Internet

Aliexpress - pitanja i odgovori

Walter_White14 pet 31.7.2020 12:06

Nisam nikad kupovao sa Aliexpressa, ako mi može neko pomoći, iz Vukovara sam zanima me da li poštar donosi te pakete sa Aliexpressa, piše slanje via AliExpress Standard Shipping ili se podižu u posti, ili neko služba donosi, takodjer me zanima ako je cijena veća pa se mora plaćati pdv i carina koji je postupak da li poštar donese na kucnu adresu pa se njemu plati ili se ide u postu podići i platiti ?

Posmatrač pet 31.7.2020 12:07
Walter_White14 kaže...
Nisam nikad kupovao sa Aliexpressa, ako mi može neko pomoći, iz Vukovara sam zanima me da li poštar donosi te pakete sa Aliexpressa, piše slanje via AliExpress Standard Shipping ili se podižu u posti, ili neko služba donosi, takodjer me zanima ako je cijena veća pa se mora plaćati pdv i carina koji je postupak da li poštar donese na kucnu adresu pa se njemu plati ili se ide u postu podići i platiti ?

 Koliko stranica unazad si citao? Nitijednu priznaj.....

CyberDemonVZ pet 31.7.2020 14:27
Walter_White14 kaže...
Nisam nikad kupovao sa Aliexpressa, ako mi može neko pomoći, iz Vukovara sam zanima me da li poštar donosi te pakete sa Aliexpressa, piše slanje via AliExpress Standard Shipping ili se podižu u posti, ili neko služba donosi, takodjer me zanima ako je cijena veća pa se mora plaćati pdv i carina koji je postupak da li poštar donese na kucnu adresu pa se njemu plati ili se ide u postu podići i platiti ?

 Pročitaj ovaj FAQ od kolege.

 

Standardni shipping donosi poštar, ali kak to već ide kod nas, nekad uopće nema paket sa sobom nego samo u sandučiću pronađeš da je "pokušana dostava" i moraš do pošte.

Ako se mora platiti PDV, onda prvo dobiješ pismo s caine da im javiš stvarnu cijenu.

Kad stigne paket, plaćaš ravno poštaru. Ali ovdje opet vrijedi da ti možda neće donijeti, nego moraš na poštu po paket, i onda opet tamo platiš.

 

P.S. Postoje slučajevi kad i paket donosi dostavna služba. Al jako rijetko - kad naručiš mob preko UK sa DHLom iz određenih dućana. Dostava iz nekih EU skladišta. Ako je to posebno napomenuto u opisu.

Vapor ned 2.8.2020 13:40
mbaksa kaže...
Vapor kaže...
yup, kingspec ssdovi od 240gb. Uzea sam jedan sata III bratu za PC, i jedan mSATA od 240gb susjedu za nadogradit laptop. Nisam još uvatia vrimena za ubacit i testirat, ali bas ti kingspecovi su bili na LinusTechTips i na njihovim forumima su ih pohvalili.

https://a.aliexpress.com/_dSO4a3t

Baš sam se pitao tko uopće kupuje te SSD-ove... I sam sam u nekoliko navrata razmišljao o njima, ali više zbog toga jer me zanimalo kakvi su i da ih otvorim i vidim što je u njima. Međutim, nikad se nisam odvažio na kupnju jer zapravo mi se nikad nisu činili jeftinima. Mislim, ako ti carina to zaustavi i traži račun, koštat će te jednako ili više nego da si kod nas u dućanu kupio SSD neke poznate marke, s trogodišnjom, lako ostvarivom garancijom. Ako ne zaustavi, jesi nešto "profitirao" na račun cijene, ali i dalje je to neprovjerena marka i upitno je možeš li ostvariti garanciju. Ne znam... Jednostavno iz moje perspektive nisu dovoljno jeftini da bi se išlo u taj rizik. Al tko voli, nek izvoli. 

 Impulzivna odluka , znaci pomiša sam ga sa fatty dove il nesto tako SSDom haha sta je bia nedavno na LTT. Ali opet PC star 8 godina ovi iz MojPC, laptop isto tako iz 2013, sve više mi se cinilo ko bacanje para s obzirom na starost ostalih komponenti.

 

Al sad kad sam pogleda video, da su smece, jesu haha. Al eto, posluzit ce za malo brze dizanje windowsa i programa.

Cevap čet 6.8.2020 16:09

Bok ekipa,

 

jel normalno da paket iz kine koji je došao u Zagreb 30.7. još stoji tamo?

Čisto me zanima jel netko poput mene ovoliko čekao da mu se pomakne paket iz te sprtirnice.

Zadnji update je bio  30.7. u 19:22 -10003 ZAGREB - Pošiljka je otpremljena prema unutrašnjem prometu.

 

 

Pokušao sam kontaktirati poštu i preko maila i telefonski, mislim da bi prije dobio na lotu nego nekoga na telefon..

 

 

mzopg čet 6.8.2020 20:12
Cevap kaže...

Bok ekipa,

 

jel normalno da paket iz kine koji je došao u Zagreb 30.7. još stoji tamo?

Čisto me zanima jel netko poput mene ovoliko čekao da mu se pomakne paket iz te sprtirnice.

Zadnji update je bio  30.7. u 19:22 -10003 ZAGREB - Pošiljka je otpremljena prema unutrašnjem prometu.

 

 

Pokušao sam kontaktirati poštu i preko maila i telefonski, mislim da bi prije dobio na lotu nego nekoga na telefon..

 

 

To je ravno 5 radnih dana. 

Znaju paketi tamo stajati tjednima, a ti misliš da je frka nakon 5 dana.

Nije to samo sortirnica, prvo prolazi carinski pregled.

 

Inače Kinezi sad imaju novu foru, pošalju paket i nakon 2-3 dana već stiže obavijest da je paket stigao u "destination country". Je kako ne. 

Tony1999 uto 11.8.2020 11:31
Tony1999 kaže...

Je li naručivao tko možda ovakva svjetla za bicikl? Naručio sam 3 puta od 3 različita sellera i nisu došla, sve mi se čini da nema veze s koronom nego možda ne mogu ući u Hrvatsku zbog baterije u njima?

 dosla jucer, jedno naruceno 20.6, druga dva 7.4.

mzopg uto 11.8.2020 14:01

Zadnje vrijeme paketi stižu dosta brzo, oko 15 dana iz Kine.

 

Veći paketi zapnu na carini bez obzira na vrijednost, dok mali uredno prolaze, npr. uzeo sam RAM za 60$ i prošlo je bez problema jer je bilo u maloj zaštitnoj kuverti. Isto tako i microSD kartica koja dođe debelo preko limita od 160kn. 

Dardevil uto 11.8.2020 18:55

Meni opet danas stiglo nešto, ovaj put iz svibnja. Sad već polako postajem siguran da poštar pakete donosi samo utorkom i četvrtkom. Drugim danima ga isto viđam, tako da nije da ga ostalim danima nema.

ekaeo čet 13.8.2020 08:48

Evo, ja sada cekam vec 3 mjeseca, napokon otvorim dispute, na stranici nase poste lijepo pise da je stvar jos u nizozemskoj, kod aliexpress neko sranje da je u poljskoj sta vec, i mislio sad bez problema dobit, i sad oni meni jave da je stvar kod moje lokalne poste, a znam da nije. Imam 3 dana da nabavim nesto "izgubljena stvar potvrda" nemam pojma, imam par screenshota dolje, pa ako mi neko moze rec, sto ja trebam sad iz poste izvuc.

CyberDemonVZ čet 13.8.2020 09:14
ekaeo kaže...

Evo, ja sada cekam vec 3 mjeseca, napokon otvorim dispute, na stranici nase poste lijepo pise da je stvar jos u nizozemskoj, kod aliexpress neko sranje da je u poljskoj sta vec, i mislio sad bez problema dobit, i sad oni meni jave da je stvar kod moje lokalne poste, a znam da nije. Imam 3 dana da nabavim nesto "izgubljena stvar potvrda" nemam pojma, imam par screenshota dolje, pa ako mi neko moze rec, sto ja trebam sad iz poste izvuc.

 

 

Pretraži paket u tražilici od naše Pošte.

Ako tamo piše da je u drugoj državi pošalji im screenshot i reci da ti je to pošta isporučila i da piše da je paket u xxxxxx.

Bernard Huky Hux pet 14.8.2020 10:33

Evo ja dobio refund za 3 paketa i to odma isti dan kako mi je istekao otvoreni disput. Stvarno jako brzo. 

Pošiljke koje su poslane Aliexpress standard shippingom, dakle imaju pravi tracking broj, sve su mi uredno došle. Ostale Yanwen, Cinao i sl, nikada!

alen4430 uto 18.8.2020 11:07
dejo6 kaže...

Jel oni to pakete šalju vlakom?

 Da, i meni je bilo za jedan RGB ventilator. Nažalost kada je došao bio je skroz polomljen, pinovi su falili, uopće nije svijetlio. Nadam se da ćeš imat bolje iskustvo od mene