Internet

Vaši rezultati-Speedtest.net

Haker_x pet 22.4.2022 22:55
Zaporožac kaže...
Haker_x kaže...

Da je upload samo 10% downloada bilo bi mjera, ali nije ni ovako loše.

 nađi neki server u U.S.A da vidimo koliki ti je ping..

 U.S.A. mi uopšte nije bitna, ne igram nikakve igre(u posljednje vrijeme nikako ne igram igrica, nemam vremena od posla) sa serverom u U.S.A, sve ozbiljnije igre imaju servere u EU(najćešće u Njemačkoj), a tu je ping do 50 za razliku od amerike gdje je 100+.

DDavorin čet 13.7.2023 15:48
ivic55 kaže...

Blago vama, evo malo bakra da se sjetite nekih prošlih vremena, meni nažalost još je daleka budučnost i sadašnjost.

https://www.speedtest.net/result/14987172037.png

 

 

P.s. iz kojeg razloga HEP ne da dozvolu da se cijeli kvart pokrije optikom i da li ikad izdaju dozvolu pošto su zaobišli nas u par ulica...?

I da li je ilegalno da se spojim od frenda koji ima optiku par ulica dalje sa P2P antenama pa bi dijelili gigabit.

 Ma spoji se kod frenda pa ne kradeš ništa da bi bilo ilegalno naravno ako ti frend dozvoli

ivic55 čet 13.7.2023 22:21

Krajnji rok za spajanje je bio u 12 mjesecu, pa su iz Hakoma rekli da Hep mora ishodit dozvolu A1 da dovrše do kraja polovice ove godine. Iz nepoznatog razloga nisu dali da pokriju par ulica još.

Sad da li potrošit na opremu pa se spojit bežično ili se uzalud radovat

Marko :D čet 2.11.2023 21:15
Ord Mantel kaže...

Nemojte se smijati. Dostupna žica je samo parica od HT-a (max. 230Mb/s), optika ni izdaleka nije na vidiku, pa sam osuđen na Homebox (A1).

 

 

Pa onda radije uzmi internet preko parice ako je već brži. 😆

ivic55 čet 2.11.2023 21:27

Fale li vam brzine iz 2007 u 2023 preko dobrog starog ADSL-a?

 

Za one koji muče istu muku da vas je HT ili A1 zaobišao, a cijeli kvart povezao vjerojatno se radi kao kod mene zbog neizoliranog dijela "strujne mreže" ne smiju spajati optiku po stupovima. Pa se morate preko mjesnog odbora požaliti HEP-u i za dva tjedna nakon žalbe su postavili nove stupove i "gumenu" žicu. Sad je na redu A1 da dovrši posao.

 

Nakon toliko svađa zbog neprofesionalnosti, stave te u zonu izgradnje bez da provjere na terenu kakvo je stanje i pri tom ti ubace u kaslić letak za optiku da je "dostupno na vašoj adresi", da zbog toga HAKOM odlučio uvesti nova pravila tj ne smiju stavljati u zonu izgradnje ulice koje nemaju uvjete. Bio sam u full Karen modu.

 

Da nisu obećavali davno bih prešao na StarLink i riješio se naših jebivjetara.