Sarevok uto 18.1.2022 18:36
DeniZg kaže...
Crash Bandicoot, Spyro, Sekiro.
Sve to sad ima Microsoft.

Tj. Imat će na ljeto 2023.,kada sve bude službeno.

A mozda imaju dogovor pa igre budu dostupne prije na game pass-u.

Kako je bilo kod Bethesde , kada su dosle na game pass ?

DeniZg uto 18.1.2022 19:04
Sarevok kaže...
DeniZg kaže...
Crash Bandicoot, Spyro, Sekiro.
Sve to sad ima Microsoft.

Tj. Imat će na ljeto 2023.,kada sve bude službeno.

A mozda imaju dogovor pa igre budu dostupne prije na game pass-u.

Kako je bilo kod Bethesde , kada su dosle na game pass ?

Dosta njih je došlo ranije.

lobotomac90 sri 19.1.2022 09:19

Uff kakva vijest, ovo može značiti da će kroz koju godinu PC uz pomoć game passa postati glavna platforma što se tiče igara, sa XBOX-a se manje više već sada sve može peglat na PC-u, PS ekskluzive polako ali sigurno dolaze na PC, tako da bi PC mogao ladno zamjeniti obje konzole, a to će naravno imati i svoju cijenu, tako da s ovim potezom možemo još manje očekivati pad cijena grafičkih 

DeniZg sri 19.1.2022 09:55

Meni se čini da je Microsoft kupio Activision Blizzard, kako ga ne bi ugrabili Google, Amazon, Facebook ili netko četvrti.

Mislim da više uopće ni ne razmišljaju o Sony-u kao nekakvom konkurentu.

MEGATAMA čet 20.1.2022 14:56

COD i WOW propadaju zato se i Actiblizz nudio na prodaju.

Doduse ispeglao sam posteno i zadnju ekspanziju u WOWu ali nekako se vise nemam zelju vratit igri,stao sam prije par mjeseci.

COD nisam kupio godinama.

 

Jucer odvozio par odlicnih utrka u FH5,bas sam uzivao.

Zeppelin Graf pet 21.1.2022 07:57
MEGATAMA kaže...

COD i WOW propadaju zato se i Actiblizz nudio na prodaju.

Doduse ispeglao sam posteno i zadnju ekspanziju u WOWu ali nekako se vise nemam zelju vratit igri,stao sam prije par mjeseci.

COD nisam kupio godinama.

 

Jucer odvozio par odlicnih utrka u FH5,bas sam uzivao.

 Ja isto lupam FH5. Volio bi da meni najdraži Project Cars 2 optimiziraju za X/S, to bi bilo ludnica.

DeniZg pet 21.1.2022 11:38

Spominjala se (sredina) 2023.g. kao vrijeme integracije Activision Blizzarda u Xbox/Microsoft.

 

Međutim, čitam nešto da se vjerojatno mislilo na fiskalnu godinu 2023., koja počinje 01.srpnja 2022.

To bi po meni čak bilo realnije, jer to znači da bi za integraciju Blizzard Activisiona trebalo oko 6-9 mjeseci, što odgovara vremenu koje je trebalo da se integrira i Bethesda (5-6 mjeseci).

NathanDrek pet 21.1.2022 14:43
DeniZg kaže...
Kad krenu pumpati AAA igre svaki mjesec, 10-15 Eura mjesečno za Gamepass će biti badava.

 Malo si preoptimističan u oba slučaja...živi bili pa vidjeli. Meni je bitno samo da idu na kvalitetu, a ne kvantitetu. Sad kad su kupili tolke IP-eve, da vidimo koliko im znači njihov tolko spominjani "gaming community i ecosystem" kad će na svemu biti udaren njihov logo, više nema izlike za poluproizvode.

DeniZg pet 21.1.2022 14:50

Pa ne očekujem da svaka igra bude remek djelo, kao što to nije ni svaki film/serija na Netflixu.
Bitno je da ima stalni priljev kvalitetnog sadržaja.
Imaju sad puno dobrih studija i brandova koje su pokupovali. Bit će tu sigurno i 90+ Metacritic naslova za najzahtjevnije.

NathanDrek pet 21.1.2022 15:55

Pa naravno da će biti dobrih igara, često me najviše oduševe male indie igre, ali ja govorim o tehničkoj izvedbi igre, znači kad dođe nešto na Gamepass mora biti gotov proizvod, a ne da ga stave gore samo da se mogu busati što sve ima na Gamepassu, a onda će igru krpati narednih godina. Isto tako, bez obzira koliko studija, kapaciteta i novaca iza sebe imaju, ne izbacuje se AAA naslov svaki mjesec, inače bi već igrao nešto od Bethesde od 2018.

 

DeniZg pet 21.1.2022 16:47
NathanDrek kaže...

Isto tako, bez obzira koliko studija, kapaciteta i novaca iza sebe imaju, ne izbacuje se AAA naslov svaki mjesec, inače bi već igrao nešto od Bethesde od 2018.

 

 Razvojni ciklus AAA igre traje 18-36 mjeseci, a za neke i do 5 godina.

Sad kad imaju toliko studija, nije nerealno negdje od 2023. očekivati svaki mjesec novu AAA igru.

NathanDrek pet 21.1.2022 17:43

Ako računaš da je svaki njihov studio AAA studio, što nije. Ima tu studija za mobilne igre, support studija, svašta. Ovi veći drže sve AAA IP-eve, pa dok rade na jednoj igri ne mogu na drugoj. Ovi iz King-a kaj su napravili Candy Crush ne mogu doći k njima tipa "Dečki mi smo došli, di treba primiti?" Kolko je tu uopće kvalitetnih ljudi? Hoće li se ko pokupiti i pokrenuti nešto svoje? Najveći izazov Microsoftu će biti držati to pod kapom, organizirati sve te ljude, vidjeti ko kako diše, jer su sad njihovi. Pljunuti 70 milijardi je bio lakši dio.

MEGATAMA sub 22.1.2022 12:40
DeniZg kaže...
NathanDrek kaže...

Isto tako, bez obzira koliko studija, kapaciteta i novaca iza sebe imaju, ne izbacuje se AAA naslov svaki mjesec, inače bi već igrao nešto od Bethesde od 2018.

 

 Razvojni ciklus AAA igre traje 18-36 mjeseci, a za neke i do 5 godina.

Sad kad imaju toliko studija, nije nerealno negdje od 2023. očekivati svaki mjesec novu AAA igru.

Izuzetno nerealno je to ocekivat,cak niti COD ne moze izlazit brze nego izlazi.

Developeri koje je MS kupio od Bethesdinih pa na dalje nekakav novi IP izdaju jednom u desetljecu a nastavke postojecih nesto cesce...tu ne racunam COD.

Svakako ce bit bolja situacija nego do sad ali ovi novi studiji bi mogli igrat bitnu ulogu tek u iducoj generaciji,Ps6 itd.

Simply ned 23.1.2022 22:45

Pozdrav,

 

zanima me dal je netko od vas, tj. dal je moguce naruciti Xbox direktno s Njemacke Xbox/Microsoft stranice? Netko je u jednoj Fejs grupi napisao da je moguce, al svejedno zelim pitati i vas cisto radi sigurnosti..

 

Lp.

Stryder pon 24.1.2022 07:57
ansha kaže...
BlackDwarf kaže...

Na amazonu sigurno salju. Cijena konzole ista, samo je dodatno dostava 10€.

Na Amazonu ce ti stavit hr. pdv, za Microsoft store nisam siguran...

 Ako je njemacki amazon nece mu staviti hr pdv

ansha pon 24.1.2022 08:08
Stryder kaže...
ansha kaže...
BlackDwarf kaže...

Na amazonu sigurno salju. Cijena konzole ista, samo je dodatno dostava 10€.

Na Amazonu ce ti stavit hr. pdv, za Microsoft store nisam siguran...

 Ako je njemacki amazon nece mu staviti hr pdv

Naravno da hoce, ocito ne kupujes na Amazonu pa fascinira samouvjerenost posto si 100% u krivu.

Stryder pon 24.1.2022 08:38
ansha kaže...
Stryder kaže...
ansha kaže...
BlackDwarf kaže...

Na amazonu sigurno salju. Cijena konzole ista, samo je dodatno dostava 10€.

Na Amazonu ce ti stavit hr. pdv, za Microsoft store nisam siguran...

 Ako je njemacki amazon nece mu staviti hr pdv

Naravno da hoce, ocito ne kupujes na Amazonu pa fascinira samouvjerenost posto si 100% u krivu.

Moje isprike, u pravu si. Narucujem s amazona uglavnom na firmu u hr (pa nemam pdv-a)/ili kod frenda u njemacku pa nisam skontao. Jebiga, bio sam siguran da se ne placa jer smo u EU.

MEGATAMA pon 24.1.2022 10:35
lars82 kaže...
Uzeo Series X sa gamershop.hr. Bilo je jače od mene. Nadam se da mi neće biti overkill uz PS5 i manjak slobodnog vremena. A tu je i Ultimate....

 

Ps5 i XsX se mogu balansirat,ispastaju mi PC i Nintendo Switch 😁