Igre - općenito

Origin - pitanja i odgovori

ZC_Someone ned 3.7.2011 13:31

Zna netko kakvo je stanje s prodavanjem igara na Originu. Imam na Originu BC2+Vietnam+Spectat i sad kakva je procedura ak to ja hoću prodati?

Kupio bi Steam verziju BC2 dok je na pupustu i na toj Steam verziji bi htio naravno nastaviti koristiti svoj stari EA account na kojem je moj stari vojnik.

ZC_Someone ned 3.7.2011 14:00
dreammaker kaže...

Kad skineš igru dobiješ 3 keya. Vanilla, Vietnam i Spectat kit. Ta tri keya prodajem pa nek si kupac otvori svoj EA acc i tamo instalira igre sa tim ključevima.

kk, tnx. Odoh napraviti istu stvar :)

osta_os pon 4.7.2011 14:03

Pozz, jel mogu ja preko tog Origena skinut igru Battlefield 2 za koju imam original key, dvd mi je puko još davnih dana pa sam morao korisitit .img koju sam skinuo preko gamecopy*****.com, ali postoji mogućnost da mi bannaju acc zbog toga pa sam prestao igrati?

pirat pon 4.7.2011 14:09
osta_os kaže...

Pozz, jel mogu ja preko tog Origena skinut igru Battlefield 2 za koju imam original key, dvd mi je puko još davnih dana pa sam morao korisitit .img koju sam skinuo preko gamecopy*****.com, ali postoji mogućnost da mi bannaju acc zbog toga pa sam prestao igrati?

Nemožeš,pitao sam ea support.

Tamo su mi rekli da je bf2 prestara igra da bi je mogao aktivirati na originu.

 

Skini negdje clone dvd i upiši taj org key,nečeš dobit ban ne brini.

rebelsy pon 4.7.2011 14:11
dreammaker kaže...

Kad skineš igru dobiješ 3 keya. Vanilla, Vietnam i Spectat kit. Ta tri keya prodajem pa nek si kupac otvori svoj EA acc i tamo instalira igre sa tim ključevima.

Al meni jos nije jasno. Ako si igru kupio na steam popustu tj. opcenito ako si je kupio na steamu to je steam igra (steam key) i ne moze se aktivirati nigdje drugdje nego na steamu.

ZC_Someone pon 4.7.2011 15:27
rebelsy kaže...

Al meni jos nije jasno. Ako si igru kupio na steam popustu tj. opcenito ako si je kupio na steamu to je steam igra (steam key) i ne moze se aktivirati nigdje drugdje nego na steamu.

Postoje igre koje koriste STEAMWORKS (npr. svi Valveovi naslovi, zadnja dva CoDa) i one su više manje potpuno integrirane s Steamom (traženje servera, VAC,...) i obično ih moraš igrati baš na Steamu.

Ali imaš na Steamu i igre koje su skoro identične retail verzijama. Znači koriste klasične cd-keyeve za igranje online i tome sl. (onak napamet npr. Far Cry 2, GTAIV,...). I obično takve igre ne možeš aktivirati na Steamu ako si ih kupio negdje drugdje jer Steam nije dobio dio zarade pa ni ne dozvoljava da koristiš njegove usluge.

 

Takva situacija je i s BC2. Njega samo kupiš, instaliraš i updejtaš prek Steama. Ostalo sve radi samostalno prek EA accounta. Recimo ja nisam ni skidao BC2 s Steama, samo sam u Steam folder kopirao staru instalaciju BC2 i sve je šljakalo.

 

A sad kad idem u Steam listi na properties od BC2 imam opciju da vidim igrine cd-keyeve. Ali kako ja već imam EA account s registriranim BC2, Vietnamom i Spectatom ti keyevi su zapravo neiskorišteni jer još nisu povezani s nijednim EA accountom. Zato ih i mogu prodati nekome da si ih on poslje registrira na Originu.

 

Znači prodajem BC2, Vietnam i Spectat. Anyone? {#}

ponuda nije za ozbiljno, bude možda kasnije :)

dreammaker pon 4.7.2011 17:23
rebelsy kaže...
dreammaker kaže...

Kad skineš igru dobiješ 3 keya. Vanilla, Vietnam i Spectat kit. Ta tri keya prodajem pa nek si kupac otvori svoj EA acc i tamo instalira igre sa tim ključevima.

Al meni jos nije jasno. Ako si igru kupio na steam popustu tj. opcenito ako si je kupio na steamu to je steam igra (steam key) i ne moze se aktivirati nigdje drugdje nego na steamu.

Evo danas sam prodao. Nije htjelo aktivirati jer je sa steama, a ovaj je pokušao dodati vietnam na svoj postojeci eadm acc. Kontaktirali EA support i oni aktivirali sve u roku od par minuta. Bez problema! ;)

Tako da ne brinite nego kupite od convicta tko god želi kad čovjek stavi zaozbiljno ponudu ;-)

markomarko uto 12.7.2011 02:13

Instalirao windows 7 ispocetka i sada kada u originu idem skinit igru BC2 pise mi : An unexpected error has occured, log out and log back in to try again. If not go contact support.

 

 

sta da radim? :S

 

serveri su im pali nasao na forumu od EA , aj barem nije do mene

master4games čet 28.7.2011 13:42
Ranko Kukumar kaže...
master4games kaže...

pitanje:ako ja imam neku pirat igru od ea i instaliram je sebi na komp....i hoče li mi onda origin prepoznar pirat i onda ću dobit ban,ili?

  Neće.

jesi siguran?nebih htio da sad bude obrnuto?

sad mi u ovom novom updateu piše ovo:
Added option to enable Origin In Game for all games, including those that aren't officially supported with this feature.

jel to znači da on sve igre automatski sam aktivira,ili?

Ranko Kukumar čet 28.7.2011 13:52
master4games kaže...
Ranko Kukumar kaže...

Siguran, čak ni Origin ne trebaš imati pokrenut ako hoćeš igrati igru koju si skinuo s origina.

a kad onda pokrenem origin?onda ih sam prepozna,ili to ja sam njemu kažem koje igre imam?

  Neće!. Igre koje imaš aktivirane na Originu tamo će ostati, neće on ništa sam prepoznavati.

PLASMAorLCD pon 1.8.2011 13:09
Tommy_123 kaže...

Imam pitanje,dok na xp-u radi glatko bez ikakve greške na w7 stalno mi se freeza,npr idem nekod dodat ili reedemat cod i stalno govori da je rul netočan.?To je zbog bete ili?

 

Podebljano: ?

 

Inače, meni je u redu sve na W7, probaj malo googlat...

Tommy_123 sri 3.8.2011 21:47
PLASMAorLCD kaže...
Tommy_123 kaže...

Imam pitanje,dok na xp-u radi glatko bez ikakve greške na w7 stalno mi se freeza,npr idem nekod dodat ili reedemat cod i stalno govori da je rul netočan.?To je zbog bete ili?

 

Podebljano: ?

 

Inače, meni je u redu sve na W7, probaj malo googlat...

  reedem code.

Jesam,al ništa,čudno.