IT trgovine

Futura it - iskustva

Scooby_00 ned 3.1.2021 20:46

U zadnje vrijeme me nije zezao, znao se resetirati dosta često kad je tek došao iz servisa, a poslije nije. Nadam se da će biti ok.

I meni je drago, bezveze je nekako kada ti nešto ne štima na kompu. A još kad ga masno platiš... Ima da radi!!!

Marcek555 čet 7.1.2021 23:39
hahhaajaads kaže...
Scooby_00 kaže...

Zamjenio socket-e i sve štima. Prije je bio na 1 i 3, sad sam prebacio na 2 i 4.

Resetirao komp i Eureka, sve radi!

Tu si trebao prvo i stavit, svi proizvodjaci maticne preporucuju u uputstvu da ukoliko imas dual stick i 4 slot maticnu, da se stavi 2 i 4.

 Sta ti znas kako bi rekao jedan moj dobri prijatelj, pa rami se valjda po redu stavljaju xd

 

P.s. on si je sam slagao konfiguraciju i ubacio rame u prvi i drugi slot , pa mi je bore navedeno on rekao kada sam mu napomenuo da se to tako neradi xd

MarioVk sub 30.1.2021 18:46

Na dobra iskustva s foruma odlučio tetki naručiti računalo od future. Konfiguracija je:

 

1 * SilverStone SST-AR12-RGB Argon CPU Cooler, 4 Direct Contact Heatpipes, 120mm PWM RGB Fan, Intel/AMD
Šifra: SST-AR12-RGB
1 * NIC TP-Link TL-WN722N, USB 2.0 Adapter, 2,4GHz High Gain Wireless N 150Mbps, Detachable Omni Directional Antenna 1 x 4dBi (RP-SMA)
Šifra: TL-WN722N
1 * Procesor AMD Ryzen 5 1600 AF (3.2/3.6GHz Boost,19MB,65W,AM4) box, Wraith Stealth
Šifra: YD1600BBAFBOX
1 * ASRock Main Board Desktop B450M-HDV R4.0 90-MXB9N0-A0UAYZ
Šifra: ASR-0008
1 * Western Digital 1TB SSD, Blue 3D, SATA
Šifra: WDC-WDS100T2B0A
1 * Napajanje SilentiumPC Vero L3 600W, 80+ Bronze P/N: SPC266
Šifra: SPC266
1 * Kućište Zalman S2, 1x120mm, USB3.0
Šifra: ZAL-S2
1 * Memorija GSkill Aegis 16GB (2x8) DDR4 3000MHz
Šifra: F4-3000C16D-16GISB
1 * Grafička kartica Asus PH-GTX1660S-6G PH-GTX1660S-6G
Šifra: 0902517

 

Iskustvo narudžbe i sami kontakt s trgovinom je od početka bio odličan, čuli smo se i telefonski zbog nekih dijelova i sve se dogovorilo bez problema. Komp složen i poslan, stigao jučer na tetkinu adresu 29.01. Pošto je tetka to uzela za nećaka, a ni jedno ni drugo nemaju dovoljno znanja da osposobe to računalo, rekoh doći ću ja danas staviti windows i namjestit sve da bude u funkciji. Došao danas, treba upalit računalo, kad nema znakova života. Pritiskom tipke za paljenje ništa se ne dešava, struje ima jer svijetli lampica na grafičkoj. Rekoh pošto imam dosta iskustva s slaganjem konfiguracija, idem provjeriti redom stvari koje su se možda zbog transporta mogle isključiti ili pomaknuti. Naravno, grafička, rami kablovi sve na svojem mjestu uredno kako i treba bit, pa se onda sjetio da sam u ovoj temi vidio da je mogući problem zbog hladnjaka na procesoru, mislim poštena mrcina visi u računalu za cijelo vrijeme transporta. Naravno kako nemamo ni ja ni tetka želju da se PC iz Vinkovaca pošalje za Zagreb na dijagnostiku zbog moguće sitnice ili samo pomjeranja CPU-u, odlučim maknuti hladnjak kako bi vidio stanje CPU. Uz maksimalni oprez jer znam sta se može desiti i što se dešavalo čak i po iskustvima iz ove teme, maknem hladnjak bez savijanja i zakretanja, i naravno CPU se izvuče zajedno s hladnjak. I naravno imamo što vidit, CPU pinovi kao banane...

 

Naravno, moja pogreška je što nisam cijeli proces snimao jer sad se sve svodi rekla kazala, al ovo je očiti problem s hladnjakom velikih dimenzija, poštene mase i loše izvedenog učvrščenja na CPU pa je to sve za vrijeme transporta skakutalo na sve strane. Poslao sam mail futuri iako znam da ovo spada pod mehanička oštečenja koja realno nisu pokrivena garancijom ali nadam se da možda postoji mogućnost rješavanja ovog problema..

 

Cilj ovog komentara je da svi vi koji imate i malo znanja kako sastaviti računalo, a želite ne orginalni CPU hladnjak pogotovo na AMD-u mislim da je pametnije da ga futura pošalje u kutiji, pa da njega sami ubacite jer ovako sve zavisi o dostavi, a kako nama poštari barataju s kutijama čudno bi bilo da sve radi iz prve 

 

Napomena: ovo nije nikakva kritika futuri, jer oni u ovoj situaciji sigurno nisu krivi i sigurno nisu poslali PC u ovakom stanju...

MarioVk sub 30.1.2021 19:19
Promster kaže...

Dobra je praksa da se CPU/GPU zagrije prije skidanja hladnjaka, trebao si uzeti fen i laganom vrtnjom hladnjaka u krug...

 Hladnjak je skinut skoro bez problema, doslovno cim se otkacili kopca koja je drzala hladnjak na mjestu skoro sam od sebe se cpu odvojio uz minimalnu silu. Bar da sam moro povuci nesto jace pa ajde nebi nis reko..

Damir22 sub 30.1.2021 19:26

Za amd, samo hladnjaci s backplateom koji se sarafi, nista ovi s kopcama, tako je najsigurnije.....

Ako niti jedan pin nije pukao, probaj ih ispeglati.....

Nozic od skalpela, kao ravnalo, koristis pinove koji nisu savijeni, tanka pinceta i mirna ruka... namjestas pin po pin uz to "ravnalo".....

Uz malo srece, moze se....

MarioVk sub 30.1.2021 19:34
Damir22 kaže...
Za amd, samo hladnjaci s backplateom koji se sarafi, nista ovi s kopcama, tako je najsigurnije.....

Ako niti jedan pin nije pukao, probaj ih ispeglati.....

Nozic od skalpela, kao ravnalo, koristis pinove koji nisu savijeni, tanka pinceta i mirna ruka... namjestas pin po pin uz to "ravnalo".....

Uz malo srece, moze se....

 To mi je prvo palo na pamet, al kad vidim broj pinova koji su savijeni, i savijenost određenih pinova mislim da je to gotovo pa nemoguća misija.

Damir22 sub 30.1.2021 19:39

Ma tesko moze pogorsati situaciju.

Mirna ruka, koristiti nesto tanko i cvrsto kao vodilicu, i lagano jedan po jedan, bez sile i zurbe....

Isplati se probati,barem ja bih.

Najbolji alat se meni pokazala ona kontra pinceta, koja sama drzi dio,a moras je stisnuti da pustis....

Uhvatis pin i lagano ga probas ispraviti, mozes se posluziti i cackalicom da ga odignes malo ako je jako savijen. Samo uvijek koristis nesto tanko,cvrsto i ravno da pin ravnas po tome.....

Nije neko objasnjenje ali vriiedi probati

MarioVk ned 31.1.2021 11:24

Javila se futura i to na nedjelju tako da svaka čast ekipi.

 

Ponudili su zamjenu procesora što je i više nego fer i korektno. Njihova kritika je bila očekivana, a to je da nisam trebao sam ništa rastavljati, jer navodno sam sam dodatno iskrivio konektore jer sam cooler nakrivio na stranu kad sam ga otpajao, a stvarno sam pazio na to al očito nisam dovoljno.

 

Moram priznat da je ideja s tehničkom odlična, čak sam bio voljan i pokušat to ali pošto im šaljem proc nazad neću ništa dirat.

p0laris sri 24.3.2021 10:50

Pohvale futuri!

 

Često se tu kaže da nije fora pohvalit nekoga kad je sve u redu, nego da je pitanje sto bude kad nešto pođe krivo, i to je tocno.

Kod moje kupnje je poslo malo krivo, ali se futura iskazala, ispricali se iako nije njihova greska nego dobavljaca, organizirali prikup robe iduci dan i vratili novac na racun u roku dan-dva. Sve je proslo glatko bez problema.

 

Netko ce tu "prigovorit" da nisu uvijek najpovoljniji na nabava.net (iako su koliko sam vidio među povoljnijima) ali moje misljenje da se kod future isplati kupovina. Imao sam iskustva i s tim pojedinim koji su "na vrhu" nabave i kostalo me samo zivaca poslovati s njima.

U odnosu na druge shopove gdje sam kupovao futura odskace u odnosu prema svojim kupcima, i preporucujem ih

 

 

marac84 sub 27.3.2021 22:20

zelim pohvaliti futuru jer su vise nego fer, ali sad, gotovo svi jednako misle, no moram im zahvalit jer su mi primili SSD, a nazvao sam ih zadnji dan garancije na kraju radnog vremena

poslali su novi ofc

najgore iskustvo sam imao s Protiss-om kada mi nisu htjeli zamjeniti maticnu plocu jer su mi rekli da je ostecena, kao neka velika ogrebotina te problem s napajanjem, a istu su slali u links sto nisam ni razumio kakve veze ima Links s plocom koju sam kupio u Protissu

 

uglavnom, kao sto je kolega iznad rekao, radije cu kupiti nesto za 100 ili 200 kn vise ako znam da ce me futura tretirati bolje neko drugi shopovi u hrv

nicky.sl sub 27.3.2021 22:45
marac84 kaže...

zelim pohvaliti futuru jer su vise nego fer, ali sad, gotovo svi jednako misle, no moram im zahvalit jer su mi primili SSD, a nazvao sam ih zadnji dan garancije na kraju radnog vremena

poslali su novi ofc

najgore iskustvo sam imao s Protiss-om kada mi nisu htjeli zamjeniti maticnu plocu jer su mi rekli da je ostecena, kao neka velika ogrebotina te problem s napajanjem, a istu su slali u links sto nisam ni razumio kakve veze ima Links s plocom koju sam kupio u Protissu

 

uglavnom, kao sto je kolega iznad rekao, radije cu kupiti nesto za 100 ili 200 kn vise ako znam da ce me futura tretirati bolje neko drugi shopovi u hrv

 Oni veliku većinu stvari nabavljaju preko Linksa. 

MrNeedls sri 21.4.2021 17:14

Moram pohvaliti FUTURU IT, jer stvarno su izvrsni. Što god da sam naručio od njih došlo je u rekordnom roku (max 36h) iako sam u Osijeku. Zasad sam naručio pc, slušalice, stalak za monitor i monitor, a nadam se da ću uskoro još nešto jer stvarno su super.

Xanndros sub 26.6.2021 23:43

Decki su definitivno super.

 

Ako je itko "on the fence" s kupovinom kod njih, nemojte bit. Uvijek su bili i vise nego korektni sa mnom, cak i kad ja nisam bio. Nikad nikakvi problemi sa vracanjem ili zamjenom artikala. 

 

Prije par tjedana sam se pocastio s novom konfom i sve sam kupio kod njih. Nazalost, zbog bolesti nisam se mogao i pocastit slaganjem konfe sam pa sam ih zamolio da mi ju oni sloze i... prezadovoljan sam. Cable management je  i za sad sve radi ko urica. Cak su i xmp upalili iako to nisam trazio. (slike ispod)

 

Sve u svemu, kao i vecina ljudi u ovoj temi, samo pohvale za futuru. Definitivno kupujem kod njih i u future. 

ajeto007 čet 23.12.2021 20:33

 

Pridružujem se pohvalama, danas popodne  oko 14h naručio matičnu i pitao jel postoji šansa za neku dostavu iako je već kasno. Dečki mi odmah izašli u susret i osobno, ne preko dostavne službe dostavili sat vremena nakon kupnje. Ljudi, zakon ste. Hvala.

Fake_Alert pet 24.12.2021 18:56

Pridružujem se pohvalama. Kupio PC u 10mj, složili ga ekspresno i napravili cable management fantastično.

Nažalost niti 2 mjeseca kasnije, grafička je riknula, te sam dobio u posudbu ne otpakiranu RTX 3060 dok se moja ne "popravi", a bitno mi je radi posla.

 

hahhaajaads pet 22.7.2022 17:04

Frend narucio komp iz future, dosao mu 18.07 skoro u dijelovima, naime, SSD ispao iz lezista i cooler pod kutom (pinovi na maticnoj baj baj), poslao ga nazad i futura javila da mjenjaju ono kaj se zeznulo, danas (22.08) komp dolazi i sve radi (jedino je netko stavio turbo od procesora na disable pa nije isao prek 3.4ghz, samim time i fps nije bio bas bajan, ali nema sta default postavke ne mogu sredit :D, xmp ukljucen da nebi netko predlozio ). Znaci 4 dana da overseas dostavi, vrati nazad, futura  popravi i opet overseas dolazi, i to se radi o 300km u jednom smjeru, sta rec nego same pohvale...