birra pon 6.4.2020 08:10

Hvala kolega, bacio sam oko i nasao nekih stvarno dobrih dealova. Pogotovo iz ducana poput: alternate.de
computeruniverse.net
caseking.de
Mindfactory
csvdirect.de

Ali me stvarno mrzi da u svakom napravim account i ostavim svoju adresu samo da bih na checkoutu dobio uvid jel šalju za hrv i po kojoj cijeni se krece dostava. Cudi me da netko nije vec napravio forumsku listu svih ducana sa tih par informacija. Cisto da je ljudima lakse kad zele naruciti nesto iz EU. Imas li mozda ti kakvu informaciju ili savjet? Pogotovo za prva dva ducana. Hvala

darkborg pon 6.4.2020 10:32

caseking i computeruniverse dostavljaju ali isto ti je najbolje odmah se registrirati s HR adresom jer ti onda prikazuje cijene s našim pdv-om.

mindfactory ne dostavlja direktno u hr ali moguće je naručiti preko onog servisa mailboxde.com, za ove ostale ne znam.

Možeš naravno baciti oko i na razne amazone (.de, .co.uk, .fr) ali tu je opet problem što je to trgovina koja objedinjuje puno različitih sellera a ne šalji svi u hr.

birra pon 6.4.2020 15:40
darkborg kaže...

caseking i computeruniverse dostavljaju ali isto ti je najbolje odmah se registrirati s HR adresom jer ti onda prikazuje cijene s našim pdv-om.

mindfactory ne dostavlja direktno u hr ali moguće je naručiti preko onog servisa mailboxde.com, za ove ostale ne znam.

Možeš naravno baciti oko i na razne amazone (.de, .co.uk, .fr) ali tu je opet problem što je to trgovina koja objedinjuje puno različitih sellera a ne šalji svi u hr.

 Ma isao sam naručiti sad sa computeruniverse, ali dostava za pišljivu tipkovnicu je minimum 16-17€. 
Vidit ću kako caseking diše, al netko je napisao da su oni čak i najskuplji što se dostava tiče. 

Jbg. Ispod 100injak kn izgleda ne ide. Al tko zna, možda se pojavi neki dućan!

Ladiesman 312 pon 8.2.2021 23:17
keki kaže...

Narucio sam mobitel preko alte i sad cekam.

 

Naveli su mi da bi isporuka putem GLS-a trebala biti 10.2.2021 koliko je to pouzdano kod njih?

 Ja sam naručio monitor jedan ponedjeljak u kolovozu prošle godine i došlo je do kraja tjedna (četvrtak ili petak, nezz točno). Do kraja tjedna bi trebal imati mob koji si naručio.

keki uto 9.2.2021 16:16
Ladiesman 312 kaže...
keki kaže...

Narucio sam mobitel preko alte i sad cekam.

 

Naveli su mi da bi isporuka putem GLS-a trebala biti 10.2.2021 koliko je to pouzdano kod njih?

 Ja sam naručio monitor jedan ponedjeljak u kolovozu prošle godine i došlo je do kraja tjedna (četvrtak ili petak, nezz točno). Do kraja tjedna bi trebal imati mob koji si naručio.

 Budemo vidli ako dođe dostava na vrijeme kako su rekli i sve bude uredu sa uređajem kupujem od njih i sve komponente za PC.

keki sri 10.2.2021 22:49

Mobitel je stigao i sve pohvale na poštivanju termina jedan veliki plus od mene.

 

No izgleda da su poslali krivi model ili im je opis proizvoda kriv. Piše ljepo da uređaj ima 5G no u postavkama ga nigdje ne nalazim.

 

Poslao sam im slike i SS postavki sa upitom da mi objasne kako se može uključiti tj neka provjere sa dobavljaćem, proizvođaćem. Cak i na onoj košuljici u kojoj dolazi mobitel piše 5G Network

 

Bas me zanima sta ce odgovoriti

 

keki čet 11.2.2021 01:25
darkborg kaže...
O kojem mobitelu se radi?

 LG V60

 

Još jedna po meni bitna razlika u odnosu na opis i specifikacije.

Interna memorija stoji na opisu je 126 gb a u postavkama uređaja piše 256 gb. Očito je da im opis i specifikacije koje navode nisu ispravni. Još jedna stvar nemaju nikakav mail za podršku nego sve ide preko forme upita. Tako da se sada ni ne mogu nadovezati na zadnji upit

keki čet 11.2.2021 12:11
picajzla0707 kaže...
Imaš ovaj mail info@alzashop.com, meni su uvijek normalno odgovarali na upite, samo bi u potpisu bile druge osobe

 Hvala ti puno...

 

Poslao sam im mail i dobio povratni mail da su zaprimili upit

 

keki pet 12.2.2021 14:02

mali update: Poslao mail jucer i dobio odgovor da provjerim sa svojim operaterom i poslali mi neke opcenite upute kako ukljuciti 5G tipa:Also, go to Settings > Cellular > Cellular Data Options, and turn on the 5G function there.

 

Kulturno sam im odgovorio cime se bavim i da sigurno nije problem u kartici ni u  meni jer ne znam ukljuciti opciju 5G. Dobio sam jucer u 23:15 da će sve detalje provjeriti sa nadležnim odjelom.

 

Sad je ostalo samo čekati. Cak ni na netu nisam nasao V60 model bez 5G opcije. Tako da je ovo ili neka softwareska greška definitivno. Pokušao sam raditi i update uređaja i program mi javio da je najnoviji software gore.

 

 

keki pet 12.2.2021 23:34
Čitatelj kaže...

Podrzava li tvoja SIM kartica 5G, imas li kod operatera sklopljen ugovor za koristenja 5G frekvencija,

i postoji li kod tebe infrastruktura sa pokrivenoscu 5G signalom?

 

Vjerujem da je na sve odgovor - NE.

 Kolega vjerovanja su ti u potpunosti u krivu.

 

1.SIM kartica podrzava 5G

2.Ja sam djelatnik HT-a i znam da mi je sve uredno aktivno i uredno su dodani APN-ovi na sim karticu.

3.Prošao sam sve komplet cijeli Zagreb i nigdje nisam  ulovio 5G. Kartica je testirana i u drugom uređaju i radi bez greške.

4.Problem je baš u uređaju koji uopće nema opciju 5G. Vjerojatno su na mobitel instalirali krivu verziju softwarea.

 

 

Dobio sam u 19h mail id alze i oni pretpostavljaju da je problem u verziji sofwarea koji je instaliran na uređaj. Poslao sam im SS postavki gdje se vidi verzija softwarea.

keki ned 14.2.2021 22:31
Čitatelj kaže...
Slab si to djelatnik HT-a, kad mobitele moras narucivati izvana.

Osim ak se pod djelatnik HT-a smatra portir, domar i cistac.

 Lupaš gluposti drugi post zaredom.

Navedeni uređaj nije dostupan u Hrvatskoj za kupnju. To nema nikakve veze sa HT-om niti sa bilo kojim operaterom nego sa samim proizvođaćem.

 Gdje sam ja napisao da moram narucivati izvana mobitele? Ukoliko nemaš nešto pametno za napisati bolje nemoj.

 

Čitatelj pon 15.2.2021 08:53

Cuj, da ja radim u HT-u, i da si moram naruciti mobitel, rekao bi da je to neozbiljna firma.

Osim naravno, ak si samo sljaker, onda kak te dopadne Nokia 3310, budes sretan,

sljakeru/terencu ne treba vise od toga.

 

Moja sestricna je radila 6 godina u Fordu, odjel za ljudske resurse, i nije morala kupovati automobil u Hondi,

nego joj je Ford dao vozilo na neograniceno koristenje - jedini nedostatak je sto je svakih 6 mjeseci morala

uzeti drugo vozilo, al opet je imala besplatni automobil, servis i odrzavanje.

 

Tako i kod tebe u HT-u, mogli su ti fino dati 5G mobitel, a ne da moras narucivati izvana.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10103&idPhone2=10596

https://www.hrvatskitelekom.hr/samsung-galaxy-s21

 

Fino ti mogu dati S21+ 5G Ultra i miran si, a ne radis losu reklamu za HT, gdje "suradnici" moraju kupovati iz Kine mobitele.

Čitatelj pon 15.2.2021 09:30

Ne kazem nista za zanimanja - kazem samo da hvaljenje "ja sam radnik HT-a" je meni veoma komicno.

Zasto? Zato sto radnik HT-a treba dobiti mobitel od firme, i ne samo radnik od HT-a, al specificno

kod njih nebi radio u IT-u, bez da mi omoguce sluzbeno vozilo i najnoviji 5G mobitel.

Znam, HT mene ne moze platiti, radije ce uzeti 5 studenta i iscjediti im zadnju zivotnu energiju za sicu,

jer eto u HR se to moze - a moze se zato sto kazu "e pa takvih imam na burzi pol milijuna, hoces neces".

 

I onda se desi to da se pol Slavonije preseli u Irsku, i nikom nista. A reci da radis za HT je nesto s cim se nitko nebi trebao ponositi,

osobito ako si sam moras kupiti 5G mobitel, a ne dobiti od firme 5G mobitel.

 

Evo ja radim u IT-u u drvnoj industriji - i sad zamisli da idem kupiti dizajnerski krevet za 1800€,

a takav isti mi napravi stroj po nacrtu u roku 15min, a materijal platim 180€. Bio bi lud da idem kupovati

dizajnerski krevet, kad mogu dobiti bolji i jeftiniji, i od drveta koje ja odaberem.

 

Ili da kupujem pelete u trgovini na kile, a u firmi mogu dobiti za iste novce 5x vise peleta.

Jednostavno prica ne drzi vodu. Radnik HT-a pa kupuje mob izvana. Smijesno mi je to.

Sta je sljedece? Radnik Plive narucuje ljekove iz Bayera?

sandokan111 pon 15.2.2021 11:29
Čitatelj kaže...
Evo ja radim u IT-u u drvnoj industriji - i sad zamisli da idem kupiti dizajnerski krevet za 1800€,

a takav isti mi napravi stroj po nacrtu u roku 15min, a materijal platim 180€. Bio bi lud da idem kupovati

dizajnerski krevet, kad mogu dobiti bolji i jeftiniji, i od drveta koje ja odaberem.

 Koje gluposti ovaj baulja. Sto je najgore, nit se on "hvalio" da radi u HT-u (to je vjerojatno spomenuto da ti objasni, a sto je teze, da razumije provjerit postavke oko 5G mreze), a drugo daj mi link neke od tih tvojih drvnih industrija koje "imaju stroj" koji napravi dizajnerski krevet po nacrtu za 15 min. Nazalost sam se susreo s nemoci "drvne industrije" gdje nisu u mogucnosti ni vrata napraviti kako spada jer taj "stroj" koji si ti zamislio kosta milijarde kuna i nitko ga u HR nema, a ono sto sam nasao po italiji je i dalje jako limitirano sto moze, sto ne moze. Stoga, to sto ti opisujes "stroj koji napravi po nacrtu za 15min" je SF, a ne realnost, ne samo kod nas vec u blizoj okolici hrvatske. Pa eto, posto vidim da si upoznat s magicnim strojevima koji umjetnicki rezbare drvo po nacrtu za 15 min, slobodno na pm posalji a ja cu se posuti pepelom ako sam u krivu.

Čitatelj pon 15.2.2021 11:59
Minneyar kaže...

 Da, prek Plive nemres dobit nikakve lijekove povoljnije kao radnik, tako da, zasto ne Bayerove ak su jeftiniji :)

 

Kak ne moze dobit povoljnije? Uzme 100 bonbona za probu i dovidjenja - cijeli vikend veselo svo selo :)

Minneyar pon 15.2.2021 12:07
Čitatelj kaže...
Minneyar kaže...

 Da, prek Plive nemres dobit nikakve lijekove povoljnije kao radnik, tako da, zasto ne Bayerove ak su jeftiniji :)

 

Kak ne moze dobit povoljnije? Uzme 100 bonbona za probu i dovidjenja - cijeli vikend veselo svo selo :)

 Pa radim tamo, pa ono. Nekad se moglo u 90-im i ranim 2000-im dok je postojao ducan za zaposlenike u sklopu Plive di si mogao jako jeftino nabavit te stvari, al to je davna proslost, trenutacno ne mozes nista nabavit.