Internet

A1 - spajanje na Rockstar Games Social Club

TibzzX pon 22.2.2021 22:30

Nedavno sam preselio i ugovorio net s A1, sve radi kako treba osim spajanja na Rockstar Social Club. Probao sam na više uređaja tako da nije neki softverski problem.

 

Napravio sam sve što Rockstar predlaže: otvorio portove, mijenjao DNS, gasio/palio UPnP, gasio firewall na modemu, rebootao sve nekoliko puta... nula bodova. Na sve ostale stranice, čak i Rockstarove se spaja normalno ali na Social Club jednostavno ne želi.

 

Poslao sam mail podršci ali bih svakako volio čuti je li tko ovdje imao taj problem te kako ga je riješio.

ihush pon 22.2.2021 22:41

-u pravilu ne bi trebalo biti potrebno otvaranje portova na routeru.. tj servis koji to traži je pametnije zaobići, normalni servisi rade, bug-forum, steam itd. tj samo kad si server, kad se drugi trebaju spojiti s tvojim računalom (mrežom) tad je potrebno otvoriti port tj 'vrata'..

-u pravilu, većina opreatera-uređaja, nije dovoljno 'kliknuti' neku opciju kao port-forward, nego trebaš zatražiti od operatera (centrala-server) otvaranje potrova, tek tad možeš mrežu (modem-router i ostatak kao pc, tj lančano-preduvijet, svi dijelovi lanca ili ništa..).

 

.. a što još može biti problem, npr država-regija tj mi nismo npr njemačka-francuska pa ni npr poljska, tj često nepoznata zemlja pa tako i operater-id tj ip adresa a to je povezano npr s time što možeš ili ne možeš gledati na yt pa jednako može biti i za bilo koji servis-uslugu tj tad to možeš zaobići VPNom i sl.

 

-dns ... bezvezarija, kao da promijeniš tv program i očekuješ da servis proradi (nema veze jedno s drugim).

 

-pošto je taj servis inače povezan (jedino) s gta-serijalom, a većina nema origigi.. tad ne možeš jer nemaš user-licencu-pass-ulaz.. što nema veze s postavkama linije, no tad bi vjerojatno imao drugačije pitanje-problem.. pa izgleda da spadaš u onih par koji imaju origigi.. a tad moguć opet isti problem, tj to što možda imaš original-licencu, ne znači da netko već nije iskoristio tj gdje si kupio igru i kad itd itd..

 

+ edit: + kad kažeš A1 .. to sad više ne znači baš ništa, jer su 'sve' tj tel-parica (bakar-optika, kao ostali provideri), coax (bnet), homebox (mobilna) .. i zapravo ne znaš na koji način, tj jedan korisnik a1 možda nema problem jer je na sasvim drugačijoj centrali-sustavu od drugog korisnika ''istog'' a1.. tj previše sitnica-pitanja, samo za otvoriti port (ako je to problem), a opet, to riješavaš pozivom operateru-agentu, ne sam jer u pravilu ne možeš tj nije stvar modema nego servera-centrale.

TibzzX pon 22.2.2021 23:03

Opet pišeš zid teksta u kojem nisi rekao ništa. Kako ti se da?

 

Jasno mi je da je pola preporučenih procedura od strane Rockstara nepotrebno i nevezano za moj problem ali sam napisao da sam ih napravio čisto zato što znam da ima korisnika koji će refleksno lijepiti linkove na stranice Rockstar supporta pa da ih zaustavim u startu.

 

A što se operatera tiče itekako postoje stranice/servisi kojima je otežan pristup kod određenih operater iz XYZ razloga. Već sam našao topic na A1 forumu od osobe koja ima identičan problem kao ja ali pošto nema niti jednog replya nije mi od neke koristi.

ihush uto 23.2.2021 08:21
TibzzX kaže...

Opet pišeš zid teksta u kojem nisi rekao ništa. Kako ti se da?

 

Jasno mi je da je pola preporučenih procedura od strane Rockstara nepotrebno i nevezano za moj problem ali sam napisao da sam ih napravio čisto zato što znam da ima korisnika koji će refleksno lijepiti linkove na stranice Rockstar supporta pa da ih zaustavim u startu.

 

A što se operatera tiče itekako postoje stranice/servisi kojima je otežan pristup kod određenih operater iz XYZ razloga. Već sam našao topic na A1 forumu od osobe koja ima identičan problem kao ja ali pošto nema niti jednog replya nije mi od neke koristi.

 -zoveš operatera, otvaranje portova ili cgnat, što ovisi o njihovoj centrali, a sve to je na a1.. i piše ti sve, samo trebaš (znati/željeti) čitati, no tebi je nešto drugo važnije? .. ok :)