Zaporožac čet 12.1.2023 20:33
dabar_solta_V2 kaže...
.probaj stavit broj tel pa ces vidit kako se pojave poruke tipa "prodajete li ssd disk 200gb ja bi kupiti odmah!" i slicne. naravno s domacih i stranih tel brojeva stižu te poruke.

 

 ?!

Kako misliš; da proba staviti tel broj ?

Pa, moj broj mobitela je uvijek aktivan na Njuškalu kad nešto prodajem, nikad me nitko nije "obasipao" čudnim upitima, porukama.

Cico77 pet 20.1.2023 12:11

Ja prodajem električni romobil i dobijem upit u smislu je li prodan i ima li nedostataka. Kažem da ima te da treba promijeniti svjećicu i auspuh a on reče da nema problema da će to on riješiti 🤣

Zaporožac čet 23.2.2023 06:13
HowYesN0 kaže...

ovi njuškalo prevaranti su sve domišljatiji.

čak i kopiraju login internet bankarstva.

ako vas zanima fake link za primiti novac

https://bank-hr.cc/login/5135961766

 

 Super ima je nepismen logo i upis tzv Erste banke..

 

Čim piše Banka Vas neće nikada tražiti (pravilno je Banka VAM neće nikada tražiti)

ili ako VAS netko zatraži korisničke podatke, neeeeee...nepismenooo,  pravilno je (ako VAM netko zatraži.....)

quickr ned 26.2.2023 07:39
Lovac kaže...

Čuvajte se korisnika "sandrabongos". Sve u kutiji s jamstvom i smiješne cijene. Jasno da je prevara, al da tko ne nasjedne. Evo vam usporedba od kud je "posudio" Pixel 7 Pro oglas: oglas 1 | oglas 2

EDIT: niti 2h od prijave mu obrisali oglase.

 Najčešće brišu usera kompletno. Ako je acc stariji od par dana, vjerojatno je ukraden.

HowYesN0 sri 22.3.2023 08:05
redragonNG kaže...

https://ibb.co/r2h0t4n

 

sta mislte o ovome prevara ili

 ma čim ti se jave na whatsapp a ne na sms ili poziv to ti je prevara.

i još ako kaže kurirska služba. mislim da se kod nas češće korisit izraz dostavna služba.

ako imaš volje pa ga zajebavaj, online generator debitne kartice i tvrdiš mu da si dobio pare i šalješ, a on ti tvri da treba provjera banke.

malo ih zavlačiš da ne prevare nekog drugog.

PaoloDP ned 2.4.2023 21:25

Evo ja najveci idiot nasjeo. Na svu srecu na zeninoj kartici koju su provalili je bilo samo 7€. Nakon par sati doslo mi iz pete u glavu i zvao pbz jer su mi zalokali pbz aplikaciju. Kartica i aplikacija odmah blokirane od pbz-a.
Eto ti ja kreten sa fakultetom ispo najvecio idiot.
Evo slika na koju sam nasjeo. Hvala forumu.

David87 uto 4.4.2023 21:04
David87 kaže...

Nije njuškalo, ali je facebook, pa me samo zanima da li je netko nešto kupio od gospodične ili ju možda pozna?

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100028121121031

 Ponovo samo da prijavim, nasjeo sam, JESAM idiot!! al jebiga, vjerojatno nije žensko nego muško, ali se predstavlja kao žensko i da ima rak (DNO DNA!!)

Uglavnom nemojte majmunu ništa uplaćivati ko ja. Prijavljen je prokletom Facebooku, ali oni smatraju da je profil "svetinja" pa bilo kakva prijava ne prolazi

kero sri 5.4.2023 01:16
PaoloDP kaže...

 Ovako je i mene pokušalo prijeći prije par mjeseci, javio se čovjek na whatsupp zbog neke igre koju sam prodavao i poslao link od lažne dpd stranice preko koje mi je navodno uplatio 200 kuna, ali da bi stisao "dobiti 200 kuna" prije moram unijeti broj kartice i cvv,, čak su napravili i lažni chat za pomoć korisnicima koji sam namjerno testirao i pitao zašto trebam unositi brojeve kartice i cvv da bi primio uplatu i poslao pošiljku, na što mi je ljubazna gospođa "Lora" u pola sekunde izbacila čitav roman u kojem objašnjava da je to zbog moje sigurnosti i da oni trebaju verificirat ispravnost kartice. 

Ivan(4) sri 5.4.2023 01:23
David87 kaže...
David87 kaže...

Nije njuškalo, ali je facebook, pa me samo zanima da li je netko nešto kupio od gospodične ili ju možda pozna?

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100028121121031

 Ponovo samo da prijavim, nasjeo sam, JESAM idiot!! al jebiga, vjerojatno nije žensko nego muško, ali se predstavlja kao žensko i da ima rak (DNO DNA!!)

Uglavnom nemojte majmunu ništa uplaćivati ko ja. Prijavljen je prokletom Facebooku, ali oni smatraju da je profil "svetinja" pa bilo kakva prijava ne prolazi

Ffff*ck, tek sad vidim, 100% sam siguran da sam onu fotku sa bokserskim rukavicama već video.

zeryx sri 5.4.2023 09:00
Ivan(4) kaže...
David87 kaže...
David87 kaže...

Nije njuškalo, ali je facebook, pa me samo zanima da li je netko nešto kupio od gospodične ili ju možda pozna?

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100028121121031

 Ponovo samo da prijavim, nasjeo sam, JESAM idiot!! al jebiga, vjerojatno nije žensko nego muško, ali se predstavlja kao žensko i da ima rak (DNO DNA!!)

Uglavnom nemojte majmunu ništa uplaćivati ko ja. Prijavljen je prokletom Facebooku, ali oni smatraju da je profil "svetinja" pa bilo kakva prijava ne prolazi

Ffff*ck, tek sad vidim, 100% sam siguran da sam onu fotku sa bokserskim rukavicama već video.

 i ja isto. samo ne znam gdje...

David87 sri 5.4.2023 09:20
vrinho kaže...

Auuu, ''dobra''. Ovoj bih rekao shut up and take my money

Šalu na stranu, na iban si uplaćivao? Koje ime?

 Ma preko Tiska na AirCash. Znači ne šalje ovaj tjedan jer joj je loše, pa drugi tjedan nije stigla, pa joj je opet loše, reko vraćaj pare. I kao vratiti će i ponavlja priču da ne stigne blabla, da bi na kraju se još i prijetila/o da će mi doći doma s nekim frendovima i da će mi pokazat tko je glavni, jer sam bio popizdio. Reko dođi slobodno to bi baš volio i onda me maknula/o s fejsa...

Ivan(4) kaže...
David87 kaže...
David87 kaže...

Nije njuškalo, ali je facebook, pa me samo zanima da li je netko nešto kupio od gospodične ili ju možda pozna?

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100028121121031

 Ponovo samo da prijavim, nasjeo sam, JESAM idiot!! al jebiga, vjerojatno nije žensko nego muško, ali se predstavlja kao žensko i da ima rak (DNO DNA!!)

Uglavnom nemojte majmunu ništa uplaćivati ko ja. Prijavljen je prokletom Facebooku, ali oni smatraju da je profil "svetinja" pa bilo kakva prijava ne prolazi

Ffff*ck, tek sad vidim, 100% sam siguran da sam onu fotku sa bokserskim rukavicama već video.

 i ja, samo ne znam gdje

PaoloDP sri 5.4.2023 19:27

Jedan update na moj slučaj, dobio obavijest od banke da mi je na račun zabunom uplaćeno određena svota i da trebaju moju izjavu da se taj iznos moze vratiti platitelju. Uplata je sjela dan poslije nego smo blokirali karticu i aplikaciju. Na dopisu stoji ime prezime platitelja, iban, te tocni iznos svote.
Jel imao netko slicnih iskustava?

Damir22 sri 5.4.2023 21:52

Banka ne uplacuje greskom.

A ako je i onaj koji je uplacivao pogrijesio, podatci ne odgovaraju i sl, ti novci ne zavrse na nekom random racunu nego se vrate uplatitelju.

Odi direktno u banku vidi sto se desava, nikakve obavjesti putem maila, telefona i slicnog.

Lil Dice sri 5.4.2023 22:10

Čitam malo temu i vidim da su većinom ovi whatsapp maheri u pitanju, al dobro to se skuzi odmah u prvoj poruci. Meni osobno najgore iskustvo kad ti lik ne preuzme paket od jbnih 15€ pa ti ga posta vraća i platiš 2 poštarine. Nije uopće stvar u tim novcima, al ako dogovoriš s nekim nešto onda se toga držiš čak i ako se predomisliš u vezi artikla.

David87 čet 6.4.2023 19:35
PaoloDP kaže...

Znači lik je stvarno uplatio pare na moj račun. Javio mi se opet preko whatsapp-a da mu vratim. U banci ne žele niti reći koliko imam na računu. Sad moram na policiju ništa drugo..

Napiši mu, hvala puno, Sretan Uskrs i Vama!