x360gamer uto 5.5.2020 19:16

Pozdrav forumaši!

Vidim da se dosta prašine diglo oko tlou 2 igre.

Odmah ću reći da nisam igrao niti prvi dio, niti sam upoznat skroz s pričom. Znam samo da je po pričama mnogih to igra radi koje se kupuje konzola. 

Usprkos tome, otvaram temu, jer od par tema koje pratim na forumu je PS4 tema u kojoj preskačem svaki dan 3 stranice teksta jer mi se ne da čitati o ovoj igri. Spamate temu bezveze, pa neka igra dobije original temu. Tko želi neka raspravlja ovdje, a nama ostalima bude lakše pratiti u PS4 temi PS4 stvari.

Vandit uto 5.5.2020 21:00

A jebiga i ti se sjetiš otvoriti temu nakon što smo se ispucali na PS4 temi. 

 

Šalim se, vjerujem da će se rasprava ponovno zakuhati, možda već sutra kada dođe novi trailer. 

 

Uglavnom, mislim da Neil Druckmann neće plakati od sreće dok bude čitao reviewove kao što je plakao Cory Barlog (God Of War). Ja ću se ovaj puta sudržati od nekih velikih filozofija; nadam se da će igra ponuditi nešto drugačiji pristup, drugačiju priču koja je daleko od gaming klišeja. U svakom slučaju, svaka čast Sonyu koji dopušta određenu dozu kreativne slobode kada su u pitanju AAA igre. 

Spacecraft sri 6.5.2020 02:50

Amo dalje. Gameplay ce biti kvalitetan u to nesumnjam. Ima dosta igara sa kvalitetnim gameplayom. Danas je meni gameplay manje bitan jer nemogu ga oni tolko otezat ili zasrat kolko ga ja mogu savladati. Jebiga,igram igre negdje 25 godina pa nista ne moze iznenaditi sto se tice gameplaya. Avanture,2d scroleri, akcije,fps, rpg, pdv ,sdp...sluzi svrsi. Ali meni je nekako storyteling poceo biti bitniji ima vec dosta godina. Ne znam za vas. Zato se digla buka oko storya ne oko gameplaya.

Cansee sri 6.5.2020 08:26
Vandit kaže...
DeniZg kaže...

Idemo sad sve iz početka.

Tko će prvi?

 

Čekamo trailer. 

 

Imam neki osjećaj da će isključiti komentare na youtube-u. 

 

Hoće sigurno. Jedino na twitteru ne isključuju, mislim da se tamo ni ne može. 

 

Trailer će vjerojatno biti damage control, baš me zanima šta će prikazati.

bloodborne sri 6.5.2020 08:27

Pa ne znam ja bi rekao kad vec imas igru koja ima i elemente storytellinga i samog gameplay onda je po meni osobno
oboje jednako bitno. ja ne osporavam da je gameplay dobar, iz videnog izgleda super bogato i realno.
ali prica iza njega, mislim ne znam ja vidim da se taj lgbt poceo gurat sve i svuda vjerojatno jer svako malo vidimo
neka "bitna" javna osoba priznala da je gay, sto meni osobno ne smeta. ali nemoj onda nama nametat u svaku
seriju, film, igru te pizdarije.

gle budi to kaj jesi unutar svoja 4 zida radi sta hoces. a ne da se netko nebi uvrijedio
ili osjecao umanjeno ubacis te tranzice sta vec pa da i na njima steknes publiku odnosno da se osjecaju "prihvaceno".
evo vam primjer gledam sons of anarchy dosao do zadnje sezone serija mi je super, i sada u prosloj 6 sezoni
ono niodkud se pojavi u 2 epizode tranzic i da pogledate cijelu seriju do tog djela shvatili bi koliko je taj dio
ubacen doslovno na brzaka onak, da oni najednom njega spasavaju, pomazu mu u zivotu u te dvije ep. totalno nebitnom
liku koji je eto radi neke ravnopravnosti ubacen u seriju. dok im nije bed streljati clanove vlastite obitelji, prijatelje itd.
totalno isforsirano i na brzaka ubacen lgbt u seriju da nebi netko valjda pricao da su njih zakinuli za nesto. fuj jednostavno fuj

Cansee sri 6.5.2020 08:43

 

Pa pogledajte samo zadnju dodjelu oscara. Pa na šta je to sličilo? Samo neki transgender pjevači, drag queens, svaka žena na podiju samo govori kako su ženske super i savršene. A muški ko pičketine samo sjede i plješću

 

Uglavnom, šteta je za last of us jer vjerujem da će gameplay biti ne dobar nego odličan. i šuljanje među clickerima, ma bit će za usrat se od straha

Cansee sri 6.5.2020 08:57
VladimirLem kaže...

Dobro jel ta Abby tranny ili ne? Osobno ne bih mogao igrati igru u tom slučaju. Vi:

 

koliko sam shvatio nije tranny. Obična je ženska, čak i voli muške, dakle hetero, ali se ponaša muškobanjasto i ima ruke kao rambo

VladimirLem sri 6.5.2020 09:06
Cansee kaže...
VladimirLem kaže...

Dobro jel ta Abby tranny ili ne? Osobno ne bih mogao igrati igru u tom slučaju. Vi:

 

koliko sam shvatio nije tranny. Obična je ženska, čak i voli muške, dakle hetero, ali se ponaša muškobanjasto i ima ruke kao rambo

 To je ok, nemam problem s tim. Ono što sam čitao u PS4 je pisalo da je njen glavni motiv za osvetu nemogućnost promjene spola jer joj je Joel ubio oca kirurga u prvom dijelu.

Hexfire sri 6.5.2020 09:17

Tako je komentirao jedan kolega, da je promjena spola bitan dio njenog karaktera. Osobno nisam nigdje tražio spoilere. Znam samo ono što se pisalo tu na forumu. Ali taj dio mi je manje bitan od činjenice da s njom navodno moraš ubiti Joela.


Netko je komentirao da je taj leaked gameplay od veljače pa će možda nešto korigirati do izlaska, ali to mi nikako ne drži vodu. Ne radi se ovdje o nekom NPC-u koji je 5 minuta u igri.

Cansee sri 6.5.2020 09:17
VladimirLem kaže...
Cansee kaže...
VladimirLem kaže...

Dobro jel ta Abby tranny ili ne? Osobno ne bih mogao igrati igru u tom slučaju. Vi:

 

koliko sam shvatio nije tranny. Obična je ženska, čak i voli muške, dakle hetero, ali se ponaša muškobanjasto i ima ruke kao rambo

 To je ok, nemam problem s tim. Ono što sam čitao u PS4 je pisalo da je njen glavni motiv za osvetu nemogućnost promjene spola jer joj je Joel ubio oca kirurga u prvom dijelu.

 

mislim da to nije istina, ako je onda ne kupujem igru nikako

VladimirLem sri 6.5.2020 09:20
Hexfire kaže...
Tako je komentirao jedan kolega, da je promjena spola bitan dio njenog karaktera. Osobno nisam nigdje tražio spoilere. Znam samo ono što se pisalo tu na forumu. Ali taj dio mi je manje bitan od činjenice da s njom navodno morašubiti Joela.

 Ne bih volio da je to istina ali ako se dobro ukomponira u priču nemora biti loše (hint: Game of Thrones). Mene od ove igre može odbiti samo transgender mambo jumbo. Nemam problema s gay likovima, Ellie je otvoreno gay i to se zna još u jedinici.

bloodborne sri 6.5.2020 09:22

priča gdje elli krece u osvetu ( otragu ) za joel-ovim ubojicom bi mi bila totalno okej i dosta.
ovo sve lgbt, trans, homo mi je totalno nepotrebno za promociju kroz video igricu koja ce se
prodati u "milijunskim" primjercima jer gaming je danas postao pa mislim da mogu reci veliki dio zivota
ljudi diljem svijeta, a kad malo bolje razmislim mozda su ih i zato poceli da se opet tako izrazim promovirati kao
nesto okej kroz video igre. samo zasto ? zasto mi nameces, tjeras me da to prihvatim ? to je onaj dio koji meni nije jasan.
samo zato sto je to danas "normalni" dio zivota ne znaci nuzno da mi zelimo da nam se to namece kao nesto sto treba prihvatiti.
jer da je to normalno onda oni kao par nebi nedostatke onog drugog spola kojeg nema u toj vezi nadomjestali odjecom, sminkom itd.
kazem nek se guze unutar svoja 4 zida mene neka ostave na miru. oce imati seriju, film, igricu o njima i svim takvim kontroverznim stvarima
neka naprave posveceno samo takvim pizdarijama.

Hexfire sri 6.5.2020 09:31

Ne kužim game of thrones hint.

Ne smeta mene što Joel umre, čak mi je i fora twist da se njega gleda kao zlikovca iz prvog dijela, ali ne znam koliko ugodno će mi biti kontrolirati lika koji to napravi. Ajde da igraš s Abby samo u toj sceni, ali po nekim postovima ispada da je ona ustvari glavni lik...

Na kraju dana, ovi leakovi su mi na neki način povećali interes za igru jer me baš iskreno zanima kako će to na kraju ispasti.

Spacecraft sri 6.5.2020 09:38

Nes mi ti twista. Shock value. Ima more stavri koje su mogli napraviti. Ali ono kci od nebitnog doktora se pojavi i zatuce joela. I to doktora kojeg moras roknuti inace tebe roknu. Nije da si imao izbor.

Sto nisu mogli ubacit nesto tipa Elie poludi jer joj je pun k svega i pokusava ubit Joela. I Joel onako jadan za dobrobit covjecanstva zatuce nju. Kasnije pun jada bjede i zalosti rokne sebe uz neki monolog i virus preuzme cijelo covjecanstvo. Prica zapravo govori the last of us kao vrstu.


Vandit sri 6.5.2020 10:02

Mene isto zanima kako će se priča razvijati. Na trenutke mi djeluje intrigantno i sviđa mi se to što dobro i loše u igri nije postavljeno crno - bijelo. 

 

Inače je u većini igara to postavljeno prilično banalno. Ti si good guy i boriš se protiv bed guya. I to je to. Ako će TLOU2 kroz cijelu igru potezati to pitanje tko je dobar, a tko loš, jel' glavni lik dobar ili loš - meni se to sviđa. Društvena i politička konotacija je druga priča. 

Strelok sri 6.5.2020 10:09

1. Pišite u spoilerima.

 

2. Ako je vjerovati novim glasinama testera koji su odigrali završni build došlo je do izmjena.

Nisu velike i tiču se motiva tog drugog lika, endinga, 

te omjera igrivog dijela sa Ellie koji je sada 70% igre.

 

Također su izmijenjena imena sekti.

Neke stvari dalje će vam ostaviti traume kao fanovima ali tako jeste. Leakani build je iz 01 2020, imali su 4 mjeseca i nešto rezervnog snimljenog materijala. 

Drastičnije izmjene zahtjevale bi ponovni mocap i snimanje. 

 

Najbolje je pričekati nezavisne recenzije te utiske fanova.

 

Izgledno je da ona odgoda nije bila radi korone nego izmjena na temelju negativnog feedbacka testera te ljudi koji su radili na igri pa je Neil Druckman ipak uvidio pogrešku. 

 

Komentari na traileru biti će isključeni naravno.

Vidite omjer dislajkova i lajkova na najavi trailera (gdje Druckman plače)

Hexfire sri 6.5.2020 10:25

U igrama rjeđe, ali u serijama često imaš koncept gdje pratiš priču iz dvije suprotne perspektive. Pa su good guy i bad guy podjednako glavni likovi. S takvim smjerom nemam problem.

Ali nisam siguran da će u ovom slučaju od Abby uspjeti napraviti lika s kojim ću htjeti igrati. Jer to je lik koji je u zaostatku cijelu jednu igru, a po nekoj logici bi s njom trebali suosjećati isto koliko i s likovima koje volimo iz prethodnika. Bez obzira na možda zabavan gameplay, ali u story driven igri kao ova jednostavno moram imati lika koji mi neće biti odbojan ako žele da s njim igram.

Cansee sri 6.5.2020 10:38

ne znam jel ima među vama onih koji se sjećaju vestern pucačine Call of Juarez. U toj si igri upravljao sa dva lika, sa prvim si bježao od drugog, a sa drugim si lovio prvog. Odličan koncept, igra je bila fantastična. Odmah sam se sjetio te igre kad sam čuo za abby u last of us. To je moglo biti sve super, ali me ubija u pojam Anita i njezina indoktrinacija. Ona će mene učiti o ženskim pravima, nabijem ju

 

A što se tiče Call of Juareza, taj drugi lik je bio svećenik od nekih 45-50 godina, ali je nekad bio vrlo zajeban revolveraš. U igri on sa sobom nosi dva revolvera, a na prsima ima stari oklop konkvistadora. Lik je prejeben, masa današnjih likova u igrama mu nisu do pete.

Hexfire sri 6.5.2020 10:47

Nije mi to baš usporedivo s Call of Juarez ovim osim ako gledaš isključivo gameplay.

U Call of Juarez su oba lika ustvari dobra. Čak su i rodbina. Ne sjećam se više, ali pretpostavljam da se i udruže na kraju protiv zajedničkog neprijatelja. U TLOU 2, barem prema onome što znamo to nikako neće biti slučaj.

Cansee sri 6.5.2020 10:54
Hexfire kaže...
Nije mi to baš usporedivo s Call of Juarez ovim osim ako gledaš isključivo gameplay.

U Call of Juarez su oba lika ustvari dobra. Čak su i rodbina. Ne sjećam se više, ali pretpostavljam da se i udruže na kraju protiv zajedničkog neprijatelja. U TLOU 2, barem prema onome što znamo to nikako neće biti slučaj.

 

pa gledam isključivo gameplay. To je ok fora da upravljaš sa dva lika koji su jedan protiv drugog, a sad kako će završiti je druga stvar