Zaporožac sri 30.3.2022 09:46
ihush kaže...

 -ne postoji, tj svaki može samo usporiti, dok bolje-lošije kao 'kriterij' ne postoji.

-zašto plaćati komercijalu za nešto što ti ne treba ili što kad trebaš imaš free-open-đabe? .. anonimnost? sigurnost? .. smiješno.

 arogantni moj komentatoru..

 

što da živim u Njemačkoj pa da mi treba ?

 

a što je smiješno u opciji sigurnost, odn., da te nadležni ne mogu ufatiti kad dijeliš sadržaj ?

pitam za prijatelja iz Frankfurta na Majni.

bunker sri 30.3.2022 10:19


Ihush, ja razumijem da je tebi sve to isto jer ti o svemu tome nemaš pojma i znaš točno toliko koliko prosurfaš minute dvije prije nego se upustiš u odgovaranje. Rekoh ti, ti bi morao imati par doktorata i 500 godina radnog staža pa da bi bio relevantan za sve teme u koje se uplećeš.

Jesi radio u par banaka i upoznao njihove sigurnosne sisteme pa zato tvrdiš da sve banke rade isto , ili opet nagađaš po svom starom običaju ? Ja nisam radio u banci ali sam radio u kriminalističkoj policiji i sudjelovao u istrazi na par slučajeva vezanih uz banke, i već na početku istraga se iz aviona vidjelo koliko razne banke imaju različite pristupe sigurnosti, i onda lopovska metoda koja je upalila u jednoj banci u nekoj drugoj banci nebi mogla proći. Ali za tebe je to sve isto jer o bankovnim sustavima sigurnosti si samo čitao ali neki bolesni nagon te tjera da ideš pametovati o svemu iako o velikoj većini toga nemaš pojma....

Isto tako tvrdiš da su svi vpn -ovi isti. Jesi koristio više njih par mjeseci pa si imao prilike detaljno ih testirati ili opet i opet samo nagađaš i iz istog onog bolesnog poriva ideš pametovati o nečemu o čemu nemaš pojma. Pa da si samo malo dublje surfao otkrio bi da među vpn uslugama na tržištu postoji velika razlika ( u brzini, sigurnosnim protokolima, politici privatnosti, nekorištenju diskova, sjedištu u egzotičnim državamq, broju i rasporedu servera, mogućnosti ili nemogućnosti streama, torenta, količini uređaja i podataka koliko dozvoljavaju u nekom periodu i slično..)...

No kod tebe je sve to isto, nogomet je nogomet, šutanje lopte kopačkom, a to kaj neki pero iz nk dragovoljca dobije 5000 kn mjesečno a neki modrić u nekom drugom klubu zarađuje milione godišnje je zanemariva razlika po tebi jer eto oba šutaju loptu kopačkom pa je tak svejedno u čijoj bi bio koži.... E vidiš, ipak su ogromne razlike iako oba igraju na istoj travi, istom loptom, možda i identičnom kopačkom....

ihush sri 30.3.2022 11:00
Zaporožac kaže...
ihush kaže...

 -ne postoji, tj svaki može samo usporiti, dok bolje-lošije kao 'kriterij' ne postoji.

-zašto plaćati komercijalu za nešto što ti ne treba ili što kad trebaš imaš free-open-đabe? .. anonimnost? sigurnost? .. smiješno.

 arogantni moj komentatoru..

 

što da živim u Njemačkoj pa da mi treba ?

 

a što je smiješno u opciji sigurnost, odn., da te nadležni ne mogu ufatiti kad dijeliš sadržaj ?

pitam za prijatelja iz Frankfurta na Majni.

 -misliš na neko djelo za koje dobiješ kaznu? :) .. pa gle, zato postoje dvije svrhe vpn-a, mreža ili skrivanje. Mreža je normalna stvar, radi, skrivanje je problem, ne postoji.. što jednako dobro nauče njemci kad dobiju uplatnicu na 900€ neovisno što koriste vpn.

-smiješno? pa to što vjeruješ da si iza vpn-a siguran (tj tvoj prijatelj s majne..) :)

 

bunker kaže...

Ihush, ja razumijem da je tebi sve to isto jer ti o svemu tome nemaš pojma i znaš točno toliko koliko prosurfaš minute dvije prije nego se upustiš u odgovaranje. Rekoh ti, ti bi morao imati par doktorata i 500 godina radnog staža pa da bi bio relevantan za sve teme u koje se uplećeš.

Jesi radio u par banaka i upoznao njihove sigurnosne sisteme pa zato tvrdiš da sve banke rade isto , ili opet nagađaš po svom starom običaju ? Ja nisam radio u banci ali sam radio u kriminalističkoj policiji i sudjelovao u istrazi na par slučajeva vezanih uz banke, i već na početku istraga se iz aviona vidjelo koliko razne banke imaju različite pristupe sigurnosti, i onda lopovska metoda koja je upalila u jednoj banci u nekoj drugoj banci nebi mogla proći. Ali za tebe je to sve isto jer o bankovnim sustavima sigurnosti si samo čitao ali neki bolesni nagon te tjera da ideš pametovati o svemu iako o velikoj većini toga nemaš pojma....

Isto tako tvrdiš da su svi vpn -ovi isti. Jesi koristio više njih par mjeseci pa si imao prilike detaljno ih testirati ili opet i opet samo nagađaš i iz istog onog bolesnog poriva ideš pametovati o nečemu o čemu nemaš pojma. Pa da si samo malo dublje surfao otkrio bi da među vpn uslugama na tržištu postoji velika razlika ( u brzini, sigurnosnim protokolima, politici privatnosti, nekorištenju diskova, sjedištu u egzotičnim državamq, broju i rasporedu servera, mogućnosti ili nemogućnosti streama, torenta, količini uređaja i podataka koliko dozvoljavaju u nekom periodu i slično..)...

No kod tebe je sve to isto, nogomet je nogomet, šutanje lopte kopačkom, a to kaj neki pero iz nk dragovoljca dobije 5000 kn mjesečno a neki modrić u nekom drugom klubu zarađuje milione godišnje je zanemariva razlika po tebi jer eto oba šutaju loptu kopačkom pa je tak svejedno u čijoj bi bio koži.... E vidiš, ipak su ogromne razlike iako oba igraju na istoj travi, istom loptom, možda i identičnom kopačkom....

 -pogoršalo ti se? inšpektor mile izviruje iz svake pore superhika... :))

bunker sri 30.3.2022 12:07


Ihush , živio si u njemačkoj pa znaš, ili ti par frendova/članova obitelji živi više godine pa su imali takva iskustva koja ti ovdje prenosiš ?? Naravno da ne, trabunjaš po običaju.

Evo citata : " Ako želite zaštititi svoj promet i privatno koristiti sve usluge, možete nabaviti VPN koji će sakriti sve od bilo koga drugog."

https://putokaz.eu/kazni-me-kazni-gledate-iptv-a-sto-kada-stigne-zuta-koverta/

Svi mi imamo poznanike i prijatelje u njemačkoj i Irskoj i ukoliko koriste kvalitetan vpn onda je jako jako mala šansa da bu dobio neku kaznu za povrede autorskih prava i sl.... Uslugu vpn si platio bitcoinom, tvrtka ima sjedište u oazi koja nema nikakve međunarodne obveze niti ugovore o pravnoj suradnji, nemaju hardove nego job obavljaju na ramu pa nema nikakvih logova, čak neznaju niti tko je zakupio uslugu jer si platio criptom...

Ako koristiš vpn da bi slao prijeteća pisma ujki semu onda će se uključiti ogromna mašinerija sa ogromnim novčanim i tehničkim resursima kojima netrebaju logovi jer će u realnom vremenu uz pomoć svoje špijunske tehnologije ići unazad ka tebi. No odvjetničke tvrtke koje zastupaju po pitanju autorskih prava nemaju te novčane niti tehničke resurse , i onda mogu samo od nadležnih institucija u toj državi zamoliti da im se identificira korisnik temeljem ip-a, a vpn ip bu ih odveo u začarani krug.... Na fejsu je brdo grupa ( hrvati u njemačkoj, irskoj, švedskoj...) i česta tema je o tome kako bi i tamo gledali balkanske kanale plus najnovije filmove i serije. Osobe koje su tamo godinama odmah ispale kako koriste taj i taj vpn i da nisu imali problema...

Vpn je legalna usluga, ima boljih i lošijih pružatelja te usluge, a free vpn je naravno izvan svakog konteksta ozbiljnog korištenja...

Zaporožac sri 30.3.2022 13:34
ihush kaže...

 -misliš na neko djelo za koje dobiješ kaznu? :) .. pa gle, zato postoje dvije svrhe vpn-a, mreža ili skrivanje. Mreža je normalna stvar, radi, skrivanje je problem, ne postoji.. što jednako dobro nauče njemci kad dobiju uplatnicu na 900€ neovisno što koriste vpn.

-smiješno? pa to što vjeruješ da si iza vpn-a siguran (tj tvoj prijatelj s majne..) :)

 

 evo, čovjek se konta, i sve najbolje je testirao https://hr.safetydetectives.com/best-vpns/

 

većina njih te skriva i od tvog providera....

 

pa drug Friday je aktivan i dalje na THR-u..

ja vidijo.. 

kako to...kako to..

ihush sri 30.3.2022 13:41
bunker kaže...

..

 -što reć nego za tebe nema nade.. :) jednog dana kad ameba razvije ostale nužne gnanglijske poveznice možda... za tebe ni tad.

 

Zaporožac kaže...
ihush kaže...

 -misliš na neko djelo za koje dobiješ kaznu? :) .. pa gle, zato postoje dvije svrhe vpn-a, mreža ili skrivanje. Mreža je normalna stvar, radi, skrivanje je problem, ne postoji.. što jednako dobro nauče njemci kad dobiju uplatnicu na 900€ neovisno što koriste vpn.

-smiješno? pa to što vjeruješ da si iza vpn-a siguran (tj tvoj prijatelj s majne..) :)

 

 evo, čovjek se konta, i sve najbolje je testirao https://hr.safetydetectives.com/best-vpns/

 

većina njih te skriva i od tvog providera....

 

pa drug Friday je aktivan i dalje na THR-u..

ja vidijo.. 

kako to...kako to..

 -ok, brbljajmo... što kaže prva rečenica? (linka texta koji nudiš..)

citat:

Iako mnogi VPN-ovi tvrde da pružaju vrhunsku sigurnost i munjevite brzine po niskoj cijeni, istina je da većina brendova nije sigurno, niti su dovoljno brzi za većinu internetskih aktivnosti.

-što kaže?

 edit.. ili o čemu sad 'raspravljamo'? pitanje je? (tvoje prošlo, brzina, što sam ti odgovorio, što kaže ova rečenica, sigurnost isto tako..).

-vpn i vpn servisi, host-serveri kroz koje se tunelira tj fejk ip.. za razliku od 'normalnog' korištenja za mrežu-umrežavanje dislociranih mreža, skrivanje je mogućnost, no u stvarnosti ne postoji anonimnost tj ovisi tko zatraži podatke. .. kao što je primjer s recimo kasprerskim-zabrana, ujkosem-rusi.. Na tržištu ('slobodnom') ne može ništa što ujko ne dozvoli, tj može dok on ne kaže suprotno. Jurisdikcija, država-server.. stvar velikih, pa nije isto kad nešto recimo traži mala-nevažna državica bez banana ili kad to traži veliki ujko, jedni dobiju čvrgu drugi ono što zatraže.

-sigurnost? kao mobiteli, pegasus? upravo zato jer su 'neprobojni' koristio ih kriminal-drogdileri.. no svakih nekoliko mjeseci čitamo vijesti i policijske akcije, zaključak?

bunker sri 30.3.2022 13:55


Ihush , citat tvojih riječi : "Mreža je normalna stvar, radi, skrivanje je problem, ne postoji.. što jednako dobro nauče njemci kad dobiju uplatnicu na 900€ neovisno što koriste vpn."

Sada ti je valjda malo jasnije koliku si glupost izvalio. Itekako skrivanje postoji i čak šljaka, no ne na besplatnom, niti na "većini" nego na kvalitetnim i skupim pružateljima takvih usluga ( skupe shvati relativno jer nisu svima primanja ista).

I opet,od nsa se nebude skrio, no od odvjetnika koji ganjaju autorska prava se itekako bude zamaglio...a nsa ga nebu ganjala jer je zavalio netflix, maxtv i sl...

ihush sri 30.3.2022 14:18

-dečec..  stvaraš šum.

btw, govoriš o kršenju zakona, nešto što se netiquettom preskače na ovom forumu (mada i sam bug stalno reklamira polusivu soft zonu, vpn ili kupnju licenci.. reklama-novac) :)

 

-npr postoji par primjera gdje su pružatelji nekih usluga kao vpn tvrdili da nemaju logove, pokazalo se da imaju, odnosno neki su tad zatvorili firmu-uslugu.. odnosno, svi ostali koji nisu zatvorili neovisno što ti reklama kaže, imaju logove i daju ih ujki kad on zatraži. Razlika je samo kad-tko to zatraži, ne ja-ti i anonimusi, nego recimo hollywood-riaa i sl.

-dodatno, praksa u recimo dojču, u seederima imaš 'agente' (treća strana, nešto kao renta-agent za bsa..) koji sudjeluju u dijeljenju i tad neovisno što si u vpn tunelu vidiš ip seeda, tj to što je tunel neprobojan-zaštićen ne znači da oni u tunelu nešto ne vide. Vide, zapišu, dojave onima koje to zanima.. i eto kazne. Dodatni problem, bez vpn-a se možeš pokušati izvlačiti, 'nisam znao' i sl. .. a kad koristiš vpn tad je to već dovoljno, teže djelo, kao što je kad 'bravar' nosi kalauz u kupnju auta-kuće.. zna se čemu služi. Korištenje vpn-a je konkretan dokaz da osoba koja počini djelo zna što radi i da je to kažnjivo, time je samo djelo teže, kao s predumišljajem. Skraćeno, ako se žališ na 900€ tad ti ponude recimo 600 i 99% počinitelja pristane, jer znaju da bi u sudskoj tužbi izgubili i platili više.

-seederi se pokušavaju braniti tako što prihvaćaju samo 'provjerene' članove, neke koje je netko preporučio.. sličnost s kriminalom-drogom-agentima policije? isto, ista priča, pa i tu temu možeš pronaći na bug forumu mada je formalno bug protiv bilo čega povezanog s piraterijom i sl. :) ..

-inspektor? (bivši??) .. koji tako olako krši zakon? superhik na kvadrat, no superhik je barem dosljedan, ne pretvara se i radi ono što vjeruje, što je čak nekom logikom ok.. dok za tebe baš ništa pozitvnog nema, ili si pošten ili nisi, ili si za zakon ili protiv.. dok je korištenje vpn-a za takve svrhe u slučaju da do postupka dođe kažnjivo.. tj možeš dok te ne uhvati, tad ćeš promijeniti ploču-pjesmu.. superhik je barem dosljedan, pošteniji nego što to neki mali štakor-inspektor na ručkićima može i zamisliti a kamoli biti, naprosto nisi čovjek u širem smislu značenja, nula.

 

-želiš li gledati netflix? -platiš. Ako kradeš, varaš, tad si naprosto lopov a jedina razlika je što nisi u dosegu dojčland zakona pa se kao maminjo preko granice smiješ ostalima, jer su 'glupi ako su pošteni'.. .. jadno.

 

Zaporožac sri 30.3.2022 14:32
ihush kaže...

-sigurnost? kao mobiteli, pegasus? upravo zato jer su 'neprobojni' koristio ih kriminal-drogdileri.. no svakih nekoliko mjeseci čitamo vijesti i policijske akcije, zaključak?

 mi pravi kriminalci  koristimo jednokratne mobitele s providerom u Srbiji..

 

jedan bitan poziv, razgovor, obaviš stvar, lomiš karticu, bacaš telefon u Savu (pitaj bunkera) a za drugi razgovor imaš već drugi mobitel, novu karticu..i tako dalje.

bunker sri 30.3.2022 14:39


Ihush, pa nemisliš valjda da buš moraliziranjem uspio obrisati sjećanje na gomilu neistina koje si izvalio. 😂

Rekao si da vpn neomogućuje skrivanje, a gomila naših iseljenika diljem planete ga koristi i nisu dobili famozne uplatnice. Nismo razgovarali o moralnom ili pravnom aspektu nego o tome da li skrivanje šljaka ili nešljaka.

Ljepo ti rekoh, od nsa se nebuš sakrio, ali nsa zaboli kentaki za tvoju iptv uslugu... što znači da skrivanje šljaka usprkos tvojoj tvrdnji o uplatnici za autorska prava iako su koristili vpn...

Kad te prođe delirijum , sjeti se samo koliko je ovdje forumaša po drugim državama pa se nesjećam da je ijedan spominjao kaznu a da je imao aktivan kvalitetan vpn.

Imaš primjer gdje je netko koristio expressvpn, nord vpn ili surfshark a da je ipak popio kaznu ? Daj link na takav primjer....

A ova tema se zove ?? Prema tome , razmatramo sve strane te usluge, od tehničkih do religijskih ako treba 😂

Hoggy pet 24.6.2022 23:23

2020 samo tri vpn nisu bila pod kontrolom vlada bar nije bilo dokaza.
(Cak 35 servisa je pod kineskom vladom).Express, Nord i Surfshark. Surfshark je od listopada 2021 sa Djevičanskih otoka presao u Nizozemsku ( nine eye country) dakle mozete ga zaboraviti. Njemu logiranje vise nije bitno jer vlade clanice mogu nadzirati).Nord nije 100% siguran jer naplata ide preko tvrtke u USA. Express?Da li ima vise iti jedan slobodan VPN ?

BinaryJesus sub 25.6.2022 05:34

Tko koristi VPN da sakrije promet od svog ISP-a ili pristupa georestriktiranom sadržaju većina VPN-a je dovoljno dobra za to.

 

Tko se želi sakrit od FBI, NSA nek se mane ćorava posla jer ti samo VPN za to nije dovoljan.

Hoggy sub 25.6.2022 08:32
BinaryJesus kaže...

Tko koristi VPN da sakrije promet od svog ISP-a ili pristupa georestriktiranom sadržaju većina VPN-a je dovoljno dobra za to.

 

Tko se želi sakrit od FBI, NSA nek se mane ćorava posla jer ti samo VPN za to nije dovoljan.

 Naravno, i sam fingerprinting browsera te npr identificira ali je zabavno. Dok je surfshark bio free svaki dan ubijali su se da ga probiju. Win 10 bi primao pakete s raznih destinacija s npr requestom da srusi ethernet link. ISP je isti rusio link na kratko u zelji da ulovi pakete koji procure. Prebacim ga (vpn)na router koji vrti privatan software bez back doora koji ima originalni. Onda npr windows pocne tiho mjenjati mac adresu  ethernet porta PC- ja da te izbaci s vpn, itd. A samo sam citao novine preko VPNa sto znaci da nisu znali. Jednog dana 2021 sve je stalo, a nedugom zatim je dosla prva vijest da surfshark nije vise slobodan.  Stvar je principa ne Nsa ili fbi...

ihush sub 25.6.2022 08:51
Hoggy kaže...
2020 samo tri vpn nisu bila pod kontrolom vlada bar nije bilo dokaza.
..

 -kraj rečenice je točan, tj to što nema dokaza ne znači da nisu pod kontrolom.. :)

 

-više kao placeholder teme.. ne kao ispravak ..

(interno.. početak..) :)

bunker sub 25.6.2022 10:16


Ihush, nije to toliko bitno što vpn tvrtke imaju sjedište u tim zemljama. Institut međunarodne pravne pomoći se neće pokretati radi toga što neki febo na balkanu ima iptv. Jednom kada se sve to umreži ( kao npr kak su umrežili razmjenu prometnih prekršajnih kazni unutar eu ) tada bu to druga priča, no dotada relax.... Za političku aktivnost ili terorističke aktivnosti ti nebu vpn pomogel no za ono za kaj se najviše koristi ( varanje ili korištenje streaming servisa ) je zasada itekako funkcionalan i učinkovit...

Zaporožac sub 25.6.2022 10:55
bunker kaže...

Ihush, pa nemisliš valjda da buš moraliziranjem uspio obrisati sjećanje na gomilu neistina koje si izvalio. 😂

Rekao si da vpn neomogućuje skrivanje, a gomila naših iseljenika diljem planete ga koristi i nisu dobili famozne uplatnice. Nismo razgovarali o moralnom ili pravnom aspektu nego o tome da li skrivanje šljaka ili nešljaka.

Ljepo ti rekoh, od nsa se nebuš sakrio, ali nsa zaboli kentaki za tvoju iptv uslugu... što znači da skrivanje šljaka usprkos tvojoj tvrdnji o uplatnici za autorska prava iako su koristili vpn...

Kad te prođe delirijum , sjeti se samo koliko je ovdje forumaša po drugim državama pa se nesjećam da je ijedan spominjao kaznu a da je imao aktivan kvalitetan vpn.

Imaš primjer gdje je netko koristio expressvpn, nord vpn ili surfshark a da je ipak popio kaznu ? Daj link na takav primjer....

A ova tema se zove ?? Prema tome , razmatramo sve strane te usluge, od tehničkih do religijskih ako treba 😂

 znam dvojicu koji su na ovome forumu, žive u Irskoj i redovito skidaju crtiće s THR-a.. 

koriste VPN i nikakve ih kazne u 5-6 godina nisu snašle... 

ihush sub 25.6.2022 11:46
bunker kaže...

Ihush, nije to toliko bitno što vpn tvrtke imaju sjedište u tim zemljama. Institut međunarodne pravne pomoći se neće pokretati radi toga što neki febo na balkanu ima iptv. Jednom kada se sve to umreži ( kao npr kak su umrežili razmjenu prometnih prekršajnih kazni unutar eu ) tada bu to druga priča, no dotada relax.... Za političku aktivnost ili terorističke aktivnosti ti nebu vpn pomogel no za ono za kaj se najviše koristi ( varanje ili korištenje streaming servisa ) je zasada itekako funkcionalan i učinkovit...

 - da, i? .. što te muči? imaš pitanje? .. ah, da imaš, tri stranice prije, vpn i baNka.. odgovor si dobio, moj, baNkara, forumaša... što te muči, nešto treće? postavi pitanje ili što već..

 

edit .. insertirano N :)

bunker sub 25.6.2022 12:02


Ihush, pa ti si u ovoj temi izjavio "to što nema dokaza ne znači da nisu pod kontrolom.. " a ja repliciram tvojoj izjavi ukazujući da uopće nije bitno koja vpn tvrtka je pod čijom kontrolom/jurisdikcijom jer zasada nema primjera da je institut međunarodne pravne pomoći korišten za pravni progon iptv korisnika.

Nemoj biti osjetljiv kada netko ukaže na besmisao i ispraznost tvojih tvrdnji već se radije malo educiraj o temi koja te privlači ...

😉

ihush sub 25.6.2022 12:31
bunker kaže...

Ihush, pa ti si u ovoj temi izjavio "to što nema dokaza ne znači da nisu pod kontrolom.. " a ja repliciram tvojoj izjavi ukazujući da uopće nije bitno koja vpn tvrtka je pod čijom kontrolom/jurisdikcijom jer zasada nema primjera da je institut međunarodne pravne pomoći korišten za pravni progon iptv korisnika.

Nemoj biti osjetljiv kada netko ukaže na besmisao i ispraznost tvojih tvrdnji već se radije malo educiraj o temi koja te privlači ...

😉

 -bunker, budi osjetljiv.. boli me kiki. :) .. no tebi ni educiranje ne pomaže, ne možeš od govna napraviti kolač, ako nije dovoljno jasno .. :)

 

-citiraš? pa citiraj konkretno, kontekst.. ili odskakući :)

-no da, to je jače od tebe..

 

-imaš pitanje? .. imaš, vpn-banka, što te sad muči? Imaš ispravak? -nemaš, tj pokušaj ispraviti rečenicu koju citiraš, argumetn-činjenica-dokaz, ako si za to zapeo.

... ponovo, pitao si tehničare banke, što su rekli? što ti je reklo par forumaša? .. što trenutno znaš-misliš o pitanju-odgovorima? nisi zadovoljan?

 

-modovi, konkretno forumaš traži odgovor, citat.. "to što nema dokaza ne znači da nisu pod kontrolom.. ". Što je u tom citatu točno-netočno? Može li se forumaš takvog posta sankcionirati, tj traži odgovor ili ispravlja nešto.. što, iz citata? ponovo, "to što nema dokaza ne znači da nisu pod kontrolom.. " .. što je tu netočno? na što se tad bunker citatom poziva? što dokazuje? .. osim trolanja.

-što u nastavku rečenice piše bunker, .. citat:

za sada nema primjera da je institut međunarodne pravne pomoći korišten za pravni progon iptv korisnika.

-zar ja to negdje navodim? -zašto bi ja trebao odgovarati, odnosno, što je u mojem citatu netočno, itd..

-koji su kriteriji za pisanje posta, sudjelovanje u temi, pitanje-odgovor, citat itd..? nije li posao modova da i to moderiraju, kriterij?

Hoggy ned 26.6.2022 01:13
silvio3105 kaže...
Imam svoj VPN za 5€ mj.
Bez logiranja, sve pod mojom kontrolom.

 Kako mislis svoj vpn? Jesi sam svoj ISP s border gateway protokolom? Jer  vpn koji mos postaviti na svom kucnom routeru ima smisla za remote sccess na vlastitu( kucnu) mrezu ali ne i pristup internetu.

cvaja997 ned 26.6.2022 02:26

I tu sam ja, apsolutno bez brige. Gledam sto hocu, radim sto hocu sa sadrzajem na internetu, legalnim, ali bez legalne distribucije. Lijepo li je jos na balkanu. Platim sto mislim da bih trebao platit, ostalo konzumiram kako zelim. Par puta je bilo nezeljenih softwarea, formatiranje i novi windows je rijesio problem. Windows takoder nikad necu platit. Trenutni je na pcu vec 4 godine, skinut sa MS stranice, nikad aktiviran. Nikad problema osim watermarka. Ne moze mi nitko nista, jaci sam...  Ee da, VPN koristim za account na Redditu, nakon 2 godine i dosta alt aaccounta napokon perma ban. Sve sto je trebalo je VPN. Sramota, nisu u stanju niti HW id ban odradit. 

Hoggy ned 26.6.2022 11:02
silvio3105 kaže...
Kupio VPS, stavio VPN i tjt.
200/200 brzina, četiri jezgre, osam GB RAMa, 50gb SSD
Jedina mana ti je što onda imaš fiksni IP

 Ne kuzim, kupio si vps pod svojim imenom ? ili platio karticom i time pravno povezao tu ip adresu sa svojim akcijama na internetu koje su od te tocke vidljive svima? Sad mi jos reci da VPS hosta tvoj ISP da slika bude potpuna iako to nije toliko bitno osim sto je tvom ISPu ako to nije slucaj samo malo teze doci do tvog  prometa. Al sam ISP to i nije briga. Nece te on tuziti sam nikada vec na trazenje drugih institucija dati podatke.Isto ce napraviti i VPS host sada.

silvio3105 ned 26.6.2022 11:16

Na VPS možeš stavit bilo šta(valjda znaš šta je VPS).
Koje bi ime trebao stavit? VPN ne koristim za ilegalne aktivnosti već čisto da ISP ne vidi promet,niti se sav promet logira na VPSu(kao kod NordVPNa). Ne koristim ga za ilegalne aktivnosti, niti je VPN za to.

VPS je izvan EU, vjerojatno malo teže ide traženje podataka.

Hoggy ned 26.6.2022 13:07

@Silvio3105,Ne vidim svrhu tog tvog vpna ako vec placas, osim ako ti cura ne radi za isp pa da ne vidi koje pikanterije surfas.Narocito ako je vps u jednoj od 14eye zemalja tj , zapravo ako nije zemlja "van dometa" .

Drugo VPN moze biti za ilegalne aktivnosti ili trenutno legalne ali nepozeljne vladama koje zele kontrolu ne uvijek za nase dobro. I tu moze biti mocan alat ako je provajder lociran u zemljama koje su van dometa tipa jer im je to dio prihoda npr na  djevicanskim otocima. Drugo vpn klijent mora biti dignut na kucnom routeru koji vrti vlastiti  software ili na linuxu ( i to ne bilo kojim).

Windowsi su besmisleni jer na zahtjev miroriraju promet prije ulaska u kriptirani vpn kanal. Pa kao da nemas vpn.Zato je zatvoreni kod od velike vaznosti za vlade.

VPN provajdera moras platiti anonimno ( recimo crypto) i imati anonimni mail samo za tu svrhu i nista vise.

Ako mail trazi mob potvrdu, kupiti sim samo za tu svrhu u drugom gradu i aktivirati ga iz treceg grada sa dumbfona (bez gpsa) pozivom na random broj nepoznatoj osobi. Nikad ne koristiti taj telefon ili sim za ista drugo narocito ne stavljati kontakte itd...

OS s kojeg koristis VPN ne smije biti logiran na iti jedan account narocito ne google. Ne koristi chrome, osim degoogled chrome.

Eliminiraj potpuno fingerprinting browsera po mogucnosti vlastito pisanim randomizerom svih karakteristika tvog sustava.

Uz jos par sitnica tipa dodatna zastita posebnim firewallom i  dodatnim linux kernel preinakama ovakavi sustavi su ozbiljni zalogaji bilo kome pa i NSA. E da smartphone ako ga koristite mora biti na linuxu sa fizickim prekidacima za mikrofon i kameru. I sad zamisli preko takvog sustava surfati obicne novine... i samo to. I sve to samo zbog istrazivanja. Zato sam pitao ima li siguran(slobodan od kontrole) VPN jos jer mislim da nema. Oni su bili najtanja karika. VPN je samo prividno dopusten u "demokracijama".  Razlika izmedju tiranije i demokracije je puno manja nego mislite.