Igraće konzole

PS2 Problem kod učitavanja igrica...

ogi219 pon 7.5.2012 22:22

Bok,  neznam ima li tema o ovome, ali ja nisam našao... Ovako, imam PlayStation 2 Slim i kad stavim igricu ne zeli mi je ucitat, probao sam i originale i false, cipirao sam ga... nisam na njemu dugo radio jer se nezele ucitat igrice pa sam se danas sjetio malo... Molim pomoć ko zna... nek mi pomogne... Recite mi di to mogu popravit i koliko kosta i dali mi se to uopce isplati.... :D 

Matozan sri 9.5.2012 08:15

Malo pogledaj kako ti se zatvara poklopac, jer kod tih slim PS2 zna se dešavati

da se neki od mikro prekidača ne uključe kada se zatvori poklopac - prekidači govore sistemu

da je poklopac zatvoren i da može krenuti sa učitavanjem CD/DVD-a, pokretanjem lasera.

Zato pogledaj izbočenja na donjem dijelu poklopca gdje izbočenja ulaze u rupe na konzoli,

pa kad staviš DVD na tim mjestima malo pritisni poklopac sa gornje strane da se aktivira prekidač.

Ako nije do toga, onda ili je otišao laser ili chip.

Ne znam gdje u Splitu možeš naći servis, u Zagrebu imaš Sophos Lab i GMC (nekad njima Sophos Lab

prosljeđuje uređaje na popravak, ako oni (njhov serviser) ne uspiju riješiti kvar-veći kvar.

U svakom slučaju sigurno postoji neki obrtnik u Splitu koji se bavi popravkom TV-a i sličnih uređaja,

koji je već imao susrete sa popravkom PS2, malo potraži po takvim servisima.

ogi219 čet 10.5.2012 09:42
Matozan kaže...

Malo pogledaj kako ti se zatvara poklopac, jer kod tih slim PS2 zna se dešavati

da se neki od mikro prekidača ne uključe kada se zatvori poklopac - prekidači govore sistemu

da je poklopac zatvoren i da može krenuti sa učitavanjem CD/DVD-a, pokretanjem lasera.

Zato pogledaj izbočenja na donjem dijelu poklopca gdje izbočenja ulaze u rupe na konzoli,

pa kad staviš DVD na tim mjestima malo pritisni poklopac sa gornje strane da se aktivira prekidač.

Ako nije do toga, onda ili je otišao laser ili chip.

Ne znam gdje u Splitu možeš naći servis, u Zagrebu imaš Sophos Lab i GMC (nekad njima Sophos Lab

prosljeđuje uređaje na popravak, ako oni (njhov serviser) ne uspiju riješiti kvar-veći kvar.

U svakom slučaju sigurno postoji neki obrtnik u Splitu koji se bavi popravkom TV-a i sličnih uređaja,

koji je već imao susrete sa popravkom PS2, malo potraži po takvim servisima.

Ok, pogledat cu, a ako nebude to onda cu odnjet u Milenium game shop split...

ogi219 čet 10.5.2012 10:01
Matozan kaže...

Malo pogledaj kako ti se zatvara poklopac, jer kod tih slim PS2 zna se dešavati

da se neki od mikro prekidača ne uključe kada se zatvori poklopac - prekidači govore sistemu

da je poklopac zatvoren i da može krenuti sa učitavanjem CD/DVD-a, pokretanjem lasera.

Zato pogledaj izbočenja na donjem dijelu poklopca gdje izbočenja ulaze u rupe na konzoli,

pa kad staviš DVD na tim mjestima malo pritisni poklopac sa gornje strane da se aktivira prekidač.

Ako nije do toga, onda ili je otišao laser ili chip.

Ne znam gdje u Splitu možeš naći servis, u Zagrebu imaš Sophos Lab i GMC (nekad njima Sophos Lab

prosljeđuje uređaje na popravak, ako oni (njhov serviser) ne uspiju riješiti kvar-veći kvar.

U svakom slučaju sigurno postoji neki obrtnik u Splitu koji se bavi popravkom TV-a i sličnih uređaja,

koji je već imao susrete sa popravkom PS2, malo potraži po takvim servisima.

Eee.. ma onaj poklopac se razj***ao klima se i mogu ga stisnit rukom pa tek onda ude... i neki mali dio mi struze za cd mali je taj dio sad neznam kako se zove.. sta mi je sad radit... naci moralo bi bit do poklopca...a sad mi ti reci koliko je popravak

TRONNN sub 9.6.2012 14:01

E imam jedan problem sa ps 2 nisam ga puno koristio radi ovoga kvara kada se ugrije on zastopa i onda jeno vrijeme nikako nece da upali pa opet nakon nekog vremena upali sta je to ako ko zna neka mi odgovori? hvala unaprijed

Eufrat Kurajber pon 30.9.2013 17:44

pozdrav.. kupio sam nov ps2 i do sad sam igrao jednu przenu igricu koja je radila savrseno.. kasnije sam kupio par originalnih igrica i samo je jednu od tih moj ps htjeo ucitati.. ostalo, nista, nula bodova... nece mi ucitati ni original filmove a kamo li kopije filmoa... przio sam sebi igrice preko image burn-a i dvd decrypter-a i te igrice nisu sljakale... do cega bi mogao biti problem, dali neko mozda zna?? hvala unaprijed na odgovoru! :D

 

Alkaline pon 30.9.2013 20:38

Da li dobiješ crveni ekran sa porukom da medij nije PS2 igra ili se ništa ne dogodi?

Koji model PS2 je u pitanju (SCPH oznaka)? Znaš li možda koji čip imaš?

 

No, PS2 laseri su jednostavno loši, a na starijim verzijama PS2 su čak znale izgorjeti zavojnice za fokus pri čitanju oštečenih medija.

Modchipovi mogu ubrzati taj proces, pa se često na oglasnicima znaju naći konzole sa neispravnim laserom.

 

Na kraju, ako je PS2 novi iz trgovine lijepo traži zamjenu, jer ti ovaj očito ne radi.

Eufrat Kurajber uto 1.10.2013 08:26

dobijem crveni ekran sa nekim natpisom insert playstation 2 cd ili tako nesto,pa desava mi se i da pocne ucitavati igricu i kod ucitavanja zasteka na onim natpisima i opisima igrice... pravima i tako to.. samo zasteka i nece dalje da ucita... negdje sam procito da moze biti i do cd-a, (+ ili-) R-cd-ovi...

model SCPH90004 CB PAL

i u njemu je MATRIX CIP

sama pomisao da sam za njega dao 1200 HRK i na to da nevalja, pa za j__a bih se objesio ;)

Alkaline uto 1.10.2013 19:59

A, tako reci. Znači igre koje ne rade su izgrebane do bola. Što se tiče falši samo slijedi upute iz teme koju sam linkao.

Za filmove, ako se dobro sjećam moraš držati krug da prebaciš konzolu u DVD mod.

tinomike pon 8.1.2018 13:38

Postovani, skinio sam neke igre s interneta za ps2. U pocetku su valjale, a kasnije sam ih morao paliti par puta da bi mi uslo u igru iako je stekalo. Sad uopce nece da mi udje. Imam neke originale koje mi isto tako nece ucitat a i imam neke koje hoce. Sad neznam do cega je mozda je star ps2, mozda je pun prasine, mozda ne valja jer mi je pao sto puta, a mozda je i do igara. molim vas biste li mi mogli pomoci ako znate rijesiti problem. Hvala unaprijed.

 

KosicErrors čet 6.12.2018 16:01

Bok,imam kvar na ps 2.

Ne čita ni kopirane ni orginalne igrice.Iako čita samo orginalne igre sa certifiktom od Sony-a.
A mislim da ima čip za kopirane igre.
Ako itko zna kako ovo popraviti ili barem saznati kak provjeriti dali ima čip onda neka mi odgovori.
Model NO:SCPH-77004
nbdy32 čet 6.12.2018 21:31

OK,može biti da je do poklopca koji ne zatvara 2 prekidača koja pokreću spin diska i pokretanje glave ...

 

Ili je otišao laser ...

 

Ako imaš čip,obično na početku pokaže neki ekran kao : "matrix xxx" (xxx brojevi) , najbolje bi bilo otvoriti i vidjeti jeli čip zaista unutra ...

 

Možda se i odlemio neki kontakt sa čipa pa ne čita ništa ...

Tomicaa čet 11.7.2019 11:23

Imam problem sa ps4 slim da ne želi primiti igru u sebe

Kada pokušam ubaciti igru proizvodi zvuk kao da je želi izbaciti a igre uopče nema u njemu. Kada ga upalim 20 sek proizvodi zvuk kao da želi izbaciti igru van iz njega.

nbdy32 ned 14.7.2019 10:26
Tomicaa kaže...

Imam problem sa ps4 slim da ne želi primiti igru u sebe

Kada pokušam ubaciti igru proizvodi zvuk kao da je želi izbaciti a igre uopče nema u njemu. Kada ga upalim 20 sek proizvodi zvuk kao da želi izbaciti igru van iz njega.

 Kakve to veze ima sa PS2 ???

 

Inače probaj prije paljenja držati gumb od BLU-raya,trebalo bi se probati resetirati blu ray čitač ... ako ne,ne gine ti zamjena blu-ray drivea ....

KenanMujkan uto 1.2.2022 18:35

Pozdrav svima! Posto sam novi u bug forumu i nesposoban pronaci kako napisati novu temu moram pitati tu. Da li itko ima FreeDVDBoot koji vam ne treba za ps2. Pošto imam noviji pc, tj. Nemam dvd drive/przilicu i ne poznajem nikoga tko je posjeduje ne mogu sprziti FreeDVDBoot na dvd disk. Ako ikome znaci imam verziju ps2 9004 i molim ako netko ima da se javi na moj ig: _mujkanovich.k_ (ne ovo nije reklama i ne trebate me zapratiti na ig vec samo poslati poruku u dm)! Hvala svima

!