minkas sub 27.11.2021 15:33

Vidim da nema tema na ovaj serijal legendarne igre, pa reko da ju ja otvorim :)

 

Ja iskreno jedva čekam da dođe pa da kupim PS5 zbog GT7.

 


Polyphony Digital tako s Gran Turismom 7 spaja najbolje iz prijašnjih igara uz novitete koje donosi budućnost. Iako s najavom igre nije prikazan niti okvirni datum kada će Gran Turismo 7 dojuriti na PlayStation 5, dobili smo gameplay prikaz ne samo vožnje nego i kako će izgledati kampanja. I to na dobro poznatoj stazi Trial Mountain koje nije bilo u GT Sportu. Osim standardnih poboljšanja u osjećaju vožnje, igra će također iskorištavati posebnosti konzole što uključuje haptičke novitete DualSense kontrolera kao i 3D audio. U prvom prikazu mape vidjeli smo povratak GT Auta, trgovinu dijelovima i nešto što se nije očekivalo – trgovinu rabljenih vozila. Među vozilima koje smo uočili su nova Mazda RX-Vision, Porsche 917K i BAC Mono.

 

Za sve SimRacing fanove najavljen je službeni volan za Gran Turismo 7 od Fanateca. Volan je kompatibilan sa PS4/PS5 konzolama i sa PC-jem.

 

 

Evo par linkova trailera sa YouTube-a: 

 

 

Gran Turismo 7 - Announcement Trailer | PS5

 

Gran Turismo 7 - Racers (Behind The Scenes) | PS5, PS4

 

Gran Turismo 7 - PlayStation Showcase 2021 Trailer | PS5

 

Gran Turismo 7 - Tuners (Behind the Scenes) | PS5, PS4 - 

 

Gran Turismo 7 - The Starting Line (Behind The Scenes) | PS5, PS4 

 

zhUPer_C18 sub 27.11.2021 15:55

Ako neće biti Rimca, ne kupujem!!!

:)


Kao zagriženog PC gejmera, moj prvi ozbiljni susret s GT serijalom je bio tek na GT Sport. (da, znam, ok...)
Moram priznati da me je oduševio osječaj vožnje, iako sam vozio samo s gamepadom. Jako precizan sa super odazivom. Možda sam ja u krivu jer nisam baš puno vremena posvetio auto igrama/simulacijama pa niti nemam neko iskustvo s vrhunskim volanom, ali meni je bilo jako dobro kako je napravljen GT Sport. Probao sam i druge vožnje na PS4, ali ni jedna mi nije dobra i zabavna kao GT Sport.
Posebno me se dojmio online segment ocjene kulture vožnje na stazi. Ako se puno sudaraš s drugima i ne paziš ih, završiš u grupi ljudi koji tako voze. I to zna biti kaos, zato paziš na druge aute na stazi.

Nadam se da će u GT7 prebacit sve dobre stvari koje su bile u GT Sport.
Vjerojatno će biti jedina igra koju ću kupit i igrat na PS4.
(da zgazim šogora na suzuki s Ferrarijem 458 Gr.3 još koji put) haha

Santana sub 27.11.2021 16:01
zhUPer_C18 kaže...
Ako neće biti Rimca, ne kupujem!!!

:)


Kao zagriženog PC gejmera, moj prvi ozbiljni susret s GT serijalom je bio tek na GT Sport. (da, znam, ok...)
Moram priznati da me je oduševio osječaj vožnje, iako sam vozio samo s gamepadom. Jako precizan sa super odazivom. Možda sam ja u krivu jer nisam baš puno vremena posvetio auto igrama/simulacijama pa niti nemam neko iskustvo s vrhunskim volanom, ali meni je bilo jako dobro kako je napravljen GT Sport. Probao sam i druge vožnje na PS4, ali ni jedna mi nije dobra i zabavna kao GT Sport.
Posebno me se dojmio online segment ocjene kulture vožnje na stazi. Ako se puno sudaraš s drugima i ne paziš ih, završiš u grupi ljudi koji tako voze. I to zna biti kaos, zato paziš na druge aute na stazi.

Nadam se da će u GT7 prebacit sve dobre stvari koje su bile u GT Sport.
Vjerojatno će biti jedina igra koju ću kupit i igrat na PS4.
(da zgazim šogora na suzuki s Ferrarijem 458 Gr.3 još koji put) haha

 GT uvijek je bila najbolja voznja za kontroler od tih ozbiljnijih racing igri.

GTSport online utrkivanje mi je bilo vrh. Iskustvo vecinom pozitivno bez ozbira na probleme penalty sustava i debila koji bez obzira na penalty voze ko... debili. Tu jednostavno nema pomoci. 
Kad pogledas druge racing igre gdje vozis online protiv random ljudi onda vidis kolko je GTsport ispred drugih. (mozda je jedino iracing tu bolji no to je prica za sebe)

Santana ned 5.12.2021 10:30
MEGATAMA kaže...

Radi prvih prikaza ocekivao sam vise,puno vise.

Ovo je realno Ps4 grafika a Ps5 moze enormno vise od toga....ja ne znam sta PD radi sve te godine,izbace igru i onda iducih 5 godina patchaju.

Sve ok ali cemu onaj prvi prikaz koji jednostavno nema veze sa ovim sada....

 

 

https://youtu.be/hAl8nS6t6P8

 

 jako mutno i kompresirano izgleda video za 4k feed... 

No imamo novi layout za Deep Forest :)

MEGATAMA ned 5.12.2021 10:38
Santana kaže...
MEGATAMA kaže...

Radi prvih prikaza ocekivao sam vise,puno vise.

Ovo je realno Ps4 grafika a Ps5 moze enormno vise od toga....ja ne znam sta PD radi sve te godine,izbace igru i onda iducih 5 godina patchaju.

Sve ok ali cemu onaj prvi prikaz koji jednostavno nema veze sa ovim sada....

 

 

https://youtu.be/hAl8nS6t6P8

 

 jako mutno i kompresirano izgleda video za 4k feed... 

No imamo novi layout za Deep Forest :)

Da kompresija je katastrofa a kao 4k feed.

Ali neovisno o tome komentirao sam geometriju scene,pa onaj pop in LODa na drvecu itd itd.

I kad cemo jebno docekat da se te krosnje barem malo njisu na vjetru,ovako je to tek zeleni karton.

Maddog_HR ned 5.12.2021 10:43

Ocekivao sam puno bolju grafiku od ove sto je prikazana. I boje su cudne, crvena je vise narancasta.

Ali mozda je samo stvar loseg capturea ili kompresije, ono sto pokazivali prije ovog videa je sve izgledalo dosta bolje.

Ja se iskreno najvise veselim old school featurima - nadam se da ce kolicina offline utrka biti na razini GT2 (mozda preoptimisticno), visual tuning je jako falio u GTSu tako da me i to veseli. A sto se tice onlinea, imam mixed feelings upravo zbog debila koji ti upropaste utrku.

MEGATAMA ned 5.12.2021 10:56

Ja sam igrao Sports vise nego ijednu drugu voznju u generaciji ali online tek par utrka tako da se itekako veselim vecem broju staza,smislenoj kampanji,razlicitim vremenskim uvjetima....u biti svemu.

Jedino mi vizuali nikako nisu na Ps5 razini...za sad i prema ovom videu te me zanima zasto su ubacili toliki shake kamere....pa vozim auto desetljecima i znam da mi oci prilikom voznje ne skakucu nego su fiksirane na cestu ispred 🤣

Santana ned 5.12.2021 10:58
MEGATAMA kaže...

Ja sam igrao Sports vise nego ijednu drugu voznju u generaciji ali online tek par utrka tako da se itekako veselim vecem broju staza,smislenoj kampanji,razlicitim vremenskim uvjetima....u biti svemu.

Jedino mi vizuali nikako nisu na Ps5 razini...za sad i prema ovom videu te me zanima zasto su ubacili toliki shake kamere....pa vozim auto desetljecima i znam da mi oci prilikom voznje ne skakucu nego su fiksirane na cestu ispred 🤣

 Ma dobro to ces valja moc u opcijama iskljucit kao i poriktat polozaj kamere.

Vandit ned 5.12.2021 11:10

Ni mene nije impresionirala grafika u zadnjem videu. Može to ići puno bolje. 

 

No veselim se novom GT-u. Na Sportu sam potrošio preko 200 sati i to samo na online utrke u kojima sam, unatoč problemima sa penalty systemom, uživao. Prestao igrati jer su mi dosadile jedno te iste staze. 

Santana ned 5.12.2021 11:21
Vandit kaže...

Ni mene nije impresionirala grafika u zadnjem videu. Može to ići puno bolje. 

 

No veselim se novom GT-u. Na Sportu sam potrošio preko 200 sati i to samo na online utrke u kojima sam, unatoč problemima sa penalty systemom, uživao. Prestao igrati jer su mi dosadile jedno te iste staze. 

 Vise od same grafike zanima me napredak u voznom modelu, famoznom penalty sustavu (tj cijelom sport modu) i AI-u za zanimljiv singl player. 

MEGATAMA ned 5.12.2021 11:27
Santana kaže...
Vandit kaže...

Ni mene nije impresionirala grafika u zadnjem videu. Može to ići puno bolje. 

 

No veselim se novom GT-u. Na Sportu sam potrošio preko 200 sati i to samo na online utrke u kojima sam, unatoč problemima sa penalty systemom, uživao. Prestao igrati jer su mi dosadile jedno te iste staze. 

 Vise od same grafike zanima me napredak u voznom modelu, famoznom penalty sustavu (tj cijelom sport modu) i AI-u za zanimljiv singl player. 

AI u igrama je samo rijec,u biti je to samo podesavanje tezine cpu protivnika...laksi,tezi,agresivniji itd.

Da bismo pricali o AI cpu vozaci bi se morali prilagodjavat uvjetima na stazi,reagirat,ucit.....ovo sve je samo niz predefiniranih akcija/reakcija.

Vozni model je meni osobno vec u Sports najbolji tojest nekako mi daje osjecaj voznje auta tako da GT7 moze bit jedino bolji od toga barem u nijansama.

MSXhunT3R ned 5.12.2021 11:32

GT Sport ne smatram uopće punokrvnom GT igrom.Težak fokus na Online,čini ga jednim od najmanje prodavanim GT naslovom.Naknadno nadodani kupovi su smješni.
Zato veselim konačno karijeri kakva je bila do GT Sport igre.

Vandit ned 5.12.2021 11:40

Ja ću se veseliti single player komponenti jedino i isključivo ukoliko budu implementirali AI. Da se razumijemo, ovo što GT ima nije AI. Pa jedna TOCA2 od prije 20 godina ima bolji AI od današneg GT-a. Ne znam jesam li odvozio dvije offline utrke u Sportu. Dosadno do bola. 

 

Recimo Codemastersove F1 igre imaju dobar AI. Nije savršen, ali je vrlo dobar, pogotovo u 2021 verziji. 

Santana ned 5.12.2021 11:45
MSXhunT3R kaže...
GT Sport ne smatram uopće punokrvnom GT igrom.Težak fokus na Online,čini ga jednim od najmanje prodavanim GT naslovom.Naknadno nadodani kupovi su smješni.
Zato veselim konačno karijeri kakva je bila do GT Sport igre.

 Mozemo rec da je online spinoff, ali to je GT kojeg sam najvise igrao (a igrao sam i sve prijasnje igre jako puno) i jedina koja te tjera da vozis kak spada i stalno ti dize tempo (jer vozis online)
U nit jednoj igri nisam bio tolko znojan kao u GTsport si prvi u online utrci, a iza tebe kolona drugih vozaca koji ti rade ogroman pressing, ali jasno nije to za svakoga, no offline nemozes to iskusit

 

Vandit kaže...

Ja ću se veseliti single player komponenti jedino i isključivo ukoliko budu implementirali AI. Da se razumijemo, ovo što GT ima nije AI. Pa jedna TOCA2 od prije 20 godina ima bolji AI od današneg GT-a. Ne znam jesam li odvozio dvije offline utrke u Sportu. Dosadno do bola. 

 

Recimo Codemastersove F1 igre imaju dobar AI. Nije savršen, ali je vrlo dobar, pogotovo u 2021 verziji. 

 Jesi probao Assetto corsa competizione ? AI je super u toj igri.

Vandit ned 5.12.2021 11:50
Santana kaže...

 Mozemo rec da je online spinoff, ali to je GT kojeg sam najvise igrao (a igrao sam i sve prijasnje igre jako puno) i jedina koja te tjera da vozis kak spada i stalno ti dize tempo (jer vozis online)
U nit jednoj igri nisam bio tolko znojan kao u GTsport si prvi u online utrci, a iza tebe kolona drugih vozaca koji ti rade ogroman pressing, ali jasno nije to za svakoga, no offline nemozes to iskusit

 

 

Slažem se. I nema bolje osjećaja kada prelaziš u vodstvo, znaš da je protivnik normalan i neće se spucati u tebe. I onda znojenje do kraja utrke jer znaš da i najmanja greška znači gubitak vodstva. Doslovno full koncetracija od početka do kraja. Pogotovo ako se nađeš u lobiju gdje su normalni ljudi. Pa budeš drugi i cijelu utrku vršiš pritisak na prvog i samo čekaš njegovu grešku. 

 

AC nisam probao, nažalost. Uvijek mi je djelovala kao dosta zahtjevna igra za kontroler, pa nisam nikada probao. U zadnje vrijeme sam uglavnom u F1 i WRC svijetu. 

Maddog_HR ned 5.12.2021 12:23

GTS ima stvarno los AI, tako da vjerujem da ce ga GT7 znacajno poboljsati. Vozni model iz GTSa mi je ok, ne treba tu puno mijenjati...mozda poboljsati vezano za trosenje guma i trakciju kako se gume trose.

Istina da online utrke u GTSu daju najvise adrenalina. Ali i frustracije kad te debil izgura sa staze, dive bomba ili kad pokupis penalty za glupost.

dad0r ned 5.12.2021 20:47
MEGATAMA kaže...

Radi prvih prikaza ocekivao sam vise,puno vise.

Ovo je realno Ps4 grafika a Ps5 moze enormno vise od toga....ja ne znam sta PD radi sve te godine,izbace igru i onda iducih 5 godina patchaju.

Sve ok ali cemu onaj prvi prikaz koji jednostavno nema veze sa ovim sada....

 

 

https://youtu.be/hAl8nS6t6P8

 

 

Jako razocaravajuce..

 

Graficki gledano pa ovo je koda je na PS3, ako uzmemu trenutacno najpopularniji racer a to je Forza Horizon 5 koji je graficki fantastican ovo je isprdak. PS5 moze puno bolje od ovoga koji kurac ovi rade..

dad0r pon 6.12.2021 10:38

Odma sam znal kolko je sati cim su rekli da je cross gen.

 

PS5 je vani vise od godinu dana a jos uvijek prave next gen igre na prste jedne ruke mozemo izbrojati, jedva.

 

Naravno nije sve u grafici ali očekival sam puno više od prikazanog..

Maddog_HR pon 6.12.2021 19:46

Meni camera shake ovako na snimci izgleda ok. Ali vjerojatno ce biti limitiran na pogled iz kacige, a mozda se i moci iskljuciti. Motion blur mi je previse arkadni, NFS like feature...nadam se da ga nece biti.

Maddog_HR uto 7.12.2021 09:51

Istina, ali ne mozemo reci da GTS nije lijepa igra. Dapace, izgleda odlicno.

Samo da ne zeznu sa old school featurima, GT2 je tu po meni bio najjaci. Preko tisucu vozila, stotine razlicitih utrka, vizualni tuning, used car shop....bas sam gustao u toj igri. GT4 je bio na dobrom tragu, ali je imao kronicni nedostatak utrka, tako da si morao voziti ista natjecanja hrpu puta samo s drugim autima.

Santana uto 7.12.2021 10:00
Maddog_HR kaže...
Istina, ali ne mozemo reci da GTS nije lijepa igra. Dapace, izgleda odlicno.

Samo da ne zeznu sa old school featurima, GT2 je tu po meni bio najjaci. Preko tisucu vozila, stotine razlicitih utrka, vizualni tuning, used car shop....bas sam gustao u toj igri. GT4 je bio na dobrom tragu, ali je imao kronicni nedostatak utrka, tako da si morao voziti ista natjecanja hrpu puta samo s drugim autima.

 Zaboravi na tolku kolicinu vozila.Danas izrada modela automobila traje puno dulje nego u doba GT2, a sigurno nece napravit istu stvar kao u GT5-6 sa Premium i standard automobilima. 
Moguce da je i to jedan od razloga zasto su napravili GTsport. Jednostavno nisu imali dovoljno automobila za punokrvni GT

Treba se cudit i njihovoj tvrdoglavosti. Kolko onih klasicnih automobila ima u GTSport od kojih apsolutno nema nikakvih koristi, a kostaju po 20 000 000. Kolko vremena su potrosili na te modele hehe, al dobro iskoristit ce ih valjda u GT7 bolje

Maddog_HR uto 7.12.2021 12:53

Ma znam da nema sanse, ako se ne varam rekli su da ce po izlasku imati 420 automobila. Nadam se samo da ce dodavati aute kroz redovne update, ali i staze.

 

Ono sto bi definitivno volio je veci fokus na novim vozilima, boljka GTa je uvijek bio manjak aktualnih novih modela.

MEGATAMA uto 7.12.2021 14:21

Meni u GT Sports fali prvenstveno vise staza.

Nadam se da ne budu forsali onaj rally dio jer je to jednostavno lose u GT serijalu.

GT7 za sada treba bolje vizuale jer je igra uvjek bila izuzetna tehnicki na svakoj generaciji Playstationa.

Za igrivost se ne brinem,400 auta je dovoljno,staza ce bit,takodjer i vremenskih uvjeta tako da ce se imat sta radit/igrat ❤