Internet

Vivaldi - Rasprava

Gale92 ned 28.2.2016 21:56

Otvaram ovu temu sa skupljanjem zajednice koja koristi Vivaldi Web browser koji je u začetcima. Za sada je isti pod Beta 2. A nadam se kako će uskoro izaći i punokrvna (prva) inačica.
Čitajući o Vivaldiju shvatio sam kako se radi o Web browseru s mnogo potencijala te mu je kao takvom potreban daljnji (veliki) razvoj, za što se iskreno nadam kako će i uspjeti.
Raspravljajmo, pišimo te dijelimo mišljenja o Vivaldi Web browseru ovdje u ovoj temi.

Za sada je Vivaldi dostupan za Windows a ostaje vidjeti hoće li kroz dogledno vrijeme i ostale računalne kao i mobilne platforme biti nadodane u podršku ovog Web browsera.

 

Službena stranica: vivaldi.com

 

 

esko ned 6.3.2016 00:08

Iskreno nemam pojma u kojem je stadiju razvoja browser, ali ovakav kakav jeste mi je osjetno brzi od popularnih browsera (da ih sad ne nabrajam) i nemam za sad nikakve frke da ga koristim kao defaulti browser. Ako se malo potrudite mozete ga izkonfigurisati po zelji. Nadam se samo da kako ga budu unapredjivali da ga nece pokvarit i usporit kao sto je slucaj sa svim popularnijim browserima... Dajte sebi 1 dan da surfate na vivaldiju i vjerovatno cete preci na njega :)

Gale92 ned 6.3.2016 10:21
esko kaže...

Iskreno nemam pojma u kojem je stadiju razvoja browser, ali ovakav kakav jeste mi je osjetno brzi od popularnih browsera (da ih sad ne nabrajam) i nemam za sad nikakve frke da ga koristim kao defaulti browser. Ako se malo potrudite mozete ga izkonfigurisati po zelji. Nadam se samo da kako ga budu unapredjivali da ga nece pokvarit i usporit kao sto je slucaj sa svim popularnijim browserima... Dajte sebi 1 dan da surfate na vivaldiju i vjerovatno cete preci na njega :)

 Ono što sam ja isprobao, zaista je super.
Istina ima on još pokoju "manu" no nemojmo zaboraviti kako je riječ još uvijek o BETA inačici, što bi se (nadam se) do Finalne svakako trebalo ispraviti...

chutac pet 11.3.2016 22:36

Super browser.

Sviđa mi se brzina, lakoća korištenja i puno korisnih featura koji su nestali zajedno sa Operom.


Smeta mi što nema synca niti se mogu ubaciti bookmarksi i passwordi iz Opera Beta i na laptopu mi sučelje okupira dobar dio ekrana pa malo stranice stane.

Ali sve u svemu, super!

Gale92 uto 15.3.2016 07:57
chutac kaže...

Super browser.

Sviđa mi se brzina, lakoća korištenja i puno korisnih featura koji su nestali zajedno sa Operom.


Smeta mi što nema synca niti se mogu ubaciti bookmarksi i passwordi iz Opera Beta i na laptopu mi sučelje okupira dobar dio ekrana pa malo stranice stane.

Ali sve u svemu, super!

 Nadamo se kako će iste pogreške biti ispravljene u finalnoj verziji... 

Gale92 sri 13.4.2016 08:09

Sada mene zanima kako se može "Speed Dial", isključiti s Vivaldi Web Browsera?
Odnosno ne želim da mi se pri pokretanju ne pokreće Speed Dial, već samo "Home page" koji sam prethodno odredio..........

jigsaw5063 sri 13.4.2016 14:06

Meni nedostaje sync bookmrsk-a i extenzija kao što je na google chrome, speed dial mi je koristan samo ne volim da mi se pokreće prilikom starta negdje pročita na njihovom forumu da je tu bug i da će ispraviti.

TiMi79 čet 21.4.2016 14:29
Gale92 kaže...

Sada mene zanima kako se može "Speed Dial", isključiti s Vivaldi Web Browsera?
Odnosno ne želim da mi se pri pokretanju ne pokreće Speed Dial, već samo "Home page" koji sam prethodno odredio..........

Da to je bug kako je kolega rekao. Imaš "workaround" tako da označiš "specific pages" pa onda u tu novootvorenu kućicu upišeš šta će ti se ovoriti prilikom pokretanja (google.hr ili što ti je po volji)

TiMi79 čet 21.4.2016 14:33
jigsaw5063 kaže...

Meni nedostaje sync bookmrsk-a i extenzija kao što je na google chrome, speed dial mi je koristan samo ne volim da mi se pokreće prilikom starta negdje pročita na njihovom forumu da je tu bug i da će ispraviti.

Pošto je "chromium based" onda se mogu ekstenzije sa chrome-a instalirati na njega. Samo budi oprezan jer ga neke ekstenzije znaju srušiti...yebi ga još je mlad, naučit će

thekeyofdestiny13 čet 15.9.2016 23:02
thekeyofdestiny13 kaže...

Bok, kako  se može rješiti problem s zelenim i ljubičastim prikazom na youtubeu,  isti takav problem mi je bio i na chromeu, to sam rješio tako što sam maknuo kvačicu vezano za hardversko ubrzanje, a za vivaldi nema spomenuto, pokušao sam drugim načinom, međutim neušpjesno. Bio bih zahvalan na pomoći.

 Itko?

Gale92 pet 16.9.2016 09:12
thekeyofdestiny13 kaže...
thekeyofdestiny13 kaže...

Bok, kako  se može rješiti problem s zelenim i ljubičastim prikazom na youtubeu,  isti takav problem mi je bio i na chromeu, to sam rješio tako što sam maknuo kvačicu vezano za hardversko ubrzanje, a za vivaldi nema spomenuto, pokušao sam drugim načinom, međutim neušpjesno. Bio bih zahvalan na pomoći.

 Itko?

 meni jednostavno toga nema, već je sve kako treba biti. Jesi pokušao napraviti nadogradnju na posljednju inačicu?

Pokušaj s primjerom za Operu LINK 

thekeyofdestiny13 pet 16.9.2016 17:36
Gale92 kaže...
thekeyofdestiny13 kaže...
thekeyofdestiny13 kaže...

Bok, kako  se može rješiti problem s zelenim i ljubičastim prikazom na youtubeu,  isti takav problem mi je bio i na chromeu, to sam rješio tako što sam maknuo kvačicu vezano za hardversko ubrzanje, a za vivaldi nema spomenuto, pokušao sam drugim načinom, međutim neušpjesno. Bio bih zahvalan na pomoći.

 Itko?

 meni jednostavno toga nema, već je sve kako treba biti. Jesi pokušao napraviti nadogradnju na posljednju inačicu?

Pokušaj s primjerom za Operu LINK 

  Jesam, nadogradio sam se na posljednju inačicu, interesantno, poneki videi na youtubeu rade normalno, neki imaju zeleni-ljubičasti prikaz, zbunjen sam.

chutac kaže...

Ovdje klikni na "enable" kod "Override software rendering list".   vivaldi://flags

 

Popravlja mnoge probleme.

 Problem je ostao bilo da se klikne enable ili disable kod "Override software rendering list, još uvijek u nekim videima ima zeleni-ljubičasti prikaz, a u nekim videima normalno radi.

CyreX pon 19.9.2016 14:19

Pozdrav..

Ima koja preporuka ekstenzija za Vivaldi? (Osim AdBlockera ;) )

Ima li koji za Youtube da daje mogućnost download videa? Ili pretvorbu u mp3? (u Operi ih ima..)  Ima li nešto slično kao Firebug?

 

thekeyofdestiny13 pon 19.9.2016 14:28
CyreX kaže...

Pozdrav..

Ima koja preporuka ekstenzija za Vivaldi? (Osim AdBlockera ;) )

Ima li koji za Youtube da daje mogućnost download videa? Ili pretvorbu u mp3? (u Operi ih ima..)  Ima li nešto slično kao Firebug?

 

 Vivaldi se temelji na Chromiumu, pa probaj skinuti preko Google web store. 

Ja sam s ovim dodatkom bio jako zadovoljan kad sam ga koristio, kako je sad zapravo, ima nekih problema ( ne skida youtube video, ako je to samo kod mene, možda je kod nekog drugačije, ne znam) skida ti taj video sa bilo kojeg videa, ne samo sa youtubea.

soundstream pon 19.9.2016 15:41
thekeyofdestiny13 kaže...
CyreX kaže...

Pozdrav..

Ima koja preporuka ekstenzija za Vivaldi? (Osim AdBlockera ;) )

Ima li koji za Youtube da daje mogućnost download videa? Ili pretvorbu u mp3? (u Operi ih ima..)  Ima li nešto slično kao Firebug?

 

 Vivaldi se temelji na Chromiumu, pa probaj skinuti preko Google web store. 

Ja sam s ovim dodatkom bio jako zadovoljan kad sam ga koristio, kako je sad zapravo, ima nekih problema ( ne skida youtube video, ako je to samo kod mene, možda je kod nekog drugačije, ne znam) skida ti taj video sa bilo kojeg videa, ne samo sa youtubea.

 Probaj otic na sluzbenu stranicu http://www.downloadhelper.net/install

instaliraj najnoviji bullid 6.1.1a1 17.9.2016

thekeyofdestiny13 pon 19.9.2016 19:25
thekeyofdestiny13 kaže...
Gale92 kaže...
thekeyofdestiny13 kaže...
thekeyofdestiny13 kaže...

Bok, kako  se može rješiti problem s zelenim i ljubičastim prikazom na youtubeu,  isti takav problem mi je bio i na chromeu, to sam rješio tako što sam maknuo kvačicu vezano za hardversko ubrzanje, a za vivaldi nema spomenuto, pokušao sam drugim načinom, međutim neušpjesno. Bio bih zahvalan na pomoći.

 Itko?

 meni jednostavno toga nema, već je sve kako treba biti. Jesi pokušao napraviti nadogradnju na posljednju inačicu?

Pokušaj s primjerom za Operu LINK 

  Jesam, nadogradio sam se na posljednju inačicu, interesantno, poneki videi na youtubeu rade normalno, neki imaju zeleni-ljubičasti prikaz, zbunjen sam.

chutac kaže...

Ovdje klikni na "enable" kod "Override software rendering list".   vivaldi://flags

 

Popravlja mnoge probleme.

 Problem je ostao bilo da se klikne enable ili disable kod "Override software rendering list, još uvijek u nekim videima ima zeleni-ljubičasti prikaz, a u nekim videima normalno radi.

 Valjda će to popraviti u sljedećoj inačici preglednika, napravio sam sve kako ste rekli i negdje je problem drugdje.

NiramX sri 21.9.2016 17:05

The stable release of Vivaldi 1.4 has arrived!

 

Read more about it on the Vivaldi Team Blog.

 

Enjoy!

 

Changelog since 1.4, the first release (build 589.11)

  • [Regression][Windows] HTML5 Video no longer works with GPU acceleration disabled (VB-21265)
  • [Privacy] Search field suggests still sends requests even though it is off (VB-21521)
  • Further translation updates
  • Upgraded to Chromium 53.0.2785.122
NiramX sri 21.9.2016 19:56
thekeyofdestiny13 kaže...

Zna li netko zašto se nemogu nadograditi na novu inačicu preglednika, prikazani problem izgleda na slici. Imam stalnu vezu na internetu.

 

Vjerojatno je problem s update serverima. Meni je download prošao u redu, ali izuzetno sporo. Kao u starim danima modema. 

Gale92 sri 21.9.2016 21:11
thekeyofdestiny13 kaže...

Zna li netko zašto se nemogu nadograditi na novu inačicu preglednika, prikazani problem izgleda na slici. Imam stalnu vezu na internetu.

 također potvrđujem kako download ide izuzetno sporo, pokušaj sutra kada serveri budu "slobodniji" odnosno kada ne bude takva navala