emerik ned 22.11.2020 11:58

Igra je 30$ na US Storeu povodom BF popusta, mislite da se isplati uzeti? I zna se mozda kakva je situacija s PS5 verzijom ili remasterom? Ne bih zelio sad kupiti igru a da za par mjeseci izadje Remaster s full cijenom za PS5. Kakva je bila situacija s TLOU Remasterom?

user2206 sri 13.1.2021 22:13
Marcek555 kaže...

Evo zavrsio i ja igru, meni je cak i bolja od prvog dijela

 I meni je malčice draža. Obje igre su stvarno remek djela.

 

Hexfire kaže...
user2206 kaže...

Last of Us 2 je daleko najnagrađivanija igra godine. Zadnji put je ovo postigao Witcher 3 još 2015. godine.

The Last of Us Part II pokupio je najviše nagrada kritike i publike u 2020. | HCL.hr

 Ali 2015. su izašle neke od najboljih igara ikad pa to stvarno i je uspjeh. 

 Ovako na prvu što se mogu sjetiti: Witcher 3, Life is Strange, Bloodborne, MGS5 vs Last of Us 2, Hades, Ghost of Tsushima, DOOM. I ja bih rekao da je 2015 bila bolja, ali ne toliko puno.

Vandit uto 16.2.2021 18:17

Nakon cca 25 sati završio sam igru. Ocjena: 9/10

 

Ima jedan dio igre koji mi je dosadan, kako pričom tako i radnjom pa je zato ocjena takva kakva je. Vrhunska AAA igra sa zanimljivom, hrabrom pričom. Meni se svidjela iako na pojedinim mjestima ziheraški izaziva emocije. 

 

Već dugo vremena nisam igrao igru u kojoj sam jedva čekao nastaviti igrati jer me zanimalo što će se dalje događati. 

 

Moja preporuka! 

Tututuru uto 16.3.2021 15:08

Zavrsio danas igru pa da i ja podijelim svoje misljenje.

 

SPOILER ALERT

 

Igra mi je bila odlicna do trenutka kad sam skuzio da moram odigrat slijedecih 10ak sati s Abby. 

Neke nedostatke koje sam mislio da ce i nastavak imat, na srecu su ovdje promjenili (mogucnost razbijanja prozora za ulazak u prostoriju, a ne trosenje rijetkih crafting materijala za otkljucavanje vrata, posjedovanje noza za stealth kill i craftanje prigusivaca) i zbog toga mi je gameplay dosta bolji nego u prvom dijelu. Naravno atmosfera i emotivne situacije su dosta na strani originala.

 

E sad oni, meni osobno, najbitniji dio igre - igranje s Abby. Razumijem ideju developera i pokusaj priblizavanja nje kao lika nama igracima. Ponavljam opet ovo je moj stav - briga me za Abby, njenog oca i prijatelje.

Cijeli prvi nastavak igre gradili su povezanost izmedu glavnih likova i nas igraca, proveli su nas kroz brutalno sakacenje i smaknuce jednog od tih likova dok mi moramo stajat sa strane i to gledat, slijedecih 10ak sati pokusavamo osvetiti tu smrt i onda prisiljavanje igranja s Abby ako zelimo zavrsetak price. To mi je bilo u rangu s time da moram igrat kao npr. Clicker tj. jedan od zarazenih. Joel i Ellie su pobili stotine ako ne i tisuce zarazenih, ajmo priblizit ljudima njihovu stranu price. Nisu oni jadni krivi sta su zarazeni.

 

 

Al ajde, govorim sam sebi idem se raspitat koliko dugo ponovno igram s Ellie nakon tog dijela igre s Abby, samo da znam ocu pogledat kraj na youtubeu, ili se prisilit zavrsit taj dio. Na kraju sam odigrao i prisjelo mi. Iz moje perspektive okrunili su los (ali hrabar) koncept igre jos gorim zavrsetkom. 

 

Zec04 čet 23.2.2023 13:47

ja nikako da krenem igrat last of us 2. i sad gledajuci seriju mi je ful dosao gust jer rijetko kad i palim playstation. ali kad sam si malo izspoliao da je da abby neki terminator i da ubije joela, rekao ma nema sanse. vezes se za nekog lika prvi dio i uz seriju i bas ne zelim igrat 2 dio. pretpostavljam da je odlican ali neznam

SaintGriz čet 23.2.2023 13:50
Zec04 kaže...

ja nikako da krenem igrat last of us 2. i sad gledajuci seriju mi je ful dosao gust jer rijetko kad i palim playstation. ali kad sam si malo izspoliao da je da abby neki terminator i da ubije joela, rekao ma nema sanse. vezes se za nekog lika prvi dio i uz seriju i bas ne zelim igrat 2 dio. pretpostavljam da je odlican ali neznam

 Drugi dio je odlican. Mračan, depresivan, brutalan, krvav. Ja sam guštao. Abby izgleda malo čudno da, ali sve je objašnjeno kroz priču, priča ima apsolutno smisla. Remek djelo. Do Elden Ringa to je bila najnagrađivanija igra svih vremena. Sve preporuke.

PS ovo za Joela stavi u spoiler.

Hexfire čet 23.2.2023 14:10
Zec04 kaže...

ja nikako da krenem igrat last of us 2. i sad gledajuci seriju mi je ful dosao gust jer rijetko kad i palim playstation.

 Ako su ti priča i likovi nebitni onda odigraj. Ali ako očekuješ TLOU 1 iskustvo vjerojatno ćeš biti razočaran.

 

Abby izgleda kao Popaj iz nekog samo njima jasnog razloga. Ispada skroz komično kao lik i jednostavno ju ne možeš shvatiti ozbiljno. Napumpali su joj mišiće ko Lari Croft sise prije 30 godina. Baš sam odigrao Uncharted 4 i "DLC" koji sadrže 3 badass zanimljiva ženska lika pa nije ko da Naughty Dog ne zna to napraviti. Ali eto napravili su što su napravili. Možda bude remake na PS 6 pa poprave model lika u nešto normalno. 

SaintGriz čet 23.2.2023 14:20
Hexfire kaže...
Zec04 kaže...

ja nikako da krenem igrat last of us 2. i sad gledajuci seriju mi je ful dosao gust jer rijetko kad i palim playstation.

 Ako su ti priča i likovi nebitni onda odigraj. Ali ako očekuješ TLOU 1 iskustvo vjerojatno ćeš biti razočaran.

 

Abby izgleda kao Popaj iz nekog samo njima jasnog razloga. Ispada skroz komično kao lik i jednostavno ju ne možeš shvatiti ozbiljno. Napumpali su joj mišiće ko Lari Croft sise prije 30 godina. Baš sam odigrao Uncharted 4 i "DLC" koji sadrže 3 badass zanimljiva ženska lika pa nije ko da Naughty Dog ne zna to napraviti. Ali eto napravili su što su napravili. Možda bude remake na PS 6 pa poprave model lika u nešto normalno. 

 Kako misliš vjerojatno? Moguće je da će se razočarati, ali vjerojatno?? Pa većina je oduševljena igrom, vi debela manjina uvrijeđeno prosvjedujete zbog woke elemenata. Ima ih, ali boli me k za to, ne nabija se na nos kako vi želite prikazati.

hummer0 čet 23.2.2023 17:13
Zec04 kaže...

ja nikako da krenem igrat last of us 2. i sad gledajuci seriju mi je ful dosao gust jer rijetko kad i palim playstation. ali kad sam si malo izspoliao da je da abby neki terminator i da ubije joela, rekao ma nema sanse. vezes se za nekog lika prvi dio i uz seriju i bas ne zelim igrat 2 dio. pretpostavljam da je odlican ali neznam

 Zec04

Ma igra je odlična pusti priče i uživaj i bez Joea je super.

Hexfire čet 23.2.2023 18:26
SaintGriz kaže...

Ok to kazes ti, i jos par promila vas. Vase pravo ali predstavljati se ko neka vecina, svasta. Stani na loptu kolega.

 Gdje točno se predstavljam kao većina? Kolega je pitao, ja odgovorio, a onda se ti raskokodakao o nekakvim woke glupostima. Jer kad nemaš argument onda se to izvlači. Riješili smo sve ovo već prije 3 godine. Igra ima loš pacing, neuvjerljive likove (pogotovo glavni koji je žena od 70kg, a svaka ruka joj ima 30kg) i loš directing. Ideja je bila dobra na papiru, ekzekucija baš i ne. Očito Druckman nije toliko sposoban kao što si je umislio.

 

Igra je i dan danas polarizirajuća za razliku od prvog dijela koji je generalno hvaljen od svih. Hoćeš rasprave po Internetu, metascorove, recenzije, rasprave na ovom forumu. Čak i taj moj post ima 2 TD i 2 TU jer MEGATAMU ne računamo.

 

Srećom je TV serija u dobrim rukama pa možda ispere gorak okus koji je TLOU II ostavio.

Tututuru čet 23.2.2023 18:33
SaintGriz kaže...
Hexfire kaže...
Zec04 kaže...

ja nikako da krenem igrat last of us 2. i sad gledajuci seriju mi je ful dosao gust jer rijetko kad i palim playstation.

 Ako su ti priča i likovi nebitni onda odigraj. Ali ako očekuješ TLOU 1 iskustvo vjerojatno ćeš biti razočaran.

 

Abby izgleda kao Popaj iz nekog samo njima jasnog razloga. Ispada skroz komično kao lik i jednostavno ju ne možeš shvatiti ozbiljno. Napumpali su joj mišiće ko Lari Croft sise prije 30 godina. Baš sam odigrao Uncharted 4 i "DLC" koji sadrže 3 badass zanimljiva ženska lika pa nije ko da Naughty Dog ne zna to napraviti. Ali eto napravili su što su napravili. Možda bude remake na PS 6 pa poprave model lika u nešto normalno. 

 Kako misliš vjerojatno? Moguće je da će se razočarati, ali vjerojatno?? Pa većina je oduševljena igrom, vi debela manjina uvrijeđeno prosvjedujete zbog woke elemenata. Ima ih, ali boli me k za to, ne nabija se na nos kako vi želite prikazati.

 Ja ne prosvjedujem zbog woke elemenata, par postova iznad imas moj osvrt na igru od prije par godina. Al iskreno to je problem "woke" kulture i danasnjih tratincica. Za nesto lose (s mog gledista igra je losa iz gore navedenih razloga), se ne moze rec da je to lose jer ukljucuje pripadnike lgbtq+-/*isus organizacije ili pripadnike manjina i automatski te se optuzuje za diskriminaciju.

SaintGriz čet 23.2.2023 19:14
Hexfire kaže...
SaintGriz kaže...

Ok to kazes ti, i jos par promila vas. Vase pravo ali predstavljati se ko neka vecina, svasta. Stani na loptu kolega.

 Gdje točno se predstavljam kao većina? Kolega je pitao, ja odgovorio, a onda se ti raskokodakao o nekakvim woke glupostima. Jer kad nemaš argument onda se to izvlači. Riješili smo sve ovo već prije 3 godine. Igra ima loš pacing, neuvjerljive likove (pogotovo glavni koji je žena od 70kg, a svaka ruka joj ima 30kg) i loš directing. Ideja je bila dobra na papiru, ekzekucija baš i ne. Očito Druckman nije toliko sposoban kao što si je umislio.

 

Igra je i dan danas polarizirajuća za razliku od prvog dijela koji je generalno hvaljen od svih. Hoćeš rasprave po Internetu, metascorove, recenzije, rasprave na ovom forumu. Čak i taj moj post ima 2 TD i 2 TU jer MEGATAMU ne računamo.

 

Srećom je TV serija u dobrim rukama pa možda ispere gorak okus koji je TLOU II ostavio.

 Napisao si kolegi da ce ga igra vjerojatno razocarati, tj  nastupio si kao je igra razočarala većinu, a nije, vec samo manjinu, debelu marginalnu manjinu.

Dodinho čet 23.2.2023 20:00
Hexfire kaže...
Pa razočarati će se ako očekuje kvalitetu priče TLOU. Nitko normalan ne može tvrditi da je na tome polju TLOU2 ispunio očekivanja.

 Al ga ti laprdaš bezveze. To što se tebi priča nije svidjela (što je sasvim legitimno) ne znači da nije ispunila očekivanja.

 

Mogu shvatiti da nastavak nečega neće biti u rangu originala, ali tu tvrditi da priča nije nešto i da nije ispunila očekivanja je u najmanju ruku deplasirano. Najjači adut TLOU serijala je priča i likovi.

SaintGriz čet 23.2.2023 21:46
Hexfire kaže...
Pa razočarati će se ako očekuje kvalitetu priče TLOU. Nitko normalan ne može tvrditi da je na tome polju TLOU2 ispunio očekivanja.

 Ja sam normalan i tvrdim točno to. Igru sam prešao u 2 dana, dvije seanse po 10 sati. Inače 10 sati igranja ne skupim u tjedan dana. Bio sam oduševljen, emocije na sve strane. Igra je remek djelo. 

Spacecraft pet 24.2.2023 07:37

Igra je generic pos s tim uvaljivanjem woeknesa.
Mogla je biti neusporedico bolje i nebi ima prosjecne ocjene.

Mislim Ellie pobije sve likove i pusti onog lika Abby na zivotu?
Gtfo.

Di je alternate opcija "kill abby ,yes no?"