Internet

Skrivanje članaka na portalima?

meme3 sub 17.9.2022 18:57

Zanima me kako sakriti određene članke na portalima s obzirom na temu (tj. neki zajednički element). Konkretno želim na bug.hr naslovnoj stranici sakriti članke o kriptovalutama, no ne znam otkud konkretno početi. Jel bi bilo možda moguće preko URL-a (članci o kriptovalutama na bug.hr nalaze se na bug.hr/kriptovalute/[ostatak url-a]) i pomoću Ublock Origina ili neke druge ekstenzije za browser? Npr. da ukloni sve elemente koji sadrže taj dio linka.

meme3 sub 17.9.2022 21:21
Milka30 kaže...

Da Ublock origin to super radi!

Desni klik opcija "Blokiraj element",odabere članak i stisneš "stvaranje".

 Hvala! No onda blokira jedan element s tim linkom na jedan članak (recimo bug.hr/kriptovalute/clanak1), dok ja želim da blokira sve elemente koji imaju bilo koji url koji sadrži bug.hr/kriptovalute/. Znaš li možda kako to riješiti?

meme3 sub 17.9.2022 21:22
Pero Dinamit kaže...
Mozda ublock, vidi kako ide url od podforuma ako postoji i stavi pravilo za njega. Ili koji je element na stranici za to i makni ga.

Ili jos jednostavnije, nemoj otvarati te clanke i toeto. Kontroliraj se covjece.

 Nije da se ne mogu kontrolirati, nego mi je već dosta da svugdje vidim neke kriptogluposti (bez uvrede kripto fanovima).

Milka30 ned 18.9.2022 07:43

Uhhh prijatelju to bih i ja volio znati.

Mislim da ti to mogu antivirusni programi ili programi tipa "net nanny" koji blikiraju cjelokupne pop up stranice koje u adresi imaju naziv koje želiš blokirati.

Kako-zaista ne znam.

meme3 ned 18.9.2022 15:09
Milka30 kaže...

Uhhh prijatelju to bih i ja volio znati.

Mislim da ti to mogu antivirusni programi ili programi tipa "net nanny" koji blikiraju cjelokupne pop up stranice koje u adresi imaju naziv koje želiš blokirati.

Kako-zaista ne znam.

 

 Evo uspio sam. Ovo su filteri koje sam složio ako će ti trebati:

 

  • za članke koji su u onom obliku popisa gdje imaš naslov, mali uvod i malu sliku:

 

##article.post-listing--list-wide-custom.post-listing > .post-listing__content > .post-listing__title > [href*="/kriptovalute/"]:upward(3)

 

  • za članke koji su u obliku veće slike i samo s naslovom, bez opisa:

 

##.post-listing__title > [href*="/kriptovalute/"]:upward(3)

 

Ne znam jel to pokriva sve slučajeve gdje se mogu naći na naslovnici, ali za sada radi u redu. Trebalo je dodati ovu * nakon href u filteru da traži gdje ima taj dio URL-a (a ne da je to cijeli URL pa nije bilo pronašlo ništa) i onda ovaj upward da blokira još tri roditeljska elementa.

 

Tj. ovako izgledaju ako ćeš ih direktno unositi u postavkama ekstenzije, a ne desni klik > blokiraj element:

www.bug.hr##article.post-listing--list-wide-custom.post-listing > .post-listing__content > .post-listing__title > [href*="/kriptovalute/"]:upward(3)
www.bug.hr##.post-listing__title > [href*="/kriptovalute/"]:upward(3)

meme3 ned 18.9.2022 16:38
miki_the_pirat kaže...

Ne vjerujem

al ajd, makar se nešto naučilo... ima li šta za bačićku&co... i za naslove tipa nećete vjerovati kad ovo pročitate?... pitam za prijatelja, jel

 Naravno, vidio sam da i to ima. Malo eksperimentaj s ":has-text(šta želiš ukloniti)" unutar svojih filtera.

meme3 sub 1.10.2022 12:46

Evo i nekoliko filtera za skrivanje onih glupih clickbait članaka na stranicama Jutarnjeg koje pruža linker.hr:

 

www.jutarnji.hr##.wid-117.lwdgt-container
www.jutarnji.hr##.wid-408.lwdgt-container
www.jutarnji.hr##.wid-115.lwdgt-container
www.jutarnji.hr##.lwc-1.last.lw-row1.lw-inline.lw-desktop.linker-widget-col > [href*="linker.hr"] > span:upward(5)