Internet

Amazon - pitanja i odgovori

ERROR1911 sri 10.2.2021 12:20
username kaže...
ERROR1911 kaže...

Puno hvala, regao sam se, budem onda tak uzeo preko mailbox

 Molim te napiši iskustva s mailbox.de, zanima me koja je procedura itd. Hvala ti puno!

 Moze, cim isprobam javljam

tintin sri 24.2.2021 16:46

mailbox.de radi ono za što je predviđen jako dobro.
Nikakvih loših iskustava sa njima.
Regaš se na mailbox.de pa svoju adresu sa mailboxa registriraš na amazon.de i stvari koje ne idu direktno za isporuku u RH naručiš na mailbox.de adresu.
Kad pošiljka dođe na mailbox.de odaberš način dostave, platiš i oni onda šalju pošiljku na tvoju adresu u RH.

piro.80 sub 20.3.2021 12:23

Bok,

 

Prilikom kupnje Samsung televizora preko Amazona dobio sam na poklon Galaxy Buds Live slušalice.

Kako mi slušalice ne trebaju namjera mi je prodati ih.

 

S obzirom da slušalice dolaze preko Amazona mogu li ih prodati, a da kupac idalje ima garanciju i pravo na povrat preko Amazona?

Pretpostavljam da bi u tom slučaju kupcu trebao dati i kopiju računa na kojem je i TV kojeg ostavljam sebi? Je li samo račun dovoljan ili treba još nešto?

Ne znam ima li Samsung internacionalno jamstvo pa nije potrebno prilagati račun?

 

Prvi put imam ovakvu situaciju pa mi treba odgovor, a nigdje nisam naišao na slično pitanje..

 

Hvala unaprijed!

foofajter sub 20.3.2021 14:52

Evo ja sam ovaj tjedan uzeo galaxy watch active 2 plus buds+, bila dobra akcija. U toj brzini, stavio sam adresu računa isto kao i adresu dostave, a to je od frenda u Munchenu.

Brzo sam se javio na chat da mi promijene adresu računa radi garancije, i drug Miloš mi je rekao da nema potrebe. Ako se kaj desi, trebam im se javiti i to je to.

Tak da garancija u svakom slučaju vrijedi, ali moguće da ćeš morat ti preko svog acc reagirat ako se kaj desi, ali taj dio nisam sto posto siguran. Pitaj ih preko chata i sve ćeš saznati.

Btw javi mi u pp za koliko prodaješ, možda bi frend uzeo

foofajter uto 13.4.2021 17:05

Vraćam jedan paket amazonu u Njemačku. Da li netko zna čemu ovo konkretno služi s obzirom da smo u EU? 

 

Na stranici od amazona piše "Give this invoice to the carrier you select to ship your return package. The invoice is required for customs. The carrier will not be able to return your package to Amazon without it."

 

Ove na pošti nemaju pojma kaj s tim. Zalijepile su sa strane, ali ne znam čiji potpis treba, moj ili od pošte, valjda njihov kad amazon veli da to trebam dati pošti s obzirom da se ja nisam potpisao. Nadam se da mi neće vratit paket.

LeftY_CRO čet 15.4.2021 19:36
foofajter kaže...

Vraćam jedan paket amazonu u Njemačku. Da li netko zna čemu ovo konkretno služi s obzirom da smo u EU? 

 

Na stranici od amazona piše "Give this invoice to the carrier you select to ship your return package. The invoice is required for customs. The carrier will not be able to return your package to Amazon without it."

 

Ove na pošti nemaju pojma kaj s tim. Zalijepile su sa strane, ali ne znam čiji potpis treba, moj ili od pošte, valjda njihov kad amazon veli da to trebam dati pošti s obzirom da se ja nisam potpisao. Nadam se da mi neće vratit paket.

 ja sam isto jednom vracao paket, ali na co.uk.

uglavnom nasi (svi) nemaju pojma ili se rade mutavim, rjesenje je vrlo jednostavno:

1. isprintaj papire koje si dobio

2. vlastorucno ih potpisi

3. spremi ih u prozirnu foliju i zalijepi na kutiju jedan primjerak (pise koji ide na kutiju)

4. drugi primjerak ide dostavnoj sluzbi

5. potvrdu sacuvaj da ti plati amazon refund

 

to je to, znam da je komplicirano, i meni je bili al na kraju krajeva poprilicno je jednostavno kad kompliciraju bez veze

foofajter čet 15.4.2021 20:12

Super, nisam nijedan potpisao, ali je bar jedan zalijepljen za kutiju, a drugi je kod mene. Baš su zakomplicirali. A neću dobit ni punu poštarinu natrag...

15.04.2021 Thursday 16:07:00
Item received from abroad, DELDHA, LANDSHUT A

Paket je stigao u Njemačku pa bumo vidli da li se vraća ili će ga proslijedit amazonu.

U svakom slučaju hvala, sad znam za ubuduće.

Bartaul pon 3.5.2021 18:59

Imam pitanje vezano za garanciju preko amazona. Nedavno sam preko amazon.it kupia Hori Split Pad Pro i vidim da ne pise nista o garanciji. Onda san trazia po amazon help siteu i nasa ovo(na talijanski je ali koristim prevoditelj). Jedino se bojim da ovi joystici ne pocmu driftat i da mi se pokvari za mjesec dana, pa je li ja prema ovome legal guaranteeu imam pravo na popravak u roku od 2 godine, ili sam nesto krivo shvatia? Hvala!

R4zOR229 pon 3.5.2021 21:16
Bartaul kaže...

Imam pitanje vezano za garanciju preko amazona. Nedavno sam preko amazon.it kupia Hori Split Pad Pro i vidim da ne pise nista o garanciji. Onda san trazia po amazon help siteu i nasa ovo(na talijanski je ali koristim prevoditelj). Jedino se bojim da ovi joystici ne pocmu driftat i da mi se pokvari za mjesec dana, pa je li ja prema ovome legal guaranteeu imam pravo na popravak u roku od 2 godine, ili sam nesto krivo shvatia? Hvala!

 To ti je univerzalno tak da mozes citat i na njemackom na engleskom nije nista drugacije.

Gemmy pon 3.5.2021 21:25
Bartaul kaže...

Imam pitanje vezano za garanciju preko amazona. Nedavno sam preko amazon.it kupia Hori Split Pad Pro i vidim da ne pise nista o garanciji. Onda san trazia po amazon help siteu i nasa ovo(na talijanski je ali koristim prevoditelj). Jedino se bojim da ovi joystici ne pocmu driftat i da mi se pokvari za mjesec dana, pa je li ja prema ovome legal guaranteeu imam pravo na popravak u roku od 2 godine, ili sam nesto krivo shvatia? Hvala!

 sry na OT

 

jesi zadovoljan s padovima?

 

ja ih isto skicam neko vrijeme na amazon.de ali nikako da ih se odlucim kupit

 

od ovih obicnih mi ruke pocnu trnut nakon duzeg igranja, dok mi se to na ds4 nikada ne desava

Bartaul uto 4.5.2021 00:28
Čitatelj kaže...
Mozes u roku 30 dana besplatno vratiti.

Jamstvo ostvarujes preko proizvodjaca, i jamstvo je onakvo kakvo propise proizvodjac.

 Hvala na odgovoru. Evo vidim da na Hori stranici pise ista stvar, sad ne znam je li drift spada u stetu uzrokovanu uporabom. Jedino sta bi treba je platit dostavu do UK.

RokyFrane sri 23.6.2021 20:09

Pozdrav htjeo bi naručiti nešto sa Amazon.UK ali ne znam kakva je sad situacija sa UK i onim stvarima da izlaze iz EU. Prije 3 godine sam normalno naručio napajanje preko Amazon.UK ali trenutno ne znam kakva je situacija. Znam da je na checkout-u dodan i VAT i shipping naručivao sam i prije ali ne znam zbog carine. Dali je netko imao ikakva slična iskustva ili zna neke informacije?

R4zOR229 sri 23.6.2021 20:35

Pa UK vise nije u EU...i fino pogledaj taj VAT jel ti 25%? Je, znaci HR VAT placas, a ostatak ti se mjenja 01.07 za narudbe iz trecih zemalja, nzn jel UK ima neki poseban status. Zas ne narucis iz DE? Vjeroajatno imas po slicnoj cijeni isiti proizvod.

RokyFrane sri 23.6.2021 20:38
R4zOR229 kaže...

Pa UK vise nije u EU...i fino pogledaj taj VAT jel ti 25%? Je, znaci HR VAT placas, a ostatak ti se mjenja 01.07 za narudbe iz trecih zemalja, nzn jel UK ima neki poseban status. Zas ne narucis iz DE? Vjeroajatno imas po slicnoj cijeni isiti proizvod.

 https://i.imgur.com/5bbPjwx.png

 

Nije ista cijena to je i problem košta manje na UK Amazonu. 


Ovo mi piše na checkout-u : https://i.imgur.com/5Qse7Xy.png


Sad ne znam šta mi je najbolje radit jer ne znam kakvo je staje kod njih

R4zOR229 sri 23.6.2021 20:51

To ti je hrvatski pdv 150*0.25=cca 37.5. Znaci PDV placas odma na amazonu, ali buduci da je ovo preko 150eura ide ti carina gore, sad kolka je carina i dal je ima do sam vidi. Al vjerojatno ces platit bar carinske troskve.

RokyFrane sri 23.6.2021 20:53
R4zOR229 kaže...

To ti je hrvatski pdv 150*0.25=cca 37.5. Znaci PDV placas odma na amazonu, ali buduci da je ovo preko 150eura ide ti carina gore, sad kolka je carina i dal je ima do sam vidi. Al vjerojatno ces platit bar carinske troskve.

 Znači možemo lagano počet odjebat amazon.uk? baš šteta očito ću morat nadodat još 200ak kuna da uzmem kod nas..

foofajter sri 23.6.2021 22:52

Ja mislim da na informatičku opremu nema carine, ali da te ne bi za*ebao pričekaj da ti neko drugi odgovori. Ili nazovi carinu pa pitaj.

Pokušavam izguglat kategorije koje ne podliježu carini, ali ne uspijevam.

dado16 čet 24.6.2021 11:13

Ja sam isto siguran da nema poreza na informaticku opremu dok npr za mob ima zapravo nema ...meni jr zavrsio mob na carini i platio sam carinski postupak(otvaranje paketa mislim da cca 60 kn) i pdv ali ne i carinu