Internet

Vaši rezultati-Speedtest.net

Čitatelj sub 10.4.2021 03:57

20€ 80/20, vecinu vremena bude i vise od 100/25, max koji sam vidio je 120/30,

ali i kad je preopterecenje sam vidio 5/10.

 

Mreza je Lidl Connect AT, radi preko operatera Drei.

 

Inace je brzina 40/10, al jednom godisnje se dobije "dupla brzina", ako se uzme u tom mjesecu.

 

Do sada sam imao HoT (Hofer) koji radi preko T-Mobile, isto 20€ flat, ali je brzina 20/10,

za backup mrezu mi je sasvim OK.

 

Treca alterinativa je YESSS!!! mreza, koja koristi A1 i nudi 30/10 za 20€ flat.

 

(naravno da ima jos drugih providera, ali ova tri koriste glavne 3 mreze, i nude najvise za najmanje love)

 

Jednostavno moram imati backup mrezu, u slucaju da mi Magenta (UPC+T-Mobile) crkne,

a otkad je pandemije i home-officea, crkne bar 2-3x mjesecno, odnosno brzina bude bijednih 0.3Mbit,

a nekad ne radi nikako - kao backup rijesenje mi je sasvim super, a usput ne moram stalno drljati hotspot sa mobitelom.

 

Usput, dok UPC nije spojio svoju mrezu sa T-Mobileom, nije bilo problema, al to je svakako bilo prije pandemije,

tako da eto vec preko godinu dana imam optiku + SIM, jer nikad se ne zna kad ce ispasti optika, a opis posla je takav da mi treba 24/7 pristup serverima.

 

CrossDeath sub 10.4.2021 11:55
Čitatelj kaže...

20€ 80/20, vecinu vremena bude i vise od 100/25, max koji sam vidio je 120/30,

ali i kad je preopterecenje sam vidio 5/10.

 

Mreza je Lidl Connect AT, radi preko operatera Drei.

 

Inace je brzina 40/10, al jednom godisnje se dobije "dupla brzina", ako se uzme u tom mjesecu.

 

Do sada sam imao HoT (Hofer) koji radi preko T-Mobile, isto 20€ flat, ali je brzina 20/10,

za backup mrezu mi je sasvim OK.

 

Treca alterinativa je YESSS!!! mreza, koja koristi A1 i nudi 30/10 za 20€ flat.

 

(naravno da ima jos drugih providera, ali ova tri koriste glavne 3 mreze, i nude najvise za najmanje love)

 

Jednostavno moram imati backup mrezu, u slucaju da mi Magenta (UPC+T-Mobile) crkne,

a otkad je pandemije i home-officea, crkne bar 2-3x mjesecno, odnosno brzina bude bijednih 0.3Mbit,

a nekad ne radi nikako - kao backup rijesenje mi je sasvim super, a usput ne moram stalno drljati hotspot sa mobitelom.

 

Usput, dok UPC nije spojio svoju mrezu sa T-Mobileom, nije bilo problema, al to je svakako bilo prije pandemije,

tako da eto vec preko godinu dana imam optiku + SIM, jer nikad se ne zna kad ce ispasti optika, a opis posla je takav da mi treba 24/7 pristup serverima.

 

Grozno, skupo, ali zato nestabilno. Mislio sam da je u Austriji bolji internet.

Čitatelj sub 10.4.2021 12:24

Pa za 50€ imam optiku 200/200, ali kazem - otkad je homeofficea,

desava se da ispadne - tako da za 20€ LTE backup nije los.

 

No uskoro cu kupiti stan u jednom manjem mjestu, gdje

je opterecenje mreze manje, i imaju svog lokalnog operatera,

i za 60€ se moze dobiti 500*/500* (garantiraju 300/300, a maximum moze biti do 600/600 kad nema opterecenja).

micr0 čet 26.8.2021 13:46

Već 10 godina je ovako, vjerovatno što sam zabačen provajder ne želi da gubi vrijeme, novce.... (TV-NET-Telefon > 54KM > 207HRK > 27.62€) Kad je aktiviran HD kanal imam max 10Mbit na dw.

BHTelecom.

micr0 ned 10.4.2022 02:08
Chico12 kaže...
@Micr0
Ja ne mogu vjerovati da je kod BhTelecoma i dan danas ta brzina, eto još malo pa isdn brzine.

 Natezo se da imam 10Mbit  sa aktivnim STB-om (HD kanali kada su) i pustili mi nesto 16k+ actual rate, zamolim ih da me prebace na VoIP to i urade, ali me tresnuše na 13607Kbps... Umorio se, digo ruke od svega... 

Envy sub 16.4.2022 17:53
Chico12 kaže...
@Micr0
Ja ne mogu vjerovati da je kod BhTelecoma i dan danas ta brzina, eto još malo pa isdn brzine.

Problem je u aluminjskoj a ne bakrenoj parici tankoj kao vlat kose. Ugurali gdje god mogu i onda skontali da ne mogu više od 10 mbps u UP kanalu.

Da bi istu vezu imao u BHtelecomu kao što imaš u konkurentskoj BHTelecomu - trebaš platiti nekoliko puta pa ako i ne za 10x skuplju cijenu.

Da stvar nije gora, svatko je svatkoga zapošljavao u  toj uhljebarskoj političkoj firmi i sada isti ti traže od vlade USA da im pomogne "tko je koga zaposlio". Mislim zamisli se da imaš preko 3500 ljudi koji primaju evropsku plaćui za što - za ništa

Oldy uto 19.4.2022 13:10

Zagreb Ivanićgradska. Da Telemach koristi 5G NSA (non stand alone), ali nije ni to toliko loše. PS. Iz Telemacha kažu da trenutno LTE ide do 150 Mb/s, LTE-A do 500 MB/s, a 5G NSA gigabajt što eto i je.

Marko :D uto 19.4.2022 13:24
Oldy kaže...
Zagreb Ivanićgradska. Da Telemach koristi 5G NSA (non stand alone), ali nije ni to toliko loše. PS. Iz Telemacha kažu da trenutno LTE ide do 150 Mb/s, LTE-A do 500 MB/s, a 5G NSA gigabajt što eto i je.

Ne razumijem zašto bi to bilo loše. Korisnike baš briga na koji način dobivaju 5G; njima je bitna brzina i pokrivenost, ništa više. Uostalom, NSA se koristi i kod HT-a i kod A1.