Igre za konzole i za prijenosne konzole

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

macgyver čet 22.10.2020 23:57

Nisam nikad imao ni jednu konzolu, a htio bih odigrati Zeldu... mislio sam kupiti nintendo switch (oko 300 eura) ili switch lite (oko 200 eura) i igra jos oko 50 eura, odigrati i prodati oboje. Sto mislite o tome, za koliko bi mogao kasnije prodati malo koristeni switch?
Jel bolje uzeti lite pa igrati na njemu ili obicni switch pa igrati na telki?
Ili da jednostavno skinem emulator i igru i odigram na kompu? Odlucio sam prije par godina da vise necu piratizirati, al mi se u ovom slucaju to mozda cini kao najbolja opcija, da ne moram davati 2500+ kn za jednu igru, a onda se poslije zezati s prodajom. A i kao sto sam rekao, nisam nikad igrao nista na konzolama pa bi mi vjerojatno bilo puno lakse igrati na kompu s kb+m... sto mislite?

Dr. Zoidberg pet 23.10.2020 00:58

Imaj samo na umu da kod emulacije ti treba i neki način za emuliranje žiroskopa jer ima par shrineova u kojima se koristi ta funkcionalnost. Nije obavezno ali je dio "iskustva" mislim da se da srediti s ps4 gamepadom ili imaa kombinaciju s android mobitelom i aplikacijom.

 

A kb+m nisam nikad probao u emulatoru pa ne znam koliko i da li uopće funkcionira. Igra je prilagođena za gamepad i lako se naviknuti ako si bio u kontaktu s gamepadom... ako ne trebati će neko vrijeme prilagodbe.

dax-lax pet 23.10.2020 07:37

Cumu ili yuzu emulator. Savjetujem cemu jer ta igra bolje radi na njemu, te Ds4 kontroler. Spoji komp na telku i ako imaš nešto jači komp, bez problema ide 4k u 60fps-a + razne presete grafike.
Za što jednostavniju instalaciju pogledaj si bsod gaming na yt-u.

dax-lax sub 24.10.2020 08:16

Tih par shrineova možeš i mišem uz puno muke. Osobno sam igrao mišem i tipkovnicom, pa xbox360 kontrolerom koji sam imao doma, pa sam od jada kupio ds4 kontroler jer fora s androidom tad još nije bila jednostavno podržana.
Kažem, može se bez kontrolera ali je mnogo bolje s njim

imsonotgonnatellyoumyname uto 13.9.2022 17:20

Ma nije. Samo treba zericu više vještine. I tonu ancient arrowsa.


DLC Master Trials je već druga stvar... Nikako da prođem Master Mode Thunderblight Ganona u onom sjećanju, čak ni nakon svih ovih godina. Dvaput sam bio JAKO blizu i ubio me kad sam bio samo jedan ili dva udaraca od pobjede.

A onaj DLC motorić znam da nikad neću dobiti na master mode-u.

 

Barem sam pobijedio Ganona na oba moda. To je barem uvijek EZ.

dax-lax uto 13.9.2022 17:32

Misliš na trials of the sword? Uspio s puno muke riješiti to govno. Tjednima je trajalo jer sam znao gubit volju pa par dana mir od igre. Ne sjećam se postoji li trials of the sword u master modu jer je i ovako zajebano do bola.

SaintGriz ned 21.5.2023 12:40

Igram preko CEMU emulatora, igra klizi bez ikakvih problema na mojoj konfiguraciji. Ali trebam par savjeta kako igrati, sada sam došao do onog sela gdje su mi objasnili tko sam i što trebam učiniti, osloboditi 4 Divine Beasts i pronaći 12 memory lokacija. Kako igra nema klasičan main quest story line čini mi se da trebam sam istraživati, i to mi je ok. Međutim jednostavno sam preslab, pa me zanima što bi mi trebao biti prvi korak? Otvaranje svih tornjeva i posjećivanje shrineova? To mi zvuči malo dosadno, pošto ih ima više od 100?

SaintGriz ned 21.5.2023 12:53
forumaš kaže...
He he to ti je takva igra...može biti i dosadna. Savjet je fa dam igraš i sve bu ti jasnije, imaš tu hrpu sati za odigrati. Ak te ne vuče sada teško da bu poslije kad krenu višesatne boss borbe.

 Pa ne bih se još predao  Uložio bih još 10ak sati, pa bi mi par osnovnih savjeta pomoglo, tipa na koju regiju se orijentirati prvo, health ili stamina upgrade i sl?

Gemmy ned 21.5.2023 13:21
SaintGriz kaže...

Igram preko CEMU emulatora, igra klizi bez ikakvih problema na mojoj konfiguraciji. Ali trebam par savjeta kako igrati, sada sam došao do onog sela gdje su mi objasnili tko sam i što trebam učiniti, osloboditi 4 Divine Beasts i pronaći 12 memory lokacija. Kako igra nema klasičan main quest story line čini mi se da trebam sam istraživati, i to mi je ok. Međutim jednostavno sam preslab, pa me zanima što bi mi trebao biti prvi korak? Otvaranje svih tornjeva i posjećivanje shrineova? To mi zvuči malo dosadno, pošto ih ima više od 100?

 ja sam prvih par shrinova mozgao i trajalo je predugo, i dalje sve koje sam nailazio na YT i varanjem przo ih presao i na glavne misije

 

nekima pase ovaj tip open world igre, meni bas i ne

daj mi nesto tipa skyrim di imam hrpu sidequestova i zna sta trebam raditi, a opet imam opcija dali na main ili lutati