IT trgovine

Extreme Digital - iskustva

jojo_surf čet 6.8.2020 21:45
Čitatelj kaže...
jojo_surf kaže...

ekipa. ja iman grupni chat na fejsu sto se tice ovog s tv-ovima, pa mi posaljite poruku sa svojim imenom i onda cu vas dodati. ima nas oko 60-70 

  

Ovo ne izgleda kao dobra ideja. Zvuci kao "pain in the ass"... doslovno

 ma ovaj extreme digital je kriminal i korupcija zesca. Drzavni inspektorat nije nadlezan za poslovanje extreme digital u hr, a imaju hr domenu i OIB? Koi kurac?

ECC-croatia kaze prijavite drzavnom inspektoratu, a drzavni inspektorat prebaciva na ecc. udruga potrosac je za kurac. nemaju blage veze. 

CyberDemonVZ sub 22.8.2020 22:47
Quaresma kaže...

Čitajući posljednje stranice, ne biste preporučili kupnju TV-a preko Edigitala? Također me zanima i što se ostvarivanja jamstva tiče - je li lako ostvarivo? :D 

 

Koliko sam ja pratio, najgora firma što se tiče ostvarenja garancije u HR i okolici. (jer su iz Mađarske)

Ali, ima i ljudi koji se jave da je njima garancija prošla iz prve bez ikakvih problema... tako da... Do you feel lucky?

 

Ja sam do sad kupio nekoliko stvar od njih. Cooler i CPU. Prije kojih 4-5 godina.

Ali poslije pročitanih iskustva, više nikad neću.

Backdraft sub 22.8.2020 22:50

Nista ti nasi jadni inspektorati, udruge niti gospodarske komore ne mogu tu napraviti, oni su tu samo da uhljebi primaju placu.

Slican slucaj sam ja imao sa linksom na prosli bf/cm, tipkovnica narucena, cijena 50% off, sve normalno putrm webshopa, nije niti pogreska u pitanju, potvrda narudzbe dobijena i sve, nakon tjedan dana otkazano, navodno nemaju vise na stanju, rasprodano whatev, zalio se inspektoratu, inspekcija obavila svoje, dobio pismeno da sam u pravu i da jedino sto oni mogu je linksu dati upozorenje, koje su i dali, komedija od drzave :D

Del_Boy97 sub 22.8.2020 23:30
CyberDemonVZ kaže...

Ha čuj, ipak je nekad i dućan u pravu.

Recimo ti imaš dućan, netko ti naruči robu, plati i onda ti dobavljač javi da više nema robe.

Što možeš napraviti osim vratiti lovu? Izmisliti artikal ne možeš.

 upravo tako, najčešće je dobavljač taj koji zajebe jer nije updateao svoj stock pa se ti moraš ispričavat kupcu i nudit zamjenu ili popust na drugu narudžbu.

 

pričam iz iskustva rada u jednoj korisničkoj službi webshopa

Backdraft ned 23.8.2020 10:39

To se u kulturnim zemljama tako ne radi... Ako webhop u trenutku narudzbe i provjere stanja na skladistu kaze artikl je na stanju, isporuka normalna, onda se toga treba drzat i ispunit narudzbu, u slucaju problema sa strane prodavaca/upstream, to mene kao kupca nema sta zaninat te se moze ponudit nesto drugo u zamjenh ili kakav popust zbog neugodnosti i loseg iskustva...

 

Njihovi logisticki/organizacijski problemi na kupca ne smiju utjecati i to samo pokazuje razinu usluge...

Perkan_1984 uto 25.8.2020 15:11

Kupio peglu preko ED-a.
Pegla nakon godinu crkla, odneo direke u servis, dobio potvrdu da se popraviti ne može. Taj info poslao ED-u i oni rekli spakuj peglu, račun i izjavu servisera, poslar cemo dostavljaca po to. Nakon par tjedana dobio novac nazad.
Nikakvih problema nisam imao osim malo dužeg čekanja.

Čitatelj sri 2.9.2020 13:11

https://edigital.at/

 

Nesto su sjebali na ED AT - nema vise mogucnosti "Klanra/Sofortüberweisung", nego samo PayPal, Pouzecem ili opcom uplatnicom

preko eBankinga. I tako odaberem eBanking, i trebao bi dobiti ponudu/predracun za placanje, i nikako da dodje.

 

Nakon 2 dana stornirao, jer mi se nije dalo cekati na njihov support. Naci cu negdje druge artikl, kad bude dostupan,

jer je svuda rasprodan.

E-Skusa čet 10.9.2020 16:46

Evo da napisem i moje iskustvo, narucio u Ponedjeljak navecer Panasonic Tv preko njih i Hdmi kabel doslo odvojeno kabel u srijedu ujutro a sutradan tv preko nekog obrta za prijevoz umjesto Overseas Express-a. Uglavnom prvi put narucio zasad sve radi.

Nin223 sri 23.9.2020 12:22

Pozdrav ekipa,

 

 

Razmisljala sam o kupovanju novog Instax Liplay aparata kojeg nemogu naci u RH 

 

Dok sam trazila po interenetu di ga mogu nabavit naletila sam na stranicu edigital,

citala sam neke recenzije koje su malo starije i ljudi su totalni nezadovoljni sa stranicom, onda sam dosla ovdje di sam vidila da ima pozitivnih recenzija iz 2020. 

 

Evo link- https://edigital.hr/kompaktni-fotoaparati/fujifilm-instax-mini-liplay-hibrid-fotoaparat-crna-p671217

 

 

Nasla sam ga na jos nekoj ctranici mislim da se zove canosa i cijena je 1800kn dok je na e digitalu 1100kn 

 

 

Sta vi mislite da ga narucim il da nadem na nekoj sigurnijoj stranici?

Čitatelj sri 23.9.2020 13:00

Pogledaj si dali Amazon.De dostavlja u HR, i po kojoj cijeni - mozda je cak i besplatno.

Na Amazonu je 139€, sto je 1050kn:

https://www.amazon.de/dp/B07SVH9XR8

 

Isto tako imas pod "used":

https://www.amazon.de/-/en/gp/offer-listing/B07SVH9XR8/ref=dp_olp_ALL_mbc?ie=UTF8&condition=ALL

 

Primjerice sa Amazon Warehousea - 131,12€ - pise da je samo ambalaza ostecena,

dakle vjerovatno povrat od kupca, ili osteceno u skladistu - a opet nova roba.

 

No ako je bas osteceno, mozes im besplatno vratiti.

 

Isto tako Wolffstore na Amazonu prodaje za 100€+15€ dostava, dakle 115€ - pise da je odlicno stanje

i originalna ambalaza nije zapecacena.

 

Relativno cesto si uzmem tako rabljene stvarice sa Amazona, tipa SSD, objektive, i ostale sitnice,

u 98% sam zadovoljan - do sad sam samo vratio jedan otvarani proizvod - a to je bio WLAN AP,

jer u kutiji je falio strujni adapter, a to nisu napisali kod opisa rabljenog artikla.

 

Amazon je jako siguran - dobijes tracking broj poste, novce uzmu tek kad posalju robu,

i ako nije OK, besplatno mozes vratiti o njihovom trosku u roku 30 dana.

Čitatelj sri 23.9.2020 15:37

Uvjek prije kupnje usporedi cijene na Geizhals.Eu, za cijene u EU,

te na Hagglezon.Com - tu mozes usporediti cijene EU Amazon trgovina (GB iskljuci,

vise nisu u EU).

 

Tek nakon toga mozes usporediti cijene sa HR trgovinama na Nabava.Net

 

Pa dobijes otprilike uvid, kako se cijene krecu, gdje je sto dostupno, i sto ti se vise isplati.

 

Primjerice, u HR si kupujem zamjenske tonere, papir, tinte, prazne CD i DVD medije, jer su uglavnom povoljniji, odmah dostupni,

ako nesto ne valja, mogu ih odmah u trgovini zamjeniti.

A vani kupujem vecinu drugih stvari, osobito kad je razlika nekad i preko 50%.

sosta uto 29.9.2020 15:11
Čitatelj kaže...

Uvjek prije kupnje usporedi cijene na Geizhals.Eu, za cijene u EU,

te na Hagglezon.Com - tu mozes usporediti cijene EU Amazon trgovina (GB iskljuci,

vise nisu u EU).

 

 Što ne kreće to tek početkom 2021, do tad se još uvijek normalno kupuje iz GB?

svemir2 uto 29.9.2020 15:59

Pozdrav svima....

Obzirom da je tema extreme digital samo da objavim svoja iskustva.

Dakle, kupio sam u zadnjih nekoliko godina dva printera, jedan procestor, hladnjak, memoriju i matičnu (to je bilo sve prije 2 i više godina). Prošle godine kupio sam si apple airpods jer su objedljivo najjeftiniji. A prošli tjedan kupio sam novi monitor LG27UL850-W. To mi je već dug želja.

One prve naridže (unazad 2 i više godina) imale su kašljenja u odnosu na predviđeni termin. Jedan printer je stigao tek kada sam pisao prosvjedni email. Ostalo je došlo u predviđenom roku.

 

No. ovaj zadnji monitor sam naručio uz plaćanje pouzećem. Javili su da stiže za 2-4 dana. I - stigao je za 2. Tj, stigao je za dan i pol (SMS je stigao i piše isporučit će sutra. Sat vremena nakon toga dostavljač javlja da je usput i da može i danas.

 

Sada, kada im je dostavna služba overseas express zbilja ide odlično!

Monitore je prekrasan (ali to sada nije tema...samo da kažem, 4K 27" monitora izvrsno radi i pod Windowsima i pod MacOS-om).

 

Lp

CyberDemonVZ uto 29.9.2020 16:07
sosta kaže...
Čitatelj kaže...

Uvjek prije kupnje usporedi cijene na Geizhals.Eu, za cijene u EU,

te na Hagglezon.Com - tu mozes usporediti cijene EU Amazon trgovina (GB iskljuci,

vise nisu u EU).

 

 Što ne kreće to tek početkom 2021, do tad se još uvijek normalno kupuje iz GB?

 Da, da. Iz UK sve uredno stiže bez PDVa. I sigurno će tako biti do kraja godine. Kako će biti dalje, tko zna.

Lory12 ned 8.11.2020 14:50

Prije mjesec dana sam kupila bomann aparat za filter kavu ka168 cb..znači otpočetka je vrč curio sa svih strana kad sam sipala kavu u šalice da bi danas doslovno eksplodirao..sad jednostavno neznam kome i gdje da se obratim za reklamaciju,pogotovo jer nemam nikakav račun.jedino se nadam da me imaju u sustavu

Lory12 ned 8.11.2020 14:50

Prije mjesec dana sam kupila bomann aparat za filter kavu ka168 cb..znači otpočetka je vrč curio sa svih strana kad sam sipala kavu u šalice da bi danas doslovno eksplodirao..sad jednostavno neznam kome i gdje da se obratim za reklamaciju,pogotovo jer nemam nikakav račun.jedino se nadam da me imaju u sustavu