miki_the_pirat čet 23.6.2022 17:53
Equi kaže...

Pozz ekipa radim trenutačno u njuškalu i pazite se whatsapp prevera. Danas je započeo PayProtect na njuškalu pa bih vam to savjetovao. Ako imate kakvih pitanja javite se!

 Fala k* više... ne znam šta se do sad čekalo... nije ništa trebalo izmišljati - sve već postoji. A još i njuška zaradi (nadam se da nije masna cijena).

kaw_liga čet 23.6.2022 18:50

Ne kužim tu prevaru na posta hr..iz Rovinjskog sela.

 

On kao vama uplati preko neke fiktivne kurirske službe iznos za recimo mob 2900kn i šta onda vi uradite ? Kako vas predje koji je idući korak 

Šta on glumi banku pa vi da bi dobili novce date sve podatke?

Genoxxx čet 23.6.2022 18:58
kaw_liga kaže...

Ne kužim tu prevaru na posta hr..iz Rovinjskog sela.

 

On kao vama uplati preko neke fiktivne kurirske službe iznos za recimo mob 2900kn i šta onda vi uradite ? Kako vas predje koji je idući korak 

Šta on glumi banku pa vi da bi dobili novce date sve podatke?

 Kad prođeš sve "korake" na kraju moraš unijeti broj kartice i ona 3 broja iza (cvv/csv) i onda prevarant može isprazniti račun bez problema... Ti ne dobiješ ništa već ostaneš bez svega

Genoxxx čet 23.6.2022 20:59
kaw_liga kaže...

Kako može sa samo ta dva podatka pa ja kupujem bon online trebam ispuniti sto stvari pa token,pin itd nemoguće da mu treba samo cvs i broj računa i to bez pina

 Preko aliexpressa kad kupuješ trebaju ti ta dva podatka... Iskreno nisam siguran kako, to jest preko čega skine novce, dovoljna su mu ta dva podatka i ode lova, osim ako se uključi dvostruka autentifikacija pa moraš preko mobitela potvrditi isplatu

 

Edit: zaboravio sam da je potrebno unijeti i datum i godinu isteka kartice 

Damir22 čet 23.6.2022 21:08

Ljudi koji popuse ovakvu foru su low level useri, i oni nemaju ukljucene autentifikacije, provjere, linkane mobitele, niti ikakve sigurnosne mjere....

Uostalom, naivno je vjerovati da netko ovakvu prevaru radi bez barem nekog low levell supporta nekoga tko zna zasto, kako, i sto moze napraviti samo s osnovnim podatcima s kartice.....

sosta pet 24.6.2022 09:44
silvio3105 kaže...
Navodno te traži broj računa za uplatu, a ne IBAN

 IBAN je broj računa.

kaw_liga kaže...

Kako može sa samo ta dva podatka pa ja kupujem bon online trebam ispuniti sto stvari pa token,pin itd nemoguće da mu treba samo cvs i broj računa i to bez pina

 Ovisi u trgovini, banci gdje imap karticu itd, kod nekih online trgovina je za transakciju dovoljan samo broj kartice.

Equi pet 24.6.2022 18:04
vax kaže...
Equi kaže...

Čisto da vidite kako payprotect funkcionira

https://www.youtube.com/watch?v=vC-JiHg7oxw

 Hmm njuškalo drži tuđu lovu dok sve ne ispadne ok....a koliko dugo je potrebno da ti njuškalo isplati novce nakon uspjele prodaje ili nesupjele....obično povrat novca kod nas potraje po par dana...

 Osboa se ima pravo žaliti ako je npr. dobila ciglu te se nakon što je žalba prošla odluči je li žalba ispravna ili ne

Samarzija pet 24.6.2022 20:56

@Equi, možda sam ja nešto propustio ali;

Osoba A prodaje nešto, nebitno što.. slušalice vrijednosti 1500kn.
Osoba B kupuje.
Osoba A pošalje slušalice.
Njuškalo drži novce koje je osoba B uplatila.
Osoba B dobije doma paket. Slušalice. Otvori kutiju i uzme slušalice. U kutiju stavi ciglu. Nazove njiškalo i kaže dobio sam ciglu.
Što sad? Sastaje se vijeće u Njuškalu koje zasjeda da li je stvarno bilo cigla ili ne?
Osoba B je očito prevarant.

Mogao je biti i obrnuti scenarij, di je osoba A poslala zaista ciglu. Osoba B želi natrag svoj novac.. naravno. Što sad?

U sigurnosnim uputama na webu njuškala za one koje prodaju kažete, ne šalji dok ne dobiješ novac.
Za one koji kupuju ne plaćajte dok ne dobijete stvar?
Jesam tu nešto propustio?

Thanks za komentar...

Pojasni kako ste to zamislili?

Genoxxx sub 25.6.2022 08:50

Vjerojatno će im težina paketa služiti kao način borbe protiv takvih prevaranata, tražit će da vratiš paket i ako nije iste težine sve pada u vodu

 

Ništa nije 100%, tko je dovoljno snalažljiv prevariti će svaki sistem... Što u slučaju da netko to pokuša napraviti na ebay-u? Kako se oni ponašaju u tom slučaju?

vax pon 27.6.2022 10:56
Equi kaže...
vax kaže...
Equi kaže...

Čisto da vidite kako payprotect funkcionira

https://www.youtube.com/watch?v=vC-JiHg7oxw

 Hmm njuškalo drži tuđu lovu dok sve ne ispadne ok....a koliko dugo je potrebno da ti njuškalo isplati novce nakon uspjele prodaje ili nesupjele....obično povrat novca kod nas potraje po par dana...

 Osboa se ima pravo žaliti ako je npr. dobila ciglu te se nakon što je žalba prošla odluči je li žalba ispravna ili ne

 Zvuči kao dugotrajan i mukotrpan proces....a koliko dugo je potrebno da ti njuškalo isplati novce nakon uspjele prodaje?

J(CRO) pon 27.6.2022 12:11

Evo da podijelim i ja svoje nedavno iskustvo... uzimao sam iphone od jednog lika iz bosne, čovjek mi je uslikao svoju osobnu (zove se Jasmin Spasojević iz Tuzle) i rekao da će poslati mobitel preko svojih prijatelja koji voze bus za Zagreb. Uglavnom da skratim priču i to naše prepucavanje preko mobitela... Lik mi pošalje ko fol zapakirani iPhone 13 Pro Max za nekih 900 eura. Kutija je izgledom original nisam mogao vjerovat, međutim inzistirao sam da neću platiti dok ne otvorim kutiju pred njima. Kad sam otvorio imao sam što vidjet, mobitel je samo izgledao kao iphone ali kad sam ga upalio ispala je jeftina kineska kopija . Naravno zaprijetio sam policijom, ali sumnjam da bi oni išta mogli napravit. 

stiffler13 pon 27.6.2022 14:54

Mogu se kladiti da tip uopće nije Jasmin Spasojević, zato što je prije bila fora krađa podataka ( npr. slika osobne). Znači ti kupuješ šporet preko Njuškala, on kaže poslat ću ti ga ja na neviđeno a ti uplati pare kad dobiješ ( ali mi prije pošalji sliku osobne- da me ne zajebeš). Fino pošalješ sliku osobne, jer dobar je deal, a on se više ne javi. I ti se fino čudiš , šta, koji k? Ali on tu tvoju sliku proda Peri Petriću, koji dogovara s tobom prodaju iPhonea, pošalje ti nečiju tuđu sliku osobne i ti popušiš. Onda policija hvata toga čija je slika osobne, a on pojma nema o tome... Tako će i drug Jasmin

stiffler13 pon 27.6.2022 15:39

Proguglaj malo, prilično lako jajani dobiju slike... Imaš članak od AZOPa "Fejk nagradna igra Konzuma, Lesnine" , da si dobio nagradu, samo moraš poslati fotografiju osobne... U danu dobiju 100 komada i još ljudi šeraju linkove. Do prije par godina je zaštita osobnih podataka običnog čovjeka u HR bila toliko loša da bi ih 75% popušilo fore. Sad je bolje, sigurno smo na 50%

J(CRO) uto 28.6.2022 18:36

Neću ulazit u to tko je veći mentol, ali ta dva vozača su ga znala osobno jer sam se naravno raspitivao o njemu dok sam pregledavao paket. Čak im je bio memoriran pod Jaso u mobitelu (vidio sam kad su ga zvali nazad). Ma kažem bilo je prepucavanja preko poziva sa njim, ali gle za 150 eura uštede na mobitelu nisam imao ništa za izgubit osim pola sata vremena. Tako da moj je savjet da se svaki paket otvori prije preuzimanja i nikakvo plaćanje unaprijed. 

qwertYxoZ sri 29.6.2022 08:26
sosta kaže...
Equi kaže...

Čisto da vidite kako payprotect funkcionira

https://www.youtube.com/watch?v=vC-JiHg7oxw

 Što nije nešto slično prije bilo uz Overseas, ako se ne varam? Sad je u igri druga dostavna služba, In time koliko sam na brzinu vidio.

 Tako je, overseas je ovo bio radio, tek 2 dana nakon što bi kupac dobio paket, ako ne bi prijavio da nešto ne valja bi dobio uplatu od overseasa na tekući.

 

Problem ovoga je što ako je s paketom bilo sve okej i kupac je nešto sjebao u dan ?  Tko će onda prodavača zaštititi

SHELBY_09 sri 29.6.2022 08:58

HP ima ok praksu. Nedavno sam kupio mobitel, poštar dostavio, pričekao 5 min da provjerim je li sve ok, platio i svi sretni i zadovoljni. Znači ili preuzimaš ili vraćaš nazad pošiljatelju, nema naknadne muljaže, odnosno žaljenja.

Genoxxx sri 29.6.2022 09:14
qwertYxoZ kaže...
sosta kaže...
Equi kaže...

Čisto da vidite kako payprotect funkcionira

https://www.youtube.com/watch?v=vC-JiHg7oxw

 Što nije nešto slično prije bilo uz Overseas, ako se ne varam? Sad je u igri druga dostavna služba, In time koliko sam na brzinu vidio.

 Tako je, overseas je ovo bio radio, tek 2 dana nakon što bi kupac dobio paket, ako ne bi prijavio da nešto ne valja bi dobio uplatu od overseasa na tekući.

 

Problem ovoga je što ako je s paketom bilo sve okej i kupac je nešto sjebao u dan ?  Tko će onda prodavača zaštititi

Mislim da sam negdje pročitao da ga oni kad prime paket važu, otvaraju i slikaju iz svih kutova, samo ne znam da li pale uređaje i provjeravaju ispravnost... Na taj način se zaštite od tog scenarija

 

Znam samo da su svi pokušavali izbjeći overseas, i pošteni i nepošteni jer se ljudima jednostavno nije dalo zajeb sa njima