MEGATAMA čet 21.10.2021 12:23

https://image.api.playstation.com/vulcan/ap/rnd/202011/1621/fYZQHZ42eXXUt7c6D5YjLrq5.png

 

 

Returnal je pucacina iz trecag lica koja se moze smijestit u Rogue podzanr,tema je SF/horor.

Igru je izradio Housemarque a izdao ju je Sony ekskluzivno za svoju PS5 konzolu.

 

https://youtu.be/k4nSLa8a588

 

 

Igram za sada nekih 12-13h i dosao sam do drugog glavnog bossa,igra je odlicna ali jako ovisite o tome sto vam pojedini run dropa od oruzja,poboljsanja,vrste i rasporeda neprijatelja itd itd.

Taman sam se malo odmaknuo od Hades u kojemu imam preko 150 pokusaja prolaska i sveukupno sam prosao igru i evo me opet u rogue stilu igre :)

gamex1423 čet 21.10.2021 12:31

Odlicna ideja za posebnu temu jer ova igra to zasluzuje. Meni je definitivno GOTY i kuknjava ljudi po netu me umalo odbila skroz tako da je nisam planirao nabaviti. Koliku bih gresku napravio sam tek shvatio nakon sto sam poceo igrati jer je igra odlicna u svakom aspektu i bas zarazna.

Preporucio bih svakome da igra sa slusalicama jer je ovo daleko najbolja implementacija 3D zvuka i znatno olaksava igranje kada cujes sve kako treba.

MEGATAMA čet 21.10.2021 12:34
gamex1423 kaže...

Odlicna ideja za posebnu temu jer ova igra to zasluzuje. Meni je definitivno GOTY i kuknjava ljudi po netu me umalo odbila skroz tako da je nisam planirao nabaviti. Koliku bih gresku napravio sam tek shvatio nakon sto sam poceo igrati jer je igra odlicna u svakom aspektu i bas zarazna.

Preporucio bih svakome da igra sa slusalicama jer je ovo daleko najbolja implementacija 3D zvuka i znatno olaksava igranje kada cujes sve kako treba.

Ehh bome da,zvuk je fantastican,3d pozicioniran i izuzetno bogat.

Vizuali su takodjer vrhunski i niti u jednom trenutku nisam im ao dojam genericnosti okolisa sto se vrlo cesto desava u bilo kakvoj vrsti random generiranog sadrzaja.

Fantasticno je sto su se odlucili za 60fps uz tek poneki rijetki pad frejmova ali i to ce nadolazeci VRR update za ps5 ispeglat.

gamex1423 čet 21.10.2021 12:43
MEGATAMA kaže...
gamex1423 kaže...

Odlicna ideja za posebnu temu jer ova igra to zasluzuje. Meni je definitivno GOTY i kuknjava ljudi po netu me umalo odbila skroz tako da je nisam planirao nabaviti. Koliku bih gresku napravio sam tek shvatio nakon sto sam poceo igrati jer je igra odlicna u svakom aspektu i bas zarazna.

Preporucio bih svakome da igra sa slusalicama jer je ovo daleko najbolja implementacija 3D zvuka i znatno olaksava igranje kada cujes sve kako treba.

Ehh bome da,zvuk je fantastican,3d pozicioniran i izuzetno bogat.

Vizuali su takodjer vrhunski i niti u jednom trenutku nisam im ao dojam genericnosti okolisa sto se vrlo cesto desava u bilo kakvoj vrsti random generiranog sadrzaja.

Fantasticno je sto su se odlucili za 60fps uz tek poneki rijetki pad frejmova ali i to ce nadolazeci VRR update za ps5 ispeglat.

 Da, gledajuci DF analizu covjek se iznenadi kad sazna da se igra interno renderuje na 1080p pa uz neke fore i fazone ide na 1440p pa tek onda 4k. Igrajuci nikad to ne bih rekao i mislio bih da je nativno rezolucija blizu 4k.

I ovo sto kazes za okolis, to me brinulo prije nabavka igre jer sam mislio da proceduralno generirane mape ne mogu biti dobre, medjutim stvarno su odlicne i cak i nakon ponavljanja bioma i ciklusa i dalje su zanimljive.

MEGATAMA sub 23.10.2021 12:49

God mode u Hades ne bi trebalo koristit,jedino ako vam je bas pretesko.

 

Moram rec da je Hades bolje balansiran od Returnala sto se tice ponavljanja i nije mi bio dosadan ili naporan dok u Returnalu zelim samo projurit kroz sumu do portala.

gamex1423 ned 24.10.2021 17:06
MEGATAMA kaže...

God mode u Hades ne bi trebalo koristit,jedino ako vam je bas pretesko.

 

Moram rec da je Hades bolje balansiran od Returnala sto se tice ponavljanja i nije mi bio dosadan ili naporan dok u Returnalu zelim samo projurit kroz sumu do portala.

 Meni u Returnal bas gust svaku biomu istraziti do maksimuma da se ojacam :D

gamex1423 uto 26.10.2021 13:44

Kako sam jucer imao odlican run, 300% integrity, parazit za ozivljavanje, astronaut za ozivljavanje, 2 mala healing itema, 1 veliki, carbine sa leech rounds, parazit + artifact koji healaju na niskom integritetu i jos dosta drugih korisnih artifacta. Oko 2-2,5 sata lutao po biomu 4 i 5 kako bih se napucao.

Na kraju sam poginuo jednostavno jer sam bio glup i nisam na vrijeme shvatio da se u sobi nalazi onaj zeleni krug zbog kojeg protivnike ne mozes ubiti  Soba koja je skroz blizu kraja te biome, 2 mini bossa i ja ih 10 minuta gadjam, ne skidam im HP nikako i budala tek shvatio da je onaj zeleni vrag tu, ali tad je vec bilo kasno. Zbog nepaznje sam izgubio run kojim bih bez problema prosao biomu i bosa 

MEGATAMA uto 26.10.2021 14:26

Dosao update danas za igru,sad se moze "puzirat"

 

Ja apsolutno nemam volje za cesljat sumu pa mi je brzi prelazak u pustinju tezi nego bi trebao bit.

Napredak je u Hades enormno bolje rijesen i tamo mi nije problem grindat sto pokazuje i 150+ pokusaja prolaza dok mi je Returnal nazalost predosadan u svakom pocetku u sumi.

Mogla je igra bit enormno bolje rijesena u Rogue duhu.

Za sad mi je nekih 6 od 10 dok je u slucaju Hades 8,5 od 10

Gogy7 uto 26.10.2021 14:31

Upravo to me odbija kod ove igra a privlači u Dark Souls recimo.
Umrijet cu 10 puta, proći cu stazu 10 puta ali ostavi mi level i oružje. Ako neide povećas level i gotovo. Neda mi se stalno grindati

MEGATAMA uto 26.10.2021 14:45
Gogy7 kaže...
Upravo to me odbija kod ove igra a privlači u Dark Souls recimo.
Umrijet cu 10 puta, proći cu stazu 10 puta ali ostavi mi level i oružje. Ako neide povećas level i gotovo. Neda mi se stalno grindati

Da to je problem,usli su u taj zanr "naglavacke" i realno dobro to odradili ali ne odlicno.

 

I kad vec spominjemo Souls igre...prosao sam sve osim Sekira...dosao pred kraj i ostao bez save pozicija,u Soulsima je skill barem 80% ako ne i vise dok je u Returnalu drop luck 80% a skill mozda 20% jer mogu 5x za redom dobit usrane runove i onda me u sestom igra zatrpa sa svime i bude enormno lakse igrat nego predhodnih 5 puta.

Poanta je da setup levela i dropova moze enormno olaksat ili otezat svaki pojedinacni prolazak...i u Hadesu je prisutan taj element ali je game progres pametnije odradjen.

 

gamex1423 uto 26.10.2021 14:45

Meni returnal ima toliko zabavan gameplay da ja grindam sve biome, ne zato sto moram, nego jer mi je zabavno. Takodjer svaki run svakkako donosi uvijek otkljucavanje novih stvari koje ce koristiti u narednim runovima. 

Da mi igra nije zabavna i da moram se na silu tjerati da je igram onda bih odmah odustao. Ova igra bi mi realno bila dosadna i genericna da ima klasicni sejv sistem i ostavljanje svega. Bas mi je i cini toliko posebnom i zabavnom sto je svaki run skoro igra za sebe i nikada me ne doceka isto 


S dosta tog se mogu sloziti ali da je 80% drop luck a samo 20% skill jednostavno nije tako. Moze ti igra bacati sta hoces ako lose igras i lose odluke pravis neces preci ni prvog bosa. Kod mene 80% runova traje satima i nemam problema da kazem eh kako sam lose srece, jer bas dosta pratim i planiram.

Eto i ovaj run od jucer sam izgubio iako sam bio toliko OP da sam mislio da je nemoguce, ali sam izgubio svojom greskom.

Savjet ako hoces dobar loot i iteme, onda obavezno svaki put kad naidjes na drugog mrtvog scouta idi na avenge, isto tako u biomama koje obidjes odradi challenge rooms. Dok sam te stvari izbjegavao imao sam potestkoca da se opremim, sad kada svaki run to rijesavam nakon tih borbi u vecini slucajeva bude dosta dobrog loota koji pomaze dalje. Imas i na samom pocetku, tamo gdje je helios, onu spravu gdje platis ether da otkljucas neki potpuno novi item i odmah ga dobijes. Ako tebe neko avenga tad ti dobijes item, a osoba koja avenge uradi dobije 4 ethera tako da svima koristi.


Poceo sam igrati Demons Souls, i odlicna mi je. Ali mi cudno kako raja govori da je igra ekstremno teska i slicno. Igra nije toliko teska, tesko je to sto te vraca uvijek na pocetak levela kao i to sto su stavili da se neprijatelji kriju pa te iznenada napadnu gdje se ne nadas. Cim se prati dovoljno odmah je pola problema rijeseno. Prvi put u zivotu igram souls igru i za sada apsolutno nemam poteskoca niti osjecaj da je teska. Protivnici, za sada, spori i predvidivi, samo ne treba letit unaprijed, nego smireno i polahko pratit situaciju.

MEGATAMA sri 27.10.2021 10:02

Dosao u treci biom koji izgleda nevjerovatno dobro...kakav dizajn,imam dojam kao da sam u Metroid Prime ❤

Posto sam dobio kuku sada je razlika vrlo velika u mogucnosti prolaska a i opcenito se drop rate kvalitetnije opreme instant poboljsao.

gamex1423 sri 27.10.2021 12:03
MEGATAMA kaže...

Dosao u treci biom koji izgleda nevjerovatno dobro...kakav dizajn,imam dojam kao da sam u Metroid Prime ❤

Posto sam dobio kuku sada je razlika vrlo velika u mogucnosti prolaska a i opcenito se drop rate kvalitetnije opreme instant poboljsao.

 A cek, zar ti nisi vec bio do zadnjeg bioma, ili sam te zamjenio s nekim? 

Vjeruj da igra postaje sve laksa i zabavnija kako ides dalje, bas zbog tog jer otkljucas novo oruzje, novu opremu, nove artifakte i consumable.

Ne zelim nista da ti spoilam pa necu konkretno pisati, ali obavezno se potrudi da prodjes taj biom i ne odustaj, jer vrijedi :)

Sto se tice trece biome, dizajn je vrh, ali je jedan od najtezih, i brzo ces ostati razocaran zbog kamikaze dronova 

gamex1423 sri 27.10.2021 12:19
MEGATAMA kaže...

Ja ne odustajem,napisao sam da sam prosao Hades i imam 150+ pokusaja tamo pa si mozda to krivo shvatio ako se radi o meni.

 Moze biti da je neko drugi napisao a da sam zamjenio. Samo nastavi i pisi ovdje dokle si i ako bude sta nejasno, posto sam malo dalje dogurao :) 

gamex1423 čet 28.10.2021 09:08

Sinoc presao i zadnju biomu/zadnjeg bosa u returnal te sam dosao do kraja. Sad idem po secret ending :)

Postavit cu poslije sliku statistika ingame.

 

 

EDIT:

 

Trebam napomenuti da od ovih 45 smrti oko pola je kad su mi drugovi dolazili pa odigraju koji run. Takodjer nikad nisam umro niti na jednom boss fightu :D

Mislim da sam poprilicno dobar.

 

 

Magician ned 11.12.2022 15:20

Objavljeni su PC zahtjevi

 

System Requirements

  • Minimum:

    • OS: Windows 10 64-bit (version 1903)
    • Processor: Intel Core i5-6400 (4 core 2.7GHz) AMD Ryzen 5 1500X (4 core 3.5GHz)
    • Memory: 16 GB RAM
    • Graphics: NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB) AMD Radeon RX 580 (8 GB)
    • Storage: 60 GB available space
    • Additional Notes: SSD Recommended
  • Recommended:

    • OS: Windows 10 64-bit (version 1903)

    • Processor: Intel i7-8700 (6 core 3.7 GHz) AMD Ryzen 7 2700X (8 core 3.7 GHz)

    • Memory: 32 GB RAM

    • Graphics: NVIDIA RTX 2070 SUPER (8 GB) AMD RX 6700 XT (12 GB)

    • Storage: 60 GB available space

 

https://store.steampowered.com/app/1649240/Returnal/

MEGATAMA pet 17.2.2023 07:25
doktor1 kaže...

Radi odlično kod mene.

Nemam problema sa performansama.

 

A igra je odlična, čekam je od kada sam je vidio! Tj nado sam se da će doći na PC.

Sve sto Sony izda ce eventualno doc na PC,a sto se tice portova trude se vise nego neki drugi izdavaci koji izdaju PC verzije od devedesetih.

Iduce ocekujem TLOU2,Horizon Forbiden West.....

 

Ovaj port je fantastican po svemu sto sam procitao.

Hexfire sri 5.4.2023 09:03

Igra još tko ovo?

 

Počeo sam prekjučer i odlično je. Posebno s audio vizualne strane. Izgleda mi odokativno da bi mi bilo nešto lakše igrati na PC-u, ali vjerojatno ću zgurati sad do kraja na plejki kad sam već krenuo. Jučer sam prvi put došao daleko u drugom biomu, vjerojatno ću danas doći do bossa.

 

Jedino što mi je zasad minus je manjak osjećaja napretka. Ima sam baš par runova gdje sam imao poslije dojam da su bili skroz uzaludni. Fali mi još nešto ili od permenanat nadogradnji ili barem otključavanje nečega nakon svakih par runova bez obzira koliko uspješan je bio. Kad usporedim recimo sa Hades koji je najbolji Rougelite, onda ipak zaostaje. Ako ništa drugo tamo te barem Zeus skuri svaki put kad se opet spawnaš i čuješ neki novi dijalog od NPC-eva.