon da je dostavio neispravan proizvod...

Znači iz negativnog moje iskustvo sa Iponom je vrlo pozitivno.

Uređaj kojeg navodno isprva nisu imali u zalihama i htjeli su vratiti novac, ipak su nekako iznašli uređaj koji mi je potreban, i stigao je za 3 dana, od narudžbe do isporuke.

Ocjena bi bila 5/5 ali dajem 4/5 samo zbog eto loše komunikacije oko nerazumljivih zaliha na skladištu traženog uređaja i glupavog google translate prijevoda...

sandokan111 čet 21.1.2021 15:24
Friedrich666 kaže...
Znači netko tko nije IT izverziran kao mi ovdje, jednostavno neće znati u čemu je kvaka ako ne bude imao internet konekciju.

 Taj netko bi tada zvao HT i onda bi to oni ispravili/rjesili.

 

Ti ako ti ne radi maxtv/dsl doma krivis prodavaca/proizvodjaca opreme, ili prvo zoves sluzbu za korisnike da rjesi problem?

Apachy čet 21.1.2021 15:48

evo da se i ja javim, malo sa zakašnjenjem doduše, da temeljito isprobam proizvod 

 

naručio xbox series x gamepad od njh 5.1., dobio mail istog popodneva da je narudžba zaprimljena, ali da će gls paket preuzeti tek 7.1 jer je 6. bio Tri kralja, rekoh nema frke. u petak 8.1 ujutro stigla pošiljka, kutija gamepada, račun i garantni list. sve tenkovski zapakirano, gamepad evo šljaka već 2 tjedna ko singerica.

 

 

Ivan2012 ned 24.1.2021 15:45

Generalno OK kad se naručuje, kad je u pitanju reklamacija onda su katastrofalni.

HDD (Seagate X16, cca. 3500kn) kupio u početkom srpnja prošle godine, stigao pokvaren, vraćen.

Nakon brojnih upita (bili dosta bezobrazni) stigao odgovor tek krajem rujna (iako je rok za 15 dana) da šalju zamjenski.

Poslali su zamjenski ali sa značajnim vanjskim mehaničkim oštećenjima (takav je poslan, nije bilo moguće da se oštetio u transportu jer je bio odlično upakiran - otvaranje paketa snimljeno mobitelom), naravno nije ni radio, vraćen.

Vratili ga nazad prije dva tjedna, odbili reklamaciju jer su ga zaprimili oštećenog...

 

fright_lined_room sri 27.1.2021 21:27
fright_lined_room kaže...

Evo ja jučer naručio monitor LG 32GK850F-B, bruto cijena oko 3900 kn. Platio unaprijed karticom, došao mi mail normalno da je narudžba zaprimljena i da ću za 3-5 dana dobiti artikl. Javim ovdje kako će sve proći.

 Malo javljam sa zakašnjenjem. Stigao monitor, u original kutiij zapakiran. Monitor radi bez problema, s narudžbom isto sve dobro prošlo, naručen 18.01.2021., došao 22.01.2021.

 

Jedinu zamjerku imam što je pakiranje bilo oštećeno. Međutim, to neću pripisati njima, izglednije je da je kurirska služba to udarila negdje. Srećom, jedno je oštećenje bilo s bočne strane, a drugo sa stražnje strane kutije.

   

Eto, sve u svemu moje iskustvo je dobro, za reklamacije ne mogu reći i nadam se da neću ni imati iskustva s time 

Čitatelj čet 28.1.2021 10:06

Nekad treba imati malo srece, makar su ta pakiranja zajedno sa stiroporom radjena, da izdrze udarce od 30kg,

makar je to sve rekla-kazala, jer dovoljan je udarac i od 1kg, al na krivo mjesto, tipa sipka koja probije karton i stiropor po sredini ekrana.

hak uto 16.2.2021 20:52

IPON me prevario. Naručio sam dvije stvari za koje su mi u emailu potvrdili da će biti poslane sutradan. Nakon 10 dana ih kontaktiram, a oni bahato odgovaraju kako proizvod nije nikad ni poslan... Poslije toga me ignoriraju i na moje upite ne odgovaraju. Sada imam samo probleme... NE KUPUJTE KOD NJIH

Point-X uto 16.3.2021 20:22

Cijene su OK, dostava OK ali nedao Bog da nešto nevalja. Zavlačiti će vas što duže moguće.

3 puta naručio od njih , 2 puta sve radilo, treća nesreća i tu su se pokazali kao totalna banana. Komunikacija štura, ako vi njih ne pitate što se događa barem jednom tjednom spremni su vas ostaviti u tami što duže.

 

Point-X sri 17.3.2021 17:08
Čitatelj kaže...

Vjerovatno komuniciraju sa Google Translateom, jer ne kuze hrvatski.

Pisite im na engleski ili njemacki, mozda pomogne. Bar su tako meni pisali iz eDigitala,

na njemacki ili engleski, nikad problema.

 Najbolja stvar je da sam ih i pitao dali da pričamo na Engleskom, odgovoriše mi na Hrvatskom, tako da jbg.

spox pon 22.3.2021 19:06

sa moje strane pohvala...stavio sam odredeni proizvod da mi jave cim cijena padne...tako je i bilo...

vertical gpu brecket, pao na 279 kn sa 330, naruceno u srijedu navecer i danas oko 9 ujutro paket stigo i sve uredno zapakirano i uredno sve radi...

Minneyar čet 1.4.2021 12:35
Minneyar kaže...
abadabadu kaže...

Evo 05.01. sam naručio monitor Gigabyte M27F pa cu edit kad mi dostave.

Platio sam unaprijed preko firme gdje su mi dostavili predračun na e-mail. Za sada odgovaraju na e-mail na sva moja pitanja.

Viditi ćemo šta će biti i kako će doći.

 

Pozdrav!

 Evo meni bas stigao Gigabyte M27Q i na zalost ima crveni piksel i nenormalan backlight bleed sa svih strana, nisam cak ni po internetima vidio ovako kritican primjerak. Pisem im i zahtjevam zamjenu il povrat para - narucio sam preko firme pa nisam siguran dal ce bit nekih problema radi toga...

 Dakle, evo, 3 mjeseca kasnije, napokon rijesen garantni postupak.

 

Pozitivno je sto nije bilo nikakvih troskova s moje strane, dakle oni organiziraju kurira koji je pokupio monitor. Međutim, sad dolazi period od 3 mjeseca cekanja i pisanja svaki tjedan - svaki put brzo odgovore, ali ne kazu nista osim "proizvod je u garantnom postupku". Zadnje sto su komunicirali je bilo da je monitor kod proizvodaca na popravku i da se duze ceka na zamjenski panel radi COVID-a.

 

Tjedan dana nakon te informacije napokon mi dolazi obavijest da je garantni postupak zavrsen... I da ne mogu popraviti ni zamijeniti artikl i da cu dobiti novac nazad. A istovremeno imaju isti monitor na webshopu, samo kosta 500 kn vise nego kad sam ja kupio :)

 

Dakle 3 mjeseca cekanja za povrat novaca.

 

Necu potpuno otpisati shop, al za ovakve stvari kod kojih je relativno velika sansa da nesto nece valjati, nema sanse.

ccc2002 čet 1.4.2021 12:40

Izbjegavam .eu domene, to može registrirati svaka šuša

Nepomaže i to što je Registrant domene ipon.eu undisclosed.
Ili točnije Registrant i registrar su ista firma atw Internet Ltd. Iz mađarske

Rekao bih da je posrednik iz mađarske registrirao domenu. Zašto onda ne naručiti direktno od ipon.hu?

ministar čet 1.4.2021 21:43
ccc2002 kaže...
Izbjegavam .eu domene, to može registrirati svaka šuša

Nepomaže i to što je Registrant domene ipon.eu undisclosed.
Ili točnije Registrant i registrar su ista firma atw Internet Ltd. Iz mađarske

Rekao bih da je posrednik iz mađarske registrirao domenu. Zašto onda ne naručiti direktno od ipon.hu?

skoro svaku domenu može registrirati "svaka šuša".. podaci o vlasniku domene više nisu javno dostupni zbog GDPR-a, nego vidiš samo Domain providera kod kojeg je registrirana domena

 

s ipon.hu možeš naručiti ako znaš mađarski, i ako dostavljaju u Hrvatsku s te stranice, jer kad odabereš hrvatski te preusmjeri na iponcomp.hr, ili na iponcomp.com ako odabereš engleski

ccc2002 pet 2.4.2021 06:35

.hr domenu barem može registrirati samo pravna osoba, a i to preskačem ako je vlasnik j.d.o.o, To su one firmice koje otvoriš za kunu.

Rekao bih da je Registrant namjerno skriven jer je isti kao i Registrar. A ne zbog GDPR-a

ministar pet 2.4.2021 07:53
ccc2002 kaže...
.hr domenu barem može registrirati samo pravna osoba, a i to preskačem ako je vlasnik j.d.o.o, To su one firmice koje otvoriš za kunu.

Rekao bih da je Registrant namjerno skriven jer je isti kao i Registrar. A ne zbog GDPR-a

krivo - besplatnu .hr domenu može registrirati pravna osoba ili fizička osoba koja obavlja samostalnu djelatnost ... naplatnu .hr domenu može registrirati bilo tko u HR i pravne osobe iz EU + UK

 

i krivo - zbog GDPR-a je Registrant isti kao i Registrar (ali to sam ti već i rekao)

ccc2002 pet 2.4.2021 08:01

Da točno.

Naplatnu .hr domenu mogu registrirati pravne osobe registrirane u RH (trgovačka društva, udruge, političke stranke i ostale organizacije s pravnom osobnošću), sve fizičke osobe s prebivalištem u RH, podružnice stranih tvrtki kao i pravne osobe sa poslovnim nastanom u EU uz uporabu VAT/OIB broja.

Dobro je znati.
Uvjerio si me, od sad kupujem i sa .eu domena, zbilja su pouzdane. Sarkazam.

Razlika je što u hr možeš zatražiti info o vlasniku domene ako imaš legitimni interes, i većina ih se ne skriva iza GDPR-a.

Probaj na domene.hr pretražit iponcomp.hr

Sve se vidi, radi se o naplatnoj domeni jer ju je registrirala strana firma:

iPon Computer Kft.
Francia ut 40b, 1143, BUDAPEST, Mađarska
paradi@ipon.hu

I na domain.hu
Domain: ipon.hu
Registrant Name: Ipon Computer Kft.
Registrant Address: HU 1137 Budapest, Újpesti rakpart 5

Samo eu domene skrivaju podatke zbog navodno GDPR.

Nije ni čudo da ih zlorabe.

gardelin sri 26.5.2021 11:15
Minneyar kaže...
Minneyar kaže...
abadabadu kaže...

Evo 05.01. sam naručio monitor Gigabyte M27F pa cu edit kad mi dostave.

Platio sam unaprijed preko firme gdje su mi dostavili predračun na e-mail. Za sada odgovaraju na e-mail na sva moja pitanja.

Viditi ćemo šta će biti i kako će doći.

 

Pozdrav!

 Evo meni bas stigao Gigabyte M27Q i na zalost ima crveni piksel i nenormalan backlight bleed sa svih strana, nisam cak ni po internetima vidio ovako kritican primjerak. Pisem im i zahtjevam zamjenu il povrat para - narucio sam preko firme pa nisam siguran dal ce bit nekih problema radi toga...

 Dakle, evo, 3 mjeseca kasnije, napokon rijesen garantni postupak.

 

Pozitivno je sto nije bilo nikakvih troskova s moje strane, dakle oni organiziraju kurira koji je pokupio monitor. Međutim, sad dolazi period od 3 mjeseca cekanja i pisanja svaki tjedan - svaki put brzo odgovore, ali ne kazu nista osim "proizvod je u garantnom postupku". Zadnje sto su komunicirali je bilo da je monitor kod proizvodaca na popravku i da se duze ceka na zamjenski panel radi COVID-a.

 

Tjedan dana nakon te informacije napokon mi dolazi obavijest da je garantni postupak zavrsen... I da ne mogu popraviti ni zamijeniti artikl i da cu dobiti novac nazad. A istovremeno imaju isti monitor na webshopu, samo kosta 500 kn vise nego kad sam ja kupio :)

 

Dakle 3 mjeseca cekanja za povrat novaca.

 

Necu potpuno otpisati shop, al za ovakve stvari kod kojih je relativno velika sansa da nesto nece valjati, nema sanse.

 

Evo vidim da je M27Q na popustu kod njih, bice je to primjerak koji su tebi pokusali uvaliti haha.