Vandit pet 3.7.2020 13:11
dad0r kaže...

 

Sve to stoji ali te price o troskovima izrade mogu nekome drugome prodavati s obzirom da doslovno mlate miljarde na kockanju.

 

Naravno. Tu je i druga strana medalje. Ako bude 50% iznosa od 10€ poskupljenja išlo u realne troškove bit će dobro. Hoće li s tom razlikom ulagati u "nova gaming iskustva"? Naravno da neće. 

 

 

MarioVk pet 3.7.2020 13:17

Ako stvarno poskupe igre onda je pitanje koliko smisla ima kupiti digitalnu verziju PS5 jer ces placat puno vise za igrice, a realno igrice na dvd-u se nadu obicno i jeftinije a na kraju dvd uvijek mos prodat ...

MEGATAMA pet 3.7.2020 13:26
Chaky kaže...
MEGATAMA kaže...

Jbm se PS5 ce ionako sluzit samo za ekskluzive a sav multiplat na rtx3080ti. 

Blago tebi.

I ja bih jednu od Djeda Mraza. 

Ma prodat cu ovu RTX2080 i dodat razliku do rtx3080ti.

 

Chaky pet 3.7.2020 13:37
MEGATAMA kaže...
Chaky kaže...
MEGATAMA kaže...

Jbm se PS5 ce ionako sluzit samo za ekskluzive a sav multiplat na rtx3080ti. 

Blago tebi.

I ja bih jednu od Djeda Mraza. 

Ma prodat cu ovu RTX2080 i dodat razliku do rtx3080ti.

Hahaha. ma sve 5.

Ja nemam sta ni prodati  

movie pet 3.7.2020 13:51
Chaky kaže...

Mozda se nisam dobro izrazio. Nisam mislio na krah cijele gaming industrije.

Nego da ce teze opstati developeri i studiji.

Kao i u svakom poslu. Jedan propadne a rode se dva nova. I tako cijelo vrijeme...

 

Evo i drugi se bave povećanjem cijena igara. Nova generacija konzola postavit će i nove standarde što se tiče cijene igara..

 

https://ffa.hr/gaming-kultura/diskusije/diskusija-podrzavate-li-rast-cijena-igara-i-ako-da-pod-kojim-okolnostima/47081/

 

https://www.hcl.hr/vijest/nije-dobro-cini-se-da-ce-igre-playstation-5-xbox-series-x-biti-10-eura-skuplje-158253/

 

 

Gogy7 pet 3.7.2020 15:36

Nagađa se da ce 13.7 biti objavljena cijena i datum izlaska konzole, te kreću prednarudzbe.
Ocekivane cijene su 450€ i 500€ za konzole. Kod nas ocekujem cijenu od 4500kn u paketu s igrom ili dodatnim gamepadom.

dad0r pet 3.7.2020 16:15
Gogy7 kaže...
Nagađa se da ce 13.7 biti objavljena cijena i datum izlaska konzole, te kreću prednarudzbe.
Ocekivane cijene su 450€ i 500€ za konzole. Kod nas ocekujem cijenu od 4500kn u paketu s igrom ili dodatnim gamepadom.

 

Za 4500 nek mi daju Gran Turismo i 2 gamepada ali ne vjerujem bas. 

HCMAA pet 3.7.2020 16:23

Igre nisu lijekovi od kojih život ovisi pa da se moraju kupovati odmah nakon izlaska... količina nikad veća...svatko može pronaći nešto za sebe...prije kad se software i hardware testirao prije izlaska možda su i zaslužili da im se kupi odmah prvi dan...ali sada kad testiranja više nema...strpljenje spašen...GOW izašao prije dvi godine...sad ga već ima uzeti za manje od 100kn...

Neće mi u životu se ništa desiti ako kupim konzolu dvi...tri godine nakon izlaska...to da nemam konzolu,onda je ok...ali pored postojeće konzole brzo će proći vrijeme čekanja i onda se kupuje...ako su postojale dječije bolest kod hardware-a već su valjda uklonjene...cijena je išla prema dolje...oglasi su puni polovnih igara

Po toj logici sad svi oni koji kupe ps5 bi tribali odma kupiti i novi tv...evo kupio sam tv prije 15 dana koji ima hdmi 2.0...A ps5 bude imao 2.1...zaboli me...kad budem kupovao sljedeći tv...već će ps6 biti u prodaji:)

movie pet 3.7.2020 17:54
Gogy7 kaže...
Nagađa se da ce 13.7 biti objavljena cijena i datum izlaska konzole, te kreću prednarudzbe.
Ocekivane cijene su 450€ i 500€ za konzole. Kod nas ocekujem cijenu od 4500kn u paketu s igrom ili dodatnim gamepadom.

Ispočetka nikad nisu davali dodatni gamepad jer je periferija jedino što ispočetka donosi zaradu. Čak nikad niti igru nisam dobio s konzolom. I PS4 i PS4 pro su došli bez igre. Obično te stvari dolaze kasnije.

dad0r pet 3.7.2020 21:17
movie kaže...

Članak o najskupljim igrama malo dočarava cijelu famu o cijenama igri u razvoju.

 

https://ffa.hr/gaming-kultura/focus/koliko-kosta-razvoj-igara-ovo-su-najskuplje-igre-svih-vremena/46889/

 

Pa jasno da je to prodavanje tople vode, samo izgovor da istisnu cim vise love.

 

Siguran sam da vecina ljudi nebi imala nista protiv poskupljenja da dobimo kvalitetan i zavrsen naslov koji traje jedno vrijeme i naravno bez  kockanja.

Citam komentare okolo i ne vjerujem kako su ljudi naivni, najvise komentara ima tipa oh thats fine they will remove the microtransactions and gambling, pa je moguce da su ljudi tak glupi i naivni

 

 

nike098 pet 3.7.2020 23:16
dad0r kaže...
movie kaže...

Članak o najskupljim igrama malo dočarava cijelu famu o cijenama igri u razvoju.

 

https://ffa.hr/gaming-kultura/focus/koliko-kosta-razvoj-igara-ovo-su-najskuplje-igre-svih-vremena/46889/

 

Pa jasno da je to prodavanje tople vode, samo izgovor da istisnu cim vise love.

 

Siguran sam da vecina ljudi nebi imala nista protiv poskupljenja da dobimo kvalitetan i zavrsen naslov koji traje jedno vrijeme i naravno bez  kockanja.

Citam komentare okolo i ne vjerujem kako su ljudi naivni, najvise komentara ima tipa oh thats fine they will remove the microtransactions and gambling, pa je moguce da su ljudi tak glupi i naivni

 

 

 Ti se cudis da su ljudi glupi, pa okreni se malo oko sebe svaki deseti je normalan, a evo u nedjelju ces vidit koliko glupih hrvata ima

movie pet 3.7.2020 23:36
nike098 kaže..

 

 

 Ti se cudis da su ljudi glupi, pa okreni se malo oko sebe svaki deseti je normalan, a evo u nedjelju ces vidit koliko glupih hrvata ima

 A za kog bi trebali glasovati da ne ispadnu glupi?

Bitanga sub 4.7.2020 01:38
movie kaže...

Članak o najskupljim igrama malo dočarava cijelu famu o cijenama igri u razvoju.

 

https://ffa.hr/gaming-kultura/focus/koliko-kosta-razvoj-igara-ovo-su-najskuplje-igre-svih-vremena/46889/

 

Pa naravno da to rade da zarade lovu, a ne iz altruizma :-)

 

Zato ja više uopće ne kupujem igre za PS4, čekam da dođu na PS+ :-)

 

Na PCu kupujem većinom preko Humble Choicea.

Jedino kome dajem novce bez pitanja su Blizzard i Ubisoft (a i ovima samo dok je neka akcija, i još uz to imam na svaku igru 20% popusta ekstra bilo kad).

 

Nemam pojma šta bi se moralo desiti da više ikad dam preko 550kn za igru. Nije mi hića jer će biti na akciji za mjesec dana, a i svi imamo ionako previše toga za igrati.

Q-Tip sub 4.7.2020 11:56
movie kaže...
nike098 kaže..

 

 

 Ti se cudis da su ljudi glupi, pa okreni se malo oko sebe svaki deseti je normalan, a evo u nedjelju ces vidit koliko glupih hrvata ima

 A za kog bi trebali glasovati da ne ispadnu glupi?

 

Pa za Pametno. 

Rhodin ned 5.7.2020 17:28

Ljudi, pitanje, "kokoš ili jaje".

 

Kasnije tokom ove godine dolazi PS5. Klincima je obečan još u 2018. misleć kako dolazi te godine, ili najkasnije do Božića 2019.

Kako je pretpostavka majka svih za*eba, tako smo mi dobro pretpostavili, odnosno za*ebali djecu.

 

E, sad... ove godine su otkrili igranje preko interneta sa prijateljima i to na PC-u (nemamo PS još) i trebaju im jednom i grudom slušalice sa mikrofonom. Imamo samo moje Cloud Alpha što je neadekvatno za nas 3 koji igramo sa ostalima, te fale još 2 paa. Njih dvojica si žele za rođendan, a koji je uskoro, i prije izlaska next gen konzola.

 

Ima li koji savjet za odabir slušalica sa PC i PS5 na vidiku? Meni nije problem ni ako su oba para bežične, ili sa žicom, ali a) moraju biti izvrsne, kako sluhom, tako i mikrofon, b) po mogućnosti wireless.

 

Znam da postoje neke Sony za Sony PS4, te da će vjerojatno biti kompatibilne sa PS5 (ili sigurno), osobno bi im uzeo HyperX Cloud Alpha kakve i ja imam, ali ja ih koristim premo AMP/DAC, te imaju žicu. Dakle htio bih kvalitetnu, praktičnu varijantu za Pc i PS5 za njih dvojicu.

Chaky ned 5.7.2020 21:33
Rhodin kaže...

Ljudi, pitanje, "kokoš ili jaje".

 

Kasnije tokom ove godine dolazi PS5. Klincima je obečan još u 2018. misleć kako dolazi te godine, ili najkasnije do Božića 2019.

Kako je pretpostavka majka svih za*eba, tako smo mi dobro pretpostavili, odnosno za*ebali djecu.

 

E, sad... ove godine su otkrili igranje preko interneta sa prijateljima i to na PC-u (nemamo PS još) i trebaju im jednom i grudom slušalice sa mikrofonom. Imamo samo moje Cloud Alpha što je neadekvatno za nas 3 koji igramo sa ostalima, te fale još 2 paa. Njih dvojica si žele za rođendan, a koji je uskoro, i prije izlaska next gen konzola.

 

Ima li koji savjet za odabir slušalica sa PC i PS5 na vidiku? Meni nije problem ni ako su oba para bežične, ili sa žicom, ali a) moraju biti izvrsne, kako sluhom, tako i mikrofon, b) po mogućnosti wireless.

 

Znam da postoje neke Sony za Sony PS4, te da će vjerojatno biti kompatibilne sa PS5 (ili sigurno), osobno bi im uzeo HyperX Cloud Alpha kakve i ja imam, ali ja ih koristim premo AMP/DAC, te imaju žicu. Dakle htio bih kvalitetnu, praktičnu varijantu za Pc i PS5 za njih dvojicu.

Na preporuku iz teme o slusalicama uzeo Cloud II (550kn na popustu u Linksu).

Brutala. Isto imaju svoje pojacalo na USBu (koje teoretski radi na PS4, ali nisam isprobao u praksi).

Ali ih koristim preko 3,5mm direktno u DualShock4 i rade odlicno. Jedina mana je sto moram stisati sve ingame, jer su "pojacane do kraja".

Sada u TLOU II se userem duplo jace na svakog Clikera i Runnera, a zeludac mi se okrece s svakom upotrebom noza.

 

Ocekujem perverziju na PS5 s "novim" zvukom.

arnes_king ned 5.7.2020 21:41
Chaky kaže...
Rhodin kaže...

Ljudi, pitanje, "kokoš ili jaje".

 

Kasnije tokom ove godine dolazi PS5. Klincima je obečan još u 2018. misleć kako dolazi te godine, ili najkasnije do Božića 2019.

Kako je pretpostavka majka svih za*eba, tako smo mi dobro pretpostavili, odnosno za*ebali djecu.

 

E, sad... ove godine su otkrili igranje preko interneta sa prijateljima i to na PC-u (nemamo PS još) i trebaju im jednom i grudom slušalice sa mikrofonom. Imamo samo moje Cloud Alpha što je neadekvatno za nas 3 koji igramo sa ostalima, te fale još 2 paa. Njih dvojica si žele za rođendan, a koji je uskoro, i prije izlaska next gen konzola.

 

Ima li koji savjet za odabir slušalica sa PC i PS5 na vidiku? Meni nije problem ni ako su oba para bežične, ili sa žicom, ali a) moraju biti izvrsne, kako sluhom, tako i mikrofon, b) po mogućnosti wireless.

 

Znam da postoje neke Sony za Sony PS4, te da će vjerojatno biti kompatibilne sa PS5 (ili sigurno), osobno bi im uzeo HyperX Cloud Alpha kakve i ja imam, ali ja ih koristim premo AMP/DAC, te imaju žicu. Dakle htio bih kvalitetnu, praktičnu varijantu za Pc i PS5 za njih dvojicu.

Na preporuku iz teme o slusalicama uzeo Cloud II (550kn na popustu u Linksu).

Brutala. Isto imaju svoje pojacalo na USBu (koje teoretski radi na PS4, ali nisam isprobao u praksi).

Ali ih koristim preko 3,5mm direktno u DualShock4 i rade odlicno. Jedina mana je sto moram stisati sve ingame, jer su "pojacane do kraja".

Sada u TLOU II se userem duplo jace na svakog Clikera i Runnera, a zeludac mi se okrece s svakom upotrebom noza.

 

Ocekujem perverziju na PS5 s "novim" zvukom.

 Radi, samo prije moras preko PC uraditi update firmware-a, skines updater s njihove stranice i za minutu je gotovo. Tek tad dobije USB podrsku i onda sluse rade u fullu. Preko 3,5mm jacina im nije ni blizu a i sam kvalitet zvuka je losiji iako opet jako zadovoljavajuci.

Bitanga ned 5.7.2020 22:17
arnes_king kaže...

 Radi, samo prije moras preko PC uraditi update firmware-a, skines updater s njihove stranice i za minutu je gotovo. Tek tad dobije USB podrsku i onda sluse rade u fullu. Preko 3,5mm jacina im nije ni blizu a i sam kvalitet zvuka je losiji iako opet jako zadovoljavajuci.

 

Naravno kad im je impedancija 60 ohma. To se mora spajati u pojačalo.

AFARON pon 6.7.2020 10:30
Rhodin kaže...

Ljudi, pitanje, "kokoš ili jaje".

 

Kasnije tokom ove godine dolazi PS5. Klincima je obečan još u 2018. misleć kako dolazi te godine, ili najkasnije do Božića 2019.

Kako je pretpostavka majka svih za*eba, tako smo mi dobro pretpostavili, odnosno za*ebali djecu.

 

E, sad... ove godine su otkrili igranje preko interneta sa prijateljima i to na PC-u (nemamo PS još) i trebaju im jednom i grudom slušalice sa mikrofonom. Imamo samo moje Cloud Alpha što je neadekvatno za nas 3 koji igramo sa ostalima, te fale još 2 paa. Njih dvojica si žele za rođendan, a koji je uskoro, i prije izlaska next gen konzola.

 

Ima li koji savjet za odabir slušalica sa PC i PS5 na vidiku? Meni nije problem ni ako su oba para bežične, ili sa žicom, ali a) moraju biti izvrsne, kako sluhom, tako i mikrofon, b) po mogućnosti wireless.

 

Znam da postoje neke Sony za Sony PS4, te da će vjerojatno biti kompatibilne sa PS5 (ili sigurno), osobno bi im uzeo HyperX Cloud Alpha kakve i ja imam, ali ja ih koristim premo AMP/DAC, te imaju žicu. Dakle htio bih kvalitetnu, praktičnu varijantu za Pc i PS5 za njih dvojicu.

 

Logitech G533, rade na ps4 (isprobano), ne znam za ps5. Odličan zvuk za wireless headset, imaš na netu mnoštvo review-a..

 

P.S. rade preko vlastitog USB davača signala koji je ujedno i zvučna kartica; nemaju bluetooth

CyberDemonVZ pon 6.7.2020 15:24
AFARON kaže...
Rhodin kaže...

Ljudi, pitanje, "kokoš ili jaje".

 

Kasnije tokom ove godine dolazi PS5. Klincima je obečan još u 2018. misleć kako dolazi te godine, ili najkasnije do Božića 2019.

Kako je pretpostavka majka svih za*eba, tako smo mi dobro pretpostavili, odnosno za*ebali djecu.

 

E, sad... ove godine su otkrili igranje preko interneta sa prijateljima i to na PC-u (nemamo PS još) i trebaju im jednom i grudom slušalice sa mikrofonom. Imamo samo moje Cloud Alpha što je neadekvatno za nas 3 koji igramo sa ostalima, te fale još 2 paa. Njih dvojica si žele za rođendan, a koji je uskoro, i prije izlaska next gen konzola.

 

Ima li koji savjet za odabir slušalica sa PC i PS5 na vidiku? Meni nije problem ni ako su oba para bežične, ili sa žicom, ali a) moraju biti izvrsne, kako sluhom, tako i mikrofon, b) po mogućnosti wireless.

 

Znam da postoje neke Sony za Sony PS4, te da će vjerojatno biti kompatibilne sa PS5 (ili sigurno), osobno bi im uzeo HyperX Cloud Alpha kakve i ja imam, ali ja ih koristim premo AMP/DAC, te imaju žicu. Dakle htio bih kvalitetnu, praktičnu varijantu za Pc i PS5 za njih dvojicu.

 

Logitech G533, rade na ps4 (isprobano), ne znam za ps5. Odličan zvuk za wireless headset, imaš na netu mnoštvo review-a..

P.S. rade preko vlastitog USB davača signala koji je ujedno i zvučna kartica; nemaju bluetooth

 Koliko znam, sva Logitech bežična oprema radi na PS4. Za pretpostaviti je da će se driveri nalaziti i na PS5, ali ovo nije potvrđeno, pa se još uvijek ide na rizik.

P.S. G533 se može povoljno pronaći na EU Amazonima. Nije često, al se može. Mislim da sam prošle godine vidio za 600-tinjak kuna.

Gogy7 čet 9.7.2020 19:58

Imam vazno pitanje. Kako je cijena od 70$ jako izgledna za ps5 igre i kako se sve više guraju digitalne igre i veliki ce naglasak biti na digitalnoj konzoli. Sto mislite o budućnosti digitalnih igara? Digitalna konzola i digitalne igre ce biti prioritet iduce generacije. Mislite li da digitalne igre opravdavaju cijenu od 70$?
Sto mislite o rentanju digitalnih igara u suprotnosti sa streamingom i pretplatnickim uslugama?
Biste li pristali platiti recimo 30$ za iznajmljivanje igre na recimo tjedan dana? Lako je moguće da necemo vise moci preprodavati fizicke kopije u skoroj budućnosti.

Bitanga čet 9.7.2020 20:24
Gogy7 kaže...
Imam vazno pitanje. Kako je cijena od 70$ jako izgledna za ps5 igre i kako se sve više guraju digitalne igre i veliki ce naglasak biti na digitalnoj konzoli. Sto mislite o budućnosti digitalnih igara? Digitalna konzola i digitalne igre ce biti prioritet iduce generacije. Mislite li da digitalne igre opravdavaju cijenu od 70$?
Sto mislite o rentanju digitalnih igara u suprotnosti sa streamingom i pretplatnickim uslugama?
Biste li pristali platiti recimo 30$ za iznajmljivanje igre na recimo tjedan dana? Lako je moguće da necemo vise moci preprodavati fizicke kopije u skoroj budućnosti.

 

Vjerujem da ima ljudi koji bi pristali unajmit igru za 200kn na tjedan dana, ali ja ne bih.

Za te novce kupujem igre, a i to je na granici što bih uopće dao za igru koju možeš odigrati u tjedan dana.