MEGATAMA pon 28.11.2022 09:49

Jucer zavrsio GOW3 remaster na Ps5....

To mi je bila jedna od najboljih Ps3 igara i najbolji GOW sve do GOW 2018,vizualno igra izgleda fantasticno i dan danas iako je u pitanju remaster a ne originalna ps3 igra.

Sto se tice igrivosti....tu GOW3  nikako nije podnio test vremena,floaty,neprecizno....

Sveukupno igra mi je sad mozda 6 od 10.

 

GOW i GOW Ragnarok su nesto najbolje moguce sto se desilo serijalu,evolucija u najboljem mogucem smijeru.

NathanDrek pon 28.11.2022 22:38

Evo i mene na platini, 97 sati igre ukupno. Bez obzira što zbog jedinice nema onaj wow faktor nečeg novog i neviđenog, Ragnarok mi je bolji nastavak zbog više raznovrsnijih neprijatelja i bosseva, ima dosta zabavniji i dublji combat, više opcija buildova, priča, dijalog, općaenito kvaliteta... ma sve pet i sve u svemu uživancija od početka do kraja. Zacementiran mi je na drugom mjestu za ovu godinu.

Cansee uto 29.11.2022 10:32
NathanDrek kaže...
Marcek555 kaže...

A prvo mjesto je? Elden?

 Da, ta igra je sve što ja tražim od igre, ne bi si ju ni sam složio tako dobro da me se pitalo što hoću.

 

isto i kod mene, ta igra je razlog zašto volim igre. ono što razmišljam zadnjih par dana je koliko bi dobro u From Soft igrama funkcionirao Nemesis system iz LOTR Shadow of Mordro/War, mislim da bi to bila vrhunska kombinacjia. Znači da se dosta bossova može stvoriti zbog interakcije s igračem, ali i da ima onih glavnih koji su uvijek isti šta god se igralo. 

 

A da ne budem baš offtopic moram reći da baš uživam u Ragnaroku, imao sam visoka očekivanja i dosad su sva opravdana

NathanDrek uto 29.11.2022 13:14
Cansee kaže...
NathanDrek kaže...
Marcek555 kaže...

A prvo mjesto je? Elden?

 Da, ta igra je sve što ja tražim od igre, ne bi si ju ni sam složio tako dobro da me se pitalo što hoću.

 

isto i kod mene, ta igra je razlog zašto volim igre. ono što razmišljam zadnjih par dana je koliko bi dobro u From Soft igrama funkcionirao Nemesis system iz LOTR Shadow of Mordro/War, mislim da bi to bila vrhunska kombinacjia. Znači da se dosta bossova može stvoriti zbog interakcije s igračem, ali i da ima onih glavnih koji su uvijek isti šta god se igralo. 

 

A da ne budem baš offtopic moram reći da baš uživam u Ragnaroku, imao sam visoka očekivanja i dosad su sva opravdana

 Meni je glavni razlog open world koji su napravili. Nije klasičan sa punom mapom upitnika i uskličnika po mapi, pa prvo dođeš do lika koji ti ispriča točno što je quest, na kojem mjestu i što te tamo čeka, zato ti i nije zanimljiv, pa je na kraju menu pun otvorenih questova, samo letiš po mapi od jednog do drugog da to prorijediš, pogubio si se u priči, više ne znaš za koga si što odradio, ne znaš dal bi sad sidequest, jel bi main story... U Eldenu je svaki korak bio "što me čeka iza ovog brda", a tome još doprinosi i prekrasan fantasy svijet. Svaki korak je main story, svaki kutak mape ima neki jedinstveni item koji će ti možda trebati za build koji voliš. I bez svih ovih gore gluposti svi putevi na kraju dovedu na isto mjesto, doći ćeš do kraja, ali razlika je što je istraživanje tvoja priča koju ti pričaš i odlučuješ kako završava. I što istražiš s time igraš. To što volim "souls" stil igara je samo šlag na tortu.

 

SPOILER: U Ragnaroku kad sam skužio za što se koristi onaj relic item koji budi kipove (uspavane bosseve), odmah sam se oduševio i to me podsjetilo na malo Elden Ring štiha 

Marcek555 uto 29.11.2022 16:43
NathanDrek kaže...
Marcek555 kaže...

A prvo mjesto je? Elden?

 Da, ta igra je sve što ja tražim od igre, ne bi si ju ni sam složio tako dobro da me se pitalo što hoću.

 Isto i kod mene xd

 

Elden mi je sasvim nova razina, da se razumijemo GoW je vizualno prelijep, prica dobra, igra mi je 95/100, ali ono sto mi elden pruzio nemam rijeci.

 

U GoW sam natukao preko 60h, a elden skoro 300h

MEGATAMA uto 29.11.2022 17:13

Sad mi je ostalo za rijesit samo ovih par najtezih borbi.......uistinu je igrivost u GOW i GOW Ragnarok vrh vrhova jer definitivno ne bih toliko ponavljao borbe da imam i najmanji osjecaj da je losa mehanika igre kriva za moie fejlove.

 

 

gamex1423 sri 30.11.2022 09:55

Kako je predobro ovo podrucje CRATER u Vannaheim. Nisam dugo vidio ovako dobar level dizajn i ovoliko zabavnog sporednog sadrzaja. 3 dana sam vec tu i jos nisam sve obavio :D

P.S. Jeste li skontali koliko brejkaju 4th wall? Ima cak i u dosta codex unosa gdje se Kratos obraca igracu, ali je uvijek odradjeno dvoslilseno :D

gamex1423 sri 30.11.2022 15:49
Kill Frenzy kaže...
U eldenu mi je apsolutno najveci problem sto ne kuzim pricu dva posto. Side kvestovi su mi takodjer tesko za pohbatat. Ne znam. Vjerojatno sam poglupio zadnjih godina 😁

 Nisi, u njihovim igrama neke side questove i story mozes sam skontati, dok neke stvari nema sanse da bi ikad sam nadosao bez da ti neko kaze ili provjeris na netu. ER je i meni bio super, ali mi nije bolji od GoW bas zbog tog jer nema komplet paket. Imao sam 150 sati u ER do platine, i to prateci guide i 1 playtrough, u GoW evo imam vec 84, sve sam istrazujem i bit ce jos sati 

NathanDrek sri 30.11.2022 17:02
gamex1423 kaže...

 Nisi, u njihovim igrama neke side questove i story mozes sam skontati, dok neke stvari nema sanse da bi ikad sam nadosao bez da ti neko kaze ili provjeris na netu. ER je i meni bio super, ali mi nije bolji od GoW bas zbog tog jer nema komplet paket. Imao sam 150 sati u ER do platine, i to prateci guide i 1 playtrough, u GoW evo imam vec 84, sve sam istrazujem i bit ce jos sati 

 Što opet vodi na ono što sam rekao, sam istražuješ i igraš s onime što nađeš, svi putevi vode na isto mjesto. U kojem trenutku si prestao igrati igru i počeo gledati što ti fali za platinu? Zar je platina bitnija od prvog iskustva. Sumnjam da ti je Elden bio super kad si nastavio igrati igru nekog Youtubera, a ne svoju.

gamex1423 čet 1.12.2022 09:27
NathanDrek kaže...
gamex1423 kaže...

 Nisi, u njihovim igrama neke side questove i story mozes sam skontati, dok neke stvari nema sanse da bi ikad sam nadosao bez da ti neko kaze ili provjeris na netu. ER je i meni bio super, ali mi nije bolji od GoW bas zbog tog jer nema komplet paket. Imao sam 150 sati u ER do platine, i to prateci guide i 1 playtrough, u GoW evo imam vec 84, sve sam istrazujem i bit ce jos sati 

 Što opet vodi na ono što sam rekao, sam istražuješ i igraš s onime što nađeš, svi putevi vode na isto mjesto. U kojem trenutku si prestao igrati igru i počeo gledati što ti fali za platinu? Zar je platina bitnija od prvog iskustva. Sumnjam da ti je Elden bio super kad si nastavio igrati igru nekog Youtubera, a ne svoju.

 Drug, iznenadjujes me sad ovom pricom. Ne zelim uopste ulaziti u raspravu, svakako je off-topic.

NathanDrek čet 1.12.2022 11:12

Jučer pala i Gna no damage. Morao sam ubaciti Realm Shift u build i sad ju doslovno paraliziram većinu fighta, jedino me "For Asgard!" napad može iznenaditi, ali ga ima jednom ili uopće nema u fightu. Prošao sam ju 3 puta samo da provjerim da nije bilo slučajno.

 

NathanDrek čet 1.12.2022 23:15
Marcek555 kaže...

For asgard je bar lako izbjec, ide 3 puta za redom xd

 

Svaka cast na no dmg tu kravu, i ja sam koristio realm shift xd

 Hvala, trebalo mi je samo 100 pokušaja , ali sad mogu skoro pa konstantno. Ima ona For Asgard dupli, trostruki i trostruki s bifrost zrakama između, ali je stvar u tome da ako me pogodila, pogodila me s prvim, bitno je da čujem njega na vrijeme. 

 

 

 

 

 

 

 

gamex1423 pet 2.12.2022 10:33
Tututuru kaže...

Evo zavrsija i ja ovo remek djelo. 50 sati, GMGOW tezina, level 6. Dosta toga mi je ostalo za obavit, mislim da cu pokusat realm po realm dovest na 100%.

 Cestitam, i ja igram na GMGOW i skoro sva podrucja su mi 95%+, ostalo jos par stvari pa ostalo se otvara nakon story-a. Imam oko 90 sati i moram reci da nakon sto sam izasao iz CRATER-a, igra je postala drasticno laksa obzirom koliko sam se tamo napucao i napredovao 

MEGATAMA sub 3.12.2022 21:29
Kill Frenzy kaže...

igram na give me no mercy (jedna jača od normal) i moram priznat da je igra teška

Ako ces ic na full prolaz,sav ekstra sadrzaj....itekako teska,ja sam zavrsio igru na toj tezini ali spustio jednu razinu za dva najteza bossa.

gamex1423 pon 5.12.2022 10:47

Uzeo i ja platinu i sve 100% nakon 103 sata. Igrao na GMGOW i samo za King i Gna sam spustio tezinu kako bih zavrsio platinu ali sam napravio sejv pa cu i njih pokusati na GMGOW. Zavrsio sam cak i one opcionalne borbe koje nigdje nisu ni navedene.