Igre za konzole i za prijenosne konzole

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Wack sri 15.3.2017 18:51

Danas bas uzeo Switch i Zeldu rano mi je nesto govoriti osim prvih dojmova koji su fenomenalni,predivno izgleda dok handheld igras na TVu ne toliko ali to je vise do moga vec 4/5 godina staroga TVa mislim,art style je predivan sam onaj pocetak igre i skupljanja ona 4 srca ili sta su bila da su glajder dobijes su prava avantura ispala dok sam dosao do njih prije samoga dungeona.
Nikada prije nisam imao priliku niti sam igrao Zelda igre do ove,ali po vidjenome nisam mogao izabrati bolji trenutak za pograti i Zelda naslov.

esko sri 15.3.2017 21:39
Zlaco kaže...
Ako imas frame dropove ugasi wifi,tako sam procitao na netu

 cini mi se onaj lik na hcl.hr rece da se frame dropovi desavaju samo na dockanoj konzoli i to na pocetnom dijelu igre - great platou, kao kasnije sve ok.

AFARON čet 16.3.2017 13:28
Wack kaže...


Nikada prije nisam imao priliku niti sam igrao Zelda igre do ove,ali po vidjenome nisam mogao izabrati bolji trenutak za pograti i Zelda naslov.

 Ovo je prva open world zelda i drugacija je od ostalih, tako bar kažu. Ni ja nisam igrao prijašnje nastavke, osim "A link to the past" sa super nintenda, nju sam prešao na emulatoru prije par mjeseci :P

 

Je li netko skuplja one korok seeds i koliko imate?

Wack čet 16.3.2017 13:41

Tek sam shvatio kako rade upgrejdi za HP ili Staminu,inventory je pravo mal i limitiran moram sto prije naci te seedove mislim da su oni za inventory size expand.
Malo sam i kuhao :)
Ova mogucnost penjanja po svim mogucim zidovima i drvecem je fantasticna i jos stamina kad se uzme u obriz moras dobro razmisliti gdje se krenes penjati,isto tako one elementarne stvari su ludilo ,magneti,ledovi,i time freeze.

AFARON pet 17.3.2017 09:07
Jim Raynor kaže...

Što je s pričom i loreom? Jel svaka Zelda priča za sebe?

 

Svaki put se ponavlja manje više ista priča koliko sam shvatio, tako da se nemora znati priča iz ranijih igara da bi se pratila ova.

 

Mada postoje razne lore teorije o tome kako se priče iz raznih igara vežu, postoje navodno 3 razlicita timeline-a kroz serijal. Ali svaki put je ista glavna misija i isti su glavni likovi i svijet. Nesto kao Super Mario. Vazno je znati da prica u Zeldama nikad nije bila neki bitan faktor, nego gameplay.

dax-lax sri 29.11.2017 21:29

Da i ja podijelim svoja iskustva. Taman zadnji shrine otvaram prije nego krenem u konačnu bitku. Planirao sam kupiti switch samo radi zelde iako ni jednu prije nisam igrao. Sva sreća da je razum prevladao pa nisam kupio switch jer mi trenutno ni jedna druga igra na toj platformi nije zanimljiva. Cemu emulator radi skroz ok ako se koristi nvidia grafika i to mora biti 9xx višeg ranga pa na dalje jer je puno bolja optimizacija od amd-a (intel integruše nisu podržane). Znam jer igram na 7970 na 8-35 fps-a i mogu reći da sam cijelu igru tako prošao. Imao sam na trenutke problema s rušenjem kod određenih dijelova mape i znalo mi je popit živce ali igra je tako hebeno dobra da sam instant prošao preko toga. Uglavnom, skini zadnji Cemu, pogledaj tut za instalaciju i optimizaciju od bsod gaming lika na jubitou i spreman si za jednu dobru dobru igru. Meni zasigurno najbolju koju sam igrao

esko čet 30.11.2017 07:09
dax-lax kaže...

Da i ja podijelim svoja iskustva. Taman zadnji shrine otvaram prije nego krenem u konačnu bitku. Planirao sam kupiti switch samo radi zelde iako ni jednu prije nisam igrao. 

 A sa kojim si kontrolerom igrao. Znam da nintendo koristi motion kontrole i pretpostavljam da su podosta zastupljene i u tbotw, samo ne znam koliko je moguce namjestit kontroler da to bude ugodno iskustvo. Pitam se da li je moguce uopste namjestit kontroler tipa ps3 da to radi sve kako treba? Jel ima neko iskustva? 

dax-lax čet 30.11.2017 09:18

E vidiš, zaboravio sam tu simboliku napisat. Koristio sam x360 kontroler na početku dok nisam uletio u jedan shrine koji nisam uspio riješit bez žiroskopa pa sam kupio ds4 kontroler od plejke koji radi odlično s emulatorom. Mislim da ds3 ne radi na taj način a xbone nema motion sensor.

dax-lax čet 30.11.2017 14:49

A gledaj, možeš mišem upravljat tim predmetima, možda 2-3 šrajna nećeš moći riješiti bez gamepada sa žiroskopom

 

EDIT: danas svako-drugo kućanstvo ima ps4 a dosta ih uzme 2 gamepada od kojih jedan veći dio vremena stoji pa ne vidim razloga da se ne raspitate kod frenda, poznanika da vam posudi kontroler na tjedan-dva jer igra je stvarno vrijedna za odigrat ako ništa drugo

esko sub 2.12.2017 17:29

Stvarno je igriva igra trenutno. Imam oko 20 fps vani i oko 40 fps u hramovima, ide to fino, mada fali frameova radi te glatkoce. Nego da te pitam jesi li ti uspio namjestiti BSoD FPS++ (Manual Fenceskip Activation Required), ja kopiram taj folder u graphicpacks ali kada otvorim cemu/options/graphic packs tamo ga nema, ima samo obicni FPS++. Ocito ne kontam ovo ''Manual Fenceskip Activation Required''

dax-lax ned 3.12.2017 12:04
esko kaže...

Stvarno je igriva igra trenutno. Imam oko 20 fps vani i oko 40 fps u hramovima, ide to fino, mada fali frameova radi te glatkoce. Nego da te pitam jesi li ti uspio namjestiti BSoD FPS++ (Manual Fenceskip Activation Required), ja kopiram taj folder u graphicpacks ali kada otvorim cemu/options/graphic packs tamo ga nema, ima samo obicni FPS++. Ocito ne kontam ovo ''Manual Fenceskip Activation Required''

 Mislim da ti je to ona opcija GX2setgpufence skip. Ona se ne nalazi u graphicspacs nego pod optionsima ispod fullscreen funkcije. Ako je to to na što misliš. Kod mene to nije imalo nikakav utjecaj na performanse

Yo Momma pon 4.12.2017 16:48

LoL. Trenutno rokam Majora's Mask u emulatoru na mobitelu, nakon toga ću vjerojatno Ocarinu of Time isto u emulatoru, možda čak i prvu 2D Zeldu i Twilight Princess na klasičnom Wiiju. U međuvremenu uživam čitajući vaše komentare. Stvarno je gušt vidjeti kako su mišljenja oko nekoj igri (ili bilo čemu:) nepodijeljeno pozitivna.

dax-lax pon 4.12.2017 18:20
Yo Momma kaže...

LoL. Trenutno rokam Majora's Mask u emulatoru na mobitelu, nakon toga ću vjerojatno Ocarinu of Time isto u emulatoru, možda čak i prvu 2D Zeldu i Twilight Princess na klasičnom Wiiju. U međuvremenu uživam čitajući vaše komentare. Stvarno je gušt vidjeti kako su mišljenja oko nekoj igri (ili bilo čemu:) nepodijeljeno pozitivna.

 Malo je takvih igara

hanteed sri 13.12.2017 13:44

skinuo sma sa neta zeldu 1.3.0 i cemu i ne znam kako instalirati, upalim cemu i da kliknem load nema zelde, isto sam skinuo repack verziju ali prilikom instalacije instalira samo cemu zeldu nemogu pokrenuti, ne znam sta da radim