MEGATAMA pon 26.12.2022 13:52

Kao sto naslov kaze,tema za sve nas koji volimo jrpg zanr,koje su vase najdraze igre u zanru koje platforme i koje doba smatrate zlatnim dobom jrpga itd itd.

Takodjer tema obuhvaca i tactical jrpg te slicne igre u zanru tipa Parasite Eve.

 

Meni je i dan danas broj jedan originalni Final Fantasy 7 koji sam odigrao na Playstationu 1 u vrijeme izlaska igre.

 

Par linkova sa nekim od najboljih jrpgova,naravno svatko od nas ima svoju osobnu listu favorita.

 

 

https://www.imdb.com/list/ls022397153/

 

https://screenrant.com/best-jrpgs-all-time-reddit/

 

https://youtu.be/g0BllUA96bI

 

https://youtu.be/dSVOdhe8N1M

 

 

fer-de-lance pon 26.12.2022 17:14

Da, Parasite Eve čudna kombinacija: prvi nastavak obični RPG, a drugi jedan od ponajboljih old school survival horora ala Resident evil.

 

A kaj se Final Fantasya tiče: najbolji 9, pa 8, pa 7, pa 10, pa onda 6 i ovi stariji.

 

Naravno, Suikoden 2 još uvijek najbolja igra u povijesti čovječanstva, i nikad ju ništa ne bude nadmašilo.

 

MEGATAMA pon 26.12.2022 17:18

Meni je po redu nekako FF7 pa Xenogears....Grandia....FF9,Lunari....Xenoblade....Chrono......

Tesko je tu napravit poredak kad je u pitanju toliko vrhunskih igretina...

 

Suikoden nisam nikad bas preferirao kao niti Breath of the Fire......

Morao bih jednom dovrsit Lost Odyssey od Hironobua....

 

Dud pon 26.12.2022 18:58
MEGATAMA kaže...

Meni je po redu nekako FF7 pa Xenogears....Grandia....FF9,Lunari....Xenoblade....Chrono......

Tesko je tu napravit poredak kad je u pitanju toliko vrhunskih igretina...

 

Suikoden nisam nikad bas preferirao kao niti Breath of the Fire......

Morao bih jednom dovrsit Lost Odyssey od Hironobua....

 

 Već sam mislio da nitko neće spomenuti Chronno cross. Meni je FF8 još uvijek najdraži, pa onda Chronno cross, pa FF9, pa Legend of dragoon, pa FF7 itd. Sad nažalost nemam vremena za igre, ali jako bi se rado vratio u te svijetove. 

Magician pon 26.12.2022 20:06
MEGATAMA kaže...

Meni je po redu nekako FF7 pa Xenogears....Grandia....FF9,Lunari....Xenoblade....Chrono......

Tesko je tu napravit poredak kad je u pitanju toliko vrhunskih igretina...

 

Suikoden nisam nikad bas preferirao kao niti Breath of the Fire......

Morao bih jednom dovrsit Lost Odyssey od Hironobua....

 

 Odigraj i Blue Dragon od Hironobua

MEGATAMA pon 26.12.2022 20:08
Magician kaže...
MEGATAMA kaže...

Meni je po redu nekako FF7 pa Xenogears....Grandia....FF9,Lunari....Xenoblade....Chrono......

Tesko je tu napravit poredak kad je u pitanju toliko vrhunskih igretina...

 

Suikoden nisam nikad bas preferirao kao niti Breath of the Fire......

Morao bih jednom dovrsit Lost Odyssey od Hironobua....

 

 Odigraj i Blue Dragon od Hiroboua

Krenuo sam ga igrat davno na xbox 360 ali nazalost nije mi se svidio.

MEGATAMA uto 27.12.2022 00:56

Od svih mogucih remakeova..ne remastera nego bas pravih remakeova najvise bih volio vidjet Chrono Trigger,da dobije tretman kao FF7 Remake.

 

Nazalost igru nisam nikad prosao ali dosao sam jako daleko na emulatoru prije puno godina i onda nazalost ostao bez save pozicija.

fer-de-lance uto 27.12.2022 08:11

Ja sam Chrono trigger prošao samo jednom, i to na kraju dobio Dino ending, a nisam ni znao koliko različitih endinga ima...

Uglavnom, ima se kaj igrat 15 puta uz praćenje uputa kaj uopće napravit da bi dobio neki ending 

 

MEGATAMA uto 27.12.2022 12:13
fer-de-lance kaže...

Ja sam Chrono trigger prošao samo jednom, i to na kraju dobio Dino ending, a nisam ni znao koliko različitih endinga ima...

Uglavnom, ima se kaj igrat 15 puta uz praćenje uputa kaj uopće napravit da bi dobio neki ending 

 

Nisam imao pojma da ima toliko zavrsetaka,Chrono Cross je takodjer imao par zavrsetaka i hrpu likova koje smo mogli skupit po svijetu.

Kad se sjetim kako sam bio iznenadjen vizualima kad sam zaigrao tu igru na Ps1.....

 

Bas me zanima kako ce izgledat DQ na U5 uz nanite,lumen i sva cudesa tog engina....

Dud uto 27.12.2022 22:55
MEGATAMA kaže...
fer-de-lance kaže...

Ja sam Chrono trigger prošao samo jednom, i to na kraju dobio Dino ending, a nisam ni znao koliko različitih endinga ima...

Uglavnom, ima se kaj igrat 15 puta uz praćenje uputa kaj uopće napravit da bi dobio neki ending 

 

Nisam imao pojma da ima toliko zavrsetaka,Chrono Cross je takodjer imao par zavrsetaka i hrpu likova koje smo mogli skupit po svijetu.

Kad se sjetim kako sam bio iznenadjen vizualima kad sam zaigrao tu igru na Ps1.....

 

Bas me zanima kako ce izgledat DQ na U5 uz nanite,lumen i sva cudesa tog engina....

 Dan danas me čudi činjenica koliko su priče i likova i radnje gurali u te igre na PS1, kažem današnje igre ne stignem igrati ali imam dojam (kad pogledam malo na youtubu) da danas igre nisu toliko zarazne, da je previše samo grindanja i skupljanja skinova za oružja i oklope (iako je bilo lijepo pronaći vodič u jednom njemačkom časopisu kako skupiti sve predmete za Sqaullov lionheart mač iz FF8). Ali priče su bile te koju su me očarale a tek soundtrackovi.

 

MEGATAMA uto 27.12.2022 23:26

U to vrijeme se sve poklopilo a i Hironobu Sakaguchi je bio na svom vrhuncu.

Square je izbacivao klasik za klasikom kao da sutra ne postoji....

Japanci su vladali gamingom i furali svoju viziju gaminga,kasnije su krenuli trcat za zapadom..

Jrpg zanr je tada bio uzasno jak i konkurencija je bila enormna a i velik broj kreativaca je tek palio svoje vatre kreativnosti i stvarao ono sto pamtimo i dan danas.

Imas i danas tonu fantasticnih igara ali jrpg zanr nije niti sjena onoga sto je bio na SNESu,Megadriveu,Playstationu,Saturnu.....

fer-de-lance pon 16.10.2023 09:50

Da oživim malo temu, igra tko Sea of stars?

Čist ok, šablonski old school, ticks all boxes, uz nadodane platformerske elemente, i dosta brzog progresa, nema ni grindanja ni ništa, očito orijentirano na ljude bez viška slobodnog vremena.

 

8/10 za sad, vidjet ćemo do kraja.

 

fer-de-lance pon 6.11.2023 11:01

Live a live remake za sad i puno bolji od očekivanja (iz doba kad je Square još bio dobar).

Dobar hibridni sustav borbe, dobar smisao za humor i sprdanje sa ustaljenim JRPG mehanikama.

Konačnu ocjenu nabacim nakon malo više igre, ali za sad bar 9/10.