Igre - općenito

PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k+)

oldtech pet 11.9.2020 14:34

Mnogi zaboravljaju višestruku primjenu osobnog računala koje ne predstavlja samo gaming stroj već može biti mjesto edukacije ili nečiji mini ured.Zbog svoje raznovrsnosti zahtjeva više dijelova i samim time, ako mislimo zadovoljiti sve aspekte, potrebno je izdvojiti pristojnu sumu novaca.


S druge strane konzole su uglavnom namijenjene za gaming te su doskočile osobnom računalu svojom cijenom i pristupačnošću. Prosječni korisnik sigurno neće brojati FPS-ove niti ga zanimaju grafičke postavke već se pogotovo u državama poput RH gleda omjer uloženo-dobiveno.

 

Poklonici iz oba tabora zapravo nemaju razloga dvojiti koja je opcija ispravnija, samo neka pogledaju u dostupni budžet i sve će im biti jasno. Naravno, imajući na umu da komponente računala puno brže dobivaju nove proizvode i samim time zahtijevaju nadogradnju dok su konzole gotov proizvod spreman za uporabu narednih 3-5 godina.

 

Novi Xbox series S je vrlo pristupačan svojom cijenom, moći će se na njemu vrtjeti originalni Xbox klasici,360 i Xbox One igre a sve to uz odlične performanse koje za tu cijenu nema šanse da bi se složile jednake ili bolje komponente.

 

Moja odluka ovog Božića će biti da uzimam Xbox series S, trenutni PC mi je ionako internet i office ako nešto i crkne za iznos od 200eura lako ću zamijeniti potrebno, no mogu računati da ću narednih 3-5 godina moći uživati u najnovijim naslovima gaming industrije.

HCMAA pet 11.9.2020 16:41

Izgleda da sam ja izvukao jackpot...nikad nisam brojao koliki je fps...upalim igram i uživam ako igra valja...ako je gameplay usran može ona biti i hologram meni to ne vridi...između grafike i broja fps....biram grafiku...znači imamo sadašnju generaciju koja je bila većinom na 30fps(1920*1080) i sad očekujete da nova vrti 4K na 120fps...A nova generacija je jača od stare 4 puta

Ovako laički....1080 na 30fps ispada 60Mpx/sec...A 2160 na 120fps ispada 960Mpx/sec to je 16 puta više pixela za obradu po sekundi i još želite RTX

Ova generacija 4K60fps je vrh...ustvari Tetris bude na 120fps

Baš me interesira koliko je gamera završilo u bolnicu jer su igrali Ghost Of Tshushima na 30fps...koliko njih ima trajne ozljede očiju i mozga..da li je itko završio na psihijatriju i tako to

crocro23 ned 13.9.2020 10:51

Još treba dodati da će gotovo sve ps4 igre koje se ubace na PS5 konzolu imati više fps-a i vrtiti se u 4k iako su radile na 1080p na PS4. To je nešto što je Sony rekao i kroz par dana ćemo saznati više o tome.  To vrijedi i za sve igre koje su bile besplatne za one koji imaju PS+. Imaš igru sa ps plus, nisu ju igrao jer nisi stigao i sad ju skineš na ps5 konzolu i izgleda bolje :)

crocro23 ned 13.9.2020 10:52
DeniZg kaže...

Meni se čini da baš ne kužiš o čemu pričam, jer ubacuješ Rx480 u raspravu sa igrama i konzolama koje nisu ni izašle.

A i vidim da unatoč tome što si pitao druge za mišljenje, namećeš svoje i odgovaraš kako drugima, tako i sam sebi.

Tako da ću te pustiti da uživaš u temi. 

 Slučajno sam tebe citirao, osoba iznad tebe je to rekla pa sam se nadovezao.

Čitatelj čet 24.9.2020 10:01

Zasto su igraci na konzoli presli preko ceste?

Da renderiraju drugu stranu

 

Te "next gen" (kao PC gen 2017.) konzole me ne zanimaju, jer nemaju dovoljno ekskluziva, koje ne mogu igrati na PC-u.

 

Nintendo pak s druge strane radi dobar posao, ima svoje IP-ove koje nije moguce igrati nigdje drugdje, osim emulacijom.

Sve u svem u - nezanimljivo.

antimadridista čet 24.9.2020 21:08
Čitatelj kaže...

Zasto su igraci na konzoli presli preko ceste?

Da renderiraju drugu stranu

 

Te "next gen" (kao PC gen 2017.) konzole me ne zanimaju, jer nemaju dovoljno ekskluziva, koje ne mogu igrati na PC-u.

 

Nintendo pak s druge strane radi dobar posao, ima svoje IP-ove koje nije moguce igrati nigdje drugdje, osim emulacijom.

Sve u svem u - nezanimljivo.

 A gdje osim na PlayStationu možeš igrati Bloodbrone, God of War, The Last of Us, Uncharted itd. Da ne nabrajam druge.

 

I kako si molim te izvukao da će next gen konzole biti na razini PC-a iz 2017? Odakle ti ta izmišljotina? Da danas hoćeš složiti PC sa najnovijim komponentama, a da parira snazi novih konzola, nebi prošao ispod 1000 eura da ga j*beš.

Acidkiller čet 24.9.2020 22:03

Pozdrav svima, citam sve ovo i ja sam u nekako slicnoj dilemi. Komp koristim najvise za ogrice imam dobru konfu intelov 9900k uglavnom komponente su po sebi i vise nego jake sem graficke koja je 1060 3gb iz bratovog kompa. Sad me zanima dal po vama je bolje uzet karticu tipa 3080rtx koja je skoro duplo skuplja od ps5 i ubacit ju u komp ili se jednostavno prebacit na sony s tim da imam vec 4k tv.

Acidkiller čet 24.9.2020 22:07

Sve ce se igre sa ps4 moci pokretati na ps5 ali nece sve dobit patch za bolju grafiku i fps. I ako igre od ps4 budu radile na ps5 to ce se odvijat putem emulatora tako sam nacuo osim pojedinih igara koje ce bit nadogadive za ps5

DeniZg čet 24.9.2020 22:26
Acidkiller kaže...

Pozdrav svima, citam sve ovo i ja sam u nekako slicnoj dilemi. Komp koristim najvise za ogrice imam dobru konfu intelov 9900k uglavnom komponente su po sebi i vise nego jake sem graficke koja je 1060 3gb iz bratovog kompa. Sad me zanima dal po vama je bolje uzet karticu tipa 3080rtx koja je skoro duplo skuplja od ps5 i ubacit ju u komp ili se jednostavno prebacit na sony s tim da imam vec 4k tv.

 Ako nisi igrao ništa na PS4, kupi PS5 i PS+. Odmah ćeš imati PS kolekciju hitova koju Sony sad nudi uz PS+ i PS5.

Ako ne znaš igrati s kontrolerom i nisi voljan naučiti, kupi novu grafičku.

Acidkiller čet 24.9.2020 22:40

Jesam odigrao sam hrpetinu igrica na ps4 pro dok mi nije crko jedino sto bi tlou 2 volio prec i days gone. Ne smeta mi kontorler iako volim k+m, vise me zanima isplativost kupnje, mozda uzet 3070 ona je tu cjenom sa ps5 kad uzmes dodatni kontroler i ps+. Nisam nikako.pametan jer sam umalo jucer prednarucio preko t com ps5 a u drugu komp ce mi samo u tom slucaju skupljat prasinu jer ga doslovno koristim za surfanje i igrice.  E da usput zahvaljujem se na savjetu.