Internet

PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

djigibao sub 10.11.2018 09:12


Idem na placanje preko PayPal-a i tamo mi nudi placanje u GBP ili HRK, sto god odaberem dobijem poruku na stranici - "Selected payment type is not allowed for billing country."

 

Paypal je tek napravljen i aktiviran, nisam još obavio niti jednu kupnju, ovo bi bila prva.

Povezan je sa Visa karticom na kojoj imam samo USD\EU.

 

Ako netko zna gdje bi mogao biti problem molio bih za pomoć.

 

   

 

UPDATE:

Cini se da jos nisam potvrdio karticu...

 

REAKTOR sub 10.11.2018 10:58

Imam paypal account i sad čekam da mi pošalju onaj kod od 4 broja pa me zanima jel mogu obrisati paypal account  prije upisivanja tog koda od 4 broja jel ne vidim nigdje opciju  da ima za brisanje accounta. 

kiki_b pet 8.3.2019 13:41
mariocroatia78 kaže...

Pozdrav...trebam pomoc..uglavnom nikako nemogu napraviti da mi konverziju valuta vrši banka a ne PayPal ...tj.  nemogu nikako naci tu opciju..

Idi na taj
-Manage automatic payments
- pa ponovno na lijevoj strani ti je Manage automatic payments
- Set Available Funding Sources
- Conversion Options
- Bill me in the currency listed on the seller's invoice
- Submit

Jope93 sri 24.7.2019 14:37

Bok,

Imam paypal personal account i trebam platiti veliki iznos od 15000 dolara u  U.S., ali kada krenem platiti invoice kaze da kreditna kartica nije prihvacena ( american express). Banka je odobrila transakciju i seller prihvaca american za placanje. Znate li mozda je li me paypal blokira zbog velikog iznosa i kome bi se mogla obratiti? 

Fero čet 6.2.2020 12:56

TransferWise Servis , banka bez granica dostupno u Hrvatskoj također!

 

Ne znam da li spada u ovu temu, ali ukoliko netko želi TransferWise MasterCard karticu koja se može spojiti sa PayPal ali i ne morate. 

 

- Kartica može primati i slati novac, plačati online i kupovati bez PayPal servisa, isto tako možete je koristiti za plačanje u inozemstvu ali i u Hrvatskoj, podizanje gotovine na bankomatima i trošite samo onoliko koliko imate na kartici

 

- Morate se registrirati i zatraži plastićnu MasterCard karticu koja dolazi na adresu u roku od 2 tjedna. 

 

- Ukoliko zatražite karticu morate napraviti polog od 20 eur mislim, ali novac je vaš i možete ga iskoristiti kada dobijete karticu na adresu. Kartica može primati i slati novac, plačati online i kupovati bez PayPal servisa, isto tako možete je koristiti za plačanje u Hrvatskoj, podizanje gotovine na bankomatima.

 

- Trošite sam onoliko koliko imate na kartici, odnosno na Vašem TransferWise profilu u određenoj valuti koju možete dodati.

 

Postoji fee za sve što radite sa karticom kao i kod drugih slićnih servisa.

birra uto 14.4.2020 14:08
kiki_b kaže...
mariocroatia78 kaže...

Pozdrav...trebam pomoc..uglavnom nikako nemogu napraviti da mi konverziju valuta vrši banka a ne PayPal ...tj.  nemogu nikako naci tu opciju..

Idi na taj
-Manage automatic payments
- pa ponovno na lijevoj strani ti je Manage automatic payments
- Set Available Funding Sources
- Conversion Options
- Bill me in the currency listed on the seller's invoice
- Submit

 
Upravo sam platio nešto online i izgleda da mi je paypal odradio konverziju, a ne banka. Iako sam davnih dana stavio da to banka odrađuje. Očito su mi resetirali tu postavku kad sam uploadao novu karticu..
Tu opciju sa druge slike koju si poslao (ponovljeno "manage automatic payments") ja nemam, te ne mogu doći do namještanja konverzije valuta.
Što mi je činiti?

kiki_b uto 14.4.2020 20:19
birra kaže...

 
Upravo sam platio nešto online i izgleda da mi je paypal odradio konverziju, a ne banka. Iako sam davnih dana stavio da to banka odrađuje. Očito su mi resetirali tu postavku kad sam uploadao novu karticu..
Tu opciju sa druge slike koju si poslao (ponovljeno "manage automatic payments") ja nemam, te ne mogu doći do namještanja konverzije valuta.
Što mi je činiti?

Nemaš jer su opet maknuli, ne znam više koji je ovo put da "nestane" ili stave na drugo mjesto.
No, da, kako je već odgovoreno, prilikom završnog koraka naplate dobiješ opciju da možeš promijeniti konverziju, pa ondje korigiraš.

mikiFrajer čet 23.4.2020 08:51

pozdrav,

korisnik sam Paypala 5 godina, ali tek jučer uključio opciju 2 way authentication preko google authenticatora. Svaki put kad upišem podatke za logiranje, traži me šesteroznamenkasti kod kojeg kopiram sa authenticatora i kad pritisnem OK, paypal mi izbaci "theres an issue woth the code you entered". Uključio sam i sync, ali svaki puta isto. Molim Vas da mi pomognete.

Hvala

Sanja novi sri 13.5.2020 13:00


Lijep pozdrav, molim vas za pomoć oko promjene ove stavke o konverziji valute na PayPal s Vašeg prvog posta. Više ne mogu naći gdje ovo mogu izmijeniti, jer su u međuvremenu promijenili sučelje. Ne mogu naći niti u tražili Helpa Paypalla, pa se vama obraćam za pomoć.

I još jedno pitanje, prodavač koji mi mora vratiti novac (zbog nepislang paket, a tvrdi da je poslao i zavlaći s povratim novca), traži da mu pošaljem svoj PayPal account. Koji mu broj točno trebam poslati? Unaprijed zahvaljujem!

Sanja novi sri 13.5.2020 17:34

Zaključujem po ovome, a u nemogućnosti pronalaska te opcije na mojim postavkama (račun friško otvoren i stavljen na Paypalla umjesto drugog jer mi je prodavač nešto počeo muljati s mojim starim računom da bi mi isplatio moj u plaćeni novac), da se ova postavka da tečaj ide prema mojoj banci može postaviti samo u trenutku plaćanja iznosa. A ne za stalno, u postavkama? Molim vas ispravite me ako griješim jer već danima pokušavam to riješiti.
I molim vas koju valutu staviti kao primarnu? Jel savjetujete HRK ili euro?

Sanja novi sri 13.5.2020 18:50

Evo poruke koju mi je prodavatelj poslao.
Znači šaljem mu samo email adresu sa Paypalla? Kako će mi uplatiti traženi iznos? Bojim se dati broj računa s kartice (IBAN) ili išta drugo jer mislim da me prodavatelj mulja. Nikako da mi pošalje novi proizvod, a kad smo se dogovorili da vrati traže novac (već je prošlo skoro pola godine) sad mi traži ovaj PayPal account. U međuvremenu sam otvorila novu karticu u istoj banci (isto žito račun Viza) jer me strah da mi se ne skine iznos koji imam na staroj. E da, i ti mi treba savjet, da li da odaberem karticu (na kojoj imam sad samo 20ak kuna,) ili Paypall račun na koji stavljam sama iznos? Što je bolje i sigurnije? Onu prvu karticu sam otvorila samo za tu svrhu a u međuvremenu na nju su stizale razne uplate (nevezane za Paypall) i skupio se neki veći iznos. i zato sam sad otvorila drugi račun (nova kartica, koju sam i prijavila na Paypalla, i na njoj imam samo 20kn. Ima li to veze sa nemogućnošću odabira obračuna valute?
Oprostite ma dugom postu. Puna sam nedoumica a od Paypalla nisam dobila konkretne odgovore na moje upite. Hvala unaprijed na strpljenju i odgovorima!

futuremnachine sri 13.5.2020 21:22
Sanja novi kaže...
Evo poruke koju mi je prodavatelj poslao.
Znači šaljem mu samo email adresu sa Paypalla? Kako će mi uplatiti traženi iznos? Bojim se dati broj računa s kartice (IBAN) ili išta drugo jer mislim da me prodavatelj mulja. Nikako da mi pošalje novi proizvod, a kad smo se dogovorili da vrati traže novac (već je prošlo skoro pola godine) sad mi traži ovaj PayPal account. U međuvremenu sam otvorila novu karticu u istoj banci (isto žito račun Viza) jer me strah da mi se ne skine iznos koji imam na staroj. E da, i ti mi treba savjet, da li da odaberem karticu (na kojoj imam sad samo 20ak kuna,) ili Paypall račun na koji stavljam sama iznos? Što je bolje i sigurnije? Onu prvu karticu sam otvorila samo za tu svrhu a u međuvremenu na nju su stizale razne uplate (nevezane za Paypall) i skupio se neki veći iznos. i zato sam sad otvorila drugi račun (nova kartica, koju sam i prijavila na Paypalla, i na njoj imam samo 20kn. Ima li to veze sa nemogućnošću odabira obračuna valute?
Oprostite ma dugom postu. Puna sam nedoumica a od Paypalla nisam dobila konkretne odgovore na moje upite. Hvala unaprijed na strpljenju i odgovorima!

Uglavnom manje više nije bitno koja je primarna valuta, ali eto neka bude Euro, bilo koju valutu uplati prodavač ona če se automatski regulirati prema tečaju eura, ako mu date mail od vašeg paypala ne može se ništa desiti! ili slobodno mu možete dati broj kartice IBAN s podatcima banke za uplatu SWIFT itd (prema instrukciji za plačanje)  a pogotovo jer imate karticu od 2okn za tu namjenu to je dakle isto sigurno, (samo mu ne davati onaj broj iza CCV) , i mislim da nemaju veze poteškoče u vezi pay pala s vašim karticama, opet kažem koja god valuta dođe na vaš račun pay-pal-a vi je slobodno možete konvertirati i po potrebi proslijediti "withdraw" na vašu reg. bankovnu karticu, kada se plača preko paypala uplata bude trenutna, dok preko IBAN zna potrajati više dana zavisi od banke i zemlje uplate.

Posmatrač sri 13.5.2020 22:37
Sanja novi kaže...
Evo poruke koju mi je prodavatelj poslao.
Znači šaljem mu samo email adresu sa Paypalla? Kako će mi uplatiti traženi iznos? Bojim se dati broj računa s kartice (IBAN) ili išta drugo jer mislim da me prodavatelj mulja. Nikako da mi pošalje novi proizvod, a kad smo se dogovorili da vrati traže novac (već je prošlo skoro pola godine) sad mi traži ovaj PayPal account. U međuvremenu sam otvorila novu karticu u istoj banci (isto žito račun Viza) jer me strah da mi se ne skine iznos koji imam na staroj. E da, i ti mi treba savjet, da li da odaberem karticu (na kojoj imam sad samo 20ak kuna,) ili Paypall račun na koji stavljam sama iznos? Što je bolje i sigurnije? Onu prvu karticu sam otvorila samo za tu svrhu a u međuvremenu na nju su stizale razne uplate (nevezane za Paypall) i skupio se neki veći iznos. i zato sam sad otvorila drugi račun (nova kartica, koju sam i prijavila na Paypalla, i na njoj imam samo 20kn. Ima li to veze sa nemogućnošću odabira obračuna valute?
Oprostite ma dugom postu. Puna sam nedoumica a od Paypalla nisam dobila konkretne odgovore na moje upite. Hvala unaprijed na strpljenju i odgovorima!

 Zavlaci te da prodje rok za dispute. Nikad nista ne radi mimo ebaya. Nema razloga da ne refundira na ebayu kao i svi ostali....

Pazi i na to kakvu karticu imas. Ne mozes povuci pare na bilo koju karticu jer u ovom slucaju to nece biti refund vec obicna uplata....

irrelevant pon 29.6.2020 18:45

napravio sam žiro račun u pbz banci isključivo da bi isti povezao sa paypal-om, radi se o pbz Visa Debit kartici i sad kad ju pokušavam povezat daje mi poruku ''Your card has been declined. Please try a different payment method''
sta da radim?

Posmatrač pon 29.6.2020 20:47
irrelevant kaže...

napravio sam žiro račun u pbz banci isključivo da bi isti povezao sa paypal-om, radi se o pbz Visa Debit kartici i sad kad ju pokušavam povezat daje mi poruku ''Your card has been declined. Please try a different payment method''
sta da radim?

 Vadi drugu karticu....

CrossDeath uto 30.6.2020 10:13
Damir22 kaže...

Imas li na racunu dovoljno da ti odradi onu verifikacijsku transakciju?

Zar to jos rade? Ja sam prije par dana dodao novu mastercard karticu u paypal i odmah ju je dodalo, nije bilo verifikacijske transakcije.

ReverseFlash sub 18.7.2020 12:23

Pozdrav. Imam povezanu mastercard karticu od revolving računa iz Kent banke sa paypalom s kojom kupujem sve preko paypala. Međutim evo desilo se da sam prvi puta nešto prodao i novci od prodaje su umjesto da se povuku na tu karticu ostali na paypal računu. Kad ih probam ručno prebaciti dobivam ovu

poruku na prvoj slici, probao sam i Visu dodati, pa dobijem ovo na drugoj slici. Neznam šta da radim. Može pomoć?

 

Posmatrač sub 18.7.2020 14:31
ReverseFlash kaže...

Pozdrav. Imam povezanu mastercard karticu od revolving računa iz Kent banke sa paypalom s kojom kupujem sve preko paypala. Međutim evo desilo se da sam prvi puta nešto prodao i novci od prodaje su umjesto da se povuku na tu karticu ostali na paypal računu. Kad ih probam ručno prebaciti dobivam ovu

poruku na prvoj slici, probao sam i Visu dodati, pa dobijem ovo na drugoj slici. Neznam šta da radim. Može pomoć?

 

 Mora biti visa classic da bi mogao povuci novac. Razlikuj refund i prodaja. Refund ide na svaku karticu sa koje mozes platiti ali uplata ne ide....

fango pet 4.9.2020 20:34

Pozdrav, pokušavam napraviti uplate manjih iznosa (5 eura) preko paypal (s kreditne kartice), znači preko email adrese, uplata za prijatelje,obitelj opcija .. sjećam se da paypal ima neke standardne fee opcije 3-4%, ali sad gledam na iznos od 39kn naplaćuju 31kn naknadu?! .. jel to možda vezano uz zemlju porijekla primatelja? .. ne vidim da je konverzija valute u pitanju već njihova naknada

 

pozz i hvala!

nedac96 ned 27.9.2020 16:33
Posmatrač kaže...
nedac96 kaže...

da li neko zna koliki iznos novca skida u Bosni za registraciju kartice, u pitanju je Intesa banka. Lp

 Skida ti mislim 1,9 USD ali ti se to vrati kada ukucas kod sa izvoda....

 da li se vrati na karticu novac, ili ostane raspoloziv na paypal racunu?