qwertYxoZ sri 29.6.2022 10:34
Genoxxx kaže...
qwertYxoZ kaže...
sosta kaže...
Equi kaže...

Čisto da vidite kako payprotect funkcionira

https://www.youtube.com/watch?v=vC-JiHg7oxw

 Što nije nešto slično prije bilo uz Overseas, ako se ne varam? Sad je u igri druga dostavna služba, In time koliko sam na brzinu vidio.

 Tako je, overseas je ovo bio radio, tek 2 dana nakon što bi kupac dobio paket, ako ne bi prijavio da nešto ne valja bi dobio uplatu od overseasa na tekući.

 

Problem ovoga je što ako je s paketom bilo sve okej i kupac je nešto sjebao u dan ?  Tko će onda prodavača zaštititi

Mislim da sam negdje pročitao da ga oni kad prime paket važu, otvaraju i slikaju iz svih kutova, samo ne znam da li pale uređaje i provjeravaju ispravnost... Na taj način se zaštite od tog scenarija

 

Znam samo da su svi pokušavali izbjeći overseas, i pošteni i nepošteni jer se ljudima jednostavno nije dalo zajeb sa njima 

 Problem je u tome što npr prodajem grafičku karticu s kojom je sve uredu. Kupac je plati, stavi u komp, bricka je jer je glup pa je išao npr. staviti neodgovarajući firmware u nju, ona onda može direkt na smeće

 

I što onda... ja nisam dobio novac, on je vrati nazad kuriru koji mu vrati novac i ja popuš...

Equi čet 30.6.2022 07:41

Kolko čujem uskoro bi moglo izaći i ocjenjivanje prodavača što je najtraženiji fičr kolko čujem od kupaca. Čisto da znate da pojedina ekipa vara na sve moguće načine, ali na vama je da se dogovorite s prodavačem.

Equi čet 30.6.2022 07:43
sosta kaže...
Equi kaže...

Čisto da vidite kako payprotect funkcionira

https://www.youtube.com/watch?v=vC-JiHg7oxw

 Što nije nešto slično prije bilo uz Overseas, ako se ne varam? Sad je u igri druga dostavna služba, In time koliko sam na brzinu vidio.

 Da bio je overseas, ali sad je tu i PayProtect. PayProtect je potiho uveden i za sad samo u određene kategorije, budemo vidjeli kako se bude to sve razvijalo. In time je sad

nike098 pon 1.8.2022 17:09

Još jedan prevarant. Rjetko stavljam nesto prodavat i doslovno svaki put mi se javljaju ovakvi prevaranti, nije mi jasno jeli se to svima događa ili samo meni na njuskalu. Dali i gdje se moze prijaviti ovaj broj da se ugasi, da netko drugi ne nasidne na ovaj kriminal.

ministar pon 1.8.2022 20:00
nike098 kaže...

Još jedan prevarant. Rjetko stavljam nesto prodavat i doslovno svaki put mi se javljaju ovakvi prevaranti, nije mi jasno jeli se to svima događa ili samo meni na njuskalu. Dali i gdje se moze prijaviti ovaj broj da se ugasi, da netko drugi ne nasidne na ovaj kriminal.

više ni oni šalju poštom 

nicky.sl sri 31.8.2022 11:15
Cansee kaže...

ekipa samo blago offtopičarenje, dakle kada se kupcu davaju uputstva za uplatu daje se iban, ime i prezime. Je li treba i adresa ili je dovoljno samo ime prezime iban?

 Dovoljno je ime, prezime i iban.

Cansee sri 31.8.2022 12:06

čini se da me tip pokušava zavaljati, vrlo slična retorika kao ovi screenshotovi iznad, whatsapp, ne traži iban, spominje se dpd

 

žao mi je sad što ga nisam duže navlačio da vidim kako će se razvijati

 

 

kratos091 pon 19.9.2022 12:57

Ne mora nužno biti da je to on... Kolegi s posla su nazvali tatu, i tražili da pročita kod za WhatsApp is SMS-a, znači registrirali se sa njegovim brojem (nije imao WhatsApp).

 

Valjda ljudi brzo skuže da su u pitanju strani brojevi, pa sad pokušavaju doći do domaćih.

jumi1 pon 26.9.2022 21:01

Dao dva oglasa za prodaju. Jučer. Danas dva kontakta preko WhatsApp-a.
Brojevi +385 98 198 1717 i +385 95 515 7899. Oba iz HR. Nisu htjeli razgovarati preko mob-a, već samo porukama. Na fotografijama jedna od konverzacija. Uporan tip. Zahvaljujući nekim prethodnim upozorenjima bio sam oprezan.
Hvala svima koji se trude da nas zaštite i upozore na ovakve vrste prevara.
Nadam se da će i ovo moje nekome pomoći.

Cansee čet 29.9.2022 08:48
Der_Wolf kaže...
Evo i screenshotova

 

mislim da ne treba ovako stavljati fotografije ljudi, jer ako u nešto možemo biti sigurni je da prevarant sigurno nije stavio svoju fotku. Tko zna tko je to na slici.