Q-Tip pet 8.11.2019 23:04

Ja sam AC: Odyssey igrao na PS4 Pro i izgleda također impresivno, ali kad usporedim s RDR2 jednostavno imam dojam da Red Dead bolje izgleda. Ima ono nešto što daje realizam, recimo kretanje likova, životinja, vozila daje osjećaj inercije, dok mi u Odysseyju nije to to. Lik nerealno poskakuje preko kamenja i ima tih nekih sitnica koje ti znaju ubiti immersion/imerziju (jel ovo uopće riječ u hrvatskom?). Bez daljnjeg, AC:O izgleda predivno, ali prednost ipak dajem RDR2. 

 

S druge strane, nema sumnje da je RDR2 loše optimiziran za PC. Ja nisam očekivao 120+ frameova, niti me zanima 4K, ali ako na PS4 šest godina star hardver na 1080p gura sve u 30 frameova, onda majku mu očekujem da ću u 2019. godini na 2080Ti i na 1440p imati oko 90. A nemam, imam prosječno 70. 

IvanBrekalo sub 9.11.2019 00:07
Jack Sparrow kaže...
pqweasdyxc kaže...

RDR 2 je grafičko čudo. Istina je da ima problema s optimizacijom i da bi se to moglo vrtiti bolje, ali ipak ne treba očekivati 240 fps na Ultra s gtx 2080 na 8K. Vi PC-jaši bi htjeli i prekrasnu grafiku i da vam se vrti na bezbroj fps-a. 

 2080 je negdje 3. po redu grafička po jačini, koja košta skoro duplo od cijelog PS4, naravno da očekuju igrati barem na 60 frameova. Doslovno je grafička rađena da imaš neki 60 frameova na 4k.

 

Problem je u tome što ne samo 2080, nego ni najbolja 2080ti ne može izabaciti 60 na 4k nego manje. Na faking 1080p, i9 i 2080ti koja košta 9000kuna ti je avg fps 60.

A i zar nije malo čudno da na nekim djelovima igra i9 iskorištava 10%, a grafičku 99%. Odmah vidiš da nešto nije baš ok

 pa oduvijek je bilo igara koje prednjace za trenutnim high-end gpu-ima, tako sve funkcionira. Rdr2 je "high-tech" igra samo sto svijet nije naviknuo da takva igra i sadrzajem bude na tronu.zz

Jack Sparrow sub 9.11.2019 00:26
IvanBrekalo kaže...

 pa oduvijek je bilo igara koje prednjace za trenutnim high-end gpu-ima, tako sve funkcionira. Rdr2 je "high-tech" igra samo sto svijet nije naviknuo da takva igra i sadrzajem bude na tronu.zz

 pa nedvojbeno da je RDR2 prekrasna igra, ali neoptimiziranost ne mora značiti high tech. Sami su naveli sistemske zahtjeve, preporučano je bilo 1060, koji na full HD dobiva 24 frame-a, a low prema njihovim zahtjevima ne može ni pokrenuti igru. I GTA4 bi onda mogli nazvati a je prednjačio high end hardwareu, ali nije bilo tako jer je jednostavno igra bila loše portana ili optimizirana.

 

Mislim igra radi na PS4 hardwaru, onom od prije 7 godina i vrti se ok. A na PCu s boljim specifikacijama ne može.

antimadridista sub 9.11.2019 00:32

Ekipa se buni i prosvjeduje što u singleplayer igri ima "samo" 70 fpsa. Majke ti, razumijem da port i nije baš najbolji ali dosta vas PC igrača stvarno ne možete uživati u igrama da ga j*beš. Kao da ste rob istih. Stalno neke postavke, fps-i, efekti. Ne može sjena trave biti na ultra uber high nego "samo" ultra high. Nhf, al dajte se malo opustite i uživajte u igri. 

 

Ok, neki koji imaju slabije konfiguracije pa razumijem pa igra ne radi kako treba, razumijem frustracije. Ali dosta vas tu toliko pati od efekata i čega sve ne umjesto da jednostavno igra i uživa. Ako vam 60 fpsa nije dosta u SP igri onda ne znam...

Skullscar1989 sub 9.11.2019 03:15

za sve one koji imaju problema s stutter ili smrzavanjem igre po par sekunda (procesor radi normalno pa na par sekunda radi 100% što rezultira smrzavanjem igre).

skinite ovo http://mion.faireal.net/BES/

pokrenite aplikaciju, pokrenite rdr2. zatim pronađite rdr2.exe na popisu procesa te namjestite limit na -2%. igra mora raditi na dx12 da bi ovo upalilo.

 

stutter i smrzavanje više ne postoje za mene :) sat vremena sam već u valentines gdje je igra smrzavala kao luda. 0 problema do sada

edit: 2 sata igranja sve skupa sa ovim programom. 0 stutter i smrzavanja

Jack Sparrow sub 9.11.2019 09:32
antimadridista kaže...

Ekipa se buni i prosvjeduje što u singleplayer igri ima "samo" 70 fpsa. Majke ti, razumijem da port i nije baš najbolji ali dosta vas PC igrača stvarno ne možete uživati u igrama da ga j*beš. Kao da ste rob istih. Stalno neke postavke, fps-i, efekti. Ne može sjena trave biti na ultra uber high nego "samo" ultra high. Nhf, al dajte se malo opustite i uživajte u igri. 

 

Ok, neki koji imaju slabije konfiguracije pa razumijem pa igra ne radi kako treba, razumijem frustracije. Ali dosta vas tu toliko pati od efekata i čega sve ne umjesto da jednostavno igra i uživa. Ako vam 60 fpsa nije dosta u SP igri onda ne znam...

 

IvanBrekalo kaže...

Jack Sparrow ovo u sto danas gledas "nije" zbog cpu-a...cpu potreban za pokretanje ovoga je dovoljna quad starudija od prije 10g, pogledaj koji je gpu bio aktualan prije 10g i sta bi danas s tim pokrenuo, gpu  moze i mora to pokazati.

antimadridista ali PC-jasi to mogu

 Igra nije samo singleplayer , te to nebi trebao biti razlog i opravdanje za developere da igra s najboljim komponentama na tržištu radi loše, jer što ljudi tada mogu kupiti da radi kako spada? Na čemu su onda oni to testirali, ako su testirali? Ajde mi pojasni sistemske zahtjeve malo, kako su to oni preporučili Ryzen 5 1500, 12gb rama i 1060 sa ultra Full HD? Ako na istim kompoentama dobivaš 20 frameova, a minimum sistemski doslovno ni ne pokreće igru.

 

A i konzolašima je normalno igrati na 30 fps-a kad im sve igre tako rade i imaju PS koji košta 2500kn. Kad igraš konstantno na 60, a već sad i na 120+ framova s tolko hz, onda ti nešto što radi na 40 frameova izgleda kao da šteka, a pomicanje miša se osjeti kako zaostaje. Ni ja do nedavno nisam vjerovao ovome, ali kad probaš i duže koristiš tako nešto onda se to osjeti i baš izgleda kao da imaš taj stuttering

 

Kako je teško shvatiti da ljudima na 2080ti igra radi na 40 framova na ultra, na 1080p dobiješ nešto više pa imaš 50 framova haha. Ajde da barem 60, ali ne-ne. Za to čekaj još 2 godine za nove komponente.

 

Odyssey isto singleplayer igra, pa barem možeš izvući stabilnih 60 framova na 4k sa najboljim komponentama. Kad smo kod toga, uživam u igri, inače igramo večinu toga na manjim detaljima od ultra. Ali opravdavati ovakva sranja je suludo, zašto se uopće developeri trude optimizirati igre, kad će se naći ljudi koji će na to reći super izgleda i prednjači tehnologiji. 

BeLLicus sub 9.11.2019 10:16
BeLLicus kaže...
_itsmoriarty kaže...

evo par slikica, jbg zaboravio ugasiti OSD 

 Sa čime slikaš?

 Našao sa afterburnerom vjerovatno, nisam znao da on može i slikati. Kod mene na 1440p 1080TI vrti to od 55 do 70, postavke su svakakve detalji na ultra, dosta stvari na high i neke stvari na medium, AA držim na medium onaj prvi, ne razumijem se ionako u te AA koji čemu služi i za šta, igra izgleda prekrasno interakcija sa okolinom je odlična, da je fps malo bolji nebi riječ rekao ovako ipak moramo kuditi tu optimizaciju koja nije bajna jer 1080TI i jede sve igre na 1440p danas, sa ovome se poprilično muči. Dali je ovo najzahtjevnija igra današnjice? Vjerovatno je, zbog loše optimizacije.

Q-Tip sub 9.11.2019 11:20
BeLLicus kaže...
_itsmoriarty kaže...

evo par slikica, jbg zaboravio ugasiti OSD 

 Sa čime slikaš?

 

Najbolje je namjestiti fotku kakvu želiš i onda ne koristiti in-game snapshot nego maknuti HUD i s Alt+F2 pokrenuti photo mode od Nvidije. Of kors, ako imaš NVidia karticu. Photo mode od Nvidije uzima screenshot u nativnoj rezoluciji, a može snimiti i u dvostruko većoj rezoluciji.

IvanBrekalo sub 9.11.2019 12:46
Jack Sparrow kaže...

 Igra nije samo singleplayer , te to nebi trebao biti razlog i opravdanje za developere da igra s najboljim komponentama na tržištu radi loše, jer što ljudi tada mogu kupiti da radi kako spada? Na čemu su onda oni to testirali, ako su testirali? Ajde mi pojasni sistemske zahtjeve malo, kako su to oni preporučili Ryzen 5 1500, 12gb rama i 1060 sa ultra Full HD? Ako na istim kompoentama dobivaš 20 frameova, a minimum sistemski doslovno ni ne pokreće igru.

 

A i konzolašima je normalno igrati na 30 fps-a kad im sve igre tako rade i imaju PS koji košta 2500kn. Kad igraš konstantno na 60, a već sad i na 120+ framova s tolko hz, onda ti nešto što radi na 40 frameova izgleda kao da šteka, a pomicanje miša se osjeti kako zaostaje. Ni ja do nedavno nisam vjerovao ovome, ali kad probaš i duže koristiš tako nešto onda se to osjeti i baš izgleda kao da imaš taj stuttering

 

Kako je teško shvatiti da ljudima na 2080ti igra radi na 40 framova na ultra, na 1080p dobiješ nešto više pa imaš 50 framova haha. Ajde da barem 60, ali ne-ne. Za to čekaj još 2 godine za nove komponente.

 

Odyssey isto singleplayer igra, pa barem možeš izvući stabilnih 60 framova na 4k sa najboljim komponentama. Kad smo kod toga, uživam u igri, inače igramo večinu toga na manjim detaljima od ultra. Ali opravdavati ovakva sranja je suludo, zašto se uopće developeri trude optimizirati igre, kad će se naći ljudi koji će na to reći super izgleda i prednjači tehnologiji. 

 daj covjece o cemu pricas, igra na 2080ti@fullhd je u stanju da ide i preko 120fps-a na high detaljima, 90% ovih efekata, tekstura i 10000000x vise poligona nepostoji na konzoli!

ti bi da ti high-tech igra desetljeca ide u 60+fps-a na gpu iz 2014g? Neznam koji imas gpu no Odyssey se u 4k na ultri vrti slicno kao i rdr2 dakle nesto sitno ispod 60 avg.zz

dani20 sub 9.11.2019 15:08

Citam vase probleme i stvarno sam lucky one valjda.Konfa pod moj pc,b350 ploca,nikakav update biosa nisam radio,samo stavio nove amd drivere.
2k rez,vulkan,ultra texture,taa medium,sve ostalo na high,60-70fpsa bez stutteringa,crashanja itd

dani20 sub 9.11.2019 15:25

ako mislis na konfu:

CPU: AMD Ryzen 5 2600
MBO: Gigabyte GA-AB350M
RAM: Kingston 16GB 2400MHz DDR4
GPU: GIGABYTE Radeon RX 5700 XT OC
SSD: Crucial SSD 525GB MX300
HDD: Toshiba P300 1TB
PSU: BE QUIET Pure Power 11 600w
Monitor: Aoc q3279vwfd8

unique83 sub 9.11.2019 15:38
Stryder kaže...

Evo uzeo i ja, nakratko intalirao holu, stavio rusiju i uzeo za 266kn, platio PayPalom, nikakve adrese ni nista nisam morao mjenjati. Sve sljaka normalno

 Na ovo sam mislio...tu mi fali detalja

TheDarkSide sub 9.11.2019 15:39

High nije problem..problem je ako se sve stavi na Ultra..tad pocinju problemi, pogotovo voda, tj fizika vode, jede FPS kao MSAA a nigdje logike.

 

Ja isto ako stavim sve na High mi radi oko 60 FPS-a..al problem je u mojoj glavi kad ja znam da ta ista igra moze se vrtit malo ljepse u slicnom FPS-u , i nemogu se pomirit s tim. Ocito mi ne preostaje drugo nego uzet Ti verziju, ili cekat 3000 seriju pa uzet Ti.

Stryder sub 9.11.2019 17:10
unique83 kaže...
Stryder kaže...

Evo uzeo i ja, nakratko intalirao holu, stavio rusiju i uzeo za 266kn, platio PayPalom, nikakve adrese ni nista nisam morao mjenjati. Sve sljaka normalno

 Na ovo sam mislio...tu mi fali detalja

 

1.Instaliras Hola Free VPN Proxy Unblocker (bilo bi bolje ako imas pravi VPN neki, no i ovo ce posluziti)

2. Odes na ovu stranicu.
3. Stavis Hola VPN kao rusija
4. Stranica bi se trebala osvjeziti sa cijenama u ruskim rubljima (2.499,00)
5. Kliknes kupi
6. Loginas se u rockstar social club (ja sam imao novi account, nikad prije nista nisam kupovao), checkout as guest nije radio
6. Platis paypalom (iako mi je hrvatska kartica i adresa, nije bilo problema)
7. Ulogiras se u R* launcher i igra bi trebala biti tamo
8. Uninstall hola extenzije (remove from chrome)
9. Igraš

doktor1 sub 9.11.2019 20:26

Tko ima AMD ima kombinacija za dobtiti cca 5 FPSa više....

 

Igra je dx12 ili Vulkan tako da u igri radi Radeon Image sharpening opcija...
Ukoliko se resoulution scale spusti na 0.900 ii uključi sharpening i dalje se dobiva puno oštrija slika nego na default rezolucji bez sharpeninga
Ovo je 2560x1080 ultra bez image sharpening, a ovo je 0.900 scale od te rezolcije sa sharpeningom; iako je rezolucija manja od monitorove, slika je osjetno ljepša radi uključene opcije!
Vidi se dobitak od 5 FPSa. Mislim da i na 0.875 slika izgleda oštrije od "normalne" rezoucije bez sharpeninga te se dobije još koji FPS....

Jack Sparrow sub 9.11.2019 20:47
IvanBrekalo kaže...

 daj covjece o cemu pricas, igra na 2080ti@fullhd je u stanju da ide i preko 120fps-a na high detaljima, 90% ovih efekata, tekstura i 10000000x vise poligona nepostoji na konzoli!

ti bi da ti high-tech igra desetljeca ide u 60+fps-a na gpu iz 2014g? Neznam koji imas gpu no Odyssey se u 4k na ultri vrti slicno kao i rdr2 dakle nesto sitno ispod 60 avg.zz

 Eto objasni kako onda meni nece na 2080ti preko 120 fpsa na high nego nekih 60, tek na medium je oko 80. Sad ćeš napisati procesor je preslabi, iako ga igra iskorišava samo 30%. Na ultra na FHD je 45 framea, stavim resolution scale na max i imam 43 framea. Razlika gotovo nikakava

Onda pogledaš Q-tipov PC, koji ima bolji procesor i istu grafičku, pa opet dobiva isto tolko. Na 4k dobiva oko 45 framea, stavio FHD dobije 2 framea više. Sigurno je to jer je igra high-tech, a nikako loše optimizirana.

 

Mene ne jebe to što je igra loše optimizirana, ni prva ni zadnja, a ni prva ni zadnja koju neću igrati na ultra(apex igram na low). Nego to što neki opravdavaju takve stvari, i kaže a što ste mislili, da će vam PC od 20000kn to tjerati. Ma daj ajde, što trebam 100000kn jer oni nisu trudili optimizirati igru?

Zapravo najviše guši igru MSAA, Sjene i voda. MSAA ugrasiš ili staviš na 2x i dobiješ 30-40 frameova. Nikakvi poligoni, i uber tech, nego loše implementirane neke stvari.

Bitanga sub 9.11.2019 20:48
TheDarkSide kaže...

High nije problem..problem je ako se sve stavi na Ultra..tad pocinju problemi, pogotovo voda, tj fizika vode, jede FPS kao MSAA a nigdje logike.

 

Ja isto ako stavim sve na High mi radi oko 60 FPS-a..al problem je u mojoj glavi kad ja znam da ta ista igra moze se vrtit malo ljepse u slicnom FPS-u , i nemogu se pomirit s tim. Ocito mi ne preostaje drugo nego uzet Ti verziju, ili cekat 3000 seriju pa uzet Ti.

 

Točno to i ja cijeli dan danas razmišljam. Moram kupit 2080 Ti :-)