zviznemte sub 9.7.2016 17:24

Pozdrav, pošto vidim da nitko još nije otvorio temu pa da ja otvorim.

Pa neka ovo bude official tema za igricu.

 

Pokemon GO je videoigra razvijena od strane Niantec, skolaboracijom grupe Game Freak, Pokemon Company i Nintendo.

Dostupna je za sljedeće platforme:

Android

iOS

Za sve prijašnje verzije možete ići na APKMirror stranicu: http://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/

 

Info update verzije:

v.0.29.0 (06/07) 

- Lansirana igra na tržište.

 

v.0.29.2 (13/07)

- Kompatibilno sa x86 Intelovim procesorima, kao npr ZenFone.

 

v.0.29.3 (20/07)

- Manja poboljšanja u tekstu.

 

v.0.31.0 (31/07)

- Avatar (lik) se može urediti i promijeniti mu izgled.

- Popravljeni battle damage values nekih pokemona.

- Poboljšane neke animacije u Gymovima.

- Poboljšani problemi sa memorijom.

- Uklonjeni otisci iz nearby-a.

- Modificirane kaklkulacije za damage u Gymovima.

- Popravljeni razni bugovi tijekom susreta sa divljim pokemonima.

- Updatean opis svakog Pokemona u Pokedexu.

- Updateane slike medalja.

- Popravljeni razni bugovi na mapi.

- Manja poboljšanja u tekstu.

 

v.0.33.0 (08/08)

- Dodan popup koji podsjeća trenere da idu prebrzo. Tako nešto se pojavljuje ako pokušavate igrati igricu tijekom vožnje autom,busom,tramvajom,biciklom.

- Ispravljen bug sa XP-om za "Nice" "Great" "Excellent.

- Mogucnost promjene Username u igrici. Pažljivo birajte ime, jer ćete moči samo jednom ga promijeniti.

 

v.0.35.0 (23/08)

- Implementirana procjena svakog pokemona vaših Team Leadera o attacku i defensu.

- Manja ispravljanja bota.

 

v.0.37.0 (10/09)

- Implementiran je Pokemon prijatelj: Svi treneri od sada mogu odabrati pokemona koji će hodati uz njih (kao Pikachu sa Ashom). A za svaki određeni prijeđen kilometar ćete osvojiti candy za tog pokemona.

- Olakšano je kliktanje na pokemona kad se pojavi na mobitelima smanjim ekranima.

- Ispravljen bug koji je predstavljao problem da bi se jaje samo izleglo bez animacije.

- Pokemon Go Plus Support

- Manja poboljšanja u tekstu.

 

v.0.37.1 (17/09)

- Poboljšana stabilnost PoGo Plus narukvice.

- Dodana opcija "brza pomoc"  kod prvog spajanja PoGo Plus narukvice.

- Manja poboljšanja u tekstu.

 

v.0.39.0 (23/09)

- Vračena lokacija di ste ulovili kojeg pokemona i datum.

- Od sada se incense može koristiti i sa PoGo Plus narukvicom. Tako treneru olakšava hvatanje pokemona.

- Ispravljen bug koji je trenere blokirao na loading početnom zaslonu nakon što bi restartirali aplikaciju.

- Ispravljen bug koji je kameru micao sporo tijekom trajanje borbe u gymu.

- Manja ispravljanja ostalih bugova.

 

v.0.39.1 (25/09)

- INFO ISTO KAO I KOD PRIJAŠNJE VERZIJE -

 

v.0.41.2 (11/10)

- Bonus kod hvatanja pokemona: Trener može osvojiti bonuse za tu vrstu pokemona koju uhvati.

- Od sada u Gymu možete odabrati 6 pokemona kada dižete level gyma.

- Jaja i inkubatori od sada će se povremeno mjenjati prijeđena kilometraža bez da trener mora ulaziti i refreshati taj odjeljak.

- Ispravljeno  nekoliko audio problema.

- Smanjeno vrijeme animacije kod evolucije pokemona.

- Manja ispravljanja u igri.

 

v.0.41.3 (12/10)

- INFO ISTO KAO I KOD PRIJAŠNJE VERZIJE -

Igrica koristi proširenu stvarnost i tehnologiju GPS. Pokemon GO je kompatibilna sa Bluetooth uređajem zvanim Pokemon Go Plus   ,uređaj bluetooth konekcijom obaviještava igrača da je u blizini pokemon kojeg može uhvatiti.

Kad se prvi put uđe u igricu, nudi vam mogućnost da se prijavit putem Google računa, ili putem Pokemon Trainer Club Accounta kojeg posebno trebate napraviti ako ga nemate.

Za igranje igrice potreban je i obavezan GPS i internet konekcija.

Nakon što ste se ulogirali, moće ćete urediti svoj Avatar (profil lika) kako će izgledati vaš lik u igrici.
Nakon što ste saveali, odmah vam ponudi 3 pokemona na raspolaganje: Bulbasaur, Charmander i Squirtle. Za odabrati pokemona morate kliknuti na njega i uloviti ga, bacajuči Poke kuglu na njega.

Nakon toga će vas prebaciti na mapu gdje ćete vidjeti Poke pointse. Gdje ćete morati hodati do njih i tamo će te moći uloviti nove pokemone, ali ne samo tamo nego hodajući ulicom, gradom, šumom, kućom ili tko zna gdje ćete naći nekog pokemona za uloviti, nakon toga ga možete hraniti, evoluirati, kupovati poke kugle, jaja i razne gadgete sa novcima koje možete osvojiti u igrici ili kupiti pravim novcima.

 

Ovo bi bio kratki uvod u početak igrice. Ovdje postavljajte pitanja i probleme koje imate sa igricom, razne doživljaje itd.

 

Gotta catch 'em all! Gotta catch 'em all! Pokémon !!!

djdragon95 sub 9.7.2016 17:39

Pretpostavljam da si ti već skinuo apk pa ako možeš reć kakvi su tvoji dojmovi, pogotovo za lokacije pokestopova i gymova, jer čitam da lokacije pokestopova znaju bit dosta blesave pa čak i nepristupačne za običnog smrtnika. 

 

Osobno mislim da ću se strpit dok ne dođe official apk za Hrvatsku u naš store.

zviznemte sub 9.7.2016 18:55
djdragon95 kaže...

Pretpostavljam da si ti već skinuo apk pa ako možeš reć kakvi su tvoji dojmovi, pogotovo za lokacije pokestopova i gymova, jer čitam da lokacije pokestopova znaju bit dosta blesave pa čak i nepristupačne za običnog smrtnika. 

 

Osobno mislim da ću se strpit dok ne dođe official apk za Hrvatsku u naš store.

 Evo kod mene u Rijeci sam obišao moj kvart i otišao malo dalje do nekih pokestopova. I sva su bila pristupačna. Inaće sve radi normalno. Jedino možda nznm da li je to bug ili je to tako kad se baca pokekugla da ne uhvati od prve. evo ispod video kako to sve izgleda.

 

https://youtu.be/pUzwFmo3GdM

dennocro ned 10.7.2016 09:51

koliko ti cca MB potrosi?
probao sam sa fake location igrati ali bezuspjesno. nije problem hodati al imam samo 1.5gb neta a to ode dok kazes keks.

uhvatio sam odma na pocetu charmandera kad ti da i pidgiea, ili kako se vec pise.

zviznemte ned 10.7.2016 11:43

Kolko sam ja skuzio app je oficijalna samo nema za skinuti u Hrvatskoj, to ne mora značiti da se ne može igrati. Ne kužim zašto bi te bannali. 

Pokušao sam i ja sa fake lokacijom i ne  radi.

U vezi INTERNETA evo baš prije malo pričam sa frendom i idem pokušat upalit podatke i 10 minuta 3,6mb mi skinulo

 

Bio sam ja davno skinuo igricu dok je bila samo za Japan,nisam bio ništa skužio, tad je bila još u beta fazi, samo znam da slj dan nisam mogao uči igrat više.

xDISORDERx ned 10.7.2016 12:09

ja sam krenia sinoć igrat i iznenađen sam igrom skroz jer nisam ima pojma da bi to ovako trebalo izgledati..

dosad sam uvati 5,6 pokemona.. neki su se pojaviljivali na neki mistima baš di je logično da budu, sad neznam jel to slučajno ili šta..

poke spotovi su prekomični i zanimljivi.. ja živim u malom mistu uz more i lokacije koje su postavljene su u najmanju ruku čudne.. očekivaš da će biti tipa crkve, il neka mista di se okupljaju ljudi kad ono legendarni lokalni frizer ili bunker iz WW2 i tako neke stvari za koje nikad nebi reka da će biti hahah

jedva čekam otić u veća mista/gradove tipa split pa istraživat malo

lllnuclearlll ned 10.7.2016 12:36

Za početak tema je u krivom podforumu. Mobiteli nisu konzole.

 

Druga stvar. 

 

Koje je ovo smeće od igre? 

 

Znači pokupio sam 20tak pokemona, razvio ih, evoluirao i došao do Levela 5 kad se mogu počet borit.

 

I sad ako se želim borit moram ić u 2km udaljen park  

 

Najzanimljiviji dio je što je borilište ni jedno ni drugo nego... crkva  

 

Bit će definitivno zanimljivo na misi narednih par tjedana dok pop ne skuži o čem se radi...  Izgleda da ću morat počet bit vjernik i redovito odlazit na sv. misu... 

 

Zamislite scenarij da vam je borilište ispred kuće i da vam se rulja počne skupljat svaki dan i fajtat pokemonima. 

 

Ovakve debilne igre treba zabranit...

 

btw. GPS, kamera, ekran, visoko zauzeće proca i baterija čak i najboljih telefona ode kroz sat-sat i pol. Taman dok misa ne završi 

 

Zaključak nakon dana igranja: DEINSTALACIJA 

lllnuclearlll ned 10.7.2016 14:27

Vama koji TDate samo jedno pitanje.

 

Vi planirate svako malo otić do nekog parka/birtije/crkve/groblja sjest i borit se s pokemonima pol sata?

 

Ne kužim zašto nisu napravili virtualni svijet, ovo s hodanjem je malo bezveze... Možda zanimljivo prvih par dana, ali definitivno dosadi jako brzo. Pa kad idem negdje ne mogu visit na mobitelu s pokemonima. Vjerujem da će bit i mrtvih radi ove igre jer će ljudi blejat u telefone i u prometu i svuda...

 

A ja sad da idem sjest u park do kojeg imam 15min hodat i igrat pokemone na telefonu, pa nisam puko 

Mitch ned 10.7.2016 14:29

Hah ja igram od kad je izasla (USA), i stvarno je igra zesci battery drain i nista drugo...imat ce smisla samo na plazi. Upalite si battery saving u postavkama, ali pao mi SOT za jedno sat vremena

xDISORDERx ned 10.7.2016 14:45

ja ne svaćam igru toliko ozbiljno da ću baš s ciljem ić do neke lokacije non stop, al potrudit ću se kad se nađem u blizni lokacije da se sitim igru upalit na 5-10 min ako za to imam vrimena..

a i iskreno da nađem nekoga prijatelja ili više njih koji igraju mislim da bi baš bilo zabavno, izać vani i prošetat malo, na piće i slično.. ne vidim problem u igranju igara u parku ili doma u sobi, čak je i bolje na otvorenom hah

lllnuclearlll ned 10.7.2016 14:45
Mitch kaže...
Hah ja igram od kad je izasla (USA), i stvarno je igra zesci battery drain i nista drugo...imat ce smisla samo na plazi. Upalite si battery saving u postavkama, ali pao mi SOT za jedno sat vremena

 A šta moš radit na plaži? Upalit i čekat da ti dođe pokemon... I to je to. Igra je turbo dosadna ako nisi na lokaciji gyma.

 

@xDISORDERx

 

Ma sve 5, ali bilo bi puno zanimljivije da možeš pristupit gymu od bilo kud. Ja imam eto taj kod crkve i još jedan na sred dost prometne ceste, i to je to...

 

Ako nisi blizu gyma nemoš praktički niš... Da se bar možeš borit s frendom bilo gdje ili tako nešto, da možeš na taj način zaradit ili izgubit pokemona, to bi bilo fora. Ovako vidjet ćeš, jako brzo će ti dojadit.

xDISORDERx ned 10.7.2016 16:53

ja sam za startera isto squirtlea.. za sada ih imam 18 različitih, i neke duple različitih levela, pa sam ove nižeg levela transferira ovom profesoru, u zamjenu sam dobia jaja od tih pokemona..

ja recimo pikachua još nisan srea.. najzanimljivije šta bi uskoro moga uvatiti je scyther, par puta mi je pisalo da je u blizini al se nije pojavia

 

zanima me koja je priča sa odabirom ovog tima kad se stigne prvi put u gym, ja sam uzea ovu mystic curu sa articunom u pozadini

gocc01 ned 10.7.2016 23:18

Al fakat, ko da nema dovoljno debila kaj ko muhe bez glave hodaju prek ceste, mostova pred aute i bicikle ne skidajući pogled s mobitela, opasnost za druge i za sebe. 

 

U Nizozemskoj il di već su im na pješačkim prijelazima postavili led lampe NA POD da se ne zalete pod auto i onda dođe Pokemon GO 

Alex Mercer pon 11.7.2016 00:04
gocc01 kaže...

Al fakat, ko da nema dovoljno debila kaj ko muhe bez glave hodaju prek ceste, mostova pred aute i bicikle ne skidajući pogled s mobitela, opasnost za druge i za sebe. 

 

U Nizozemskoj il di već su im na pješačkim prijelazima postavili led lampe NA POD da se ne zalete pod auto i onda dođe Pokemon GO 

Prirodna selekcija na djelu.

xDISORDERx pon 11.7.2016 20:28

moras ih prvo reviveati pa dat im potion, to mi je najgluplje u igri.. moraju napravit bar spotove/pokemon centre da ima veze neke s prijašnjim naslovima

 

mene zanima je li ima razlike ako ih odma evolvam u sljedećei stage ili kasnije kad steknu neki experience, točnije jel nauće oni išta novo s tim experinceom

 

edit: pronaša sam odgovor, svjedno je, zapravo bolje odma evolvati jer vidiš odma nove pokrete i dali se isplati dalje trenirati tog pokemona