IT trgovine

Amazon.de/amazon.com

bloodborne čet 26.11.2020 10:07

ma to sam stavio samo kao primjer al kazem ne znam

uopce kak to funkcionira sve iskreno naporan mi je taj amazon

zato ga i godinama izbjegavam. mislim da cu jednostavno

filozofiranje ostavit postrani i sad tokom black vikenda uzet nesto kod nas.

60nine čet 26.11.2020 11:22
bloodborne kaže...

ma to sam stavio samo kao primjer al kazem ne znam

uopce kak to funkcionira sve iskreno naporan mi je taj amazon

zato ga i godinama izbjegavam. mislim da cu jednostavno

filozofiranje ostavit postrani i sad tokom black vikenda uzet nesto kod nas.

 

ne znam kakav točno stol pikiraš, al ja sam si prošle godine u Linksu na BF uzeo GAMDIAS DAEDALUS E1 neki "obični" za 780kn - i skroz sam zadovoljan s njim...

em je skroz stabilan i čvrst, em mi se sviđa crno-crvena kombinacija em sam dobio full deskmat s njim (on sam bi valjda koštao stotinjak kn) - iako ga ne koristim direktno na stolu svakodnevno, dobro mi dođe kao podloga za popravke :)

i bez te podloge, evo već točno godinu dana nema ni ogrebotine na ploči od miša il nečeg drugog...

 

a i super mi je kaj na ove njegove noge bilo kad u budućnosti mogu nakalemit neku Ikea dasku (karikiram) ak će mi ikad opet trebat stol širi od 120cm...

 

ak ti ne treba ništa special - eto, imaš preporuku za ovaj...

 

jedino kaj sam ga čekao jedno 10dana, valjda zbog navale za BF u Linksu... i vidio sam da ti je netko rekao da se pripremiš da ćeš to vjerojatno sam morat unjet u stan/kuću... dobro su te savjetovali :) ja sam svoj morao sam nosit na 3. kat bez lifta, a nije baš lagan, tak da sam dušu skoro ispustio :)

bloodborne čet 26.11.2020 11:27

iskreno mislio sam ovako nešto, gledao sam te neke radne stolove iz ikeje

ali ono sta mi se svida mi je preveliko, ovaj mi je velicinom cisto okej.

ne znam sad jedino kakav je po pitanju stabilnosti i to, "rupe" za kablovinu

su dodatni plus. još da nadodam jedino šta mi je bezveze na stolu su ove rgb ledice

to mi zaista ne treba, al ono ko ga jebe.

60nine čet 26.11.2020 11:46
bloodborne kaže...

iskreno mislio sam ovako nešto, gledao sam te neke radne stolove iz ikeje

ali ono sta mi se svida mi je preveliko, ovaj mi je velicinom cisto okej.

ne znam sad jedino kakav je po pitanju stabilnosti i to, "rupe" za kablovinu

su dodatni plus. još da nadodam jedino šta mi je bezveze na stolu su ove rgb ledice

to mi zaista ne treba, al ono ko ga jebe.

 

taj s tvog linka ti je sličan ovom mom, samo kaj ovaj tvoj ima ove kao rubove nekakve i malo drugačije noge... al u suštini skoro pa ista stvar, slične cijene...

i ja sam prvo gledao Ikeu, ali ništa mi nije bilo zanimljivo, a da nije koštalo duplo više od ovog stola - a one Ikeine jeftine ploče su poznate po tome da se pigaju nakon nekog vremena po sredini od opterećenja (naravno, to ovisi i o širini ploče, postavljanju nogica itd.)

 

tak da mi je ovaj stol bio super za tih 700ak kn...

 

što se kablova tiče - ovaj moj ima ispod sa stražnje strane jedan "basket" za kablove i ispod cijele ploče onu mrežu u kojoj mi stoji letva (ne smeta mi za noge kod korištenja jer nikad nisam full nabijen na stol kad radim)

2 monitora su na posebnom stalku zašarafljenom za stol (tu brijem da bi se ploča oštetila već malo da sam uzeo nekaj tipa Ikeine)

 

i da - moj nema RGB nikakav, ledice sam si stavio iza monitora, čisto da mi je lakše gledat u ekran kad radim po noći (svjetle prema zidu pa to ima funkciju neke "stolne lampe" :) )

60nine čet 26.11.2020 11:57
bloodborne kaže...

najs, gledam baš ovaj tvoj, ali mi google ne izbacuje ništa kod nas.

gledam te stolove vec zadnjih tjedan dana, ništa wow iskreno.

 

 

prošle godine su ih imali u ponudi na Linksu upravo za black friday... evo baš gledam po mailovima, 2.12.2019. je kupljen...

velim, ne bi me čudilo da je ovaj Neon ista stvar - nekakav budget stol kao i Gamdias (pošto vidim da Neon ima i ostalih gamerskih stvari i raznih jeftinih gadgeta)

 

meni bi ovaj tvoj stol isto bio super da nema ove rubove okolo i led-ice... ploča mu je vjerojatno slične debljine

60nine čet 26.11.2020 12:05
bloodborne kaže...

da ledice bi izbacio da mogu a ovi rubovi mi djeluju kul kao ne mogu

nesto rukom gurnut sa stola, mislis da bi mi mogli smetat u radu ?

 

ne mislim ja ništa :) ne znam kakve su ti radne navike i navike korištenja općenito...

ja imam hrpu stvari po stolu jer još nisam našao adekvatni storage za stol i ništa mi još nije palo dolje...

 

sjedim otprilike na sredini stola, mrvicu više prema desnoj strani - navika... 

 

možda bi ti rubovi bili dobrodošli ako imaš naviku manijakalnog pomicanja miša :) (ne bi me čudilo da se mogu i skinut - nema nikakav review na youtubeu za taj stol? za ovaj moj ih je bilo pa sam si mogao pogledat kak to otprilike izgleda)

bloodborne čet 26.11.2020 12:27
60nine kaže...
bloodborne kaže...

da ledice bi izbacio da mogu a ovi rubovi mi djeluju kul kao ne mogu

nesto rukom gurnut sa stola, mislis da bi mi mogli smetat u radu ?

 

ne mislim ja ništa :) ne znam kakve su ti radne navike i navike korištenja općenito...

ja imam hrpu stvari po stolu jer još nisam našao adekvatni storage za stol i ništa mi još nije palo dolje...

 

sjedim otprilike na sredini stola, mrvicu više prema desnoj strani - navika... 

 

možda bi ti rubovi bili dobrodošli ako imaš naviku manijakalnog pomicanja miša :) (ne bi me čudilo da se mogu i skinut - nema nikakav review na youtubeu za taj stol? za ovaj moj ih je bilo pa sam si mogao pogledat kak to otprilike izgleda)

 https://jysk.hr/radna-soba/pisaci-uredski-stol/gaming-stol-halsted-60x120-crna

 na ovog sam jucer malo sjeo u jysku i bio mi je cisto okej doduse on nema

 te hmm, kak da to nazovem plocice po rubovima.

60nine čet 26.11.2020 12:32
bloodborne kaže...

 na ovog sam jucer malo sjeo u jysku i bio mi je cisto okej doduse on nema

 te hmm, kak da to nazovem plocice po rubovima.

 

meni se ovaj čini kao da ima skoro pa duplo uže nogice od ovih gore spominjanih (Gamdias-a i Neon-a)

 

ne znam, nekak mi se za tih cca 200kn više onaj Neon čini bolja kupnja... al ti sam znaš najbolje kaj tebi odgovara...

 

edit: niti ima ovu poprečnu štangu koja povezuje noge... sumnjam nekak u stabilnost takvog stola... sve mi izgleda dosta usko i tanko...

bloodborne čet 26.11.2020 12:37

ne, ne neon je definitivno robusniji. meni je samo zao sto sam tako limitiran

prostorom da moram gledati te "majusne" stolove. al mislim da ce sve u svemu

neon pasti, rekao mi je frajer preko web chat-a da od ponoci ide jos na snizenje

 

pa da pricekam ako zelim ustedjet jos koju kunu. ugodno me to iznenadilo tako da

jos k tome sam na g.o. do sljedeceg tjedna. pa bi sutra mogao ici pobavljati te neke

stvarcice koje mi trebaju.

60nine čet 26.11.2020 12:54
bloodborne kaže...

ne, ne neon je definitivno robusniji. meni je samo zao sto sam tako limitiran

prostorom da moram gledati te "majusne" stolove. al mislim da ce sve u svemu

neon pasti, rekao mi je frajer preko web chat-a da od ponoci ide jos na snizenje

 

pa da pricekam ako zelim ustedjet jos koju kunu. ugodno me to iznenadilo tako da

jos k tome sam na g.o. do sljedeceg tjedna. pa bi sutra mogao ici pobavljati te neke

stvarcice koje mi trebaju.

 

ja sam prije imao običan stol širine 150cm koji mi je bio taman za radnu sobu pa sam bio skeptičan prema ovom manjem (120cm), al na kraju se pokazao ok jer je kućište taman fino sjelo kraj stola na postolje (da nije baš na podu), a prije je bilo na stolu... 

 

svakako javi kak si zadovoljan kupljenim...

bloodborne čet 26.11.2020 15:32
60nine kaže...
bloodborne kaže...

ne, ne neon je definitivno robusniji. meni je samo zao sto sam tako limitiran

prostorom da moram gledati te "majusne" stolove. al mislim da ce sve u svemu

neon pasti, rekao mi je frajer preko web chat-a da od ponoci ide jos na snizenje

 

pa da pricekam ako zelim ustedjet jos koju kunu. ugodno me to iznenadilo tako da

jos k tome sam na g.o. do sljedeceg tjedna. pa bi sutra mogao ici pobavljati te neke

stvarcice koje mi trebaju.

 

ja sam prije imao običan stol širine 150cm koji mi je bio taman za radnu sobu pa sam bio skeptičan prema ovom manjem (120cm), al na kraju se pokazao ok jer je kućište taman fino sjelo kraj stola na postolje (da nije baš na podu), a prije je bilo na stolu... 

 

svakako javi kak si zadovoljan kupljenim...

 hocu svakako nabacim i fotku kad pobacam periferiju na njega za cjelokupan dojam "prostranosti".

 sad sam skuzio da ga ne mogu kupiti prek web-a po sutrašnjoj cijeni nego moram u poslovnicu.

 mislim moram u zg svakako, ali sam planirao da cu je prek weba piknut u zaprudu samo pokupit.

 al dobro šta je tu je.

60nine čet 26.11.2020 15:46
bloodborne kaže...

 hocu svakako nabacim i fotku kad pobacam periferiju na njega za cjelokupan dojam "prostranosti".

 sad sam skuzio da ga ne mogu kupiti prek web-a po sutrašnjoj cijeni nego moram u poslovnicu.

 mislim moram u zg svakako, ali sam planirao da cu je prek weba piknut u zaprudu samo pokupit.

 al dobro šta je tu je.

 

btw možda će imati neke od artikala s ove ponude i online za par dana (cyber monday) - vidiš po datumu moje narudžbe da je moj bio kupljen iza BF-a :) (2.12.2019. je bio taman ponedjeljak)

e sad, jedino je pitanje kolika je potražnja za tim stolom...

bloodborne čet 26.11.2020 15:49

ja sam shvatio da su ove godine svi spojili BF i CM tak da nece biti

nista ekstra dodatno snizeno samo ce bf duze trajati.

ma ne vjerujem ja znas da ce se bas rasprodati, nego

a citao si zadnjih godina kampere pred ducanima neda mi se guzvat

s budalama. ocu doc i za 3 min izac van i dalje svojim poslom.

60nine čet 26.11.2020 16:11
bloodborne kaže...

ja sam shvatio da su ove godine svi spojili BF i CM tak da nece biti

nista ekstra dodatno snizeno samo ce bf duze trajati.

ma ne vjerujem ja znas da ce se bas rasprodati, nego

a citao si zadnjih godina kampere pred ducanima neda mi se guzvat

s budalama. ocu doc i za 3 min izac van i dalje svojim poslom.

 

točno ovo kaj si ti napisao sam i ja mislio prošle godine :) i eto - bio sam u krivu :D

 

isto sam verglao po glavi dal doć u Links i uzet stol, al mi se nije dalo stajat sa 500 ljudi vani u redu jer sam pretpostavljao na kaj će to ličit od jutra tam...

i eto - pojavio se stol online za par dana, jedino kaj sam ga morao nosit na 3. kat, al bar su ga dostavili do zgrade :)

 

masa tih ljudi ne dolazi baš po stolove, prošle godine je uglavnom bila navala zbog onih jeftinih Playstationa ak se dobro sjećam...

maki11 čet 26.11.2020 18:43

Molio bih pomoć.
Prvi put kupujem nešto na Amazon.de.
Nakon što sam odabrao što ću kupiti i krenuo to platiti oni na iznos od 200EU još računaju + 25%PDV. Da li je to ispravno ili ja negdje griješim?
Hvala!

bloodborne pet 27.11.2020 14:02
60nine kaže...
bloodborne kaže...

ja sam shvatio da su ove godine svi spojili BF i CM tak da nece biti

nista ekstra dodatno snizeno samo ce bf duze trajati.

ma ne vjerujem ja znas da ce se bas rasprodati, nego

a citao si zadnjih godina kampere pred ducanima neda mi se guzvat

s budalama. ocu doc i za 3 min izac van i dalje svojim poslom.

 

točno ovo kaj si ti napisao sam i ja mislio prošle godine :) i eto - bio sam u krivu :D

 

isto sam verglao po glavi dal doć u Links i uzet stol, al mi se nije dalo stajat sa 500 ljudi vani u redu jer sam pretpostavljao na kaj će to ličit od jutra tam...

i eto - pojavio se stol online za par dana, jedino kaj sam ga morao nosit na 3. kat, al bar su ga dostavili do zgrade :)

 

masa tih ljudi ne dolazi baš po stolove, prošle godine je uglavnom bila navala zbog onih jeftinih Playstationa ak se dobro sjećam...

 bio si u pravu rasprodali sve prek weba na kraju uzeo malo veći ali okej se uklopio...

 

 stranica mi malo smeta za noge, jebiga budala nisam sa tim racunao.

 cup holder i headphone holder su cak i zavidno cvrsti.

 

 razdjelnik za kablove na stolu,a onak malo ispada ak se previse dira.

 nije najbolje odraden al posluzit ce svrsi...

 ledice nisam uspio spojit jer je kablovina prekratka ili ja nesto krivo radim.

 ima nekih da kazem "nedostataka" stol, medutim sta je tu je za 800kn moze proc.

 

 osobno me samo smeta kad netko doda nekakav feature neovisno o proizvodu i cjenovonom

 rangu i onda ga naprave/stave prek kurca. ako si vec stavio onda stavi kak se spada ili mi ne

 stavljaj uopce.

 

 

60nine pet 27.11.2020 14:18
bloodborne kaže...

 bio si u pravu rasprodali sve prek weba na kraju uzeo malo veći ali okej se uklopio...


 stranica mi malo smeta za noge, jebiga budala nisam sa tim racunao.

 cup holder i headphone holder su cak i zavidno cvrsti.

 

 razdjelnik za kablove na stolu,a onak malo ispada ak se previse dira.

 nije najbolje odraden al posluzit ce svrsi...

 ledice nisam uspio spojit jer je kablovina prekratka ili ja nesto krivo radim.

 ima nekih da kazem "nedostataka" stol, medutim sta je tu je za 800kn moze proc.

 

 osobno me samo smeta kad netko doda nekakav feature neovisno o proizvodu i cjenovonom

 rangu i onda ga naprave/stave prek kurca. ako si vec stavio onda stavi kak se spada ili mi ne

 stavljaj uopce.

 

 

 

ajde super :)

ja nisam skužio da ima većih i manjih... (iskreno, nisam se baš ni potrudio proučavati :) )

možda bolje da ti ledice ne rade jer mi ovak izgleda sasvim ok, a i fino se uklopila Crna kraljica uz stol :D (ili je Grička vještica, ne vidim najbolje etiketu :) )

CyberDemonVZ sri 2.12.2020 10:58
don4ld kaže...
Taj honey služi ničemu. Naišao sam na njega na jednoj fejs grupi, kao super stvar za kupone, a dosad mi ni na jednoj stranici nije poslužio. Ne znam, možda da jedan daj sjednem i naručim 300 različitih proizvoda možda bi honey našao neki kupon

 Vjerojatno je fokusiran na US dućane i njihov Amazon :(

x18x05x sri 2.12.2020 12:50
don4ld kaže...
Taj honey služi ničemu. Naišao sam na njega na jednoj fejs grupi, kao super stvar za kupone, a dosad mi ni na jednoj stranici nije poslužio. Ne znam, možda da jedan dan sjednem i naručim 300 različitih proizvoda možda bi honey našao neki kupon

 USA, UK, Australia i Canada. Ako si u tim zemljama onda je neki problem, da probaš novi račun napraviti?