Aportus uto 14.8.2018 09:23

Narucio 10.08.

Pisalo u mailu da je narudzba potvrdena i da dolazi roba u ponedjeljak GLS-om.

11.08  dobivam mail da stize kroz 4-5  dana....

Evo cekam al nije mi zurba, velim samo da je citavo.

Detaljni dojmovi kad dode paket xD

Aportus uto 14.8.2018 23:14

sory na duplom postu, samo da javim da je paket stigao 2 sata nakon sto sam napisao post.

Sve ispostovano, paket neostecen kao i sadrzaj unutar njega.

Vjerojatno ce se jos sta narucivati iz tog shopa.

Eto preporuka od mene :D

asasi čet 6.12.2018 14:13

Narucio neke dvije sitnice PWM hub i splitter za RGB, naruceno u ponedjeljak stiglo u cetvrtak ujutro, tracking number na mail se dobije kad predaju robu GLS-u.

Narucivao sam kao GOST na njihovoj stranici dakle bez registracije i plačanje pouzečem - čitaj GLS-u na ruke :)

Eto čisto info ako nekoga zanima. LP svima!!!

futuremnachine čet 20.12.2018 18:38

Evo jedno moje pozitivno iskustvo, s web trgovinmom IPon narucen monitor u Ponedjeljak iz (Budimpesta) u 22h uvecer, pred vratima u cetvratk u 9h ujutro, (Vukovar) platio pouzecem bez ikakvih provizija s tim da sam ustedio cak i s tom dostavom koja je 62.50 kn (8kg) GLS, ipak ustedio 100kn i puno zivaca za razliku od nekih EU shopova u kojima je dostava 30€ za takav proizvod i puno puno cekanja i rijetko kad dostavljeno po navedenom datumu pri kupnji! 

Promster sub 22.12.2018 19:23

Čitam ove zadnje komentare, i svi redom pozitivni, a znam da se kenjalo po dućanu. Gledam jednu stvarčicu kod njih, pa mi se čini da ću uzeti, pošto je cijena niska, a i ni jedan dućan kod nas nema artikl. Sad jesu li se popravili ili se pukom srećom zaredalo par dobrih komentara?

saree7 pon 18.2.2019 09:38

Naručio sam s ove stranice kućište za PC jer sam vidio da su cijene nešto jeftinije. Kućište sam platio oko 500kn, poštarinu mi je odmah izračunalo na stranici kod potvrde plaćanja oko 60kn i to je cijena koju plaćate ukupno sa svime (iz Mađarske je firma). U srijedu navečer oko 21h sam naručio, a paket je stigao u ponedjeljak ujutro prije 9h. Nazvao me kurir GLS-a i sve je prošlo bez ikakvih problema. Na temelju osobnog iskustva ne vidim prepreku u naručivanju s ove stranice.

Big'R sri 27.3.2019 22:38

Kupio od njih hard disk i matičnu. Došlo nakon 3-4 dana. Matična je došla ispravna, a disk nov novcat imao 12000 loših sektora. Pošaljem ja njihovog garancionog kurira i dođe dostavna služba, pokupi disk i nakon par dana dođe mail da je disk fizički oštećen i da ne priznaju garanciju. Pitam ja kakvo oštećenje? A oni odgovorili da je disk oštećen na rubu. Pitam ja da pošalju fotografije, kad ono ništa ne šalju. Vratili disk i neki dopis na mađarskom. Pitah ih šta je to. Kažu da šaljem disk direktno proizvođaču o vlastitom trošku. Pogledam disk, na jednom kutu ima malo oguljenu boju, znam 1000% da mi disk nije ispao nigdje, a budala nisam slikao disk prije slanja. Toliko o njima. Izbjegavati u širokom luku.

hahhaajaads ned 15.9.2019 20:20
SimeVip kaže...

Da li je tko kupovao kod njih sta u zadnje vrijeme, neka novija iskustva?

 

Cijene su za neke stvari dosta jeftinije nego kod nas.

 Isto go*no ko i Extreme Digital, 50/50 da ce ti nes doc pokvareno i da ces imat problema sa garancijom...

Exostosis uto 14.1.2020 20:57

Prošli tjedan u četvrtak (09.01.) sam naručio kućište i napajanje, platio online, dobio potvrdni mail za narudžbu, a sutradan mail da će paket predati kuriru i da će kurir idući radni dan krenut s isporukom. Kasnije opet mail, paket je predan kuriru, dostava za 4-5 dana i link za tracking (GLS). Dostava je 75kn, ali sve uredno stiglo danas, 5 dana kasnije. Adresa pošiljatelja je u Budimpešti pa ako što bude, tamo trebam slati dok je pod garancijom. Nemam iskustva s tim još, napravim update ako što bude. Kod njih sam jedino našao ovo kućište i inače imaju svašta u ponudi, ali treba lovit akcije jer cijene su slične kao i u drugim trgovinama kod nas. 2018. sam kod njih naručio nosač za monitor, sve prošlo kao i sada. Preporučujem trgovinu dok se ne pojavi problem nekakav.

pcnerd uto 21.7.2020 23:34

Pozdrav, također sam naručio kućište za PC u ovoj trgovini, poslano sljedeći radni dan, nakon narudžbe, po GLS-u. Proizvod stigao na jug Hrvatske za 3 dana! Izabrao sam plaćanje pouzećem, kurir GLS-a me nazvao i sve je uredno bilo zapakirano, bez ikakvih oštećenja. Toplo preporučujem ovu trgovinu pogotovo zbog toga što dosta stvari nema u hrv ili ako ih ima onda su cijene u hrv dosta više.

bero213 sri 14.10.2020 16:11

Moje iskustvo sa iponom u zadnjih par godina je bilo super, ali do prije 2 tjedna nisam imao iskustva sa reklamacijama.

 

22.9 naručio sam kućište kod njih.

24.9 dolazi kod mene, kutija u kojoj je došlo nikakvih vanjskih oštećenja nema.. vadim kućište iz kutije, izgleda ko da je bačeno sa 5 kata, skroz savijeno..

24.9 kontaktiram ih preko maila, odgovor stiže u roku sat vremena sa linkom na njihovu stranicu gdje se ispunjava nekakva forma.. ispunjavam tu formu za reklamaciju

25.9 dobivam potvrdu da je reklamacija odobrena te da će sljedeći radni dan doć dostavna služba pokupit proizvod (u njihovom trošku)

28.9 GLS dolazi po paket

30.9 paket dolazi u ipon

30.9 dobivam obavijest da je RMA proces započet te da ću bit obaviješten kad bude završen

5.10 kontaktiram ih mailom za status reklamacije, ne dobivam neki konkretan odgovor (nešto tipa "budem pitalo kolege", "javim cim saznam")

11.10 ista stvar kao i 5.10, nikakav konkretan odgovor

14.10 dobivam obavijest da je RMA proces zavšen i da mi je odobren povrat novca te da ne mogu zamjeniti proizvod iako sam tražio da mi pošalju novi ispravan proizvod jer mi treba novo kućište. Pogledao sam na njihovoj stranici, imaju to isto kućište na stanju, ali je 250kn skuplje tako da mi se više ne isplati uzimati kod njih..

 

EDIT

15.10 sredstva vraćena na račun

 

sada čekam povrat novca i obrazloženje zašto ne mogu zamjeniti proizvod ako ga imaju na stanju..

 

uglavnom sporo, ali ipak se riješi na kraju..

 

 

Čitatelj čet 15.10.2020 07:51

To zapravo zvuci super, u roku 15 radnih dana ti je odobreno financijsko odobrenje uz kupnju drugog uredjaja,

nisu te ni gnjavili o dokazima tko je kriv, ti ili dostava, niti te pitali jesi li provjerio paket pri zaprimanju.

 

Prilicno super rijeseno, a to sto sad nemaju takvo kuciste po tom iznosu, to je samo pure-unluck - moglo je biti

obratno, da je sad kuciste jeftinije, pa da ti jos ostane visak novaca za neke sitnice.

 

Kupi si SSD ili HDD, tog nikad dosta, i nikad nije gubitak novaca. To sto ne daju financijski povrat, vjerovatno

muljaju s porezom, ili im se neda zahebavati s tim, a i vecina firmi zeli zadrzati kupca i novac u firmi, klasicni primjer trgovine na veliko.

 

Da su bar sve trgovine takve, gdje bi nam bio kraj.

Čitatelj pet 16.10.2020 08:35
zeryx kaže...

koliko sam ja skuzio, njemu su dali financijski povrat.

 

Jesu, ali u obliku bona, kao "evo ti bon u iznosu koji si potrosio, i mozes kupit nesto drugo",

opca praksa kod vecine firmi. Primjerice, godinama nosim samo Ecco cipele i tenisice,

imaju 2 godine jamstva da se nece rasiti ili pokidati, te godinu dana jamstva da nece promociti.

 

I tamo negdje 2007. su ocito imali losu seriju sa losom gumom, pa ti pukne dzon po pola nakon 3-4 mjeseca.

Odnesem cipele u Ecco sa racunom, daju mi bon od 160€, koliko sam ih platio, i dokupio sam si novi model za 10-20€ vise.

 

Nema tu nista lose. Njima dobro sto ne moraju mucit financije oko storna, a kupac odmah ima svoju lovu, koju ne mora

odmah isti dan kupiti, nego kad treba.

zeryx pet 16.10.2020 08:40

sve to stoji. cesta je to politika trgovina. ali ne samo trgovina. to rade i hoteli.

 

u tvom slucaju nije ni lose. nosio si tenisice, raspale su se, dobio si bon, kupio si nove. i imas opet 2 god garancije.

 

ali konkretno kod njegovog odgovora nisam nasao da su mu vratili bon nego pise ovo:

 

EDIT

15.10 sredstva vraćena na račun

R4zOR229 pet 16.10.2020 12:04
Čitatelj kaže...
zeryx kaže...

koliko sam ja skuzio, njemu su dali financijski povrat.

 

Jesu, ali u obliku bona, kao "evo ti bon u iznosu koji si potrosio, i mozes kupit nesto drugo",

opca praksa kod vecine firmi. Primjerice, godinama nosim samo Ecco cipele i tenisice,

imaju 2 godine jamstva da se nece rasiti ili pokidati, te godinu dana jamstva da nece promociti.

 

I tamo negdje 2007. su ocito imali losu seriju sa losom gumom, pa ti pukne dzon po pola nakon 3-4 mjeseca.

Odnesem cipele u Ecco sa racunom, daju mi bon od 160€, koliko sam ih platio, i dokupio sam si novi model za 10-20€ vise.

 

Nema tu nista lose. Njima dobro sto ne moraju mucit financije oko storna, a kupac odmah ima svoju lovu, koju ne mora

odmah isti dan kupiti, nego kad treba.

 Prilicno sam siguran da se novci moraju vratit ako ih to trazis, naravno ukoliko ti nemogu zamjenit proizvod za isti takav ili popravit ovaj koji imas.

bero213 pon 19.10.2020 18:24

Ja sam im putem maila napisao da želim povrat novca te sam im poslao svoj IBAN, odma sljedeći dan je stigla uplata na račun.. tako da tu nema problema..

 

ovo mi je prvi put da sam dobio oštećen proizvod iz ipona i budući da sam u roku u 2 tjedna sve riješio i dobio povrat novca ne planiram prestati kupovat kod njih... dostava je jednako brza kao da iz hrvatske narucujem (2-3 dana), puno je jeftinije nego kod nas (oko 15-30%) i imaju puno proizvoda kojih kod nas uopce nema

 

sad sam naručio kod njih drugo (jeftinije) kućište i sad čekam i nadam se da neću dva puta za redom dobit strgano.. a ako dobijem e jbg nemam sreće. budem ponovno reklamirao.. barem je proces reklamacije jednostavan i donekle brz.. nije bilo problema kao što sam čitao na forumima

abadabadu sri 6.1.2021 08:35

Evo 05.01. sam naručio monitor Gigabyte M27F pa cu edit kad mi dostave.

Platio sam unaprijed preko firme gdje su mi dostavili predračun na e-mail. Za sada odgovaraju na e-mail na sva moja pitanja.

Viditi ćemo šta će biti i kako će doći.

 

11.1. su mi poslali tracking kod da je predano GLS-u!

13.1. je došao na adresu.

15.1. ga testirao, nema backlight bleed, nema oštećenja sve vrh!

 

Pozdrav!

Minneyar ned 10.1.2021 17:57
abadabadu kaže...

Evo 05.01. sam naručio monitor Gigabyte M27F pa cu edit kad mi dostave.

Platio sam unaprijed preko firme gdje su mi dostavili predračun na e-mail. Za sada odgovaraju na e-mail na sva moja pitanja.

Viditi ćemo šta će biti i kako će doći.

 

Pozdrav!

 Evo meni bas stigao Gigabyte M27Q i na zalost ima crveni piksel i nenormalan backlight bleed sa svih strana, nisam cak ni po internetima vidio ovako kritican primjerak. Pisem im i zahtjevam zamjenu il povrat para - narucio sam preko firme pa nisam siguran dal ce bit nekih problema radi toga...