MEGATAMA čet 6.8.2020 13:22
HCMAA kaže...
S obzirom da Sony ovisi o Playstation grupaciji...bez nje je gotov...s obzirom da 100 milijuna prodanih PS4 konzola nije malen broj i usto igre izgledaju odlično...s obzirom da 2.1 hdmi je očajno zastupljen...evo ja kupio tv prije 2 miseca i to Sony lcd flagship iz 2019 XG pa nema 2.1 nego 2.0....ista stvar je i sa ovogodišnjim flagship modelom XH...nema 2.1...Ali zato slabiji XH model koji je hardware slabiji od XG ima...

Šta bi ja sad tribao novi tv baciti u smeće jer nema 2.1...A taj 2.1 igra samo kod igara...odnosno 2.0 omogućava 120fps ali u 1080p...A za 4K60fps...

Prvih godinu...dvije budu igre... vjerojatno većina izlazile i za PS4 i za PS5...A da ne budu šupci pa da moraš igru kupovati dva puta PS4 vjerojatno im bude osnova

S obzirom na broj igara koje trenutno imam...dok neke dođu na red će se već kupiti PS5...znači igre izašle za PS4 ću igrati na petici...GOW...TLOU2...Ghost Of Tshushima

Moze i 4k/120 preko hdmi 2.0 ali bez hdra, probao sam.

Ne treba ti hdmi 2.1 za konzole, to ce imat smisla na pcu sa ultra jakim grafama....rtx 4080ti mozda za par godina jer je 4k 120fps izuzetno zahtjevno u AAA igrama a sad ce sa nextgenom sve bit i jos zahtjevnije. 

AFARON čet 6.8.2020 14:03
MEGATAMA kaže...
AFARON kaže...
MEGATAMA kaže...

Generacije konzola tradicionalno traju 5-7 godina ovisno o uspijehu konzole, googlajte.

 

Sto se tice rasprava da bi sve igre na Ps5 trebale bit 60fps.....dosli su benchevi Horizona za PC i nazalost nije 60fps niti na rtx2080ti u 4k.

Uzevsi u obzir da prikazani Horizon 2 izgleda visestruko bolje od jedinice ne znam kakav bi to hardver trebao bit za lock 60fps uz 4k ili opcenito koliko bi reza morala ic dolje.....zivio DLSS 2.0 u konacnici. 

 

Daj bože da bude bar opcija 1080p/60fps.

 

Btw, sumnjam da će i jedna AAA igra raditi na 4k/60fps, vjerovatno će većina raditi sa upscaling-om na nižim rezolucijama (od 900p do <4k) slično kao i u trenutnim generacijama konzola. Ali nada je da ćemo imati dvije opcije: niža rezolucija u 60fps ili 4k slideshow.

NE bude, konzole ne funkcioniraju tako.

U odredjenim naslovima imamo opcije performance, quality isl ali konzole ne nude po defoltu takvo nesto nego se mora implementirat na bazi pojedine igre. 

 

Naravno...i mislio sam na to da igre to nude, ali masovno a ne samo pojedine..

movie čet 6.8.2020 15:39
MEGATAMA kaže...

Moze i 4k/120 preko hdmi 2.0 ali bez hdra, probao sam.

Ne treba ti hdmi 2.1 za konzole, to ce imat smisla na pcu sa ultra jakim grafama....rtx 4080ti mozda za par godina jer je 4k 120fps izuzetno zahtjevno u AAA igrama a sad ce sa nextgenom sve bit i jos zahtjevnije. 

Ne bih se složio jer HDMI 2.1 donosi niz poboljšanja za veći doživljaj igranja kada je riječ o konzolama. Svi ste se uhvatili  tih hertza i samo po njima mlatite.

 

UZ HDMI 2.1 veže se niz poboljšanja, pogotovo vezanih za gaming kao što su recimo auto low-latency mode (ALLM), variable refresh rate (VRR), Nvidia G-Sync technology itd. Sve to će podržavati nova generacija konzola i televizori s HDMI 2.1

MEGATAMA čet 6.8.2020 16:09
movie kaže...
MEGATAMA kaže...

Moze i 4k/120 preko hdmi 2.0 ali bez hdra, probao sam.

Ne treba ti hdmi 2.1 za konzole, to ce imat smisla na pcu sa ultra jakim grafama....rtx 4080ti mozda za par godina jer je 4k 120fps izuzetno zahtjevno u AAA igrama a sad ce sa nextgenom sve bit i jos zahtjevnije. 

Ne bih se složio jer HDMI 2.1 donosi niz poboljšanja za veći doživljaj igranja kada je riječ o konzolama. Svi ste se uhvatili  tih hertza i samo po njima mlatite.

 

UZ HDMI 2.1 veže se niz poboljšanja, pogotovo vezanih za gaming kao što su recimo auto low-latency mode (ALLM), variable refresh rate (VRR), Nvidia G-Sync technology itd. Sve to će podržavati nova generacija konzola i televizori s HDMI 2.1

Pogresno, vec na Xbox one X ja imam ALLM, Freesync a to je hdmi 2.0.

Uz hdmi 2.1 je vezan hdmi forum VRR,4k uz 120hz i hdr ali to je realno nebitno na konzolama kad vec najavljuju hrpu 30fps igara.

Takodjer imas TVa sa HDMI 2.1 koji podrzavaju tek eARC i ALLM i nista vise a za konzole se ne zna sto ce sve podrzavat od HDMI 2.1 standarda. 

movie čet 6.8.2020 16:19
MEGATAMA kaže...

Pogresno, vec na Xbox one X ja imam ALLM, Freesync a to je hdmi 2.0.

Uz hdmi 2.1 je vezan hdmi forum VRR,4k uz 120hz i hdr ali to je realno nebitno na konzolama kad vec najavljuju hrpu 30fps igara.

Takodjer imas TVa sa HDMI 2.1 koji podrzavaju tek eARC i ALLM i nista vise a za konzole se ne zna sto ce sve podrzavat od HDMI 2.1 standarda. 

Nije pogrešno jer i neki samsung televizori s HDMI 2.0b imaju neke mogućnosti sučelja HDMI 2.1 ali ne sve. Znači to su sve benefiti HDMI 2.1 sučelja a pojedini koje se moglo do sada implementirani u HDMI 2.0b sučelje bili su ubačeni od strane microsofta i samsunga. Imali su neki dil baš oko zadnjeg xboxa pa su ubacili s ciljem stjecanja nekih prednosti u odnosu na PS4 pro, kao eto mi to podržavamo a PS4 pro ne.

 

Šuška se šuška...

 

https://ffa.hr/vijesti/xbox-ipak-nece-ugasiti-live-gold-ostaje-i-playstation-plus/48499/

 

https://www.hcl.hr/vijest/playstation-5-i-ps4-igre-159545/

 

 

MEGATAMA čet 6.8.2020 16:36
movie kaže...
MEGATAMA kaže...

Pogresno, vec na Xbox one X ja imam ALLM, Freesync a to je hdmi 2.0.

Uz hdmi 2.1 je vezan hdmi forum VRR,4k uz 120hz i hdr ali to je realno nebitno na konzolama kad vec najavljuju hrpu 30fps igara.

Takodjer imas TVa sa HDMI 2.1 koji podrzavaju tek eARC i ALLM i nista vise a za konzole se ne zna sto ce sve podrzavat od HDMI 2.1 standarda. 

Nije pogrešno jer i neki samsung televizori s HDMI 2.0b imaju neke mogućnosti sučelja HDMI 2.1 ali ne sve. Znači to su sve benefiti HDMI 2.1 sučelja a pojedini koje se moglo do sada implementirani u HDMI 2.0b sučelje bili su ubačeni od strane microsofta i samsunga. Imali su neki dil baš oko zadnjeg xboxa pa su ubacili s ciljem stjecanja nekih prednosti u odnosu na PS4 pro, kao eto mi to podržavamo a PS4 pro ne.

 

Šuška se šuška...

 

https://ffa.hr/vijesti/xbox-ipak-nece-ugasiti-live-gold-ostaje-i-playstation-plus/48499/

 

https://www.hcl.hr/vijest/playstation-5-i-ps4-igre-159545/

 

 

U biti ti je obrnuto,vecina benefita koje su priljepili uz hdmi 2.1 je moguce odradit i na hdmi 2.0.

Ali onda je daleko manje razloga da te natjeraju kupit novi model ako vec skoro sve imas i na starom zar ne....

Recimo na mom modelu imas skoro pa sve osim 4K/120hz uz hdr....imam tu rezu i refresh ali bez hdra,hrpa podrzanih pc rezolucija,ALLM,eARC je u dolasku,freesync,hdmi vrr,za gsync se pise da Samsung pregovara sa nvidiom.....i to sve preko hdmi 2.0

movie čet 6.8.2020 16:56
MEGATAMA kaže...

 U biti ti je obrnuto,vecina benefita koje su priljepili uz hdmi 2.1 je moguce odradit i na hdmi 2.0.

Ali onda je daleko manje razloga da te natjeraju kupit novi model ako vec skoro sve imas i na starom zar ne....

Recimo na mom modelu imas skoro pa sve osim 4K/120hz uz hdr....imam tu rezu i refresh ali bez hdra,hrpa podrzanih pc rezolucija,ALLM,eARC je u dolasku,freesync,hdmi vrr,za gsync se pise da Samsung pregovara sa nvidiom.....i to sve preko hdmi 2.0

Nisam niti rekao da nije moguće. Mislim da je od njih pet samsung implementirao njih dva. Očito da je bilo potrebno još bi nešto implementirali. No onda nema smisla kako kažeš kupovina novih televizora. Potrošačko smo društvo i logično je da nam svakih par godina žele uzeti novce. Mislim, postavili smo stvari tako da nam je to logično.

HCMAA čet 6.8.2020 19:25

Studeni nije tako daleko...mada third party igre za ovu i slijedeću godinu budu izašli za obe generacije i još Microsoft ne odustaje od podrške za ovu...znači ovaj prijelaz će biti ipak ovaj put usporeniji

2021 godina će biti godina patcheva za bolje iskorištavanje nove generacije...sljedeća generacija 10$ skuplje igre...još malo i standard verzija igre 100€

mzopg pet 7.8.2020 20:40

Stavio i tele2 najavu, znači imati će ga u ponudi. U firmi taman istjeće tada ugovor koji će ionako produžiti pa bi mogao ubosti novi PS5.

Ovaj PS4 Pro bi mogao prodati za solidnu cifru, ima još 2 god. garancije i teoretski je kao nov.

 

Jedino što me zanima je da li će mi sve igre koje imam za njega raditi na petici, jer sam nakupovao hrpu toga, a 80% još nisam odigrao pa ako bi prelazak na peticu bio bezbolan ne vidim zašto ne.

 

Igre koje imam su uglavnom sve poznati hitovi.

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/promocije/sony-playstation-5-play-has-no-limits/p524/

toxic ned 9.8.2020 10:23

Meni je izbor ovdje lagan.

 

Vjerovatno da sada trebam kupiti nekakav gaming pc a npr graficka mi je slaba bih eventualno razmatrao i Xbox ovako mi je jednostavno jedino ps5 na umu i grabim ga odmah prvi dan dostupan... nema dileme tu vise.

Thrustmaster je potvrdio da ce volani raditi i za ps5 koji su radili i za ps4

Bitanga ned 9.8.2020 14:15
toxic kaže...

Meni je izbor ovdje lagan.

 

Vjerovatno da sada trebam kupiti nekakav gaming pc a npr graficka mi je slaba bih eventualno razmatrao i Xbox ovako mi je jednostavno jedino ps5 na umu i grabim ga odmah prvi dan dostupan... nema dileme tu vise.

Thrustmaster je potvrdio da ce volani raditi i za ps5 koji su radili i za ps4

 

https://www.logitechg.com/en-roeu/products/driving/g923-trueforce-sim-racing-wheel.html

 

Izbacili su potpuno isti volan kao i G29 (no sada iste brojčane oznake i za PS i za Xbox). Xbox verzija jedino nema Share i Options buttone.

Novost je ko fol neka softverska implementacija, tzv. Trueforce, koji developeri moraju implementirati za bolji feeling podloge.

HCMAA ned 9.8.2020 14:20

S ovom mogućnost igranja PS4 igara na PS5...Sony je ozbiljno još više ugrozio Xbox...prije ću ja kupiti novu konzolu nego izigrati sve na sadašnjoj...i onda jednostavno kad već imaš masu kupljenih igara za PS4 nema logike ne kupiti PS5....GOW... TLOU 2... Ghost Of Tshushima i ako Cyberpunk 2077 bude po mom guštu...to budem sve na novoj konzoli...budem li htio sve što želim odigrati na PS4...prije će izaći PS6 nego ja doći do kraja

Još ja imam ludu naviku igranja na hard težini...morat ću neke odigrati na normal samo da nadoknadim zaostatak

toxic ned 9.8.2020 14:35
Bitanga kaže...
toxic kaže...

Meni je izbor ovdje lagan.

 

Vjerovatno da sada trebam kupiti nekakav gaming pc a npr graficka mi je slaba bih eventualno razmatrao i Xbox ovako mi je jednostavno jedino ps5 na umu i grabim ga odmah prvi dan dostupan... nema dileme tu vise.

Thrustmaster je potvrdio da ce volani raditi i za ps5 koji su radili i za ps4

 

https://www.logitechg.com/en-roeu/products/driving/g923-trueforce-sim-racing-wheel.html

 

Izbacili su potpuno isti volan kao i G29 (no sada iste brojčane oznake i za PS i za Xbox). Xbox verzija jedino nema Share i Options buttone.

Novost je ko fol neka softverska implementacija, tzv. Trueforce, koji developeri moraju implementirati za bolji feeling podloge.

 Baš mi je drago što nisam kupio Logitech volan.

 

https://www.thrustmaster.com/en_US/news/thrustmaster-officially-licensed-ps4-racing-wheels-and-joysticks-ready-ps5

 

https://blog.playstation.com/2020/08/03/playstation-5-answering-your-questions-on-compatible-ps4-peripherals-accessories/

 

 

  • Specialty peripherals, such as officially licensed racing wheels, arcade sticks, and flight sticks, will work with PS5 games and supported PS4 games.
  • The Platinum and Gold Wireless Headsets, as well as third-party headsets that connect via USB port or audio jack, will work on PS5 (the headset companion app is not compatible with PS5).
  • The DualShock 4 wireless controller and PlayStation officially licensed third-party gamepad controllers will work with supported PS4 games. 
  • Both the PS Move Motion Controllers and the PlayStation VR Aim Controller will work with supported PS VR games on PS5.
x18x05x ned 9.8.2020 14:54
HCMAA kaže...
S ovom mogućnost igranja PS4 igara na PS5...Sony je ozbiljno još više ugrozio Xbox...prije ću ja kupiti novu konzolu nego izigrati sve na sadašnjoj...i onda jednostavno kad već imaš masu kupljenih igara za PS4 nema logike ne kupiti PS5....GOW... TLOU 2... Ghost Of Tshushima i ako Cyberpunk 2077 bude po mom guštu...to budem sve na novoj konzoli...budem li htio sve što želim odigrati na PS4...prije će izaći PS6 nego ja doći do kraja

Još ja imam ludu naviku igranja na hard težini...morat ću neke odigrati na normal samo da nadoknadim zaostatak

 Igre sa XBOX ONE neće se moći igrat na novoj konzoli?

Hexfire ned 9.8.2020 20:17
HCMAA kaže...
S ovom mogućnost igranja PS4 igara na PS5...Sony je ozbiljno još više ugrozio Xbox...prije ću ja kupiti novu konzolu nego izigrati sve na sadašnjoj...i onda jednostavno kad već imaš masu kupljenih igara za PS4 nema logike ne kupiti PS5....GOW... TLOU 2... Ghost Of Tshushima i ako Cyberpunk 2077 bude po mom guštu...to budem sve na novoj konzoli...budem li htio sve što želim odigrati na PS4...prije će izaći PS6 nego ja doći do kraja

Još ja imam ludu naviku igranja na hard težini...morat ću neke odigrati na normal samo da nadoknadim zaostatak

 Ugrozio kako? Pa to rade isključivo radi Xboxa i njihovog forsiranja "biggest lineup in console launch history". Da se Sony pita prodao bi ti enhanched edition svake te igre za PS5. A i dalje nije baš jasno hoće li te igre koje si naveo raditi drastično bolje na novoj konzoli. GOW vjerojatno hoće jer je imao već performanse mode ugrađen, ali TLOU i Ghost eventualno mogu izgledati malo bolje. Koja je onda točno tvoja inicijativa da odmah sad juriš po konzolu, ako ćeš igrati iste igre s više manje istim iskustvom koje imaš na konzoli koju već posjeduješ?

 

I ja si nešto razmišljam da prodam sad PRO pa uzmem PS5 day one u odnosu da ostanem na PS4 još godinu-dvije, ali nisam našao baš neki poseban razlog za to. 

HCMAA pon 10.8.2020 18:18

ne namjeravam odmah u kupovinu...još mi je i pro pod garancijom do prosinac 2021(3 godine)...ne moraju igre raditi bolje nego samo da konzolu ne moram čuti...da bude kao laptop...da sam kojim slučajem prije kupovine ps4pro znao za bezvezno riješeno hlađenje i zvuk ventilatora...tko zna jel bi kupio...sad je kasno...nakupilo se kupljenih igara...prije BF2023 nema šanse da kupim...Sony opet ima koristi od mene...kupljeni tv od prije 2 miseca je Sony...sad gledam da kupim objektiv za foto(Sony)

Bitanga čet 13.8.2020 18:58
HCMAA kaže...
Kad mi se isprazni...uzimam produženi usb kabel uštekamu konzolu pa u njega kabel za punjenje pa u gamepad...nakon toga igram dok se ne napuni...1500mA to je škrtarenje od njih

 

Kad rade opremu za škrtu ekipu.

Santana čet 13.8.2020 21:18

Meni je samo bitno da je baterija u kontroleru, a ne da se moram zezat sa punjenjem AA baterija kaj moze potrajat i do 18h ili pak da moram dodatno kupovat neki play n charge kit.
Rađe kupim jos jedan kontroler nego tu play n charge kit debilanu koja bi trebala doc uz svaki xbox kontroler

Bitanga čet 13.8.2020 23:33
Santana kaže...

Meni je samo bitno da je baterija u kontroleru, a ne da se moram zezat sa punjenjem AA baterija kaj moze potrajat i do 18h ili pak da moram dodatno kupovat neki play n charge kit.
Rađe kupim jos jedan kontroler nego tu play n charge kit debilanu koja bi trebala doc uz svaki xbox kontroler

 

Imam 2 Xbox Controllera i 3 DS4 kontrolera.

DS4 kontroleri su mi non stop na punjaču, a Xbox nikad. Kad se isprazni, zamijenim 2 baterije u sekundi.

 

18h?! U ladici imam 8 eneloop baterija viška koje napunim sa punjačem u 20 minuta kad se nakupi više praznih. Puno praktičnije i brže nego punjenje USBom. Meni su to sve prednosti, a ne nedostaci.