oldtech sri 9.9.2020 12:49

Ako sam dobro shvatio u vezi Xboxa i RH procedura je sljedeća:

 

1.Kupim konzolu i pokrenem postupak registracije

2. Napravim si račun za UK sa nekim UK podacima

3.Odem na cdkeys ili neku sličnu stranicu i kupim bon za funte preko svoje kreditne ili paypala

4. Odem unutar xbox-a u microsoft store i tamo unesem kod

5. Odaberem igru i skine mi lovu sa balancea u storeu

6.Downloadam igru i pokrenem na konzoli

Legendic1911 pet 30.10.2020 20:36
user2206 kaže...

Postoji li Xbox One wired (žičani) kontroler ili bar onaj s ugrađenom baterijom?

 Mislim da nema oriđiđi od microsofta ali imaš reci ovaj od PDP-a (ne znam kakav je)
https://www.svijet-medija.hr/gg/580/kontroleri/brand/PDP

Također postoji i dock za punjenje kontrolera, dobiješ dvije punjive baterije za dva kontrolera. To imam i super radi.
https://edigital.hr/pribor/venom-vs2859-xbox-one-stanica-za-punjenje-bijela-2-kom-akumulatora-p595457

Havo pet 30.10.2020 20:55

Ja imam panasonic eneloop AA od 2500 mAh.. to fakat dugo dura, još slušam i na slušalice preko kontrolera.. kad se isprazne, stavim ih punit i uvijek imam jedne obične baterije u ladici za premostit punjenje..
Zanimljivo da su te najjače eneloop pro made in japan.. danas sve teže pronać nešto s tim natpisom..

assassin.st pet 30.10.2020 22:10
oldtech kaže...

Ako sam dobro shvatio u vezi Xboxa i RH procedura je sljedeća:

 

1.Kupim konzolu i pokrenem postupak registracije

2. Napravim si račun za UK sa nekim UK podacima

3.Odem na cdkeys ili neku sličnu stranicu i kupim bon za funte preko svoje kreditne ili paypala

4. Odem unutar xbox-a u microsoft store i tamo unesem kod

5. Odaberem igru i skine mi lovu sa balancea u storeu

6.Downloadam igru i pokrenem na konzoli

 Vecinu kodova mozes unijeti preko moba i pc-a na svoj MS account, uglavnom je za to potreban vpn ako ne kupujes za neku EU zemlju.

 

Onda pratis akcije i stvarno se da jeftinih igara kupiti. Puno se manje novca da potrositi u usporedbi s playstationom.

 

Prije cca 2g je situacija bila jos bolja dok se moglo placati Revolutom u svim shopovima (popularan je bio argentinski), sad smo ostali osudjeni na kodove.

 

Mirkec1710 sub 28.11.2020 22:50

Pozz kolege. Imam problem i imam pitanje, nadam se da netko zna odgovor. Imam Xbox one S 1T, i kupio sam si headseat slusalice hyper cloud 2 i problem nastaje kad ustekam slusalice u kontroler, zvuk/ton slusalica mi bude jako tih.. normalno da sam u svim postavkama xboxa i zaswbno u svim igricama pojacao do ibera al i dalje je to jako tiho za te slusalice.. i onda probam te slusalice ustekat u mob da vidim jel je kvar u njima i otpadne mi glava koliko su glasne.. jel je problem u kontroloru, jel moram mozda kupit adapter neki.. i za primjer, probao sam i sve druge slusalice stavit i isto su tihe jako.. pomozitee 🙏🙏

pqweasdyxc ned 6.12.2020 17:41

Sutra mi stiže xbox pa imam pitanje. Napravio sam US account i kupio gamepass preko key sellera. Kod je uspješno aktiviran. Kad mi stigne konzola samo se ulogiram? Ne trebam mjenjati regije konzole i sl.? Us account normalno radi u hrvatskoj?

silasara2 pon 7.12.2020 09:10
pqweasdyxc kaže...

Sutra mi stiže xbox pa imam pitanje. Napravio sam US account i kupio gamepass preko key sellera. Kod je uspješno aktiviran. Kad mi stigne konzola samo se ulogiram? Ne trebam mjenjati regije konzole i sl.? Us account normalno radi u hrvatskoj?

di si kupio gamepass i kolko novaca?

ja sam kupovao preko cdkey al sad trenutno nema a uskoro mi izlazi

makivu pon 18.1.2021 09:36

Pozdrav,

 

Kupio sam sinu xbox one s i dobio free game pass do ožujka 2021., napravio sam US acount. Sad mi nudi 3 mjeseca ultimate za 1$, ali ga ja ne mogu aktivirati s našom karticom niti s pay palom.

Kupio sam gift card od 5 $ i stavio ga na račun, ali on i dalje neće da nadoplati taj jedan dolar. Dali znate što da radim i možda dali ima neka bolja opcija od ove.

 

 

bNeo pon 18.1.2021 10:37

Jel kome poznato da li se može update koji je započeo obrisati s XBOX ONE S i dalje ugasiti update? Naime kupio sam neznajući XBOX ONE S na kojem je blue ray uređaj izvađen i sad nakon svega utvrdim da bez istog update više nije moguć. Psolije ovoga XBOX više neće u moju kuću, jer je to vrhunska glupost za uzimanje novaca. Znači blue ray ti ode i za isti zamjeniti ili što već treba masno platiti da bi i dalje imao update. Bože sačuvaj...

 

Hexfire pon 18.1.2021 10:50

Ne kužim baš. Znači netko je fizički izvadio čitač van i sad ti javlja grešku prilikom updatea sa Xbox servera?

Valjda vidi da je bila hardverska modifikacija pa ne dozvoljava?

Ne znam bi li factory reset išta riješio.

makivu pon 18.1.2021 11:25
Hexfire kaže...
Možeš se javiti supportu pa ti oni riješe.

 Kontaktirao ih i kažu da mi nije dobra sekundarna adresa plaćanja, a to je hrvatska kartica.

Dali je bolje onda prebaciti račun na UK jel kolko sam čuo tamo prolazi naša kartica.

bNeo pon 18.1.2021 13:14
Hexfire kaže...
Ne kužim baš. Znači netko je fizički izvadio čitač van i sad ti javlja grešku prilikom updatea sa Xbox servera?

Valjda vidi da je bila hardverska modifikacija pa ne dozvoljava?

Ne znam bi li factory reset išta riješio.

 Factory reset ne rješava ništa. Pogledati ću disk od XBOX-a i vidjeti da li što ima tamo. No svejedno je glupost da u slučaju krepavanja čitača možeš baciti konzolu... Netko je izvadio, a ja kupio drugi i ugradio, ali ništa... 

Hexfire pon 18.1.2021 16:57
makivu kaže...
Hexfire kaže...
Možeš se javiti supportu pa ti oni riješe.

 Kontaktirao ih i kažu da mi nije dobra sekundarna adresa plaćanja, a to je hrvatska kartica.

Dali je bolje onda prebaciti račun na UK jel kolko sam čuo tamo prolazi naša kartica.

 Meni radi preko paypala s UK regijom. Imam brazilski gamepass gore.

MarioArt pon 18.1.2021 21:19
bNeo kaže...
Hexfire kaže...
Ne kužim baš. Znači netko je fizički izvadio čitač van i sad ti javlja grešku prilikom updatea sa Xbox servera?

Valjda vidi da je bila hardverska modifikacija pa ne dozvoljava?

Ne znam bi li factory reset išta riješio.

 Factory reset ne rješava ništa. Pogledati ću disk od XBOX-a i vidjeti da li što ima tamo. No svejedno je glupost da u slučaju krepavanja čitača možeš baciti konzolu... Netko je izvadio, a ja kupio drugi i ugradio, ali ništa... 

 
Disk je uparen sa mb..

to ne mozes ni na ps-u samo tako zamjeniti.. znaci uzeo si neispravnu konzolu i nisi se raspitao i sad ti je microsoft kriv? 

bNeo pon 18.1.2021 21:28

Ma ok. Kriv sam ja. Samo ne možeš reći da je ok tako onemogućiti daljnje popravke. Na kraju krajeva imaju all digital konzole i ova je također do update-a radila bez greške. Vjerojatno bi i nakon nadogradnje, ali nema smisla o tome... sve 5. 

MarioArt uto 19.1.2021 15:24
bNeo kaže...

Ma ok. Kriv sam ja. Samo ne možeš reći da je ok tako onemogućiti daljnje popravke. Na kraju krajeva imaju all digital konzole i ova je također do update-a radila bez greške. Vjerojatno bi i nakon nadogradnje, ali nema smisla o tome... sve 5. 

 
Potpuno se slazem. Mrzim ovaj trend nepopravljanja stvari al dzabe kad su kompanije postale jace od zakona ... meni je na PS4 riknio disk tijekom updatea i sony to ne priznaje.  Srecom popravak nije skup ali je pitanje isplativosti u ovom trenutku...

 

 Ti svoj problem rjesis ako imas stari disk. Ne znam jel se to moze izvuci sa maticne direkt ... koliko vidim po google nema nacina da se zaustavi zapoceti update...  mozda da se javis nekome tko se time ozbiljnije bavi... ja sam nekad radio sa x360 prepravke i krekiranje diskova, ali sa xbox one je sve to zamrlo

silasara2 sub 23.1.2021 13:25
bNeo kaže...

Jel kome poznato da li se može update koji je započeo obrisati s XBOX ONE S i dalje ugasiti update? Naime kupio sam neznajući XBOX ONE S na kojem je blue ray uređaj izvađen i sad nakon svega utvrdim da bez istog update više nije moguć. Psolije ovoga XBOX više neće u moju kuću, jer je to vrhunska glupost za uzimanje novaca. Znači blue ray ti ode i za isti zamjeniti ili što već treba masno platiti da bi i dalje imao update. Bože sačuvaj...

 

Kolko znam ni PS4 nece napravit update ako nema Blue ray pogona ili se varam?

sosta pon 25.1.2021 13:40

Ako mi istekne pretplata na GPU, pa onda uzmem npr. Gold, onda nema konverzije u GPU, konverzija se odvija pretpostavljam samo dok je aktivna GPU pretplata?

I ima li nekih drugih stvari koje se možda gube istekom pretplate, pa onda ponovnim aktiviranjem nakon nekog vremena (osim naravno pristupa igrama iz kataloga)?

 

 

 

assassin.st pon 25.1.2021 16:41
sosta kaže...

Ako mi istekne pretplata na GPU, pa onda uzmem npr. Gold, onda nema konverzije u GPU, konverzija se odvija pretpostavljam samo dok je aktivna GPU pretplata?

I ima li nekih drugih stvari koje se možda gube istekom pretplate, pa onda ponovnim aktiviranjem nakon nekog vremena (osim naravno pristupa igrama iz kataloga)?

 

 

 

 Konverziju koju si odradio si napravio po "tečaju" 1:1 u sklopu aktivne promocije (da ljude potaknu na prijeđu na GPU). Nema toga više, ako uzmeš Gold mislim da ide konverzija 1:3..

sosta uto 26.1.2021 08:18

To mi je jasno, ako sad dok mi je aktivan GPU, dodam gold, onda automatski vrši konveziju u GPU prema 1:3

https://support.xbox.com/en-US/help/subscriptions-billing/manage-subscriptions/xbox-game-pass-ultimate-faq

 

Zanimalo me što ako istekne pretplata, pa opet uzmem gold, i GPU za 1 USD.

Prema ovome, i na njih će primijeniti konverziju

When you subscribe to Xbox Game Pass Ultimate, we’ll apply any prepaid time you have on Xbox Live Gold, Xbox Game Pass, or EA Play subscriptions toward the Xbox Game Pass Ultimate plan at the current conversion ratio, up to a maximum of 36 months. Prepaid time conversion is final, and ratios are subject to change.

 

Ako je tome tako, onda mi nije jasno kako prolazi još ovo s brazilskim goldom od 3godine + 1USD za GPU?

 

sosta sri 27.1.2021 10:43

Ček, vrijedi li za nove korisnike konverzija 1:1 ili 1:3? Kad gledam uvjete pod join ultimate za 1 USD, vodi na ove odgovore gdje je konvezija 1:3?

I gledam ovaj tvoj link koji si stavio

https://www.mydealz.de/deals/3-jahre-xbox-game-pass-ultimate-vpn-nur-fur-aktivierung-1640768

taj post je iz 08/2020, sad vidim da je taj brazilski gold oko 32-33 €, a u postu se spominju neki kodovi za popust koji su istekli?

Iako i po tim cijenama, ako vrijedi 1:1 konverzija za nove, onda mi je bolje napraviti novi account i dobiti 3godine GPU.

Ti si nedavno to aktivirao po tim uputama?