Internet

Aliexpress - pitanja i odgovori

jozef pon 11.4.2022 00:19
tonček kaže...
Meni stoji recieved by line haul vec 10 dana, je to normalno?

 normalno je, sad je u Kini opet neki Korona-lockdown pa stoji 10-15 dana dok dođe na red, ali onda kad prođe tu fazu doći će ti brzo (cca 7 dana)

jozef pon 11.4.2022 08:16
tonček kaže...
Ma da mos mislit 7 dana, ide preko nizozemske, kolko ce tek tamo stajat hahaha

 :-( meni u zadnje vrijeme sve ide preko Mađarske. Valjda imam sreće. Nizozemska je užasno spora, tamo opet treba po 10-15 dana da se paket uopće pomakne. 

jozef pon 11.4.2022 11:38
tonček kaže...
Mislim da jeftiniji paketi idu prek madarske, a skuplji prek nizozemske, jedan paket mi cak ide preko svicarske

Meni su prije i jeftine gluposti dolazile preko NL, a ako je što skuplje (>1500kn) tražim tko od ponuđača šalje iz Poljske, Francuske ili Španjolske. Prije je to više ovisilo o prodavatelju nego o vrijednosti, ali ne znam kako je sad kad grupiraju pakete. Zadnjih par paketa je bilo cca 400-500kn (kojekakve plastike, arduino shieldovi i slično) i sve je išlo preko HU. 

Jeanne d'Arc pet 15.4.2022 17:13

Pozdrav,

 

ima li netko iskustva sa free returnom predmeta u Kinu.

Kako to funkcionira?

Naime kupi sam neke senzore za auto, za koje je seler naveo da odgovaraju na moj auto, ali ispostavilo se da ne odgovaraju.

Da bi dobio povrat moram senzore vratiti prodavatelju. Za kupljene senzore postoji free return, ali ja sam moram dogovoriti s kurirskom službom povrat.

Preko koja kurirska služba u Hr se to uopće može poslati?

 

 

subi91 ned 17.4.2022 17:59

Pozdrav, naručio bih jedan stroj preko aliexpressa koji košta zajedno sa shippingom 650 eura, sad me zanima koliko će me otprilike koštati carina i pdv? Inače shipping ide preko Fedex-a i stroj je težak oko 30kg.

Hvala

It'sMe932 ned 17.4.2022 18:39
subi91 kaže...

Pozdrav, naručio bih jedan stroj preko aliexpressa koji košta zajedno sa shippingom 650 eura, sad me zanima koliko će me otprilike koštati carina i pdv? Inače shipping ide preko Fedex-a i stroj je težak oko 30kg.

Hvala

 Jel piše ispod cijene "Price includes VAT"? Ako da onda nema dodatnih troškova...

zzz pon 18.4.2022 08:19
It'sMe932 kaže...
subi91 kaže...

Pozdrav, naručio bih jedan stroj preko aliexpressa koji košta zajedno sa shippingom 650 eura, sad me zanima koliko će me otprilike koštati carina i pdv? Inače shipping ide preko Fedex-a i stroj je težak oko 30kg.

Hvala

 Jel piše ispod cijene "Price includes VAT"? Ako da onda nema dodatnih troškova...

 Meni su naplatili 25 kuna,na paket plačen 140 kuna,iako je pisalo ,vat included.

jozef uto 26.4.2022 02:48
tonček kaže...

Da li vam na ove pakete koji idu preko HP-a, a na koje niste platili nista, bude naljepnica 'Ocarinjeno'  ?

 ne, jer ti paketi uđu u EU prije nego dođu u Hrvatsku, ne provodi se carinski postupak.

Gnjavator uto 26.4.2022 11:38
jozef kaže...
tonček kaže...

Da li vam na ove pakete koji idu preko HP-a, a na koje niste platili nista, bude naljepnica 'Ocarinjeno'  ?

 ne, jer ti paketi uđu u EU prije nego dođu u Hrvatsku, ne provodi se carinski postupak.

 pogrešno, carinski postupak se obavi, ali u Mađarskoj, Nizemskoj... a oni ništa ne lijepe :)

 

Baš mi jučer došla dva paketića sa AliExpresa za koje tracking kaže Arrived Budapest i Import clearance success i onda kad dođe do nas nema se šta ni gledat ni dirat nego samo proslijediti na kućnu adresu.

galinjo24 čet 28.4.2022 13:31

Pitanjce,bio sam malo brzoplet i narucivao fast charger za e bike i narucim ...tj.platim i dođe mi nakon pola sata kao i poslano...Onda skuzim da je fake broj i sad da nema ni te stvari vise za prodaju..dole napisalo par ljudi da je scam....sad moram cekat dok istekne rok za isporuku ,il ise mogu prije zaliti?Ovo mi je prvi slucaj scama na Aliju...pa ako je netko imao takav slučaj bio bi zahvalan.hvala

ZABORAVKOO pet 6.5.2022 16:52

Zadnja dva paketa koja sam naručio, čekam, čekam,

 

paket ne dolazi, pruđu 3mj, istekne onaj purchasce protection, zatražim refund, alliexpress mi refundira 0$.

 

Prvi april je prošo, moj paket nije došo a pare sam potrošo. Jel imao netko sličnih problema :D

 

 

 

 

 

jozef čet 12.5.2022 11:31
marxone kaže...

Pozdrav, uzeo sam Android radio preko AliExpressa, nakon mjesec dana se ugasio i ne radi. Istekla je mogućnost za dispute, a seller ne odgovara. Jel moguće nešto poduzeti?

Hvala 

Kad odeš pod tu narudžbu pogledaj da nemaš opciju "extend/renew protection", pa možda dobiješ opciju za dispute. Također ako im ostaviš 1* review možda se jave i ponude neku opciju. Opiši kako je uređaj crknuo nakon mjesec dana i stavi fotke jer mislim da oni koji gledaju reviewe više cijene one s fotografijama.
Bojim se da će seller ako i stupiš s njim u kontakt tražiti da platiš shipping u Kinu oba smjera i to nekom uslugom na kojoj oni inzistiraju i koja je skupa (kako bi te odvratili od korištenja jamstva). Isplativost je upitna ako je uređaj ispod 1500kn jer ćeš imati troškove i opet dobiti isti takav koji će možda opet trajat mjesec dana. Ja bih osobno uređaj otvorio i pogledao jel popravljiv, možda je samo osigurač ili neki sličan sitni kvar. 

BlackDwarf čet 12.5.2022 12:07

Prosli mjesec narucio ton generator, 2x traka za brother, bt adapter za zvucnike i adapter za brother. 
Naravno svaki svoj paket.

 

Jucer mi od carine dode da potpisem izjavu i posaljem racun za neki tracking kojeg ni nemam na popisu niti odgovara posiljatelj. 
Jutros mi carina salje mail da se radi o multimetru. Ja ga nisam ni narucio. Ne javljaju se na telefon, na mail vise ne reagiraju...

Kinez mi javio da ton generator nije ni napustio zemlju i da se njemu vratilo. 


Kako moze biti na mene naslovljeno?

Damir22 pet 13.5.2022 16:43

Neznam, nije direktno vezano, no nekidan stize na viber da mi dana xy izmedju x i y vremena stize dostava....

Ja nista od nigdje nisam narucio, mislio sam ajde mozda je netko krivi broj telefona upisao ili nesto.

Sutradan zove gls, jel to taj i taj, jeste, evo ja pred kucom donjeo paket. Kakav paket,od koga - neka totalno nepoznata trgovina, nikad cuo. Ok sad cu ja izaci oa cemo vidjeti, ja van, nigdje gls-a....

Ja cekam, zove on, gdje sam on pred kucom, ja pred kucom, kakvom kucom, da skratim, on u djakovu na toj adresi, nema covjeka s tim imenom, ja kod sebe, ima ime ali nije ta adresa ni grad....

Pouka, sve je moguce

steve90 pet 27.5.2022 12:32

Imao netko sličnu situaciju? Naručio 18.3. i još uvijek nije ništa stiglo. Na slikama je ono što kaže tracking broj pa mi ništa nije jasno. Ako odem na stranicu mađarske pošte, tamo mi uopće ne prepoznaje taj tracking number.