MEGATAMA sri 22.2.2023 14:32
Santana kaže...
MEGATAMA kaže...
Santana kaže...

https://youtu.be/AFeoN_kOuJg

 

SuperGT testira Sophy 

 

Fenomenalno vozi

 

Ocekujem da ce takav AI doc i u druge igre.

 

Mislis Sonyeve ekskluzive ili igre drugih izdavaca?

 Pa ocekujem da ce opcenito u sve igre doc napredniji AI 

 

 

 

Ovaj Sofia AI su razvijali godinama i jos ga razvijaju pa se ne bih bas nadao da ce to sad postat trend.

 

Jucer probao novu stazu,genijalna mi je.

Bevis sri 22.2.2023 17:16

Pozz ekipa, igrao bih GT7 na ps5 uskoro, inače igram F1 22 i sl. pizdarije, ali s xbox joystickom, gledam si uzeti nekakve volane za sim, pedale i to ostalo, da li tko ovdje zna malo više o tome, i igra li većina vas ovdje također s ps5 joystickom?

nixass sri 22.2.2023 17:49
Bevis kaže...

Pozz ekipa, igrao bih GT7 na ps5 uskoro, inače igram F1 22 i sl. pizdarije, ali s xbox joystickom, gledam si uzeti nekakve volane za sim, pedale i to ostalo, da li tko ovdje zna malo više o tome, i igra li većina vas ovdje također s ps5 joystickom?

budzet je sve.

entry level Logitech G serija.

malo skuplje al se isplati u odnosu na Logitech je Thrustmaster T300 sa remenom umjesto zupcanika.

nakon toga upadas u rabbit hole i nebo je granica.

Fanatec je nedavno izbacio CSL (budzet) direct drive seriju i tu gledas na 650-700 eura za full setup (volan, DD baza i pedale).

 

za ugodno iskustvo T300 je svakako dobar izbor za start

Bevis sri 22.2.2023 18:36

Pa gledam si složit nešto da mogu full guštat. Vjerojatno bih si složio nekakvi rig, ili ako vidim da to ide preko 1000eura, onda radije nekakvi desk setup s pedalama.
Gdje da gledam, imaš stranice? Trenutno po netu toga previše nalazim i ne znam di bi se orijentira. Rado bi sve na isto mjesto. Fanatec mi izgleda full dobro na webu.

MEGATAMA sri 22.2.2023 18:48
Bevis kaže...

Pa gledam si složit nešto da mogu full guštat. Vjerojatno bih si složio nekakvi rig, ili ako vidim da to ide preko 1000eura, onda radije nekakvi desk setup s pedalama.
Gdje da gledam, imaš stranice? Trenutno po netu toga previše nalazim i ne znam di bi se orijentira. Rado bi sve na isto mjesto. Fanatec mi izgleda full dobro na webu.

To planiras ukomponirat sa PSVR2?

MEDO11 čet 23.2.2023 09:47

ne treba pretjerivat, kreni sa trustmaster t150pro ili logitech g29/g923 pa vidi ako ti je to uopce gust. Masa ljudi uzmu volan pa nakon mjesec 2 skuze da im je tlaka stalno to izvlacit i montirat il zauzima previse mjesta i vrate natrag.

 

A ovo za sophy je very welcome change, samo neka je uvedu u gt7 za svih ne samo za ps5 usere. Ai je govno u igri i definitivno treba poradit na njemu.

MEGATAMA čet 23.2.2023 15:16

Veliki VELIKI ispravak mog navoda i dojma u vezi Sophie umjetne inteligencije,prvi put sam stavio na najvisu tezinu i samljelo me ali sad sam probao druge staze i sa drugim razinama tezine i mogu rec da ja osobno ovako nesto nikad nisam dozivio u utrkama....da se ostali vozaci ponasaju kao ljudi i rade ljudske greske.Nacin kako voze,ulaze i izlaze iz zavoja....potpuno razlicito od standardnog AI u GT Sports ili GT7.

 

MEDO11 sub 25.2.2023 11:30

U gt7 se sve moze sa joystikom, nije volan nuzno tolika prednost  u gt7 koliko je vise imerzivno...

Trebas vise vozat i s vremenom ces postat brzi. Pusti licence sa strane neko vrijeme kad zapnes i vrati se kad se ohladis malo.

Isto je bitno ako vozis na automatskom siftanju ili manualnom (manual je generalno brzi), koliki tc koristis, manje ili 0 je generalno brze...

MEGATAMA sub 25.2.2023 19:06

Zadnji krug,parsto metara pred ciljem izletim....kad ce vise ovi degeni iz Poliphonya skuzit da postoji fantasticna rewind funkcija u Forzi.

Mogu oni brijat na svoju filozofiju ali kad se takve stvari dese,ugasim njihovu igru i ide u kutiju 🥂🥂🥂

 

EDIT

Uspio rijesit zadnju utrku Lightweight K-Kupa sa onim Kei autima....to sam do sad najbolje uspio bit sesti a sad odvozio prvo mjesto 🤣

MEGATAMA sub 25.2.2023 23:16

Inace igram GT7 iskljucivo iz kokpita,i danas probao Gr.1 Prototype Series iz treceg lica vozit i tu mi je enormno lakse tako.

Kad vozim te aute vidno polje je bas usko a oni su ultra brzi pa mi je to vrlo losa kombinacija.

Mozda je u VRu to lakse vozit iz kokpita jer je vidno polje drukcije.

MEGATAMA čet 30.3.2023 14:40

Upravo sam probao GT7 sa 120fps...cudo!

Znaci u voznji mi je bilo lock dok u replayu fps sara ali VRR je aktivan pa je cak i replay super gladak.

Rezolucija je izuzetno visoka,bistro kao da je 4k...mozda i je,ali GT7 u 120fps i 4k...ako su to izveli 😳😳😳

 

Vidim da su unaprijedili fiziku,simulaciju guma itd....bolesno.

MEGATAMA pet 31.3.2023 01:36

Evo par dodatnih informacija....

Dio ekipe po internetu pise da za 120fps mode ta opcija u meniu igre mora bit na OFF,ovo je netocno.mora bit na ON.

 

Takodjer sam probao i mod sa raytrace i rezolucijom i bome me iznenadilo kad sam in game vidio 90-100fps,prosjecno nekih 95fps.U replayu je u tom modu prosjecno nekih 60fps..ide na 80fps ali pada ponekad i ispod 50fps.

Da nemam game bar na TVu koji prikazuje trenutni framerate ne bih ni znao da fps oscilira posto je VRR aktivan i savrseno to izglaca.

U resolution/raytrace modu nema jaggiesa koje sam primjetio u performance modu....slika je savrseno stabilna i glatka sto znaci da performance vjerovatno radi na nizoj rezi i uz slabiji antialiasing.

 

Znaci...

Performance mode:

Lock 120fps in game,replay nesto nize,vjerovatno niza reza

 

Fidelity mode:

95fps odprilike,replay oko 60fps average,super stabilno i bistro,vjerovatno je raytrace u replayu samo sto sad vise nije lock 30fps kao prije neko 50-80fps range.

 

MEGATAMA pet 31.3.2023 14:13
Qudek kaže...

Heads up za ljude s volanom. Force feedback je puno bolji, jasniji i detaljniji. Mozda vezano uz promjene u fizici, ali osjecaj voznje je osjetno bolji

Promjenili su simulaciju guma takodjer,grijanje,trosenje itd.