IT trgovine

Dobar servis za lenovo THINKPAD laptope

Lovrinovic pet 4.12.2020 20:50

Pozdrav,

 

ne znam je li dobra tema, ali trebam savjet za servisiranje lenovo Thinkpad w541 laptopa, 

mislim da je ostecena konekcija ekrana, radi samo kad se dobro namjesti i uglavi s necim, a na svaki pomak laptopa se zamrzne i pocinju fade-outati pikseli.
U zadnje vrijeme sam ga koristio spojenog na monitor i radio je dobro, ali poceli su se sve cesce pojavljivati blue screenovi...
Trenutno imam PC i takvo je vrijeme da mi laptop ne treba jer se ne krecem puno, tako da mogu cekati,
ali sigurno hocu popravit taj laptop jer je i u 2020. sa i7, Quadro K1100M 2G, 16gb rama i dobrim ssdom itekako konkurentan za dizajn i sl. za sto ga koristim.

 

a treba mi preporuka dobrog (po mogucnosti sluzbenog) Thinkpad servisa u Zagrebu.

Hvala.

Lovrinovic sub 5.12.2020 15:03

Hvala svima na odgvoru, budem ga dao u zel-cos. Jedino ja nemam garanciju, logicno.

Iskreno se nadam da nije maticna, to bi bio najveci problem... jer laptop kad radi je jos uvijek nevjerojatno brz i ucinkovit.

U svakom slucaju, isplati li se uopce zamjena maticne u takvom laptopu, ako to bude slucaj?

Lovrinovic sub 5.12.2020 15:08

E samo da dodam da mozda nije hw problem, nakon nekog updatea imao sam bluescreen kad god bi upalio webcam, i vratio sam drivere za cam na staru verziju i od tad se nije rusilo, ali nemam tolko znanja da apsolutno sve drivere idem provjeravat i trazit verzije koje rade... moze li bit problem iskljucivo u driverima?

BlueMax sub 5.12.2020 15:12
Lovrinovic kaže...

E samo da dodam da mozda nije hw problem, nakon nekog updatea imao sam bluescreen kad god bi upalio webcam, i vratio sam drivere za cam na staru verziju i od tad se nije rusilo, ali nemam tolko znanja da apsolutno sve drivere idem provjeravat i trazit verzije koje rade... moze li bit problem iskljucivo u driverima?

 Bluescreen može biti isključivo do softwarea ali različito ponašanje monitora s obzirom kako se namjesti definitivno ne.

 

Ako su problemi nevezani onda ćeš proći jeftino. ako nisu, nećeš.