Internet

eBay - pitanja i odgovori

Genoxxx sri 5.1.2022 22:33

Naručio dio za auto, seller je iz de (trgovina) i naplatili su mi isti iznos koji je naveden na listingu... eBay ne prebacuje pdv na naš ili automatski prikaže sa našim pdv? Amazon.de je na checkoutu naplatio hr pdv 

mbaksa sri 5.1.2022 22:47
Genoxxx kaže...

Naručio dio za auto, seller je iz de (trgovina) i naplatili su mi isti iznos koji je naveden na listingu... eBay ne prebacuje pdv na naš ili automatski prikaže sa našim pdv? 

Nije bitno gdje je prodavač, nego odakle se proizvod šalje.

 

Ako se šalje iz EU, ne znam kako je onda situacija riješena. Tehnički gledano, trebali bi skinuti PDV zemlje iz koje se proizvod šalje pa obračunati naš PDV, ali to možda vrijedi samo ako su u pitanju konkretne trgovine, a PDV je zapravo više kao online sajmište nego trgovina.

 

Ne znam detalje, jer eBay više praktički ne koristim - možda naručim jednu stvar u godini dana.

Najbrži sub 26.2.2022 17:34

Kako funkcionira kupnja preko eBay-kleinanzeigen? U potrazi sam za Asus RoG G17 i vidim da se može uštedjeti dosta €urića naspram novoga, a ne želim biti žrtva scam. Na šta pripaziti, kako platiti s nekim osiguranjem ukoliko paket 📦 dođe s nečim drugim? Kako ide dostava 🚚 pošto ne bi išlo za HR 🇭🇷 već u AU 🇦🇹? 🤔 

 

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeigen/notebooks-82475/asus-rog/c278-l6339?distance=200 

dado16 ned 27.2.2022 11:24

isti sistem ko i njuškalo, bože pomozi i narucis...za au je još bolje jer ko da i nije au, a oko dostave se dogavaras sa trgovcem, pozeljno je da znas bar nest njemackog ili koristi translate :) (no obzirom da si u AU pretpostavljam da to nije problem)

 

(ja inace narucim na staru(u DE je) pa mi ona proslijedi, paket preko dhl košta nekih 10 eura u prosjeku za HR)

Najbrži ned 27.2.2022 16:25
dado16 kaže...

 

 Uspio sam naći jedan blizu mene (30km) te ću otići sutra ili preksutra se naći s čovikom. Trenutno se dogovaramo za termin kad mu paše jer sam ja na žalost završio na bolovanju 😓

Najbrži uto 1.3.2022 16:15
Najbrži kaže...
dado16 kaže...

 

 Uspio sam naći jedan blizu mene (30km) te ću otići sutra ili preksutra se naći s čovikom. Trenutno se dogovaramo za termin kad mu paše jer sam ja na žalost završio na bolovanju 😓

 Došao čovik do mene, negotiation smack in the middle i kupljeno 👌 bolje ovako na licu mjesta nego da mi šalju pošto su veći novci u pitanju. 

definho čet 17.3.2022 11:06

kako funkcionira aukcija na eBayu? tocnije, npr. u nedjelju zavrsava aukcija u 18:00, jel me moze netko outbidat u zadnjoj sekundi, jel postoje neki botovi za to? u smislu, imam li sanse nesto uzeti na normalan nacin ili se tako moram osigurat. postavio jesam max bid nesto vise od svog zadnjeg bida, to znaci da netko ne moze bidat manje od mog max bida, ali ja dobivam predmet po svom zadnjem bidu, ne i max bidu? 

Gnjavator sri 18.5.2022 09:33
ivanm75 kaže...
Prije 20 dana narucio nesto sa ebay.de i jos nije doslo. Inace mi posiljke iz EU dolaze za par dana. Ima netko iskustvo?

 to što je ebay.de ne znači ništa... to ti više znači "prilagođen za njemačko govorno područje" nego što ima veze sa lokacijom odakle se šalje. Provjeri prodavača šta piše odakle se šalje... iako i tu mogu lagati.

 

60nine sri 18.5.2022 14:23

ja kad naručujem sa ebay.de - obavezno kod pretrage filtriram "item location" na ili Njemačku ili na Europe... do sad mi je sve tako naručeno dolazilo iz EU u roku tjedan dana max...

ostalo stoji što je ekipa napisala iznad... provjeriti otkud je pošiljatelj...

Gnjavator čet 19.5.2022 07:49
60nine kaže...

ja kad naručujem sa ebay.de - obavezno kod pretrage filtriram "item location" na ili Njemačku ili na Europe... do sad mi je sve tako naručeno dolazilo iz EU u roku tjedan dana max...

ostalo stoji što je ekipa napisala iznad... provjeriti otkud je pošiljatelj...

 imo si sreće, par puta sam tako filtrirao "item location" na Europe, naručio, a ono ne dolazi... a ono, item location Germany, a seller location China i naravno da šalje iz kine...

60nine čet 19.5.2022 14:53
Gnjavator kaže...
60nine kaže...

ja kad naručujem sa ebay.de - obavezno kod pretrage filtriram "item location" na ili Njemačku ili na Europe... do sad mi je sve tako naručeno dolazilo iz EU u roku tjedan dana max...

ostalo stoji što je ekipa napisala iznad... provjeriti otkud je pošiljatelj...

 imo si sreće, par puta sam tako filtrirao "item location" na Europe, naručio, a ono ne dolazi... a ono, item location Germany, a seller location China i naravno da šalje iz kine...

 

pogledaš lokaciju sellera - naručivao sam od 10+ sellera tako unazad par godina i uvijek je sve išlo iz EU...

Gnjavator pet 20.5.2022 12:45
60nine kaže...
Gnjavator kaže...
60nine kaže...

ja kad naručujem sa ebay.de - obavezno kod pretrage filtriram "item location" na ili Njemačku ili na Europe... do sad mi je sve tako naručeno dolazilo iz EU u roku tjedan dana max...

ostalo stoji što je ekipa napisala iznad... provjeriti otkud je pošiljatelj...

 imo si sreće, par puta sam tako filtrirao "item location" na Europe, naručio, a ono ne dolazi... a ono, item location Germany, a seller location China i naravno da šalje iz kine...

 

pogledaš lokaciju sellera - naručivao sam od 10+ sellera tako unazad par godina i uvijek je sve išlo iz EU...

reko si gore filtriraš pod item location, nisi spominjo dodatno provjeru lokacije sellera :) zato sam spomenuo ono kako sam ja imao... item location germany, seller location china.

60nine pet 20.5.2022 13:36
Gnjavator kaže...

 

pogledaš lokaciju sellera - naručivao sam od 10+ sellera tako unazad par godina i uvijek je sve išlo iz EU...

reko si gore filtriraš pod item location, nisi spominjo dodatno provjeru lokacije sellera :) zato sam spomenuo ono kako sam ja imao... item location germany, seller location china.

 

a dobro sad, mislio sam da se to podrazumijeva :) uvijek uz filtar scrollam da vidim otkud je... usput provjerim i recentne ocjene (čisto da i to spomenem ak netko primjeti da nisam rekao :D )

SinfulSaint ned 14.8.2022 21:32

ljudi pozdrav! nisam bio na ebayu od 5. mjeseca vidim da su uveli nakon usernamea lozinke i one captcha majmunijade bus ili brod sad traže i sms verifikaciju 6-znamenkastim kodom. Imam mobitel prijavljen tamo i naravno... sms kod ne dolazi i mogu se slikat sto cu se prijavit. Gledam format broja prikazan je maskiran na nacin 9XXXXXX22 naravno bez onoga +385 ispred iako znam da sam ga upisao? Je li itko uspio dobiti ikoga iz njihove podrske ili zna o cemu se radi?

dabar_solta_V2 sub 27.8.2022 20:14
mbaksa kaže...
kaw_liga kaže...

Ma mislio sam općenito ako je neko upucen dosad sam uvjek uzimao sa ebaya nesto oko 30tak za masku i 20tak za staklo

Razmisli radije o naručivanju preko AliExpressa - manja je šansa da će ti zapeti na carini (pogotovo ako metodu slanja odabereš AliExpress Super Saver ili AliExpress Standard Shipping). Ja sam pred koji mjesec naručivao preko eBaya rabljenu matičnu ploču za monitor iz Izraela - platio PDV eBayu, a onda mi još i naša pošta ponovno lupila PDV i 18,5 kuna za kontrolu paketa.

 isto mi se dogodilo vec vise puta a u zadnjih par mjeseci skoro u pravilu sve s ebay-a zapne na carini. ne djeluje mi baš legalno ali ni ne svađa mi se sa radnicima koji nemaju veze s tim pa platim i sutim.

mbaksa sub 27.8.2022 21:28
dabar_solta_V2 kaže...
mbaksa kaže...
kaw_liga kaže...

Ma mislio sam općenito ako je neko upucen dosad sam uvjek uzimao sa ebaya nesto oko 30tak za masku i 20tak za staklo

Razmisli radije o naručivanju preko AliExpressa - manja je šansa da će ti zapeti na carini (pogotovo ako metodu slanja odabereš AliExpress Super Saver ili AliExpress Standard Shipping). Ja sam pred koji mjesec naručivao preko eBaya rabljenu matičnu ploču za monitor iz Izraela - platio PDV eBayu, a onda mi još i naša pošta ponovno lupila PDV i 18,5 kuna za kontrolu paketa.

 isto mi se dogodilo vec vise puta a u zadnjih par mjeseci skoro u pravilu sve s ebay-a zapne na carini. ne djeluje mi baš legalno ali ni ne svađa mi se sa radnicima koji nemaju veze s tim pa platim i sutim.

Pisao sam o tome ovdje (možeš tražiti povrat PDV-a od naše carine - ali ga prvo moraš platiti, i ne vrate ti troškove pregleda/carinjenja): https://www.bug.hr/savjeti/kako-doci-do-dvostruko-naplacenog-pdv-a-na-posiljke-narucene-iz-inozemstva-24494

 

To je dodatni razlog zbog kojeg ne kupujem preko eBaya. Općenito sustav je truo - zašto eBay uopće mora onda prikupljati PDV, ako će naša carina ionako cariniti paket? Nema smisla...

mzopg sri 19.10.2022 18:54
GrimReaperKC kaže...

Jel netko naručivao iz Amerike nešto recently?

 

Koliko vidim naplacuju odmah i carinu/pdv,pa me zanima dal je onda to to dođe paket na adresu ili će naši svejedno provesti i naplatiti carinu/pdv?

 

Hvala

 Evo meni je baš prije koji dan stigao paket iz Amerike. Paket donio poštar i tom prilikom naplatio troškove carinjenja i još neke gluposti. Na paketu piše OCARINJENO. Prije toga me nitko ništa nije pitao ili tražio, tako da je cijela procedura bila: naručio - poštar donio i naplatio troškove. Stiglo sve za 8 dana. 

GrimReaperKC čet 20.10.2022 06:31
mzopg kaže...
GrimReaperKC kaže...

Jel netko naručivao iz Amerike nešto recently?

 

Koliko vidim naplacuju odmah i carinu/pdv,pa me zanima dal je onda to to dođe paket na adresu ili će naši svejedno provesti i naplatiti carinu/pdv?

 

Hvala

 Evo meni je baš prije koji dan stigao paket iz Amerike. Paket donio poštar i tom prilikom naplatio troškove carinjenja i još neke gluposti. Na paketu piše OCARINJENO. Prije toga me nitko ništa nije pitao ili tražio, tako da je cijela procedura bila: naručio - poštar donio i naplatio troškove. Stiglo sve za 8 dana. 

 

razumijem, i to je u redu. no ebay prilikom plaćanja artikla također uzme novce za duty customs, ne želim 2 puta plaćati istu stvar (carinu/pdv)

mzopg čet 20.10.2022 11:03
GrimReaperKC kaže...
mzopg kaže...
GrimReaperKC kaže...

Jel netko naručivao iz Amerike nešto recently?

 

Koliko vidim naplacuju odmah i carinu/pdv,pa me zanima dal je onda to to dođe paket na adresu ili će naši svejedno provesti i naplatiti carinu/pdv?

 

Hvala

 Evo meni je baš prije koji dan stigao paket iz Amerike. Paket donio poštar i tom prilikom naplatio troškove carinjenja i još neke gluposti. Na paketu piše OCARINJENO. Prije toga me nitko ništa nije pitao ili tražio, tako da je cijela procedura bila: naručio - poštar donio i naplatio troškove. Stiglo sve za 8 dana. 

 

razumijem, i to je u redu. no ebay prilikom plaćanja artikla također uzme novce za duty customs, ne želim 2 puta plaćati istu stvar (carinu/pdv)

 Ukoliko si ebayu platio te troškove, vjerojatno koristiš GSP (Global Shipping Program) onda nećeš ponovno to platiti, tako je oduvijek bilo i tako je i danas. Isto je i sa svim drugim trgovcima kojima odmah platiš PDV, redovito naručujem iz Amerike i od takvih trgovaca ti paketi stižu bez ikakvih dodatnih troškova. Isto je i sa Aliexpressom, odmah njim platim PDV i paket dođe na vrata bez dodatnih plaćanja.

 

Koliko sam vidio bilo je situacija gdje bi naši naplatili ponovno PDV, ali onda se pošalje nekakav prigovor i oni vrate te novce i mislim da je to uglavnom bilo za manje poznate trgovce, pisali su kolege o tome u nekoj o teme, ne znam sad točno kojoj. Moguće da to naši naprave kad uz paket nisu priloženi potrebni podaci od strane trgovca.

GrimReaperKC čet 20.10.2022 11:20
mzopg kaže...
GrimReaperKC kaže...
mzopg kaže...
GrimReaperKC kaže...

Jel netko naručivao iz Amerike nešto recently?

 

Koliko vidim naplacuju odmah i carinu/pdv,pa me zanima dal je onda to to dođe paket na adresu ili će naši svejedno provesti i naplatiti carinu/pdv?

 

Hvala

 Evo meni je baš prije koji dan stigao paket iz Amerike. Paket donio poštar i tom prilikom naplatio troškove carinjenja i još neke gluposti. Na paketu piše OCARINJENO. Prije toga me nitko ništa nije pitao ili tražio, tako da je cijela procedura bila: naručio - poštar donio i naplatio troškove. Stiglo sve za 8 dana. 

 

razumijem, i to je u redu. no ebay prilikom plaćanja artikla također uzme novce za duty customs, ne želim 2 puta plaćati istu stvar (carinu/pdv)

 Ukoliko si ebayu platio te troškove, vjerojatno koristiš GSP (Global Shipping Program) onda nećeš ponovno to platiti, tako je oduvijek bilo i tako je i danas. Isto je i sa svim drugim trgovcima kojima odmah platiš PDV, redovito naručujem iz Amerike i od takvih trgovaca ti paketi stižu bez ikakvih dodatnih troškova. Isto je i sa Aliexpressom, odmah njim platim PDV i paket dođe na vrata bez dodatnih plaćanja.

 

Koliko sam vidio bilo je situacija gdje bi naši naplatili ponovno PDV, ali onda se pošalje nekakav prigovor i oni vrate te novce i mislim da je to uglavnom bilo za manje poznate trgovce, pisali su kolege o tome u nekoj o teme, ne znam sad točno kojoj. Moguće da to naši naprave kad uz paket nisu priloženi potrebni podaci od strane trgovca.

 

 

hvala na info 

 

uspio sam nekako uzet šta sam htio mimo ebaya, pa cu platit pdv kad ocarine i to je to. 

 

 

 

gorkix pon 21.11.2022 16:39

prije nekoliko mjeseci sam normalno plaćao sa zaba žiro računom...
nedavno mi je istekla pa sam na paypal ažurirao tu novu karticu.


sad kad želim nešto kupiti na ebay i odaberem plaćanj paypal izbaci mi:
"PayPal is unable to process your payment at this time. You can try changing the payment method inside of your PayPal account or select a different payment method."


kad odabrem plaćanje karticom izbaci iako postoji 100kn na računu,a kupovina 10kn

Your card does not have sufficient funds. Please use a different card or try again later.


To neki problem sa zabinim karticama (žiro) ili?

mzopg pon 21.11.2022 17:25
gorkix kaže...

prije nekoliko mjeseci sam normalno plaćao sa zaba žiro računom...
nedavno mi je istekla pa sam na paypal ažurirao tu novu karticu.


sad kad želim nešto kupiti na ebay i odaberem plaćanj paypal izbaci mi:
"PayPal is unable to process your payment at this time. You can try changing the payment method inside of your PayPal account or select a different payment method."


kad odabrem plaćanje karticom izbaci iako postoji 100kn na računu,a kupovina 10kn

Your card does not have sufficient funds. Please use a different card or try again later.


To neki problem sa zabinim karticama (žiro) ili?

 Jesi li odradio verifikaciju kartice preko paypala?