Danny_HR čet 26.8.2010 10:53

Postoji nekoliko špekulacija o nasljedniku popularnog Xboxa 360, koji bi ako je vjerovati glasinama trebao doći na tržište oko 2012. godine, iako su neki članovi MS-a spominjali i 2015. a kasnije to opovrgavali.

 

Evo zanimljiv članak o navodnom idućem procesoru koji bi se trebao naći u konzoli.

LINK

 

Evo nekoliko pitanja i odgovora o onome što se do sada zna.

 

 

1. Is the Xbox 720 already in development?

Yes, it is. Microsoft has already begun work on developing the Xbox 720. In an interview with EGM, Peter Moore, Ex boss of Interactive Entertainment Division at Microsoft, confirmed that “the production team from the Xbox 360 is working on the next Xbox 720 [our pet name], and they’re looking into what kind of CPUs will be available on the market in 2011-2012″. In fact, development on the Xbox 720 might have been going on for longer than we think, as Robbie Bach, the President of Entertainment & Devices Division at Microsoft, said, “We started thinking about the next generation before we shipped the Xbox 360″. So, we can be dead certain that the X720 is already in development.

 2. When will it be released?

 In the same interview with EGM, Peter Moore said that “they’re looking into what kind of CPUs will be available on the market in 2011-2012″. That’s 6-7 years since the release of the Xbox 360, so, it’s a fairly safe bet that the Xbox 720 will be released sometime in 2012. And they want to be first at it again. Talking with Venture Beat, Robbie Bach said, “if you take the question of whether it was the right thing to try to be first [with Xbox 360], the answer to that is definitely yes”. That is the reason why Microsoft was able to compete better with Sony and have a leg up on the competition. It has given them an advantage with game developers as they quickly familiarized with the 360 hardware. Robbie Bach added, “if you asked if we wanted to be first again, I would say yes”.

 3. Will Microsoft pull the plug on the Xbox 360 once the 720 ships?

 Many fear that when the Xbox 720 ships, Microsoft will drop support for the 360 much like what they did with the original Xbox. This doesn’t make sense in so many ways. From a business perspective, Microsoft will keep selling the Xbox 360 as long as there is a demand for it. That’s because they made a serious investment in the X360 and want to recoup the costs and hopefully make a profit with the 360. I believe that Microsoft is going to pursue a policy like that of Sony’s, selling the 360 side-by-side with the 720 at a greatly reduced price. The 360 will have a great library of games by then, and it will be hugely popular with gamers.

 4. The Xbox 720 will be more “family-friendly” and cater to a more casual audience

 What Would You Get If You Crossed A 360 Controller With The Wii Mote?Everybody has seen it. Everyone knows that’s where the money lies. Microsoft is sure going to target a slice of Nintendo’s market with their 720. We are going to see more and more games geared towards casual gamers, and the much hyped about motion sensing controller. But that doesn’t mean we hardcore gamers will be left out in the cold, because we are the root of Microsoft and the original Xbox. The Xbox 720 is obviously going to feature a motion sensing, Wii-like family friendly controller. I guess this controller (code named Newton) will also be released for the 360 and a much more improved version will debut for the 720.

 5. Include an internal Blu-Ray drive

 The main reason why Microsoft didn’t include a built-in next-generation drive with the X360 was because they weren’t sure which format would win at the end. They didn’t want their customers to complain to be stuck with an obsolete piece of hardware (I’m not looking at those who bought the HD-DVD add-on). Sony included the Blu-Ray drive with their PS3 because they are a strong supporter of the format and to boost PS3 sales, much like the DVD player with the PS2. They made a huge gamble and it paid off.

 Blu Ray Will Be Built In The Xbox 720

 Microsoft would be a fool not to include a Blu-Ray disc player with their X720. It’s the standard format now and DVDs will head to obsolescence because there is no way next-generation games can fit on a mere 4.7 GB disc. Hopefully the internal Blu-Ray drive will be backwards compatible with DVDs and CDS because people don’t want to be stuck with a huge library of games that they can’t play on their next-gen console.

 6. Better backward compatibility

 The Xbox 360 is a huge success and it has a solid library of games. And by 2012, that library will get even better. Why will anyone upgrade if they can’t play their old collections? That is why there will be better backward compatibility with the Xbox 720. And don’t think that backward compatibility isn’t important. It is. That’s the same reason why people still download Xbox originals over Xbox Live.

 7. HDMI and Wi-Fi will be built in

 The Xbox 360 Elite already has HDMI and in 2012, Wi-Fi will be a standard and so, it should be built into the Xbox 720. The PS3 already has a built in Wi-Fi Ethernet and Bluetooth.

 8. A 4.7GHz CPU on the Xbox 720? It could happen

 IBM'S Latest Power 6 Processor The Xbox 720 could feature something similar to Sony’s Cell-like processor. But will Microsoft invest in something like that? We already have four cores on today’s PC. They might not have to look farther than their partnership with IBM. IBM has already developed a dual core 4.7GHz server CPU, dubbed the Power6. Who’s to say that Microsoft won’t put it into their X720? Those extra GHz could go towards assisting the GPU and more realistic AI. Looks like Microsoft’s partnership with IBM is finally paying off.

There have also been roumors about MS joining forces with AMD for their next gen cpu. Time will tell.

 9. Stringent and better anti-piracy features

 Xbox Live will be a standard by the time the 720 ships. And by 2012 we will take the Internet for granted and almost everyone will have a net connection in their homes. Microsoft can use this to their advantage and include a proprietary technology, much like Valve’s Steam. You have to activate your game over Xbox Live before you can play it. Sure, people still might not have Internet then and that’s why Microsoft needs to make sure to have an “offline” mode. But you have to activate your games out of the box before you play it.

 10. Achievements will be carried over to the X720

 This is a no-brainier. Xbox Live is platform independent, and erasing hundreds of hours worth of achievement points just for upgrading to the next-generation will be a bad move by Microsoft. Xbox Live gamercard is universal and, hopefully, we will have your achievements and friends list intact when we upgrade to the 720.

 

Evo, toliko o tome što se zna. Nadam se da ovo odgovara i na neka vaša pitanja.

 

Ja samo znam da, nakon što sam ostao oduševljen x360-om ovo kupujem sigurno, vjerojatno čim izađe.

 

R4zOR229 čet 26.8.2010 12:07

Zasto mi se cini da ce ovo hardverski biti jednako ps3?

 

Evo, toliko o tome što se zna. Nadam se da ovo odgovara i na neka vaša pitanja.

 

Ja samo znam da, nakon što sam ostao oduševljen x360-om ovo kupujem sigurno, vjerojatno čim izađe.

 

nzn bas kolko ce ti ovo bit pametno

Ad4pt3r čet 26.8.2010 12:17

Ništa se ne govori o GPU-u. Sljedeča konzola bi hardverski barem trebala biti sposobna tjerati sve u Full HD, a za to će im trebati prilično snažan GPU.

Na to bi se trebali jako usredotočiti jer količina detalja i rezolucije sada na konzolama su jako slabašne.

No, bude zanimljivo, ali mislim da ako ovaj Natal uspije i Microsoft otvori novo tržište, neće biti nove konzole prije kraja 2012. Plus kaj več sad znamo za neke igre koje se razvijaju za 2012. godinu, za sve sadašnje platforme.

nailer čet 26.8.2010 12:27
Ad4pt3r kaže...

Ništa se ne govori o GPU-u. Sljedeča konzola bi hardverski barem trebala biti sposobna tjerati sve u Full HD, a za to će im trebati prilično snažan GPU.

Na to bi se trebali jako usredotočiti jer količina detalja i rezolucije sada na konzolama su jako slabašne.

No, bude zanimljivo, ali mislim da ako ovaj Natal uspije i Microsoft otvori novo tržište, neće biti nove konzole prije kraja 2012. Plus kaj več sad znamo za neke igre koje se razvijaju za 2012. godinu, za sve sadašnje platforme.

lol, pogledaj naprimjer gt5, Uncharted 2, Heavy Rain

Hyperion čet 26.8.2010 13:05
R4zOR229 kaže...

Zasto mi se cini da ce ovo hardverski biti jednako ps3?

Hoće vraga, bit će jači.

Ad4pt3r kaže...

Ništa se ne govori o GPU-u. Sljedeča konzola bi hardverski barem trebala biti sposobna tjerati sve u Full HD, a za to će im trebati prilično snažan GPU.

Na to bi se trebali jako usredotočiti jer količina detalja i rezolucije sada na konzolama su jako slabašne.

No, bude zanimljivo, ali mislim da ako ovaj Natal uspije i Microsoft otvori novo tržište, neće biti nove konzole prije kraja 2012. Plus kaj več sad znamo za neke igre koje se razvijaju za 2012. godinu, za sve sadašnje platforme.

Kak se nije ništa reklo o GPU-u? Prije par mjeseci su ATI i Microsoft postigli dogovor oko toga da će ATI biti taj čije će grafičke kartice biti u novom xbox-u.

 

Možemo očekivat DX11 i neku HD6 ili HD7 karticu nutra (ako je u pitanju 2012. godina)

Ad4pt3r čet 26.8.2010 13:14
Hyperion kaže...

Kak se nije ništa reklo o GPU-u? Prije par mjeseci su ATI i Microsoft postigli dogovor oko toga da će ATI biti taj čije će grafičke kartice biti u novom xbox-u.

 

Možemo očekivat DX11 i neku HD6 ili HD7 karticu nutra (ako je u pitanju 2012. godina)

Teško...U sadašnjem Xboxu ( koji je izašao 2005. ) je GPU u rangu jedne Nvidije 8500 i sličnih ATIjevih kartica. Tako, ak ovaj izađe 2012. imat će karticu u rangu 9800gt ili ATIja Hd 4670 i sličnih GPU-ova. Ako stave masivni gpu to povlači za sobom cijenu i grijanje s čime su obje konzole imale problema u početku.

@nailer kaj da pogledam. Upscalane musave teksture, solidne modele i framerate lockan od 20-30. Ništa posebno, a dizano je toliko pompe. Te igre su kvalitetne, ali ovdje govorimo o tehničkim stvarima.

nailer čet 26.8.2010 13:17
Ad4pt3r kaže...
Hyperion kaže...

Kak se nije ništa reklo o GPU-u? Prije par mjeseci su ATI i Microsoft postigli dogovor oko toga da će ATI biti taj čije će grafičke kartice biti u novom xbox-u.

 

Možemo očekivat DX11 i neku HD6 ili HD7 karticu nutra (ako je u pitanju 2012. godina)

Teško...U sadašnjem Xboxu ( koji je izašao 2005. ) je GPU u rangu jedne Nvidije 8500 i sličnih ATIjevih kartica. Tako, ak ovaj izađe 2012. imat će karticu u rangu 9800gt i sličnih GPU-ova.

@nailer kaj da pogledam. Upscalane musave teksture, solidne modele i framerate lockan od 20-30. Ništa posebno, a dizano je toliko pompe. Te igre su kvalitetne, ali ovdje govorimo o tehničkim stvarima.

Aj molim te pogledaj malo gt5.

 

Hyperion čet 26.8.2010 13:17
Ad4pt3r kaže...
Hyperion kaže...

Kak se nije ništa reklo o GPU-u? Prije par mjeseci su ATI i Microsoft postigli dogovor oko toga da će ATI biti taj čije će grafičke kartice biti u novom xbox-u.

 

Možemo očekivat DX11 i neku HD6 ili HD7 karticu nutra (ako je u pitanju 2012. godina)

Teško...U sadašnjem Xboxu ( koji je izašao 2005. ) je GPU u rangu jedne Nvidije 8500 i sličnih ATIjevih kartica. Tako, ak ovaj izađe 2012. imat će karticu u rangu 9800gt ili ATIja Hd 4670 i sličnih GPU-ova. Ako stave masivni gpu to povlači za sobom cijenu i grijanje s čime su obje konzole imale problema u početku.

@nailer kaj da pogledam. Upscalane musave teksture, solidne modele i framerate lockan od 20-30. Ništa posebno, a dizano je toliko pompe. Te igre su kvalitetne, ali ovdje govorimo o tehničkim stvarima.

Kak XBOX 360 ima je x1900 sa ring busom u sebi, to pwna 8500gt i 8600gt zajedno.

 

Dobro nema x1900 direktno nego onog Xenosa koji je vrlo sličan X1900 kartici.

Ad4pt3r čet 26.8.2010 13:26
nailer kaže...

Aj molim te pogledaj malo gt5.

 

Gledam i vidim ono kaj sam rekao. Auti su ekstra detaljni. Gledaj okolinu, teksture na cesti, nedostatak AA na podosta dijelova.

x1950 ne pwna 8600gt jer je ona u rangu Radeona HD 2600xt, a te kartice su tu negdje po performansama. No, ja mislim da će nove konzole imati mainstream GPU, nikakav high end ili slično, čisto zbog cijene i zagrijavanja.

 

Ad4pt3r čet 26.8.2010 13:40

Pa da, to cijelo vrijeme i govorim. A one mainstream grafe neće biti dovoljne za sve igre na full HD, i bit će isti slučaj kao i danas. Jest da grafika nije najvažnija, ali opet stvara dojam i uvlači te u igru.

Danny_HR čet 26.8.2010 13:41

Konzola kad izađe sigurno neće biti 2000 kn, jer su sad, 5 godina nakon izlaska toliko, i sigurno će biti cijena kao što je bila sa ostalima prilikom izlaska. Dakle oko 4000 kn, za to se može očekivati prilično dobro grafičko rješenje.

Ne živite u zabludi i malo razmišljajte. Xbox360 je 2005. godine imao hardver kakav nisu imali mnogi na PC.

Ad4pt3r čet 26.8.2010 13:43
Danny_HR kaže...

Konzola kad izađe sigurno neće biti 2000 kn, jer su sad, 5 godina nakon izlaska toliko, i sigurno će biti cijena kao što je bila sa ostalima prilikom izlaska. Dakle oko 4000 kn, za to se može očekivati prilično dobro grafičko rješenje.

Ne živite u zabludi i malo razmišljajte. Xbox360 je 2005. godine imao hardver kakav nisu imali mnogi na PC.

Istina, ali to je trajalo koliko...do godinu-dvije kad ga je PC potpuno pregazio. Konzole nose revoluciji prve dvije godine kad su vani, a dalje im polako pada moć i utjecaj.

Danny_HR čet 26.8.2010 13:45
Ad4pt3r kaže...

Istina, ali to je trajalo koliko...do godinu-dvije kad ga je PC potpuno pregazio. Konzole nose revoluciji prve dvije godine kad su vani, a dalje im polako pada moć i utjecaj.

Ovdje se ne radi o tome, radi se o tome koliko će jak biti hardver u novom xboxu, a biti će jači nego što je tvoj PC sada i od mog PC-a sada.

 

Što se utjecaja tiče, jako se varaš. Konzole imaju puno veću moć i utjecaj na gaming industriju nego PC. Malo razmisli zašto to govorim.

Al to je off topic.

Ad4pt3r čet 26.8.2010 14:06
Danny_HR kaže...
Ad4pt3r kaže...

Istina, ali to je trajalo koliko...do godinu-dvije kad ga je PC potpuno pregazio. Konzole nose revoluciji prve dvije godine kad su vani, a dalje im polako pada moć i utjecaj.

Ovdje se ne radi o tome, radi se o tome koliko će jak biti hardver u novom xboxu, a biti će jači nego što je tvoj PC sada i od mog PC-a sada.

 

Što se utjecaja tiče, jako se varaš. Konzole imaju puno veću moć i utjecaj na gaming industriju nego PC. Malo razmisli zašto to govorim.

Al to je off topic.

Budemo vidli, ali jači gpu od HD 5850 i sličnih kartica sigurno neće imati. Za procesor ćemo vidjeti, slična struktura kao i Cell u PS3, bit će jači, no i dalje u rangu prosječnog Quada vjerojatno.

minko pet 27.8.2010 09:30
Ad4pt3r kaže...

Budemo vidli, ali jači gpu od HD 5850 i sličnih kartica sigurno neće imati. Za procesor ćemo vidjeti, slična struktura kao i Cell u PS3, bit će jači, no i dalje u rangu prosječnog Quada vjerojatno.

I šta sad? Konzole su mainstream stvari, nije važno hoće li 720 biti tehnička zvijer ili ne (premda sam uvjeren da hoće bar biti high end kad izađe), glavno je da zadovoljavaja neke kriterije. Ja npr. kad sam prvi put zaigrao rdr bi osam oduševljeniji nego sa crysisom, jer ne brojim poligone ili šta već sad, nego uživam u vrhunskom estetskom doživljaju koji mi igra pruža, a sad hoću li vidit trepavice ili ne nije mi toliko važno...

Okolosam uto 31.8.2010 15:48
Ad4pt3r kaže...

Budemo vidli, ali jači gpu od HD 5850 i sličnih kartica sigurno neće imati. Za procesor ćemo vidjeti, slična struktura kao i Cell u PS3, bit će jači, no i dalje u rangu prosječnog Quada vjerojatno.

Nemoj uspoređivat PC hardversku grafičku karticu i grafiku optimiziranu za konzolu.

 

Nemoj, molim te ;)

kingmedo sri 1.9.2010 17:02

Zanimljivo, kupiš za 1500 kn konzolu (xbox Arcade) i još dvije godine (minimalno) možeš igrati najnovije naslove. To sada što nije sve prepuno detalja i ne znam ni ja što, kao da je bitno.

Koji PC može za 1500 kn pokrenit najnoviji naslov za 2 godine?

Okolosam čet 2.9.2010 16:21
Danny_HR kaže...

Ajde nećemo pretvoriti i ovu temu u rat između platformi, takvih tema je već bilo pa po potrebi možemo jednu od njih iskoristiti. Ovo neka ostane za rasprave o nadolazećem Xboxu.

Apsolutno se slažem.

 

Hm, ako se pojavi za 2012 godine i bude se dala modati kao ova ja sam totalno završio s kupovanjem precijenjenih kompjuterskih dijelova slijedećih 6-7 godina.

 

Da znam sigurno da će 720 izaći 2012, danas bih dao u prodaju preskupo računalo koje imam, kupio polovni "stari" Xbox360 i na njemu gruvao igre još dvije godine.

 

Od tih 6-7 tisoć kn koliko realno mogu dobit za računalo bih kupio XBox (sadašnji) za kojih 1500 kn, složio bih jeftino računalo s nekakvim dvojezgrenim athlonom za internet za 2000 kn a kojih 3500 bih stavio na led da čekaju novi Xbox 720.

 

Majke mi, sad razmišljam, to ću i napravit pa da čekam Xbox720 i do 2014 isplati se.

Captain.Price čet 2.9.2010 16:25

Ja sam poceo skupljati novce,ako izadje u 2012 necu ga moci odmah kupiti zato sto necu imati dovoljno novca,ali ako izadje u 2015 kupit cu ga,kupiti cu sebi igrica i cekati novi softver za hakiranje da se mogu igrati pirati...:)

Paolo2612 čet 2.9.2010 16:55
Ad4pt3r kaže...

Koliko se može saznati prema intervjuima sa Microsoftovcima na ovom i prošlogodišnjem E3-u, suglasno govore da novog Xboxa neće biti do 2015.

#1

#2

#3

Bez uvrede - ali znaš li ti uopće čitati?

 

U svakom članku govore da će x360 biti podržan minimalno do 2015, ali da x720 može izaći i ranije. Pa sony još uvijek proizvodi i prodaje PS2 - ništa čudno da nova konzola izađe a da se stara nastavlja prodavati.

Toni93 pon 6.9.2010 19:14

mislim da ce nova konzola imati podrsku za 3D(neznam je microsoft vec spomenuo) i da ce xbox 720 ici skupa s 3D televizijama.kao sto xbox 360 ima hdmi pa su ljudi poceli kupovat i hd televizije(a i obrnuto)

 

 

 

nekazem da nece bit i na 2D telezizijama ali da ce ici na 3D sigurno

Weky pon 6.9.2010 19:31

Ja se iskreno samo nadam da će konzole imati snažan GPU unutra i onda koju godinu nebi trebala kočiti PC industriju po pitanju kvalitete grafike (čast izuzetcima, Crytek, 4A Games, Bohemia Interactive).