Kill Frenzy pet 3.4.2015 14:26

Ja sam ipak nabavio igru i danas malo zaigrao. Prvo što mi je upalo u oko je problemi sa fps-om,opet. Igra se većinu vremena bori sa blagim padom fpsa što se itekako osjeti.

Jbte prije kad sam imao ps2 ne sjećam se da je bilo ovoliko problema u ovoliko igara sa fps dropom a konzole tek izasle.

Cansee pet 28.12.2018 11:56

na prijedlog DeniZg sam prebacio vamo pitanje koje sam mislio postaviti, stvar je u tome da sam dosta nafilovao saw cleaver, a skupio sam sad i drugih oružja, čeka me vicar amelia za ubiti, i sad ne znam da idem na nju sa cleaverom ili da istražujem druga oružja jel ima slabost na nešto. ne tražim da mi neko kaže s čime da je ubijem, nego me samo zanima koliko je igra otvorena za stalno korištenje istog oružja? s druge strane bi mogao grindati okolo blood shardove i pojačati druga oružja pa se onda malo igrati. nagađam da je to ispravniji, ali i teži put

DeniZg pet 28.12.2018 12:41

Mislim da ti je Saw Cleaver prava stvar, jer je dobra protiv Beast-ova.
Ako si je digao na +4, to ti je dovoljno za Ameliju.
Možeš s bilo kojim oružjem do kraja, pod uvjetom da dižeš prave statse.

Tututuru pet 28.12.2018 13:40

Bloodborne se razlikuje od ostalih soul igara po tome sta ima dosta manje armora, oruzja, a shieldova ima 2 al su u pravilu beskorisni. Vise ti znaci uvatit ruku s jednim oruzjen, nrgo eksperimentirati s vise njih. Osobno san prisa cilu igru sa Saw Cleaveron i to mi je najdraze oruzje, isproba san sva.

 

Vicar Amelia ima slabost protiv vatre, znaci koristi protiv nje Fire Paper, i imaj u pripremi Numbing Mist koji ce joj prekinit heal. Moja preporuka ti je da probas 10ak puta bez papira i da joj ucis moveset, jer ako nisi skupija odreni badge ne mozes ga jos kupit. Vicarica je jedan od najnezgodnijih early game bosseva. 

 

Ako ti triba pomoc, posalji privatnu poruku pa cemo coopat, al to ti nije ni priblizno zabavno ka kad sam prodes igru.

Hexfire pet 28.12.2018 17:10

Prošao sam igru s početnim oružjem, štapom, tak da se ne zamaraj s tim. Pronađi ono što ti je najzabavnije za koristiti i nauči range i koliko puta možeš udariti da ti ostane dovoljno stamine za izmicanje nakon napada.

Mislim i ja da sad ima NPC za pomoć kod svakog bossa. Ali nije uvijek taman ispred sobe.

Motorino pet 28.12.2018 17:46

Ja nikako ne mogu ubit darkbeast paarl, mislim nevjerojatno ako nisam probao 20 puta pa i više :D

Ameliu sam ubio iz 3. pokušaja uopće mi nije bila problem ali ovo...

Gledao sam i tutoriale i svejedno me nadmudri vrag..

Najprije sam igrao saw cleaver pa sam se prebacio na sjekiricu (oboje su +4). 

Tututuru pet 28.12.2018 18:39
Motorino kaže...

Ja nikako ne mogu ubit darkbeast paarl, mislim nevjerojatno ako nisam probao 20 puta pa i više :D

Ameliu sam ubio iz 3. pokušaja uopće mi nije bila problem ali ovo...

Gledao sam i tutoriale i svejedno me nadmudri vrag..

Najprije sam igrao saw cleaver pa sam se prebacio na sjekiricu (oboje su +4). 

 Jesi proba sa Fire Paperon i Beast Blood Pellet?

Cansee sri 2.1.2019 08:37

jel u dark soulsima postoji pauziranje igre? mislim najveća mana u bloodborneu mi je nemogućnost pauziranja igre. jasno je meni da postoje neki razlozi zašto je to tako, ali ipak je to igrica. imao sam situaciju da sam igrao bloodborne i netko mi zvoni na vratima, i moram prvo pobjeći negdje gdje mislim da nema neke živine da me ne ubije prije nego što odem otvoriti. nije to zgodno. jedino ne znam ako stisnem na joysticku onaj gumb u sredini koji izbaci sve do početnog menija na ps4, jer se poslije toga mogu vratiti direktno u igru, nisam to probao, sad mi palo na pamet dok sam pisao post

footballer sri 2.1.2019 13:32
Cansee kaže...

jel u dark soulsima postoji pauziranje igre? mislim najveća mana u bloodborneu mi je nemogućnost pauziranja igre. jasno je meni da postoje neki razlozi zašto je to tako, ali ipak je to igrica. imao sam situaciju da sam igrao bloodborne i netko mi zvoni na vratima, i moram prvo pobjeći negdje gdje mislim da nema neke živine da me ne ubije prije nego što odem otvoriti. nije to zgodno. jedino ne znam ako stisnem na joysticku onaj gumb u sredini koji izbaci sve do početnog menija na ps4, jer se poslije toga mogu vratiti direktno u igru, nisam to probao, sad mi palo na pamet dok sam pisao post

 Ne znam za BB, ali u soulsima možeš: ili ići na bonfire ako ti je blizu i odmoriti tamo, ili koristiti homeward bone/ coiled sword fragment / homeward spell da se vratiš nazad na bonfire/Shrine. Shrine je jedino full safe mjesto, ali većinom oko bonfire-a nema likova koji će napasti te čim se pojaviš tamo.

Tututuru sri 2.1.2019 13:55
footballer kaže...

 Ne znam za BB, ali u soulsima možeš: ili ići na bonfire ako ti je blizu i odmoriti tamo, ili koristiti homeward bone/ coiled sword fragment / homeward spell da se vratiš nazad na bonfire/Shrine. Shrine je jedino full safe mjesto, ali većinom oko bonfire-a nema likova koji će napasti te čim se pojaviš tamo.

 U BB ne mozes, jer nemas opciju odmorit uz lampu ka u Soulsima uz bonfire. Ako iskoristi Bold Hunter's Mark onda moze ostat uz lampu jer ga u tom slucaju nece tu nitko napast. Prednost BB u odnosu na Soulse je ta sta je dosta lakse trcat kroz mobove bez neke velike opasnosti od umiranja, naravno uz pretpostavku da znas di tribas ic.

footballer sri 2.1.2019 15:20
Tututuru kaže...
footballer kaže...

 Ne znam za BB, ali u soulsima možeš: ili ići na bonfire ako ti je blizu i odmoriti tamo, ili koristiti homeward bone/ coiled sword fragment / homeward spell da se vratiš nazad na bonfire/Shrine. Shrine je jedino full safe mjesto, ali većinom oko bonfire-a nema likova koji će napasti te čim se pojaviš tamo.

 U BB ne mozes, jer nemas opciju odmorit uz lampu ka u Soulsima uz bonfire. Ako iskoristi Bold Hunter's Mark onda moze ostat uz lampu jer ga u tom slucaju nece tu nitko napast. Prednost BB u odnosu na Soulse je ta sta je dosta lakse trcat kroz mobove bez neke velike opasnosti od umiranja, naravno uz pretpostavku da znas di tribas ic.

 To ovisi i o kojoj Souls igri pričamo, ali koristeći speedrun tehnike možeš veliku većinu protrčati bez nekih velikih problema, pogotovo DS3 gdje praktički cijelu igru možeš preć samo s bossevima

Tututuru čet 3.1.2019 17:02
DeniZg kaže...
Nemoj propustiti Cainhurst Castle. Možda najbolja zona u igri, ali nije obavezna i lako se preskoči.

 Meni je ipak Hypogean Gaol najdraza, odlicna atmosfera, muzika pogodena 100% uz onakvo okruzenje.

Motorino čet 3.1.2019 18:11
DeniZg kaže...
Nemoj propustiti Cainhurst Castle. Možda najbolja zona u igri, ali nije obavezna i lako se preskoči.

 Da, vidio sam to, doći će na red kad tad.. :)

Tututuru kaže...

 Meni je ipak Hypogean Gaol najdraza, odlicna atmosfera, muzika pogodena 100% uz onakvo okruzenje.

 Vidjet ćemo kad završim igru ali za sad me je najviše iznenadio old yharnam, taman kad pomisliš kakav kaos vlada u centralu i onda skužiš da ima još...predobro. Vidim da ima i lore o tome ali me je strah da si spoilam nešto pa ću se lako educirat na youtube kasnije.

Pogodite kamo sam se uputio kad sam skužio da imam 40+ insight  

 

Imam i jedno pitanje...u forbidden forestu odmah kod lampe su ona vrata i unutra neki lik nudi da se pridružim nekom guildu ili šta već, pa o čemu se tu radi? Ja sam se već pridružio valjda nisam zeznuo

 

 

Tututuru čet 3.1.2019 18:50
Motorino kaže...
 

 Imam i jedno pitanje...u forbidden forestu odmah kod lampe su ona vrata i unutra neki lik nudi da se pridružim nekom guildu ili šta već, pa o čemu se tu radi? Ja sam se već pridružio valjda nisam zeznuo

 

 

 Nisi nista zeznija, to je covenant koji se bazira na coopu.

Hambrle čet 3.1.2019 22:05

Evo i mene u ovoj temi. Upravo rijesio Father Gascoigne-a iz treceg puta. Adrenalin je na max.

Rijesio sam ga tako sto sam nafarmao bullets u onoj kuci koja je blizu pocetka, i ima u wheelchair-u enemy kod kog se dobije po 4 bulleta uvijek.

Onda sam navjezbao visceral attack na trolovima isto tu blizu.

U prve dvije forme sam se uglavnom healao, i sa visceral attackom skidao snagu, a kad je usao u trecu formu, bacio sam oil na njega i 2-3 molotova i bio je gotov.

Sad idemo dalje :D

GSP pet 4.1.2019 09:59

ja dao prililiku igri jer je super izlgedala ali nemam ja živaca za to...trebali su uvesti neki normalni mod i za njubare kao ja da možemo igrati a ne ovako samo za probranu publiku sa debelim živcima...ja kad vise od 3x izginem joystick leti kroz prozor tako da sam na vrijeme stao

DeniZg pet 4.1.2019 10:42

Kužim te, ali ima dosta načina da si olakšaš igru.
Možeš pozvati igrače ili npc-eve da ti pomognu oko svakog bossa.
Igraj strength build sa Hunter Axe početnom sjekirom. To je skoro easy mod.
Kao i u većini RPGa, možeš "nagrindati" levele na slabijim mobovima itd.

Gogy7 pet 4.1.2019 11:00

Nemoj da te obeshrabri pocetak, pocetak je težak, kad ojačaš jedva ćeš cekati boss bitke da ti pruže izazov jer ces obicne neprijatelje rjesavati kao iz sale. Koristi pištolj, koristi produzeni saw cleawer za veci domet ili sjekiru. Bossovima idi iza leđa ili potez dva i bježi. Skoro svakog bossa mozes parry, ja sam Gascignoeu parirao svaki napad pistoljem. Koristi pistolj, mnogi to ne koriste na početku a jedna je od najvažnijih mehanika igre.

Tututuru pet 4.1.2019 11:43
Hambrle kaže...

Ja igram sa saw cleaverom (nemam hunter axe, gore je Deni naveo strength build), i do sad sam uglavnom upgradeao oruzje i vitality.

Na koje statse preporucujete da se fokusiram kao pocetnik?

 Sicas li se koji si starting class odabra? Ja uvik igran sa military veteranon i on ima pocetnih 10 endurancea sta ti je u vecini slucajeva dosta za comboe koje koristis. Skill i i strenght ti dizu dmg i defense, i nakon sta ih dignes do 25 lagano pocinje opadat vrijednost, a kad dodes do 50 dolazi do takozvanog soft capa nakon kojeg nebi preporucija ic. Vitality za razliku od skilla i strenghta na vrijednosti krene gubit kad dodes do 30, i takoder soft capa na 50. Arcane i bloodtinge nemoj dirat uopce.

 

Neznan koliko problema imas dok igras i koliko umires, pa probaj vitality dignit do 20-25, pa digni strenght i skill isto toliko. Ako ti se cini da ti je to ok, nastavi dizat ta 2 stata do 50, osobno preferiran vise skill cak i sa saw cleaveron jer skill utjece na dmg kad radis visceral attack nakon parry ili backstaba. Bloodborne opcenito nagraduje agresivniji pristup vise od Souls igara, tako da kad malo uhvatis ruku vise ce ti koristit koji point vise u dmg, nego u hp. 

 

Ako ti se cini da ti fali stamine mozes stavit koji point u endurance, ali ja bi preporucija da koristis rune koji dizu staminu ili poboljsavaju regeneraciju stamine.