Gogy7 pet 10.7.2020 18:55

Trojka za 20kn je must have.
Igrao sam sve FC igre i trojka je daleko najbolja. Otvoreni svijet, skupljanje, nadogradnja oruzja i opreme, biras stealth ili psycho rambo still. Možeš ubiti likove na bezbroj načina a da te ni ne skuze. Prica je u trojci cak i dobra.

Q-Tip ned 12.7.2020 11:00

Završio jučer The Last of Us II. Trebalo mi je oko 40 sati jer jebiga - imam OCD kojeg se ne mogu riješiti. I danas razmišljam je li ostala koja ladica da je nisam otvorio.

 

Da ne ulazim dalje u bilo kakve rasprave, količina bullshita koja je izrečena o ovoj igri prije nego je izašla nema ni zrno veze s bilo čime. Igrajte. 

 

Ocjena 9/10. Da je malčice kraća bila bi desetka. S druge strane, bila bi vjerojatno kraća da nemam OCD. Živote, robijo.

Bitanga ned 12.7.2020 11:26
Q-Tip kaže...

Završio jučer The Last of Us II. Trebalo mi je oko 40 sati jer jebiga - imam OCD kojeg se ne mogu riješiti. I danas razmišljam je li ostala koja ladica da je nisam otvorio.

 

Da ne ulazim dalje u bilo kakve rasprave, količina bullshita koja je izrečena o ovoj igri prije nego je izašla nema ni zrno veze s bilo čime. Igrajte. 

 

Ocjena 9/10. Da je malčice kraća bila bi desetka. S druge strane, bila bi vjerojatno kraća da nemam OCD. Živote, robijo.

 
Bila je više spika "nisam homofob, ali... nece oni meni nametati svoje misljenje" ;)

a ti si sad LGBTitd lover, a da ni ne znaš!!

BeLLicus ned 12.7.2020 11:28
Q-Tip kaže...

Završio jučer The Last of Us II. Trebalo mi je oko 40 sati jer jebiga - imam OCD kojeg se ne mogu riješiti. I danas razmišljam je li ostala koja ladica da je nisam otvorio.

 

Da ne ulazim dalje u bilo kakve rasprave, količina bullshita koja je izrečena o ovoj igri prije nego je izašla nema ni zrno veze s bilo čime. Igrajte. 

 

Ocjena 9/10. Da je malčice kraća bila bi desetka. S druge strane, bila bi vjerojatno kraća da nemam OCD. Živote, robijo.

 Jel se može platinirat iz prve ili se mora ići na new game + premda si vjv puno toga pokupio?

Cansee ned 12.7.2020 13:05

 

hvala svima koji su mi preporučili Personu 5, satirem se od igre! :) počeo ju prekjučer, sad imam oko 10 sati, inače ne stignem igrati toliko, ali ovo me vuklo da ostajem budan dokasno. Kupio sam bio Personu 5 Royal steelbook edition, sa dostavom me koštala 500 kn, kune mi nije žao.

 

Isprobao sam i Days Gone, kupio ju za 150 kn, i to mi je super i uvukla me ta bajkerska spika, samo mi konzola radi kao helikopter kad to igram, tako da namjeravam sutra ili presutra kad stignem rastaviti ps4, očistiti i staviti termalnu pastu pa ćemo vidjeti.

 

Persona je nečujna i gotovo ne postoji loading, nadam se da će to biti potpuno normalno za PS5

Q-Tip ned 12.7.2020 13:11
Bitanga kaže...
Q-Tip kaže...

Završio jučer The Last of Us II. Trebalo mi je oko 40 sati jer jebiga - imam OCD kojeg se ne mogu riješiti. I danas razmišljam je li ostala koja ladica da je nisam otvorio.

 

Da ne ulazim dalje u bilo kakve rasprave, količina bullshita koja je izrečena o ovoj igri prije nego je izašla nema ni zrno veze s bilo čime. Igrajte. 

 

Ocjena 9/10. Da je malčice kraća bila bi desetka. S druge strane, bila bi vjerojatno kraća da nemam OCD. Živote, robijo.

 
Bila je više spika "nisam homofob, ali... nece oni meni nametati svoje misljenje" ;)

a ti si sad LGBTitd lover, a da ni ne znaš!!

 

Moguće da jesam, ako netko ima potrebu me tako označiti, neka im bude.  Ja samo dajem iskrenu preporuku za zaista odličnu igru koju su društvene mreže i kolektivno hejtanje (bezuspješno) htjeli pokopati, a igra na kraju veze nema s onim što je izrečeno ili napisano. Bilo bi šteta da je ne odigraju ljudi koji su odluku donijeli na temelju tog hejtanja, umjesto da sami isprobaju otvorenog uma. 

 

BeLLicus kaže...

 Jel se može platinirat iz prve ili se mora ići na new game + premda si vjv puno toga pokupio?

 

Nažalost, ne znam ti odgovor na to pitanje. Imam OCD, ali platiniranje igre zahtijeva još veći ulog vremena i neki viši level tog poremećaja. Nikad u životu nisam platinirao neku igru, ma koliko mi se sviđala. 

Hambrle ned 12.7.2020 13:21
Cansee kaže...

 

hvala svima koji su mi preporučili Personu 5, satirem se od igre! :) počeo ju prekjučer, sad imam oko 10 sati, inače ne stignem igrati toliko, ali ovo me vuklo da ostajem budan dokasno. Kupio sam bio Personu 5 Royal steelbook edition, sa dostavom me koštala 500 kn, kune mi nije žao.

 

Isprobao sam i Days Gone, kupio ju za 150 kn, i to mi je super i uvukla me ta bajkerska spika, samo mi konzola radi kao helikopter kad to igram, tako da namjeravam sutra ili presutra kad stignem rastaviti ps4, očistiti i staviti termalnu pastu pa ćemo vidjeti.

 

Persona je nečujna i gotovo ne postoji loading, nadam se da će to biti potpuno normalno za PS5

Persona - igra koja ima najbolji gameplay loop za mene :)

Bukvalno u svakom trenutku igranja imas razloga da nastavis igrati barem jos pola sata, a onda kroz tih pola sata dobijes jos razloga da odigras jos barem pola sata i tako u nedogled :D

Cansee ned 12.7.2020 14:02

Gle, za TLOU2, ja sam ju baš isprobao otvorenog uma i igrao sam kao ti duže od prosjeka, samo meni je trebalo nešto manje nego tebi. I ja sam isto imao potrebu otvarati svaku ladicu, samo više od pola ih je bilo prazno, nabijem kretena koji je odlučio da možemo otvarati prazne ladice.

Ali ni blizu nisam oduševljen kao ti. Bilo je fenomenalnih trenutaka u gameplayu, ali priča mi je bila razočarenje godine. Nakon pola igre me uopće više nije zanimalo što će se dogoditi, ali ne zbog Abby, ona mi je bila zabavna.

Iskreno mislim da je Naughty Dog kapitalizirao na 95% iste formule kao i u originalu, a dok ima ovaca bit će i vune. A što se tiče napada na igru, ima na subredditu jedno 100 tisuća dežurnih odvjetnika koji brane "savršenstvo i remek djelo svih vremena". Meni to jednostavno nije tako. A igrao sam igru itekako i maksimalno se probao uživiti u ulogu. A s obzirom na rekordnu prodaju, ND će za koju godinu ponovno izbaciti grafički predivnu igru koja će biti jednake forumule iz 2009., i opet će odvjetnici krvnički braniti svaki aspekt sljedećeg remek djela, a nama kojima se ne sviđa ćemo fino dobiti etiketu nacista i to je to.


Bitanga ned 12.7.2020 14:36
Cansee kaže...
Gle, za TLOU2, ja sam ju baš isprobao otvorenog uma i igrao sam kao ti duže od prosjeka, samo meni je trebalo nešto manje nego tebi. I ja sam isto imao potrebu otvarati svaku ladicu, samo više od pola ih je bilo prazno, nabijem kretena koji je odlučio da možemo otvarati prazne ladice.

Ali ni blizu nisam oduševljen kao ti. Bilo je fenomenalnih trenutaka u gameplayu, ali priča mi je bila razočarenje godine. Nakon pola igre me uopće više nije zanimalo što će se dogoditi, ali ne zbog Abby, ona mi je bila zabavna.

Iskreno mislim da je Naughty Dog kapitalizirao na 95% iste formule kao i u originalu, a dok ima ovaca bit će i vune. A što se tiče napada na igru, ima na subredditu jedno 100 tisuća dežurnih odvjetnika koji brane "savršenstvo i remek djelo svih vremena". Meni to jednostavno nije tako. A igrao sam igru itekako i maksimalno se probao uživiti u ulogu. A s obzirom na rekordnu prodaju, ND će za koju godinu ponovno izbaciti grafički predivnu igru koja će biti jednake forumule iz 2009., i opet će odvjetnici krvnički braniti svaki aspekt sljedećeg remek djela, a nama kojima se ne sviđa ćemo fino dobiti etiketu nacista i to je to.

 

Meni je svaka igra koja je razvikana ili game of the year bila teško prosječno sranje (počevši od GTA V), a oduševile su me igre koje većinom nisu na vrhovima top lista.

 

kbenzema ned 12.7.2020 17:21

Uzeo Far Cry 3. Ovo je show. Dođem na misiju, ali počnem padat sa stijene, jbg. I kak sam padal u zraku mi ulovilo checkpoint. I sad evo cijelo vrijeme me vraća na checkpoint koji je bio dok padam i tak ja mogu do sutra 1500 puta poginut. Pa jebote to valjda nikom nije uspjelo

antimadridista ned 12.7.2020 18:33
Cansee kaže...
 I ja sam isto imao potrebu otvarati svaku ladicu, samo više od pola ih je bilo prazno, nabijem kretena koji je odlučio da možemo otvarati prazne ladice.

 Pa to baš doprinosi survival osjećaju, da nikad ne znaš što ćeš naći kad lootaš. Možeš u cijeloj kući naći jedne škare, dok u kući preko puta nađeš podrum, pismo na kojem piše kod za sef koji otvoriš i unutra hrpa metaka i ostalog. A sve si to mogao propustiti da nisi detaljno lootao. Osobno ne volim kad u baš svakom kutku i svakoj ladici mora biti nešto ubačeno, to mi onda djeluje previše nerealno i gubi se taj dobar osjećaj kad zaista nađeš nešto jako korisno nakon par minuta ničega.

Bitanga ned 12.7.2020 18:35
antimadridista kaže...
Cansee kaže...
 I ja sam isto imao potrebu otvarati svaku ladicu, samo više od pola ih je bilo prazno, nabijem kretena koji je odlučio da možemo otvarati prazne ladice.

 Pa to baš doprinosi survival osjećaju, da nikad ne znaš što ćeš naći kad lootaš. Možeš u cijeloj kući naći jedne škare, dok u kući preko puta nađeš podrum, pismo na kojem piše kod za sef koji otvoriš i unutra hrpa metaka i ostalog. A sve si to mogao propustiti da nisi detaljno lootao. Osobno ne volim kad u baš svakom kutku i svakoj ladici mora biti nešto ubačeno, to mi onda djeluje previše nerealno.

 

A glupo je i kad se igra pretvori u drawer loot simulator.

Ko i RDR2, gdje apsolutno nigdje nema ničega korisnog po tisućama ladica.

Više mi se onda sviđa koncept sa rjeđim chestovima, a ne da 30% gameplaya lootaš retardirane ormariće i ladice.

antimadridista ned 12.7.2020 18:38
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...
Cansee kaže...
 I ja sam isto imao potrebu otvarati svaku ladicu, samo više od pola ih je bilo prazno, nabijem kretena koji je odlučio da možemo otvarati prazne ladice.

 Pa to baš doprinosi survival osjećaju, da nikad ne znaš što ćeš naći kad lootaš. Možeš u cijeloj kući naći jedne škare, dok u kući preko puta nađeš podrum, pismo na kojem piše kod za sef koji otvoriš i unutra hrpa metaka i ostalog. A sve si to mogao propustiti da nisi detaljno lootao. Osobno ne volim kad u baš svakom kutku i svakoj ladici mora biti nešto ubačeno, to mi onda djeluje previše nerealno.

 

A glupo je i kad se igra pretvori u drawer loot simulator.

Ko i RDR2, gdje apsolutno nigdje nema ničega korisnog po tisućama ladica.

 Da, u RDR 2 mi je dopizdilo lootati nakon par sati igre. A ionako si imao viška metaka i para većinu igre. TLOU dobro pogađa to sa lootanjem. Nemaš metaka na bacanje niti ih imas gdje za kupiti, pa je svaki koji nađeš usput koristan. A i one druge stvari ti trebaju za upgrade oružja i opreme.

Q-Tip ned 12.7.2020 20:02
Cansee kaže...
Gle, za TLOU2, ja sam ju baš isprobao otvorenog uma i igrao sam kao ti duže od prosjeka, samo meni je trebalo nešto manje nego tebi. I ja sam isto imao potrebu otvarati svaku ladicu, samo više od pola ih je bilo prazno, nabijem kretena koji je odlučio da možemo otvarati prazne ladice.

Ali ni blizu nisam oduševljen kao ti. Bilo je fenomenalnih trenutaka u gameplayu, ali priča mi je bila razočarenje godine. Nakon pola igre me uopće više nije zanimalo što će se dogoditi, ali ne zbog Abby, ona mi je bila zabavna.

Iskreno mislim da je Naughty Dog kapitalizirao na 95% iste formule kao i u originalu, a dok ima ovaca bit će i vune. A što se tiče napada na igru, ima na subredditu jedno 100 tisuća dežurnih odvjetnika koji brane "savršenstvo i remek djelo svih vremena". Meni to jednostavno nije tako. A igrao sam igru itekako i maksimalno se probao uživiti u ulogu. A s obzirom na rekordnu prodaju, ND će za koju godinu ponovno izbaciti grafički predivnu igru koja će biti jednake forumule iz 2009., i opet će odvjetnici krvnički braniti svaki aspekt sljedećeg remek djela, a nama kojima se ne sviđa ćemo fino dobiti etiketu nacista i to je to.

 

Apsolutno prihvaćam da se nekome ne sviđa priča, nemamo iste ukuse i ako si igru odigrao i rekao "meh, nije mi to to", sve pet. Poštujem različita mišljenja dok god iza njih postoji temelj. Ja sam pričom sasvim zadovoljan, štoviše volio bih da je takvih više u gamingu.

 

Međutim, ako netko igru nije ni kupio, niti odigrao, a od prvog dana trubi da je igra smeće i to temelji na potpuno izmišljenom bullshitu koji uopće ne postoji u igri - to nije mišljenje koje poštujem ili vrednujem. 

 

Doduše ne znam što ti je trebalo to o etiketi nacista, čemu taj komentar? Bespotrebno.

Cansee ned 12.7.2020 20:37
Q-Tip kaže...
Cansee kaže...

Doduše ne znam što ti je trebalo to o etiketi nacista, čemu taj komentar? Bespotrebno.

 

Zato što su ljudi prozivani da su svašta nešto zato što im se ne sviđa igra. Npr. Angry Joe je prozvan šovinistom što je rekao da mu se igra ne sviđa. Ni na koji način nije nikoga uvrijedio, eventualno druckmana

 

To će biti glavna ND strategija u budućnosti, napravi istu igru kao prije i stavi nekoliko više manjinaca nego prošli put kako bi proslavili različitost, i ako se nekom igra ne sviđa taj je šovinist.

antimadridista ned 12.7.2020 20:44
m77 kaže...
Ja bih svima koje je TLOU2 oduševio preporučio da pročitaju neku knjigu ili pogledaju film, pa da vide što je kvalitetan storytelling.

 Jebiga stari, ja bi svima kao ti preporučio da pročitaju koju knjigu o različitim mišljenjima da malo naučiš da ne moraju svi razmisljati kao ti. 

 

S jedne strane glumite žrtve kao da vas se ne znam kako napada zato što vam se ne svida igra, pa čak i o nacistima pričate mada vas nitko tako nije nazvao.

A onda s druge strane napadate sve kojima se sviđa igra. Ne funkcionira svijet na taj način.

 

Toliko uvjeravanje svih drugih da im se ne smije sviđati igra i da nikako nije dobra je stvarno čudno. Ima mjesec dana da je igra izašla, pitam se kad će vam dosaditi.

Cansee ned 12.7.2020 20:49
antimadridista kaže...
m77 kaže...
Ja bih svima koje je TLOU2 oduševio preporučio da pročitaju neku knjigu ili pogledaju film, pa da vide što je kvalitetan storytelling.

 Jebiga stari, ja bi svima kao ti preporučio da pročitaju koju knjigu o različitim mišljenjima da malo naučiš da ne moraju svi razmisljati kao ti. 

 

S jedne strane glumite žrtve kao da vas se ne znam kako napada zato što vam se ne svida igra, pa čak i o nacistima pričate mada vas nitko tako nije nazvao.

A onda s druge strane napadate sve kojima se sviđa igra. Ne funkcionira svijet na taj način.

 

Toliko uvjeravanje svih drugih da im se ne smije sviđati igra i da nikako nije dobra je stvarno čudno. Ima mjesec dana da je igra izašla, pitam se kad će vam dosaditi.

 

odgovorio sam jer je qtip stavio mišljenje kako je igra 9/10 i da se ne slušaju ovi koji napadaju igru.

 

E pa čisto da se zna da nas ima koji smo odigrali i da nam je igra loša

antimadridista ned 12.7.2020 21:02
Cansee kaže...
antimadridista kaže...
m77 kaže...
Ja bih svima koje je TLOU2 oduševio preporučio da pročitaju neku knjigu ili pogledaju film, pa da vide što je kvalitetan storytelling.

 Jebiga stari, ja bi svima kao ti preporučio da pročitaju koju knjigu o različitim mišljenjima da malo naučiš da ne moraju svi razmisljati kao ti. 

 

S jedne strane glumite žrtve kao da vas se ne znam kako napada zato što vam se ne svida igra, pa čak i o nacistima pričate mada vas nitko tako nije nazvao.

A onda s druge strane napadate sve kojima se sviđa igra. Ne funkcionira svijet na taj način.

 

Toliko uvjeravanje svih drugih da im se ne smije sviđati igra i da nikako nije dobra je stvarno čudno. Ima mjesec dana da je igra izašla, pitam se kad će vam dosaditi.

 

odgovorio sam jer je qtip stavio mišljenje kako je igra 9/10 i da se ne slušaju ovi koji napadaju igru.

 

E pa čisto da se zna da nas ima koji smo odigrali i da nam je igra loša

 Njegov post se očito odnosio na ljude koji nisu odigrali igru a šire mržnju i hejtaju. Ne vidim zašto bi se itko tko je odigrao igru i nije mu se svidjela našao uvrijeđenim na njegov post i pričao o nacistima. Ili zašto bi itko imao potrebu braniti te ljude koji pljuju o igri kojoj nisu prismrdili.

Cansee ned 12.7.2020 21:18
antimadridista kaže...
Cansee kaže...
antimadridista kaže...
m77 kaže...
Ja bih svima koje je TLOU2 oduševio preporučio da pročitaju neku knjigu ili pogledaju film, pa da vide što je kvalitetan storytelling.

 Jebiga stari, ja bi svima kao ti preporučio da pročitaju koju knjigu o različitim mišljenjima da malo naučiš da ne moraju svi razmisljati kao ti. 

 

S jedne strane glumite žrtve kao da vas se ne znam kako napada zato što vam se ne svida igra, pa čak i o nacistima pričate mada vas nitko tako nije nazvao.

A onda s druge strane napadate sve kojima se sviđa igra. Ne funkcionira svijet na taj način.

 

Toliko uvjeravanje svih drugih da im se ne smije sviđati igra i da nikako nije dobra je stvarno čudno. Ima mjesec dana da je igra izašla, pitam se kad će vam dosaditi.

 

odgovorio sam jer je qtip stavio mišljenje kako je igra 9/10 i da se ne slušaju ovi koji napadaju igru.

 

E pa čisto da se zna da nas ima koji smo odigrali i da nam je igra loša

 Njegov post se očito odnosio na ljude koji nisu odigrali igru a šire mržnju i hejtaju. Ne vidim zašto bi se itko tko je odigrao igru i nije mu se svidjela našao uvrijeđenim na njegov post i pričao o nacistima. Ili zašto bi itko imao potrebu braniti te ljude koji pljuju o igri kojoj nisu prismrdili.

 

gdje sam ja branio nekoga tko nije igrao igru a širi bilo kakva mišljenja o njoj? Samo hoću reći da ima masa ljudi koji su je odigrali i ne sviđa im se, a voljeli su prvi dio. 

 

nacisti, fašisti, šovinisti, rasisti, nema tu neke razlike, kako god da te prozovu na internetu nije dobro. Je li AJ prozvan da je šovinist iako nikoga nije uvrijedio?? Je. Koju poruku to šalje? Očito je bolje za tebe da ti se sviđa igra. ND može napraviti mega govno, staviti u igru 2 homića i 3 transvestita i ako netko kaže da smrdi dobit će po nosu.

antimadridista ned 12.7.2020 21:27

Pa opet dolazimo do onog što smo ponavljali 100 puta. Ako nekome smeta homoseksualac u videoigri onda se nema pravo uvrijediti kad ga se nazove homofobom.

Kao, nisam nikoga uvrijedio ali mi smetaju homseksualci u filmu ili igri. Ne znam baš da to nije vrijeđanje. Ali ajde, neću opet ulaziti u to.

 

Najgore od svega mi je ovo gledanje s visoka koje imaju mnogi "ako vam se sviđa priča ove igre onda trebate čitati više knjiga" i slične pizdarije. Meni osobno je Witcher 3 prosječna igra koju se nikako nisam mogao natjerati da zavolim. Ali opet s druge strane shvaćam da ako toliki broj ljudi voli tu igru, onda stvarno mora biti nešto u njoj što je jako dobro, objektivno. Tako gledam na sve. Ako se meni ne sviđa, ne znači da ne valja i da drugi trebaju "čitati viae knjiga". To je djetinjasto razmišljanje.

Cansee ned 12.7.2020 21:48
antimadridista kaže...

Pa opet dolazimo do onog što smo ponavljali 100 puta. Ako nekome smeta homoseksualac u videoigri onda se nema pravo uvrijediti kad ga se nazove homofobom.

Kao, nisam nikoga uvrijedio ali mi smetaju homseksualci u filmu ili igri. Ne znam baš da to nije vrijeđanje. Ali ajde, neću opet ulaziti u to.

 

Najgore od svega mi je ovo gledanje s visoka koje imaju mnogi "ako vam se sviđa priča ove igre onda trebate čitati više knjiga" i slične pizdarije. Meni osobno je Witcher 3 prosječna igra koju se nikako nisam mogao natjerati da zavolim. Ali opet s druge strane shvaćam da ako toliki broj ljudi voli tu igru, onda stvarno mora biti nešto u njoj što je jako dobro, objektivno. Tako gledam na sve. Ako se meni ne sviđa, ne znači da ne valja i da drugi trebaju "čitati viae knjiga". To je djetinjasto razmišljanje.

 

Ti uopće nisi shvatio što sam htio reći, idi pročitaj još jednom moj post. Nikome ne smeta jebeni homoseksualac, nego što igra ima priču kao da ju je osmislilo moje dijete od godinu dana