Internet

Aliexpress - pitanja i odgovori

Avensac sri 23.9.2020 12:20

Pazite se tih ekstenzija za price tracking, ja još nisam naišao na pouzdanu za Ali

 

O jednoj takvoj ekstenziji sam vec pisao prosle godine

Ugl. ubacuju svoje reklame na stranicu od Alija, automatski redirect na affiliate linkove kad kliknete na proizvod, mijenjaju rezultate pretrage (vjv vise novaca dobivaju od skupljih stvari) itd.

(Skoro pa sve su od strane ruskih devova, ne mislim lose nista po defaultu ali eto..)

 

Ne kazem da je i Aliradar takav, ali ja nebi..

mzopg sri 23.9.2020 13:46
Tomislav689 kaže...
A ako bi narucio iz skladišta u Europi?

Onda ne bi trebao, šalje se iz druge EU države u RH, tu nema carinjenja i naplate PDV-a.

Isto tako možeš naručiti iz Kine na razne načine da ne platiš PDV, ali to sad ovisi o trgovini u kojoj kupuješ.

Tony1999 sri 23.9.2020 20:50

Dosao mi danas paket narucen 10.3 i 21.5 uz neke narucene kasnije.

 

Sto se tice onog s ARN brojem, dodem s tim u banku, zena me gleda i nema pojma sto treba s tim, na kraju je ispalo da je refund sjeo, samo Zagrebacka banka uplatu stavi istog datuma kad je naruceno tako da u mZabi je refund stajao 23.3. umjesto neki datum u 8. mjesecu. I to je nasla tako da je trazila iznos transakcije i kada je kupljeno dok nije pojma imala sto sa ARN brojem, cak sam joj pokazao sto pise na aliexpressu, no ona je prvi put cula za to.

Harold čet 1.10.2020 20:04
tuna-1 kaže...
Harold kaže...

Preko aplikacije za tracking došla mi obavijest za pošiljku "retention reason:invoice missing."  Do sada nisam imao problema jer su uglavnom bile male stvari koje dođu u "omotnici".

I sad je iznos manji od 160 kn, a paket je kao pola kutije za cipele...stvarno ga zahebaju...koliko će se to sad vući?

 

 Zavisi, po mojim iskustvima 2-7 dana. U istom smo problemu, upravo sam im mailao carinski poziv :)

 

 10 dana, još ništa od njih

Luka123 pet 2.10.2020 12:42
Harold kaže...
tuna-1 kaže...
Harold kaže...

Preko aplikacije za tracking došla mi obavijest za pošiljku "retention reason:invoice missing."  Do sada nisam imao problema jer su uglavnom bile male stvari koje dođu u "omotnici".

I sad je iznos manji od 160 kn, a paket je kao pola kutije za cipele...stvarno ga zahebaju...koliko će se to sad vući?

 

 Zavisi, po mojim iskustvima 2-7 dana. U istom smo problemu, upravo sam im mailao carinski poziv :)

 

 10 dana, još ništa od njih

 Morat ćeš platiti PDV i težinu paketa pošti. Jer kinezi nestavljaju invoice na paket. I piše ti obično na stranici sakriju skroz dolje negdje malim slovima, da plaćaš sam "import chargers if needed".

danijel00 sub 3.10.2020 06:48

Naručio nekoliko stvarčica prije neka 2 mjeseca, i one sta sam kojih par dana prije naručio su stigle ali za ostalo mi stoji "accepted by last mile carirer" vec vise od mjesec dana. jel to normalno? Obicno je doslo kroz 2,3 dana dok bi to pisalo. A sad nista

Posmatrač pon 5.10.2020 07:14
Mali322 kaže...
Nevjerovatno!...već 6 mjeseci na ovoj temi objašnjavamo šta i kako se događa sa pošiljkama iz Kine a vi dolazite do spoznaje da je negdje zapelo!?...nemoguće!...gdje je to zapelo!?...😎

 Sta je zapelo? ;)

vrinho pon 5.10.2020 20:24

Planiram uzeti ovu dash kameru a pošto ih nema nigdje u EU ili ima ali ne šalju za HR onda sam osuđen naručiti iz Kine pa kad dođe dođe. Ima ko da su mu carinili nešto u zadnje vrijeme? Ako kamera košta s poštarinom 95€ onda bi me oderali samo PDV 25% + dodatni troškovi, znači cca 250 kn?

mzopg pon 5.10.2020 20:38
vrinho kaže...

Planiram uzeti ovu dash kameru a pošto ih nema nigdje u EU ili ima ali ne šalju za HR onda sam osuđen naručiti iz Kine pa kad dođe dođe. Ima ko da su mu carinili nešto u zadnje vrijeme? Ako kamera košta s poštarinom 95€ onda bi me oderali samo PDV 25% + dodatni troškovi, znači cca 250 kn?

Imaš je ovdje, mislim da je to isti model i ista cijena:

https://www.banggood.com/ThiEYE-CarView3-Full-HD1080P-2_5K-DVR-Camera-10Inch-Touch-Screen-Video-Recorder-with-Dual-Lens-Mirror-Rearview-Dash-Camera-p-1734893.html

 

Odabereš dostavu "EU Priority Line" za 3$ i stiže bez carine (PDV-a).

mzopg uto 6.10.2020 12:55
CyberDemonVZ kaže...

Samo da potvrdim, vjerojatno netko želi pitati :) meni je dron (koje je nekoliko puta veći i skuplji od kamere) EU priority line dostavom stigao iz Banggooda bez Pdva ili bilo kakvih drugih troškova.

Malo OT, koji dron si uzeo? Pratio sam neko vrijeme Fimi X8 SE 2020 i taman kad sam ga odlučio naručiti naleti kod nas Mavic Mini Fly More Combo za odličnu cijenu. Vidim sad da se Fimi može uloviti već od 360$ što je super cijena.

Endymon pet 9.10.2020 12:51

Koja debilana. Cekam da iz Hrvatske dodje paket od 12.9tog.Prije bi pješke iz Kine došao proizvod nego od ovih naših pacijenata. I još prošlu pošiljku sam cekao iz Virovitice da dodje poštom. Na kraju lik koji mi je poslao me zvao da pita jel stiglo, reko nije. On kaze, ma meni pise da je kod tebe u tvom gradu vec tjedan dana. Odem u poštu, prvo zavrzlame oko tracking numbera, pa osobna, krvna grupa, pra pra pradjed tko je i tek onda baba otišla provjeriti. I eto paket mi urucila, sa obrazloženjem da oni neznaju gdje se nalazi moja ulica. Ako hebeni KINEZ zna gdje treba poslat poštu, a ovi naši neznaju gdje sam, to je onda alarmantno Bogu za plakat.

tuna-1 pet 9.10.2020 16:45

Kakva su iskustva sa SunYou pošiljkama prema HR? Znam da odvratno sporo idu worldwide, jedna mi je na hubu već 15ak dana dok je drugoj 49. dan od slanja - tek je na GMTC. Ako je netko nedavno zaprimio paket sa SunYou koliko se čekalo da krene sa huba prema HR? Paketi su toliko male vrijednosti da mi se nije isplatilo plaćati AE Standard Shipping za preko NL..

kbenzema čet 22.10.2020 08:57

Eto meni je prekjučer stigao paket iz 4.mjeseca.

Onda imam dva paketa koji su naručeni krajem prošlog mjeseca i jedan mi je stigao prekjučer, drugi će danas, dok imam i paket koji je naručen početkom rujna i još ga nema, sve sa trackingom.

Nema pravila. Di šteka, pitaj boga.

I btw kolega Endymoon, kak znaš da je od 12.9. kod nas? Jesi provjerio na stranici pošte ili onim glupim kineskim stranicama?

dv14 čet 22.10.2020 09:09

Naručio nekakve cipele, cijena 20.xx eura i sad vidim po trackingu da su otišle na carinu. Nisam se još susretao sa situacijom kada predmet vrijednosti manje od 160kn ide na carinu, koliki je trošak?

I jel u tih 160kn ulazi samo vrijednost predmete ili vrijednost predmeta + shipping?