stiffler13 pon 27.9.2021 10:34

Kod Mojtelekom aplikacije postoje 3 bitne stvari što se tiče plaćanja.... 1. Ako plaćaš svoj račun za mob ili fiksni, prvi puta kada dodaješ karticu, onda ju verificiraš putem withkeya, zapamti je i onda više ne traži verifikaciju. 2. Ako kupuješ bon za drugog korisnika, plaćaš karticom, onda svaki put traži verifikaciju putem Withkeya. 3. Ako nemaš ugovoreno internet bankarstvo, te pokušaš dodati karticu u Mojtelekom aplikaciju, dobiješ obavijest da kartica ne podržava plaćanje preko interneta, te ju uopće ne možeš dodati... 

A što se tiče verifikcije: 2008. sam otvarao devizni račun za kupovinu preko Ebaya i otvaranje Paypala, kartica je morala imati CVV, službenici u banci nisu imali pojma što je to, pa su me poslali u ured direktorice, ni ona nije znala što je, pa je na kraju izvadila svoju karticu iz novčanika i pitala jel to to - reko je. Onda su jedno vrijeme postojale SMS verifikacije + token. Onda izlaskom nove aplikacije Withkey, pa sada najnovije verifikacija putem notifikacije preko appa. E sad, svi korisnici koji kupuju online moraju verificirati putem appa, a za ove koji nisu nemam pojma. A za ove likove koji kradu CVV i brojeve kartica, postoji neka šema koju ne znam ali čuo sam i slučajeve da nagovore žrtve da sami verificiraju transakciju.

Pero Dinamit pon 27.9.2021 10:54
unky kaže...

Da se pohvalim

https://posta-hr.cardspayments.cc/track/5768697515

Evo linka nisam nista izgubio ali sam blokao karticu i sad sam bez kartice nekih 3 do 5 dana!

Dok ne dobijem novu!

 Ali ne kužim kako ljudi padaju na te fore. Znači lik se javi da će poslati kurira po stvar za 200ak novaca i onda šalje te neke linkove. I onda otvaraš te linkove šta sve ne.

Pa ti prodaješ, on tebi treba poslati lovu i dati tebi adresu. A ne obrnuto. Za primiti lovu trebaš samo dati IBAN i ime i prezime. 

 

Mene lik traži moju adresu, a ja prodajem stvari. WTF ono??

danko99 pon 27.9.2021 15:12
Brki1994 kaže...
danko99 kaže...

Meni je nepojmljivo da pošaljem nekome lovu a da nisam vidjel i isprobal robu.

Nađeš se sa likom od kojeg kupuješ isprobaš robu,platiš i čao.

Zašto plačat nešto online?

 

S elektronikom je to malo druga priča jer kao što su forumaši gore spominjali, može vizualno biti sve okej, a funkcionalno dar mar.

 

Zato postoji kod kupnje rabljenih stvari od nepoznatih nešto što se zove povjerenje. Većina ga ima, a onu manjinu treba za j*** objesit.

 A jbg,ima poštenih ljudi,ali i velika količina primitivaca koji bi te zahebali na svakom koraku.

 Njuškalo nije mjesto na kojem "vježbaš" povjerenje.

sudy_freak pon 27.9.2021 16:57
unky kaže...

Da se pohvalim

https://posta-hr.cardspayments.cc/track/5768697515

Evo linka nisam nista izgubio ali sam blokao karticu i sad sam bez kartice nekih 3 do 5 dana!

Dok ne dobijem novu!

Također me neki šup4k pokušao skamati s ovakvim linkom.

Od početka je sve bilo brutalno sumnjivo, malo smo se dopisivali preko whatsappa.

Skužio odmah sumnjiv broj +380 (ukrajina).. uglavnom stero sam ga u mater i nako toga mi je blokirao broj na whatsappu :(

Marko_95 pon 27.9.2021 17:16

Ista stvar.. 380 97 190 4549

i 380 71 335 1036

 

u istu milisekundu su mi došle poruke, 6 minuta nakon što sam objavio oglas. Kao da nekakav program to automatski radi za njih.

 

Prvo pita jel uređaj i dalje dostupan. Onda kaže da je iz Bjelovara i da bi ponudio 100kn više ako on meni preko linka od hrvatske pošte uplati novce na moju karticu, a kurir nakon 2-3 dana dođe po moj uređaj. Odmah mi je bilo sumnjivo to što me nije pitao za moju adresu, nego je samo htio što prije da mi uplati novce. Znači prvo nudi 100kn više, pa ne pita za adresu na koju kurir treba doći po uređaj.

 

Kad sam kliknuo na tu njegovu stranicu, uredno pišu njegovi podaci za koje se predstavio.. Ime i prezime, Bjelovar.. Reko dobro, vidim traži me broj kartice, datum isteka i pazi ovo - STANJE NA RAČUNU I CVV OD KARTICE.

 

Nazvao sam banku i rekli su naravno da je tipični scam. Što je najgore, malo mi je falilo da nasjednem na to jer je stranica identična hrvatskoj pošti, možda čak i je njihova stranica, nemam pojma? U biti da sam ja to upisao, on bi s moje kartice mogao povući taj iznos, a da sam otišao korak dalje i upisao mobilni token na idućoj stranici, i da sam kojim slučajem imao 100.000kn na kartici, on bi te sve novce povukao s kartice, jesam li u pravu?

 

Čak su u banci rekli da im se to događa već duže vrijeme, ali da im ne mogu ući u trag.. Probao sam lika nazvati 3X, u 7 popodne šalje poruku i odgovara "U uredu sam ne mogu razgovarati. Recite o čemu je riječ?"

Dakle sve smrdi na nekakve botove. Poslao sam mu 2 glasovne poruke i rekao sam mu da ako ga ikad nađem, da ću mu strgat sve kosti na tijelu. Znači od čega neki ljudi žive, bilo mi je tolko mučno od te cjelokupne situacije i poslije si razmišljam jebote još malo fakultet završavam i skoro nasjednem na takvu prevaru, šta misliš šta tek rade ljudima od 70-80 godina.. I takvi onda hodaju pored tebe, trebalo mi je 3 dana da dođem sebi. Takvim likovima koji to rade treba ručno odstraniti prste pa da im više ne pada na pamet takve prljave poslove raditi.

 

EDIT: pazi ovaj 1. broj, još se trebaš zagledat da skužiš da nije bonbon nego ukrajinski :)))

sudy_freak pon 27.9.2021 17:30

Ja bome nisam ni link otvarao jer sam skužio po formatu.

da je legit od pošte, bilo bi posta.hr, a ne posta-hr...

 

Uglavnom evo s čim me pokušao nasamariti

 

Sve je sumnjivo, od fonta, preko miješanja dijakritičkih znakova itd itd.

Uglavnom smrdi odmah na prvu pa se pazite!

 

 

Wolverine uto 28.9.2021 14:23
sudy_freak kaže...
unky kaže...

Da se pohvalim

https://posta-hr.cardspayments.cc/track/5768697515

Evo linka nisam nista izgubio ali sam blokao karticu i sad sam bez kartice nekih 3 do 5 dana!

Dok ne dobijem novu!

Također me neki šup4k pokušao skamati s ovakvim linkom.

Od početka je sve bilo brutalno sumnjivo, malo smo se dopisivali preko whatsappa.

Skužio odmah sumnjiv broj +380 (ukrajina).. uglavnom stero sam ga u mater i nako toga mi je blokirao broj na whatsappu :(

 isto je mene pokušalo tako prek whatsappa prije par dana ali nisam nasjeo, prodajem objektiv preko njuškala, tip pita dal mogu slati u Makarsku, i preko ePošte da bi on platio i ja da preuzmem uplatu online i pošaljem po kuriru i poslao sliku kao te usluge sa stranica pošta.hr(slika u prilogu ovog posta). broj mu je bio ukrajinski +380 99 957 6420. ja krenuo tražiti po stranicama ePošte tu uslugu i naravno nema je, to napišem tipu a on ubrza i pošalje link kakav je unky naveo. u međuvremenu nazovem korisničku podršku ePošte i naravno potvrde mi da je to scam. nakon toga sam ga blokirao na whatsappu

Wolverine uto 28.9.2021 14:24
sudy_freak kaže...

Ja bome nisam ni link otvarao jer sam skužio po formatu.

da je legit od pošte, bilo bi posta.hr, a ne posta-hr...

 

Uglavnom evo s čim me pokušao nasamariti

 

Sve je sumnjivo, od fonta, preko miješanja dijakritičkih znakova itd itd.

Uglavnom smrdi odmah na prvu pa se pazite!

 

 

 isti tip kao i kod mene

sexytoiletpaper uto 28.9.2021 14:30

Ljudi moji, pa 10+ godina ste na forumu, kako itko sa mrvom zdrave pameti moze nasjesti na takve debilane gdje nekome dajes

DOSLOVNO SVE PODATKE SA KARTICE. Dobro pa vas nije pitao i za PIN, djevojacko prezime majke i ime prvog ljubimca.

Wolverine uto 28.9.2021 14:44
sexytoiletpaper kaže...

Ljudi moji, pa 10+ godina ste na forumu, kako itko sa mrvom zdrave pameti moze nasjesti na takve debilane gdje nekome dajes

DOSLOVNO SVE PODATKE SA KARTICE. Dobro pa vas nije pitao i za PIN, djevojacko prezime majke i ime prvog ljubimca.

 ako misliš na mene, nisam na ništa nasjeo, samo dijelim iskustvo da netko drugi ne bi nasjeo

sudy_freak sri 29.9.2021 00:47
sexytoiletpaper kaže...

Ljudi moji, pa 10+ godina ste na forumu, kako itko sa mrvom zdrave pameti moze nasjesti na takve debilane gdje nekome dajes

DOSLOVNO SVE PODATKE SA KARTICE. Dobro pa vas nije pitao i za PIN, djevojacko prezime majke i ime prvog ljubimca.

očigledno ne čita komentare nego laprda napamet.

dok spominje nas s 10+ godina staža

sosta sri 29.9.2021 08:44
MGloc kaže...

Svakako kupit ovu knjigu za 200kn i procitat nego uplatit scameru.

 Za početak je možda dosta pročitati veliku obavijest na njuškalu

 

KAD PRODAJEŠ, nigdje ne upisuj CVC/CVV broj svoje debitne ili kreditne kartice. Za uplatu na tvoj račun, kupcu trebaš dati samo IBAN, ime i prezime!

Pero Dinamit čet 30.9.2021 20:42

Svima dolazi.
Ali ostavljati broj kartice sa svim drugim podacima je u najblazu ruku debilno, takvima treba zabraniti prodaju preko neta.

Trebalo bi ljude educirati, a ove lopove napendrekati.
Njuskalo bi trebalo nesto poduzeti u vezi toga.

zeryx sri 6.10.2021 16:04

Neki dan je mama dobila ovu poruku. Naravno kad kliknes na link isti web od fejk pošte. Trazi da uplatimo oko 10kn troškova...

 

Sva sreca pa ona to ne zna raditi...

 

Tako da nisu samo oni koji se na njuskalu oglasavaju u problemu.

 

gocc01 uto 12.10.2021 19:42

Pas mater meni sad poslali poruku al mi je odmah bilo sumnjivo. Strolao sam ih pa unio neki bezvezni broj kartice i cvc al lol je bio kad me na drugoj stranici trazilo stanje racuna i pin 😃

Uglavnom zvao sam muriju da pitam jel se može prijavit pokušaj prevare pa su rekli da dođem sutra. Razlika u odnosu na ostale je kaj su meni poslali sa 092 broja. 

 

Dal mi se isplati zajebavat pa da odem sutra? Ono krim tim akcija i lociranje po broju mobitela 

Cansee sri 13.10.2021 12:34
gocc01 kaže...

Pas mater meni sad poslali poruku al mi je odmah bilo sumnjivo. Strolao sam ih pa unio neki bezvezni broj kartice i cvc al lol je bio kad me na drugoj stranici trazilo stanje racuna i pin 😃

Uglavnom zvao sam muriju da pitam jel se može prijavit pokušaj prevare pa su rekli da dođem sutra. Razlika u odnosu na ostale je kaj su meni poslali sa 092 broja. 

 

Dal mi se isplati zajebavat pa da odem sutra? Ono krim tim akcija i lociranje po broju mobitela 

 

ma ja mislim da treba. Mi u RH smo naučili tolerirat sve takve situacije, pa uvijek kažemo "ma pusti ga, boli me kurac, ne da mi se zajebavat s time". Al baš treba suprotno, treba prijaviti policiji, podnijeti prijavu u Državno odvjetništvo ako se radi o veće iznosu, angažirat odvjetnika i privatno tužiti za pokušaj prevare, znači treba napasti sa svih strana svom snagom.

 

A nije loša opcija ni što je izveo jedan moj poznanik, liku je posalo mobitel a ovaj nije uplatio lovu, sjeli u auto njih četvorica, otišli u drugi grad (preko 150 km) i došli mu na vrata. Tip je platio sve u roku odmah i još im dao za putne troškove

sudy_freak čet 14.10.2021 12:33

Još jedan šup4k mi se javio, pokušao ga nazvati na whatsapp, normalno nije se javio i nakon toga instablock.

+385924128026

sad su majmuni skužili da im trebaju hrvatski brojevi pa uzimaju naše kartice.

Hoćemo napraviti listu brojeva s kojih su se javljali, ako itko bude slučajno čitao ili tražio da ne nasjedne?

 

 

Zvao sad tomato, normalno da oni ništa ne mogu po tom pitanju.

FLes sri 20.10.2021 21:51

A što kažete na ovo :) Javlja mi se na oglas za tenisice za trening preko Njuškala. Prvo mi se ticalo trza na način pisanja... onda na to kako nema nikakvih pitanja... onda na to da inzistira na kurirskoj službi... a avatar isto nema veze s treningom. Cherry on top: broj iz Ukrajine.

 

Tagovi: njuškalo, prevara, +380 99 957 6179, +380999576179, scam

 

edit: našao sam na netu da je netko napisao da je scam (https://www.facebook.com/groups/756120944473505/posts/4450991158319780/), screenshot u privitku.

Damir22 sri 20.10.2021 22:33

Ljudi prevare sami sebe, ne prevari ih neki random lik iz ukrajine, abu dabija i slicnih.....

Svaka poruka koja ne pocima s prikladnim pozdravom (dobar dan, vece, pozdrav), nema smisleni tekst, ne zanima ga nikakva dodatna informacija, automatski bude ignoriran, naravno, vjerovatno sam time ponekad ignorirao i nekog postenog kupca, kojem se samo zurilo pa je napisao "ja hocem to kupiti lol vink vink".... No, ne zamaram se....

Doduse jednom mi je covjek poslao mail, ja sam Darko, moja adresa je ta i ta, podatci ti i ti, posaljite hp expressom s otkupninom na moj trosak, ja spakovao, poslao, sutradan stigao mail - sve ok hvala, tri dana kasnije donjeo postar novce...

Ali to su bila neka druga vremena....