Internet

eBay - pitanja i odgovori

Bubabug ned 23.5.2021 18:55

Ne mogu pronac Hrvatsku na ebay.de . Od kud kupujete sad kad je UK van unije?

 

edit; uspio sam na ebay.uk izabrat Hrvatsku al ne prihvaca mi poštanski broj sad... Pa planiram samo s ebay uk se prebacit na de nakon registracije. Molim pomoc, hvala

CyberDemonVZ pon 24.5.2021 09:39
Bubabug kaže...

Ne mogu pronac Hrvatsku na ebay.de . Od kud kupujete sad kad je UK van unije?

edit; uspio sam na ebay.uk izabrat Hrvatsku al ne prihvaca mi poštanski broj sad... Pa planiram samo s ebay uk se prebacit na de nakon registracije. Molim pomoc, hvala

 Ako se ne varam, od suvgdje možemo naručiti (ako se artikal šalje u HR), samo što će ti se iz UK zaračunati i PDV.

A da je HR nestala s popisa, to još nisam čuo.

Ja sam prošli tjedan naručio iz Amazon it, koristio sam iste podatke za prijavu ko za DE i UK.

 

LOL, ja sam mislio na Amazon, ma bad

DirectC pon 24.5.2021 10:06
subi91 kaže...

Pozdrav

Molio bih nekog da mi da savjet šta da radim, znači radi se otome da sam prije nekih mjesec dana kupio novi ruter sa Ebay-a od jednog prodavača iz Njemačke, međutim taj ruter je stalno gubio konekciju po par puta dnevno. Otvorio sam Return case na Ebay-u ali odmah su mi ga zatvorili, pa sam se sjetio i otvorio case preko PayPala i tražio sam da vratim taj neispravni ruter. Čim sam otvorio taj case na Paypalu javio mi se prodavač i to preko Ebay poruke umjesto preko PayPal resolution centra i rekao mi da mu pošaljem ruter nazad, da ce mi vratit novac. Ja sam onda poslao preko Paypal ResCentra da mi dade adresu i on namjerno pošalje adresu preko Ebay poruke???

 

Čini mi se da me lik pokušava malo zafrkat, samo neznam dali PayPal može pratiti poruke na Ebayu?

Možda i može jer još iz davnih vremena ...

eBay picks up PayPal for $1.5 billion.

Soniccro sri 2.6.2021 14:14

znači stvari ovako stoje, za sve koji prodaju na ebayu, paypal više nema za Hrvatsku na ebayu samo bankovni račun koji se spaja sa ebayom većina nas koji imamo jače ebay račune je dobila da se prebacimo u iduća 2 tjedna a vi ostali ćete izad toga dobit email ili ban sa ebaya ako se ne prebacite sta se prodaje tiče , PAYPAL ćete i dalje imat na svom ebayu samo ZA KUPOVANE ne za prodaju , srbija, bosna ,kosovo, makedonija, kina, afričke zemlje i slične zemlje koje nisu u sustravu EU imaju payoneer njih će payoneer derat na nepovoljnom tečaju razmjene iz dolara u njihove valute plaćat će 3% za dizanej sa bankomata ali će i dalje ostati u "muljatorskoj" grupi država u kojoj smo bili mi pa nas porezna nije mučila, a mi Hrvatska napokon postajemo uređena država kao i ostatak europe za plaćanje sa ebaya (ŠTA NARAVNO NIJE DOBRO ZA NAS) ali htjeli smo tako i dobili smo, znači ebay će vam uzimati čak malo više feesa nego paypal 13% šta i nije toliki problem , problem nastaje sta sad sve porezna vidi i niko nezna dali će nas oporezivat ili ne , NARAVNO DA ONI ŽELE skoro 40% poreza ispada , sad dali će oni svakog ko proda 100 000kuna 200 000kn ili samo 5000kuna godisnje ili 2000 kuna , koliko već neko prodat kartica, sličica, ili bilo čega na ebayu oporezivat to niko nezna ali smo sad na njihovoj milosti, znači ako nešto prodamo na ebayu u teoriji nas mogu oporezivat plus ebay fees malo više od 50% , e sad moje pitanje kome se od nas onda isplati više prodavat na ebayu imaš karticu koja vrijedi 1000$ a dobiješ 500$ i još te zezaju , znači reći ćete ostatak svijeta to plaća da ali ostatak svijeta nema 23% pdv , jednostavno ako nas počnu derat ne vidim ko će iz Hrvatske više prodavat na ebayu, stvarno je ebay sjebao nas ovaj put .

nemampojma sub 12.6.2021 12:03

I što planirate napraviti?

 

Mi koji smo prodavači moramo dati svoj IBAN, devizni koji ima dolare?

Ja imam devizni sa eurima. Znači moram otvoriti još jedan devizni sa dolarima?

 

Što ako netko otvori case, vidim da uplata ide za 2 radna dana, to je praktički instant payment kao na PayPalu

ali gdje će onda eBay 'holdati' novce ako je otvoren case, pa nema pristup mojem računu? 

 

Ovo je totalni 'fuck you' sellerima. 

ChillyBoy čet 17.6.2021 01:40

Jel još netko primjetio da u zadnje vrijeme dosta robe iz Kine ne stiže na vrijeme. Zadnjih 5-6 mjeseci mi je bio prosijek oko 20-25 dana. Sad mi dosta robe čeka na hr carini i po 40-50 dana i ništa se ne događa. Niti dobijam papir za carinjenje , niti proslijeđuju na adresu. Ista stvar i sa Ebay i sa Aliexpressom

Liverpool1892 čet 17.6.2021 13:27
ChillyBoy kaže...

Jel još netko primjetio da u zadnje vrijeme dosta robe iz Kine ne stiže na vrijeme. Zadnjih 5-6 mjeseci mi je bio prosijek oko 20-25 dana. Sad mi dosta robe čeka na hr carini i po 40-50 dana i ništa se ne događa. Niti dobijam papir za carinjenje , niti proslijeđuju na adresu. Ista stvar i sa Ebay i sa Aliexpressom

 Meni unazad 6 mjeseci paketi stoje minimalno mjesec dana u HR. Užas su   

Old Iggy čet 17.6.2021 13:31
Liverpool1892 kaže...
ChillyBoy kaže...

Jel još netko primjetio da u zadnje vrijeme dosta robe iz Kine ne stiže na vrijeme. Zadnjih 5-6 mjeseci mi je bio prosijek oko 20-25 dana. Sad mi dosta robe čeka na hr carini i po 40-50 dana i ništa se ne događa. Niti dobijam papir za carinjenje , niti proslijeđuju na adresu. Ista stvar i sa Ebay i sa Aliexpressom

 Meni unazad 6 mjeseci paketi stoje minimalno mjesec dana u HR. Užas su   

Sigurno stoje ili stoje prema fake trackingu?

Gnjavator pet 18.6.2021 08:52
Liverpool1892 kaže...
ChillyBoy kaže...

Jel još netko primjetio da u zadnje vrijeme dosta robe iz Kine ne stiže na vrijeme. Zadnjih 5-6 mjeseci mi je bio prosijek oko 20-25 dana. Sad mi dosta robe čeka na hr carini i po 40-50 dana i ništa se ne događa. Niti dobijam papir za carinjenje , niti proslijeđuju na adresu. Ista stvar i sa Ebay i sa Aliexpressom

 Meni unazad 6 mjeseci paketi stoje minimalno mjesec dana u HR. Užas su   

 Većina toga ti zaglavi po 3 tjedna u Nizozemskoj, a kineski  tracking napiše da je u Destination country čim izađe iz kine...

Gnjavator sri 23.6.2021 09:04
hrčak kaže...

Pozdrav, planiram naručiti sjedalicu sa linka, pa me samo zanima, pošto naručujem sa Ebay Francuska, osim dostave, da li ću imati koje dodatne troškove? Hvala.

 

https://www.ebay.fr/itm/121978550469

 nebitno koji je ebay, bitno je odakle je prodavač... a za ovog kaže da je iz Italije "Based in Italy, barileagribike has been an eBay member since Mar 01, 2012" te bi stoga trebalo doći bez ikakvih dodatnih davanja jer dolazi iz EU...

T700 sub 11.9.2021 20:33

Može li se tražilica ili filter prilagoditi da prikazuje robu koja je došla u posjednja 24 sata, ili tjedan dana ? Tako nekako. Zato jer ne želim stalno listati ono što sam gledao, da spremim link i da svako mallo provjeravam dali ima nešto novo od onog što tražim ? 

 

 

60nine sub 11.9.2021 23:24
T700 kaže...

Može li se tražilica ili filter prilagoditi da prikazuje robu koja je došla u posjednja 24 sata, ili tjedan dana ? Tako nekako. Zato jer ne želim stalno listati ono što sam gledao, da spremim link i da svako mallo provjeravam dali ima nešto novo od onog što tražim ? 

 

 

 

u aplikaciji, a vjerojatno i na webu, ima opcija u filteru "sort by: newly listed" - pa ak ti to kaj pomaže...

T700 uto 14.9.2021 14:02

htio bi kupit preko ebaya povoljno neki slušni aparat koji je inaće poznat i prodaje se u Hrv. Ali me brine oporezivanje. 

 

Kako, na koji način budu odredili vrijednost tog slušnog aparata? 

Posmatrač pet 3.12.2021 21:36
kaw_liga kaže...

Nisam dugo naručivao sa ebaya pa me zanima ako neko moze reci dal se isplati naručivati maskicu i zaštitno staklo za mob sa ebaya ili kupiti ovdje ?

 U cemu je problem uporediti cijene? A i ako neko zeli to uraditi a tebe nisi naveo koju masku i staklo... Ima ih milion vrsta i proizvodjaca....

mbaksa pet 3.12.2021 22:26
kaw_liga kaže...

Ma mislio sam općenito ako je neko upucen dosad sam uvjek uzimao sa ebaya nesto oko 30tak za masku i 20tak za staklo

Razmisli radije o naručivanju preko AliExpressa - manja je šansa da će ti zapeti na carini (pogotovo ako metodu slanja odabereš AliExpress Super Saver ili AliExpress Standard Shipping). Ja sam pred koji mjesec naručivao preko eBaya rabljenu matičnu ploču za monitor iz Izraela - platio PDV eBayu, a onda mi još i naša pošta ponovno lupila PDV i 18,5 kuna za kontrolu paketa.

Jabbar sri 15.12.2021 17:34

Kupio bih slušalice na Ebay.de cca 130€ sa transportom.

Poslao sam upit dvojici trgovaca u Njemačkoj da li je VAT uključen u cijenu i dobio sam ove odgovore.

1.The order is sent inside the european union so you will get an invoice with the VAT rate of your country.

2.As this is a private sale, no VAT will be added to your purchase - the amount on checkout is the same as on the product page (item + shipping fee).

 

Pitanje je da li ću platiti PDV u Hrvatskoj kad stigne pošiljka?

mbaksa sri 5.1.2022 22:24
LogicusMPS kaže...

Želin naručit ovu matičnu za laptop. Šta je s carinom ili čim već? Radi se o ebay.de, no piše da su matične iz Kine.

Nema veze što je u pitanju ebay.de.

 

Proizvod se šalje iz Kine. Vjerojatno će ti to izgledati ovako - eBay će ti odmah prilikom plaćanja obračunati PDV. Onda kad stigne to kod nas, naša pošta će ti na taj cijeli iznos koji si platio eBayu ponovno obračunati PDV + 18,5 kuna kontrolni pregled. Onda ćeš ti to platiti, preuzeti paket, pa otići na https://obrasci.posta.hr/kontakt i kao Razlog kontakta odabrati Zahtjev za povratak neosnovano naplaćenog carinskog duga / Kontrolni pregled te zatražiti da ti vrate PDV (iznos za kontrolni pregled ti vrlo vjerojatno neće vratiti).

 

dado16 kaže...
ide pdv+ carinski troškovi cca 60 kn....ako otvore paket, ako ne otvore paket neces dobiti ništa naplaceno dodatno. Sto je veci paket proporcionalno raste veca sansa da ce carinici otvorit

Tako je bilo prije. Danas automatski opale PDV i obračunaju kontrolni pregled 18,5 kuna do 150 eura ako se ne varam, a iznad toga 37 kuna. Dakle, nema tu više šansi - obračunaju PDV u 100+% takvih slučajeva. (kažem 100+% jer znaju obračunati i PDV i kad je već isti plaćen preko eBaya putem IOSS-a).

 

LogicusMPS sri 5.1.2022 22:26
mbaksa kaže...
LogicusMPS kaže...

Želin naručit ovu matičnu za laptop. Šta je s carinom ili čim već? Radi se o ebay.de, no piše da su matične iz Kine.

Nema veze što je u pitanju ebay.de.

 

Proizvod se šalje iz Kine. Vjerojatno će ti to izgledati ovako - eBay će ti odmah prilikom plaćanja obračunati PDV. Onda kad stigne to kod nas, naša pošta će ti na taj cijeli iznos koji si platio eBayu ponovno obračunati PDV + 18,5 kuna kontrolni pregled. Onda ćeš ti to platiti, preuzeti paket, pa otići na https://obrasci.posta.hr/kontakt i kao Razlog kontakta odabrati Zahtjev za povratak neosnovano naplaćenog carinskog duga / Kontrolni pregled te zatražiti da ti vrate PDV (iznos za kontrolni pregled ti vrlo vjerojatno neće vratiti).

 

 

 Ludilo. Sasvim neloše :)