Lovac čet 20.10.2022 00:37

VIDEO

Prije nekoliko sati na velikom je Silent Hill eventu najavljeno više projekata, no onaj najzanimljiviji svakako je remake legendarne dvojke koja ima fanatičnu vojsku fanova i >20 godina nakon izlaska (moja malenkost uključena). Igra će biti dostupna na PS5 i PC-u, a za razvoj je zadužen poljski Bloober Team (Layers of Fear, Observer, The Medium). Igre su im kaskale gameplayom no definitivno im ne nedostaje maštovitosti i psihološkog aspekta horrora. Uz to surađuju s nekim legendama starijih igara, a najviše veseli povratak Yamaoke koji je zadužen za glazbu. Iako su se kroz full prezentaciju čuli dijelovi original soundtracka, sam Akira je rekao da želi napraviti i neke nove stvari. Osim teasera i platforma poznato je tek da se kamera, kao što su neko vrijeme već kružile glasine, seli iza Jamesovog ramena, tzv. 'over the shoulder'. Ekipa Bloobera napominje da su uglavnom počeli kao fanovi starih SH igara i da žele zadržati esenciju originala uz neke nove dimenzije maglovitog horrora. Što god im to značilo.

Više informacija bi trebali dobiti tokom iduće godine.

Lovac čet 20.10.2022 01:05

Ja sam skeptik :D Čini se da je DX12 ograničavajući faktor i ovo pod preporučeno za medium 60fps-a/high 30 na 1080p.
No vrhunska prezentacija, mislim da ću ubost neku od figura ovisno o cijeni/dostupnosti. Baš su me ugodno iznenadili obzirom da je Konami opravdano na lošem glasu.

Hexfire čet 20.10.2022 08:36

Ako gledam Medium kao njihovu zadnji igru, onda me definitivno ne čude takvi ogromni hardverski zahtjevi jer su dokazali da nisu baš na ti sa optimizacijom. A nisu baš ni na ti sa gameplayem i story tellingom... Koliko su dobar odabir, vidjet ćemo.

 

Horor nije baš moj žanr, ali pošto nikad nisam igrao Silent Hill općenito, a često se spominje u raspravama o najboljim igrama ikad interesantano mi je čisto s tog aspekta.

MEGATAMA čet 20.10.2022 08:38
Hexfire kaže...

Ako gledam Medium kao njihovu zadnji igru, onda me definitivno ne čude takvi ogromni hardverski zahtjevi jer su dokazali da nisu baš na ti sa optimizacijom. A nisu baš ni na ti sa gameplayem i story tellingom... Koliko su dobar odabir, vidjet ćemo.

 

Horor nije baš moj žanr, ali pošto nikad nisam igrao Silent Hill općenito, a često se spominje u raspravama o najboljim igrama ikad interesantano mi je čisto s tog aspekta.

Meni nikad nije sjeo u grupu najboljih igara,daleko mi je vise pasao Rezident Evil tada.

Nisam fan tog izokrenutog Japanskog dizajna neprijatelja i bizarnosti.

Lovac čet 20.10.2022 11:33

Ne mogu ograničiti vidljivost kao u originalu, ok, ali isto mi je malo, hmm. Magla izgleda jesenski, poetski, čak bih se usudio reći lijepo i opuštajuće. U originalu izgleda sablasno, kao digitalna buka koja lagano prigušuje misli, ljudski um. Što se divno slaže s metaforom glavnog lika, no ne bih u spoilere.

BeLLicus čet 20.10.2022 11:56

Treća igra ovaj tjedan koja traži vrlo jak pc za igranje u 30 fpsa na 1080p 

 

Za 1080p, 30 fps, High postavke:

  • Procesor: Intel Core i7-8700 ili AMD Ryzen 3 3600X
  • Grafička: Radeon RX 6800XT ili GeForce RTX 2080
  • Memorija: 16 GB RAM
  • Disk: 50 GB prostora
  • Sustav: Windows 11

 

 

Ovo je ludo u najmanju ruku, i mislim da će 2023 donjeti prave next gen naslove, igre za ps4 se više gotovo i ne najavljuju a postavke za PC koje se traže su već na visokom nivou. Također ukoliko će se ljudi htjeti igrati i dalje kupovat će se novi hardver u novoj godini, još kad najave GTA VI te njegove sistemske zahtjeve huhu... Doba Pascala i Amepere je prošlo kao play stationa 4, mada ni nove generacije konzola nisu sigurne već 2 igre ovaj tjedan su najavljene da će raditi u samo 30 fpsa a također plague tale ne ide više od 30... Što li će tek biti za godinu,dvije... 

MEGATAMA čet 20.10.2022 12:08
BeLLicus kaže...

Treća igra ovaj tjedan koja traži vrlo jak pc za igranje u 30 fpsa na 1080p 

 

Za 1080p, 30 fps, High postavke:

  • Procesor: Intel Core i7-8700 ili AMD Ryzen 3 3600X
  • Grafička: Radeon RX 6800XT ili GeForce RTX 2080
  • Memorija: 16 GB RAM
  • Disk: 50 GB prostora
  • Sustav: Windows 11

 

 

Ovo je ludo u najmanju ruku, i mislim da će 2023 donjeti prave next gen naslove, igre za ps4 se više gotovo i ne najavljuju a postavke za PC koje se traže su već na visokom nivou. Također ukoliko će se ljudi htjeti igrati i dalje kupovat će se novi hardver u novoj godini, još kad najave GTA VI te njegove sistemske zahtjeve huhu... Doba Pascala i Amepere je prošlo kao play stationa 4, mada ni nove generacije konzola nisu sigurne već 2 igre ovaj tjedan su najavljene da će raditi u samo 30 fpsa a također plague tale ne ide više od 30... Što li će tek biti za godinu,dvije... 

Plague ide na 40fps ako imas 120hz display,ja tako igram...ako dodaju VRR ici ce i vise.

Recimo Spiderman na Ps5 uz quality raytrace radi na 30fps...ako imas 120hz panel uz vrr mogucnosti igra radi na 50fps...ogromna ogromna razlika naspram lock 30fps.

Naravno rtx3080 moze vise u Plague nego XsX pogotovo uz dlss ali ne djeluje fluidno kako bi trebalo bit na 50-60fps

 

Vidjet cemo kakve ce vizualne modove ubacit u Silent Hill na Ps5....30fps...40fps...60fps...unlocked...

 

Na kraju...hvala Nvidiji sto je stvorila DLSS jer bi inace bili pusiona vec sad u tranziciji na prave nextgen igre.

Lovac ned 30.10.2022 12:24

Još malo informacija. Bloober Team veli da je igra u aktivnom razvoju još od 2019. te da je bliže izlasku nego što očekujemo (završavaju). Konami 100% financira i do njih je kad će dati više informacija. No nekako su između redova natukli da bi moglo biti već početkom/sredinom iduće godine.