Internet

Aliexpress - pitanja i odgovori

mbaksa sri 8.7.2020 22:17
Tomislav689 kaže...
Pitanje, kaj sad ovo znaci?
https://paste.pics/9IDCL

Nikad vidio to. Da ne znam bolje, rekao bih da ti je paket među paketima koji su spremni za ukrcaj u avion, a sad je li stvarno ukrcan u avion (tj. na koji avion), znat ćeš kad stigne u Hrvatsku. Ovo moje je čisto nagađanje, ali recimo to bih ja pretpostavio.

 

U svakom slučaju, ne možeš ništa, nego povremeno gledati hoće li se status promijeniti.

 

sosta sri 8.7.2020 23:06
Tony1999 kaže...

To se meni dogodilo s jednim paketom, trazio refund, narucen 23.3 i jos nije dosao, vjerujem da niti ne bude

 

mbaksa kaže...
sosta kaže...

Može li pojašnjenje trackinga, China post registered air mail

od 05.05. stoji Import custom clearance, i sad se prije nekoliko dana pojavila obavijest This is the final status. Carrier doesn't provide further tracking updates.

Ne kužim kako je Shenzenu došao na Import customs, je li uopće pošiljka krenula u HR?

Dao ti je ili krivi ili "lažni" (tj. namjerno krivi) tracking broj. Tako da ni ne znaš je li paket uopće poslao.

 Ok, prvo ću kontaktirati sellera da vidim kaj on kaže, a onda dispute, jer imam još 20 dana do isteka roka od 90 dana.

 

mirko111222 čet 9.7.2020 12:05

Zna netko što se radi ako carina zadrži paket i navede napomenu kao da račun nedostaje, inače paket je 45$ pa me zanima procedura?

Do sad naručiva i skuplje pakete, nikad ih nisu carinili pa me zanima koliko bi to tribalo trajati ako netko zna.

display name ivo čet 9.7.2020 12:29
mirko111222 kaže...

Zna netko što se radi ako carina zadrži paket i navede napomenu kao da račun nedostaje, inače paket je 45$ pa me zanima procedura?

Do sad naručiva i skuplje pakete, nikad ih nisu carinili pa me zanima koliko bi to tribalo trajati ako netko zna.

 Dostaviš im na mail račun ili neki dokaz o plaćanju ili link gdje si kupio da vide koliko košta i onda ti na taj iznos obračunaju PDV i 57kn trošak dostave tog poziva da dostaviš račun. Kad im to dostaviš obično za dan dva puste paket tebi i taj iznos plaćaš pošaru kad ti donese paket.

mirko111222 čet 9.7.2020 12:32
display name ivo kaže...
mirko111222 kaže...

Zna netko što se radi ako carina zadrži paket i navede napomenu kao da račun nedostaje, inače paket je 45$ pa me zanima procedura?

Do sad naručiva i skuplje pakete, nikad ih nisu carinili pa me zanima koliko bi to tribalo trajati ako netko zna.

 Dostaviš im na mail račun ili neki dokaz o plaćanju ili link gdje si kupio da vide koliko košta i onda ti na taj iznos obračunaju PDV i 57kn trošak dostave tog poziva da dostaviš račun. Kad im to dostaviš obično za dan dva puste paket tebi i taj iznos plaćaš pošaru kad ti donese paket.

 Znate možda na koji mail da se javin?

XXX-Man čet 9.7.2020 13:35

Dobit ćeš poštom pismo sa svim potrebnim informacijama.

 

Moraš čekati pismo jer tamo imaš broj pod kojim se vodi postupak kod njih koji moraš staviti u naslov maila.

 

Neki su slali mail i prije primitka pisma sa polovičnim rezultatom...

najdix pet 10.7.2020 17:21

Ta pošiljka zaprimljena u srijedu, u pravilu je sljedećeg radnog dana u lokalnoj pošti ili ako kasne, danas je trebala biti isporučena. A vidjet će se ako je sljedeći poštanski broj 10200, ne gine paketu odlazak na carinu. Ako u pon ili utorak ne stigne u lokalnu poštu, na carini je. Ne zadržavaju preporučene pakete bez potrebe. Bar su takva moja iskustva.

SHELBY_09 pet 10.7.2020 23:42
Tony1999 kaže...

Je li naručivao tko možda ovakva svjetla za bicikl? Naručio sam 3 puta od 3 različita sellera i nisu došla, sve mi se čini da nema veze s koronom nego možda ne mogu ući u Hrvatsku zbog baterije u njima?

 Naručio identično 19.5 i čekam da dođe. Nemam tracking pa ne znam kakvo je stanje. Javim ako stigne...

user2206 pon 13.7.2020 07:40

Jel tko kupovao što za tvrtku/obrt na Aliexpresu? Ja imam obrt, bavim se DJ i event uslugama, kupio bih neka rasvjetna tijela od desetak tisuća kuna, prodavač me uvjerava da šalje sa EU skladišta i da nema carine i PDVa. Malo mi je to čudno? Također, može li se na Aliexpresu može dobit račun?

CyberDemonVZ pon 13.7.2020 08:19
user2206 kaže...

Jel tko kupovao što za tvrtku/obrt na Aliexpresu? Ja imam obrt, bavim se DJ i event uslugama, kupio bih neka rasvjetna tijela od desetak tisuća kuna, prodavač me uvjerava da šalje sa EU skladišta i da nema carine i PDVa. Malo mi je to čudno? Također, može li se na Aliexpresu može dobit račun?

 Naravno, ako roba dolazi iz EU, nema nikakvih dodatnih troškova.

Samo što često prodavači ne govore istinu :) 

Svi koji su reklamirali da imaju skladište u EU, stvarno su imali, moje iskustvo. Ali na netu se svašta može pročitati.

 

Svaki prodavač je drugi dućan i njega pitaj za račun koji vrijedi u EU.