iPhone

IPhone 7, rasprava!

PowerRi čet 28.11.2019 15:25

Isplati li se mijenjati bateriju? S uređajom sam prezadovoljan ne treba mi novi, ali nakon dvije godine korištenja zdravlje baterije je palo na 80% i jedva mi pokrije cijeli dan. Ima li tko kakvu preporuku za servis? Razmišljao sam odnesti u iService, hvala.

0mnia_x sub 21.12.2019 19:49

Pozdrav,

 

da li je netko imao problema sa podatkovnim internetom?

pokazuje mi normlno 4G u lijevom cosku ali tek kad trebam koristiti net skuzim da uopce ne radi.

Proradi tek kada resetiram mob ili kada napravim reset mreznih postavki ali mozda nekih pola sata i onda opet isto.

 

brkan83 ned 22.12.2019 17:28

Imam i ja isti problem, na bonbon-u sam zvao sam ih resetirali postavke za net ali opet se prekine, probao sam iskljuciti  4G VoLTE za sad je jedan oko jedan sat ok, ne bi znao do cega je nije bio nikakav update od iOS 13.3.

0mnia_x ned 22.12.2019 18:09

Da ja sam isto na bonbonu i takodjer su mi rekli da napravim reset internet postavki ali nista..

Skuzila sam da kad upalim airplane mode i nakon nekoliko sek ugasim, isto proradi ali takodjer kratkotrajno. Ali opet brze mi je tako nego radit svaki put reset postavki.

nista onda cu staviti na 3G i cekati neki novi update.. Ako u medjuvremenu sam nekako ne proradi

Xtr Zodiac čet 6.2.2020 16:56

Imam iPhone 7 i nakon što je baterija počela davati znakove vremešnosti odnosno Battery health na 80% dao sam u ovlašteni servis da zamjene istu staru bateriju iz kraja 2017. Međutim, nakon dva dana ista nova original baterija pokazuje Health 97%. To je bilo oko 10. siječnja ove godine no do danas se isti nije još pomaknuo na manje. Već duže od mjesec dana pokazuje u iPhone Battery Settings Health 97! Da li je problem ili da me to ne brine? Skinuo sam iz Store app Battery Life i taj pokazuje da je sve ok 100% Health

Znam da je dobro zamijeniti bateriju kada health dođe na 80 i ja sam to i napravio u ovlaštenom servisu

Hvala

mile59 pet 7.2.2020 18:07

nemoj se neš preveć zabrinjavati sa tim, Apple je tak sve usrao sa tim battery healthom da to nema nigdje, i ja sam mijenjao bateriju na sedmici i isto kapacitet nije imao veze s vezom i padao je bez pravog razloga.. na kraju sam se riješio smeća

 

ak traje duže ok je,  ne gledaj to previše

Xtr Zodiac sri 26.2.2020 19:45

Samo da javim, od početka mjeseca siječnja 2020. do danas to jest, otkada sam zamjenio bateriju Battery health i dalje pokazuje onih 97! Sada ja sam izračunao, a baziram se na Apple-ovim stranicama proizvođača Iphone-a kako baterija drži 500 ciklusa to jest punih punjenja/pražnjenja. Sa softverom za desktop/laptop Windows računala iBackupBot for Iphone koji pokazuje u mjeri isto što i Battery health u Postavkama Iphone-a sam provjerio 39 ciklusa do sada, a što i svojevremeno odgovara tijeku vremena otkad je nova baterija u uporabi-zamijenjena. Jer ne punim ga svakih dan vremena od 0-100%.

20% (od 100 do 80 battery health, kad je preporučeno mjenjat bateriju) podjeljeno sa 500 ciklusa jest 0.04% niži battery health po jednom ciklusu. Odnosno pomnoženo sa ovih 39 ciklusa što ih pokazuje iBackupBot for Iphone jest oko 1,56% manje u ovih mjesec i pol dana.

Ako je po meni to jest ako tako i ostane u budućih mjesec i pol dana baterija bi i dalje na Battery health morala pokazivati isti broj 97.

Živi bili pa vidjeli.

jurica_m pon 2.3.2020 21:57

Isplati se. Koristi ga moja supruga i radi ko vurica. Njoj baterija izdrži jedan dan uz umjereno korištenje (zdravlje je 85%). Sve je upaljeno: wifi, mobilni internet, sinkronizacija maila i svih komunikacijskih alata, svjetlina ekrana na 50 posto).

0mnia_x pon 23.3.2020 15:59

iz lu dit ću

 

kako prebacujete slike sa mobitela na komp?

 

Ja krenem prebacivat, i dođe do cca 20% i izbaci mi da uređaj nije povezan sa računalom.

 

Sa kabelom je sve u redu, barem mislim da je jer puni normalno.,.

 

da li postoji još neka opcija? 

zdgrunf uto 24.3.2020 10:15
0mnia_x kaže...

iz lu dit ću

 

kako prebacujete slike sa mobitela na komp?

 

Ja krenem prebacivat, i dođe do cca 20% i izbaci mi da uređaj nije povezan sa računalom.

 

Sa kabelom je sve u redu, barem mislim da je jer puni normalno.,.

 

da li postoji još neka opcija? 

 

Odi u postavke, nađi aplikaciju Foto, zatim uključi pod Prijenos na Mac ili PC --zadrži originale.

 

Ako ti je mob na engleskom onda je to ovako:

Go to Settings/Photos and scroll down to "Transfer to Mac or PC." "Keep Originals" should be checked, not "Automatic."

 

brkan83 čet 23.4.2020 14:00

Imam problem ne mogu prebacit na računalo niti jedan video sa iphone 7 snimnjen sa kamerom, do nedavno je sve ok radilo. Probao sam razne solucije ali nisam uspio. Ali slike mogu prebacit, uređaj je uredno spojen i prepozna ga i itunes.

Zec04 sub 5.9.2020 11:55

trebala bi mi pomoc. cura je jos prije dosta slikala jednu sliku koja je bila wallpaper na iphoneu. ja sam iz zezancije promijenio taj wallpaper ali ga nemogu nac nigdje na mobitelu niti na kompjuteru. dali postoji neka sansa da se vrati na prijasnji wallpaper?

oo7 uto 22.9.2020 23:34
Zec04 kaže...

trebala bi mi pomoc. cura je jos prije dosta slikala jednu sliku koja je bila wallpaper na iphoneu. ja sam iz zezancije promijenio taj wallpaper ali ga nemogu nac nigdje na mobitelu niti na kompjuteru. dali postoji neka sansa da se vrati na prijasnji wallpaper?

 Ne postoji opcija ni mogucnost da se vrati prijasnji wallpaper.

TheMenstalist pon 9.11.2020 20:53

Pozdrav!

Imam problem s pozivima kod iPhone-a 7. 

 

Naime, video pozivi (FaceTime, Whatsapp) uopće ne rade, poziv se krene uspostavljat te ga sam odbije uz poruku - neuspješan poziv. 

Obični pozivi se uspostave, ali ni ja ne mogu čuti drugu stranu niti oni mene. 

Obnovio sam iPhone preko iTunesa te ažurirao na najnoviju verziju no i dalje ne radi. 

 

 

sirka666 sri 2.12.2020 07:39
TheMenstalist kaže...
Napravljen je i hard reset i “obnova”, no ništa nije pomoglo.

 Ne znam jesi našao riješenje.

Ali to je klasični problem iPhonea 7. Audio čip zbog lošeg dizajna komponenti na matičnoj ploči izgubi "trace".

Najlakše ti je testirati je li do toga tako da upališ diktafon i ako ne da snimati ili prikaže poruku "nema audio uređaja" to je taj problem.

 

Riješava se tako da se pošalje u specjalizirani servis koji se bavi popravkom matičnih ploča, po mom iskustvu cijena je cca 100€ po hrvatskoj.

TheMenstalist sri 2.12.2020 20:40
sirka666 kaže...
TheMenstalist kaže...
Napravljen je i hard reset i “obnova”, no ništa nije pomoglo.

 Ne znam jesi našao riješenje.

Ali to je klasični problem iPhonea 7. Audio čip zbog lošeg dizajna komponenti na matičnoj ploči izgubi "trace".

Najlakše ti je testirati je li do toga tako da upališ diktafon i ako ne da snimati ili prikaže poruku "nema audio uređaja" to je taj problem.

 

Riješava se tako da se pošalje u specjalizirani servis koji se bavi popravkom matičnih ploča, po mom iskustvu cijena je cca 100€ po hrvatskoj.

 Hvala na odgovoru, istraživao sam malo i došao do toga zaključka. 

:)