Internet

Aliexpress - pitanja i odgovori

Posmatrač sub 3.7.2021 20:11
opetzajebancija kaže...
Posmatrač kaže...
kiki_b kaže...
Posmatrač kaže...

 Da bar carinsko skladiste nije objasnjeno jedno 125 puta u ovoj temi......

Tvoj komentar se odnosi na skladišta koja su u bescarinskoj zoni, i gdje je potrebno platiti dodatna davanja kad stigne k nama, odnosno kad ulazi na EU područje?

 

Jer gledam, svi paketi koji sam naručio gdje se moglo birati, da šalje iz Njemačke, Poljske, Španjolske... Kad je stiglo, nisam platio dodatna davanja, koliki je bio iznos pri checkoutu, to je bilo to. Da li to znači, da su ta skladišta bila u bescarinskoj zoni? Kako i zašto je prolazilo da tada nisam ništa dodatno plaćao?

 

A sad ako želim naručiti te iste proizvode, vidim Ali zaračuna dodatno i tax još.

 samo sam komentarisao termin skladiste u EU. Ako je skladiste u EU znaci da je roba fizicki u EU ali carinski ne mora biti...

Carisnko skladiste i bescarinska zona nisu nuzno jedno te isto...Bescarinska zona je siri pojam....

 ovaj proizvod je prije bio povoljniji, a slano iz Francuske, jer iz Španjojske i Poljske nisu dostavljali u Hrvatsku... 

I kada bi dostali mi na adresu nisam imao nikakve dodatne troškove...

 

 

 

 

 FAQ, prvo pitanje.

 

1.Is the price include customs duty?

The price is not include customes duty.You may be charged customs duties and taxes, Buyers are responsible for custom taxes.

 

Bas za taj proizvod. TO ti seller kaze. Ne moras mene slusati....

Jednostavno imao si srece...

opetzajebancija ned 4.7.2021 22:39
Posmatrač kaže...
opetzajebancija kaže...
Posmatrač kaže...
kiki_b kaže...
Posmatrač kaže...

 Da bar carinsko skladiste nije objasnjeno jedno 125 puta u ovoj temi......

Tvoj komentar se odnosi na skladišta koja su u bescarinskoj zoni, i gdje je potrebno platiti dodatna davanja kad stigne k nama, odnosno kad ulazi na EU područje?

 

Jer gledam, svi paketi koji sam naručio gdje se moglo birati, da šalje iz Njemačke, Poljske, Španjolske... Kad je stiglo, nisam platio dodatna davanja, koliki je bio iznos pri checkoutu, to je bilo to. Da li to znači, da su ta skladišta bila u bescarinskoj zoni? Kako i zašto je prolazilo da tada nisam ništa dodatno plaćao?

 

A sad ako želim naručiti te iste proizvode, vidim Ali zaračuna dodatno i tax još.

 samo sam komentarisao termin skladiste u EU. Ako je skladiste u EU znaci da je roba fizicki u EU ali carinski ne mora biti...

Carisnko skladiste i bescarinska zona nisu nuzno jedno te isto...Bescarinska zona je siri pojam....

 ovaj proizvod je prije bio povoljniji, a slano iz Francuske, jer iz Španjojske i Poljske nisu dostavljali u Hrvatsku... 

I kada bi dostali mi na adresu nisam imao nikakve dodatne troškove...

 

 

 

 

 FAQ, prvo pitanje.

 

1.Is the price include customs duty?

The price is not include customes duty.You may be charged customs duties and taxes, Buyers are responsible for custom taxes.

 

Bas za taj proizvod. TO ti seller kaze. Ne moras mene slusati....

Jednostavno imao si srece...

 Da imao sam sreće :D , za ova dva proizvoda prvi dostavljen iz Francuske i drugi dostavljen iz Njemačke, pitao prodavatelje dali ću imati dodatnih troškova, kada su potvrdili da neću sam naručio... A možda je prošlo bez problema jer je dostava bila preko kurirski službi DPD.

 

I iskreno neki paketi koji su mi dolazili iz Kine, a bili su veće cijene od 22 € su mi normalno došli na adresu, a za neke carina mi nije ni poslala obavijest da je kod njih zadržano. Pa sam onda morao kontaktirati poštu da vidim kamo je pošiljka.

 Na takav naćin sam morao jedno 5 puta reagirati, i slati im račune na email bez da sam dobio PCP broj

 

lp...

kiki_b pon 5.7.2021 09:59
opetzajebancija kaže...

 Da imao sam sreće :D , za ova dva proizvoda prvi dostavljen iz Francuske i drugi dostavljen iz Njemačke, pitao prodavatelje dali ću imati dodatnih troškova, kada su potvrdili da neću sam naručio... A možda je prošlo bez problema jer je dostava bila preko kurirski službi DPD.

 

I iskreno neki paketi koji su mi dolazili iz Kine, a bili su veće cijene od 22 € su mi normalno došli na adresu, a za neke carina mi nije ni poslala obavijest da je kod njih zadržano. Pa sam onda morao kontaktirati poštu da vidim kamo je pošiljka.

 Na takav naćin sam morao jedno 5 puta reagirati, i slati im račune na email bez da sam dobio PCP broj

 

lp...

Ne bih ja rekao da je sreća, već način koji je prolazio. Jer evo koliko nas ima da su naručivali točno na taj način sa tih skladiša, i stvari skuplje od 22 eura uredno su prolazile. Imao sam zaista dosta narudžbi i sve je prošlo OK. Stiglo bi kroz tjedan dana, i nije bilo dodatnih davanja.
A sad, jel bio plaćen porez ili ne, očito nije, no Kinezima je ta metoda prolazila, a i uvijek bi odgovorili neće biti dodatnog troška, što nije da se možeš uzdati u to, ali bilo je tako.
Evo @ihush je spomenuo u vezi toga ovdje.

 

Lijepo dok je trajalo, a sad Aliexpress odmah u startu naplati PDV.

mzopg sri 7.7.2021 12:20

Naručio nešto preko ebaya, pretpostavljam da je ista procedura i preko Aliexpressa.

Odmah mi je obračunao 25% PDV na cijenu proizvoda zajedno sa poštarinom.

Sada će mi još naši naplatiti 18.5kn, ako sam dobro shvatio?

 

Poprilično neisplativo jer su davanja gotovo veća od same cijene proizvoda, ali nemam previše izbora kad kod nas toga nema nigdje. 

 

Proizvod 20$

Poštarina 8$

PDV 7$

HP 3$

 

Ode cijena skoro x2

Z004 sri 21.7.2021 18:30

...naručeno 11.7. za 250kn, aliexpres naplatio porez odmah, danas stiglo sa overseas bez dodatnog plaćanja...tri naljepnice...na gornjoj piše da stiže iz Budimpešte, poslano prekjučer...

 

 

mAa+_ sri 28.7.2021 09:53
AmonZero kaže...

Jel netko narucio i dobio paket po ovim novim pravilima (znaci da vam Ali naplati PDV i sam proces obrade u HR) koja vrijede od ovog mjeseca ?

 Stiglo mi ih je 5-6 ovaj mjesec unazad 2 tjedna vrijednosti do 50kn

 ništa ekstra nisam platio. naručeni unazad 2+ mjeseca.

tuna-1 sri 28.7.2021 13:25
mAa+_ kaže...

 Stiglo mi ih je 5-6 ovaj mjesec unazad 2 tjedna vrijednosti do 50kn

 ništa ekstra nisam platio. naručeni unazad 2+ mjeseca.

 

Također, upravo stigle neke sitnice naručene unazad 30 dana, svaka košta 40ak kuna... Ništa dodatno nije naplaćeno glede carine, carinskih postupaka, 18.5 kn i slično, osim PDV-a koji se odmah naplatio na AE.

mzopg sri 28.7.2021 13:38
mzopg kaže...

Naručio nešto preko ebaya, pretpostavljam da je ista procedura i preko Aliexpressa.

Odmah mi je obračunao 25% PDV na cijenu proizvoda zajedno sa poštarinom.

Sada će mi još naši naplatiti 18.5kn, ako sam dobro shvatio?

 

Poprilično neisplativo jer su davanja gotovo veća od same cijene proizvoda, ali nemam previše izbora kad kod nas toga nema nigdje. 

 

Proizvod 20$

Poštarina 8$

PDV 7$

HP 3$

 

Ode cijena skoro x2

 Na kraju mi stiglo bez ikakvih dodatnih troškova, na paketu piše iz Njemačke. Sad se pitam kome je otišao onaj PDV?! Smislili Kinezi kako sebi povećati dobit. 

mAa+_ sri 28.7.2021 14:01
tuna-1 kaže...
mAa+_ kaže...

 Stiglo mi ih je 5-6 ovaj mjesec unazad 2 tjedna vrijednosti do 50kn

 ništa ekstra nisam platio. naručeni unazad 2+ mjeseca.

 

Također, upravo stigle neke sitnice naručene unazad 30 dana, svaka košta 40ak kuna... Ništa dodatno nije naplaćeno glede carine, carinskih postupaka, 18.5 kn i slično, osim PDV-a koji se odmah naplatio na AE.

 Sad sam se čak i ohrabrio da uzmem neke stvari preko 200kn

 čak i da platim tih 18,50 ispadne me i dalje jeftinije nego da uzimam kod nas.

mzopg kaže...
mzopg kaže...

Naručio nešto preko ebaya, pretpostavljam da je ista procedura i preko Aliexpressa.

Odmah mi je obračunao 25% PDV na cijenu proizvoda zajedno sa poštarinom.

Sada će mi još naši naplatiti 18.5kn, ako sam dobro shvatio?

 

Poprilično neisplativo jer su davanja gotovo veća od same cijene proizvoda, ali nemam previše izbora kad kod nas toga nema nigdje. 

 

Proizvod 20$

Poštarina 8$

PDV 7$

HP 3$

 

Ode cijena skoro x2

 Na kraju mi stiglo bez ikakvih dodatnih troškova, na paketu piše iz Njemačke. Sad se pitam kome je otišao onaj PDV?! Smislili Kinezi kako sebi povećati dobit. 

 Ja se ne mogu sjetiti, ali sam primjetio da su na postojeće naljepnice bile prelijepljene

 neke nove. tako da, nemoš kineza zaje***

mbaksa sri 28.7.2021 15:07
Z004 kaže...

...naručeno 11.7. za 250kn, aliexpres naplatio porez odmah, danas stiglo sa overseas bez dodatnog plaćanja...tri naljepnice...na gornjoj piše da stiže iz Budimpešte, poslano prekjučer...

Meni se to isto dogodilo. Naručio sam lemilicu s Quickove trgovine na AliExpressu.

Dud čet 29.7.2021 09:32

Znači pazi fore od aliexpresa, ovak su me jednom zeznuli i ostao sam bez 15 kna 
Dobijem mail, u kojem piše da mi je item stigao, onak kaj brijete vi, niš mi nije stiglo. I znam da još imam vremena do 31. potvrdit jel stiglo il ne. I stavio sam si u kalendar da im pošaljem dispute 31. ali kakve sam sreće to će biti po nekom njihovom vremenu, iliti nama nekad usred noći. I već par sati nakon toga kad ja ustanem ujutro isteklo bude vrijeme za dispute i boli ih briga nema povrata para. A dan prije nedaju da pošaljem dispute.
I sad me pitaju how it went ili kako je prošlo, a nedaju mi odgovoriti da ništa nije stiglo. Znači gamad.

mAa+_ čet 29.7.2021 09:44

Desilo se i meni par puta, imam čak jedan item koji čeka review

unatoč tome što sam poslao dispute i dobio nazad pare

pa mi nije jasno. A par puta su imali foru gdje sam

kupio nešto platio ekstra dostavu i onda još dobim


od prodavača poruku covid19 mjere ovo ono jel bi mogao

uplatiti još 1$ dostave, onak gledam mislim pa platio sam ti već 5$

ako izmišljaš već neke gluposti onda mi ih naplati u startu sa svime

ionak čekam pola godine da mi paket stigne i onda mi ga dodatno

obustavljaš izmišljenim troškovima.

bunker čet 29.7.2021 09:54

 

Bok. Glede situacije sa slike, trebam kaj poduzimati ili će automatika odraditi povrat love ?  U povijesti praćenja pošiljke nema nikakvih drugih informacija osim ove dvije vidljive na slici... 

Ico_Zg čet 29.7.2021 10:38
Dud kaže...

Znači pazi fore od aliexpresa, ovak su me jednom zeznuli i ostao sam bez 15 kna 
Dobijem mail, u kojem piše da mi je item stigao, onak kaj brijete vi, niš mi nije stiglo. I znam da još imam vremena do 31. potvrdit jel stiglo il ne. I stavio sam si u kalendar da im pošaljem dispute 31. ali kakve sam sreće to će biti po nekom njihovom vremenu, iliti nama nekad usred noći. I već par sati nakon toga kad ja ustanem ujutro isteklo bude vrijeme za dispute i boli ih briga nema povrata para. A dan prije nedaju da pošaljem dispute.
I sad me pitaju how it went ili kako je prošlo, a nedaju mi odgovoriti da ništa nije stiglo. Znači gamad.

 

Pljuješ ih bezveze, kad istekne vrijeme za potvrditi narudžbu sistem će ti omogućiti otvaranje disputa i za to onda imaš rok od 15 dana.

Tean čet 29.7.2021 16:50
Z004 kaže...

...naručeno 11.7. za 250kn, aliexpres naplatio porez odmah, danas stiglo sa overseas bez dodatnog plaćanja...tri naljepnice...na gornjoj piše da stiže iz Budimpešte, poslano prekjučer...

 

 

 Koja poštarina je bila u pitanju?

 

Edit, sad vidim Standard shipping.

Posmatrač čet 29.7.2021 18:25
Dud kaže...

Znači pazi fore od aliexpresa, ovak su me jednom zeznuli i ostao sam bez 15 kna 
Dobijem mail, u kojem piše da mi je item stigao, onak kaj brijete vi, niš mi nije stiglo. I znam da još imam vremena do 31. potvrdit jel stiglo il ne. I stavio sam si u kalendar da im pošaljem dispute 31. ali kakve sam sreće to će biti po nekom njihovom vremenu, iliti nama nekad usred noći. I već par sati nakon toga kad ja ustanem ujutro isteklo bude vrijeme za dispute i boli ih briga nema povrata para. A dan prije nedaju da pošaljem dispute.
I sad me pitaju how it went ili kako je prošlo, a nedaju mi odgovoriti da ništa nije stiglo. Znači gamad.

 

mAa+_ kaže...

Desilo se i meni par puta, imam čak jedan item koji čeka review

unatoč tome što sam poslao dispute i dobio nazad pare

pa mi nije jasno. A par puta su imali foru gdje sam

kupio nešto platio ekstra dostavu i onda još dobim


od prodavača poruku covid19 mjere ovo ono jel bi mogao

uplatiti još 1$ dostave, onak gledam mislim pa platio sam ti već 5$

ako izmišljaš već neke gluposti onda mi ih naplati u startu sa svime

ionak čekam pola godine da mi paket stigne i onda mi ga dodatno

obustavljaš izmišljenim troškovima.

 Imam preko 800 narudzbi i nikad nista izgubio, nikad dispute protiv mene i nikad mi nisu trazili da doplatim bilo sta....

Dud čet 29.7.2021 19:39
Ico_Zg kaže...
Dud kaže...

Znači pazi fore od aliexpresa, ovak su me jednom zeznuli i ostao sam bez 15 kna 
Dobijem mail, u kojem piše da mi je item stigao, onak kaj brijete vi, niš mi nije stiglo. I znam da još imam vremena do 31. potvrdit jel stiglo il ne. I stavio sam si u kalendar da im pošaljem dispute 31. ali kakve sam sreće to će biti po nekom njihovom vremenu, iliti nama nekad usred noći. I već par sati nakon toga kad ja ustanem ujutro isteklo bude vrijeme za dispute i boli ih briga nema povrata para. A dan prije nedaju da pošaljem dispute.
I sad me pitaju how it went ili kako je prošlo, a nedaju mi odgovoriti da ništa nije stiglo. Znači gamad.

 

Pljuješ ih bezveze, kad istekne vrijeme za potvrditi narudžbu sistem će ti omogućiti otvaranje disputa i za to onda imaš rok od 15 dana.

 Nije bezvze, dakle to kad sam izgubio 15-ak kna. Doslovno sam par sati nakon što je istekao rok tražio dispute i rekli su da je po njihovom item stigao u vremenu koje je bilo označeno i da više nemam pravo na dispute. Vidjet ćemo, nadam se da sam ja u krivu, i da si ti u pravu pa da dobijem ili novce ili ta stakla za mob već jednom. Sve bedastoće koje su mi manje važne su mi došle na vrijeme, a baš ovo kaj trebam još nije. Evo ako sve bude ok (dispute ili da mi dođe item) budem im se tu pred svima vama ispričal   
Btw u vezi onih naplata od 18.5 kna, da mi i to naplate opet prođem jeftinije nego da kod nas to kupujem. Tak da kupnja prek aliexpressa ipak nije mrtva samo nas bu malo više koštala. 

mAa+_ pet 30.7.2021 09:21

Nisu ni protiv mene dizali dispute, ja sam koristio par puta dispute kad

mi nešto nije stiglo. 2x su me tražili da doplatim dolar na već plaćenu

poštarinu, ništa strašno samo mi nije bilo jasno.

 

također imam poprilično puno narudžbi 150+.

meni dispute čak i u većni slučajeva nije bio do novaca

već su mi neke stvari zaista trebale.

Dud sub 31.7.2021 09:26

Evo opet mail, da je isteklo vrijeme da potvrdim da je stigao item. I ok kažu da imam pravo na dispute, ali kad kliknem dispute opet poruka da je vrijeme dostave 31.7. i da ne mogu još stavit dispute. Mislim ok danas je 31.7, budem sutra probao. Mislim da bi zbog vremenske razlike sutra trebao proći dispute. Btw sad moram naručit stakla od nekog drugog, ima li neka šansa da nađem sellera bez onih 18.5 kn-a i koji shipping je najbolji, a da nije sve skupa preskupo. Kaj sad gledat kod sellera da prođemo najbolje?

ContoNick pon 2.8.2021 11:10

Evo da podijelim i svoje iskustvo,

naručio sam s Ali Express-a 17.07.2021, ukupno 40€, stiglo danas 02.08.2021 (iznenađujuće brzo!) i nisu mi naplatili 18.5kn (pričao sam usput s poštarom da na tih 18.5kn ide i PDV) tako da to bude oko 20kn, pa da se ne iznenadite.

Uzeo sam AliExpress Standard Shipping, išlo je preko NLAMSY AMSTERDAM Y PAKKETPOST. Problem je bio što sam jučer vidio da su paket poslali nazad (a nisu niti pokušali dostaviti). Na https://posiljka.posta.hr/hr/tracking/trackingdata pisalo je ovako: U POVRATU POŠILJATELJU 31.07.2021 Pošiljka nije uručena.

Bio sam danas u pošti, ipak će biti / je isporučeno. Osim tog nepotrebnog stresa jučer / danas, za prvi puta nakon 01.07. ja zadovoljan :)